Wiedzę mają w małym paluszku

  • 27.06.2022, 12:12
  • Beata Perzanowska
 Wiedzę mają w małym paluszku
26 uczniów ze szkół podstawowych gminy Augustów brało udział w corocznym konkursie „Wszystko wiem -o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów”.

Konkurs zorganizowany był w czwartek, 9 czerwca przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Augustów w Żarnowie oraz Zespół Obsługi Ekonomicznej Szkół Gminy Augustów. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych w terenu gminy Augustów: Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich, Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie, Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy, Szkoły Podstawowej im Sybiraków w Netcie i Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce. Konkurs polegał na napisaniu testu i udzieleniu odpowiedzi na zadawane pytania. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań i ich ocenie czuwało jury w składzie Elżbieta Sierzputowska –CKIB w Żarnowie, Renata Sujata -Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Rutkach, Wanda Tkaczuk - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Janówce, Elżbieta Jarząbska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie, Iwona Świacka -Szkoła Podstawowa im. Gen. I Prądzyńskiego w Białobrzegach oraz Edyta Rutkowska - Szkoła Podstawowa im. Mjr. H Dobrzańskiego „ Hubala” w Kolnicy. Jury wybrało najlepszych, ale wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Na zakończenie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.

I miejsce i miano „Małego Omnibusa Gminy Augustów” przyznano następującym uczniom:

Aleksandrze Remiszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach (opiekun Ewa Jacewicz-Miklas), Marcinowi Sujacie ze Szkoły Podstawowej w Rutkach (op. Maria Chmielewska), Alicji Kowalewskiej ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie (op. Elżbieta Jarząbska), Mateuszowi Giejsztorewiczowi ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach (op. Ewa Cich).

II miejsce otrzymali:

Gabriel Chmielewski ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie (op. Agnieszka Tomaszewska)

Ewelina Truszkowska ze Szkoły Podstawowej w Janówce (op. Emilia Ostrowska)

Oskar Toczyłowski ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach (op. Iwona Świacka)

Maria Smoleńska ze Szkoły Podstawowej w Netcie (op. Teresa Kondracka)

III miejsce otrzymali:

Marcel Iwanicki ze Szkoły Podstawowej w Rutkach (op. Maria Chmielewska)

Martyna Bujnowska ze Szkoły Podstawowej w Kolnicy (op. Justyna Żywalewska)

Angelika Moskal ze Szkoły Podstawowej w Netcie (op. Grażyna Siłkowska)

Albert Ostaszewski ze Szkoły Podstawowej w Rutkach (op. Renata Sujata)

Beata Perzanowska

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe