Zakończyli rok akademicki

  • 27.06.2022, 11:29
  • Beata Perzanowska
Zakończyli rok akademicki
Augustowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył tegoroczny rok akademicki. Na ostatnim wykładzie studenci wysłuchali prelekcji augustowskiego sanepidu i otrzymali dyplomy ukończenia kursu komputerowego i języka niemieckiego.

Na samym początku spotkania studenci zaśpiewali swój hymn. Potem odbyła się krótka część oficjalna, podczas której Helena Jolanta Sołtys, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Augustowie, podziękowała Filipowi Chodkiewiczowi, zastępcy burmistrza miasta, za wsparcie działań studentów.

-To my dziękujemy za waszą aktywność i dawanie przykładu młodym ludziom. Wspaniale pokazujecie, jak można działać -podkreślał Filip Chodkiewicz. 

Podziękowania skierowano też do Michała Kotarskiego z wydziału miejskiego ds. społecznych.  

-Dziękujemy Michałowi, który jest naszym ogromnym wsparciem. Naszym wnuczkiem-mówiła rektor Helena Jolanta Sołtys. 

W tym momencie nastąpiło wzajemne przekazywanie sobie kwiatów i upominków. Potem zebrani wysłuchali wykładu Marty Sianko z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie na temat szczepień. 

Kluczowym momentem uroczystości było wręczenie dyplomów za ukończenie kursu komputerowego i języka niemieckiego. Na zakończenie spotkania odbyła się część artystyczna. 

Przypomnijmy, że uniwersytet działa od 20 lat. Zrzesza obecnie około 40 osób. Studenci korzystają z różnych zajęć. Uczą się obsługi komputera i języków obcych. 

W ostatnim roku odbywały się zajęcia pod tytułem „Zabić nudę”. Uniwersytet wspólnie ze studentami z Suwałk realizuje także projekt pomocy dla obywateli Ukrainy.  Na zakończenie wykładu odbył się występ artystyczny. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe