Zastępca burmistrza kłamał

  • 27.06.2022, 10:00
  • Krzysztof Przekop
Zastępca burmistrza kłamał Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Sławomir Sieczkowski.
Zastępca burmistrza okłamał radnych. Zrzucił odpowiedzialność za strajk ratowników na dyrektora pływalni i oszukał, że środki na podwyżki dla ratowników są w budżecie CSiR. Pieniędzy na podwyżki nie było. Zarządzenie burmistrza w tej sprawie pojawiło się dopiero nazajutrz. Przykładów mijania się z prawdą ekipy Karolczuka można wymienić zdecydowanie więcej.

Krzysztof Przekop by Koty2

Sławomir Sieczkowski twierdził na sesji, że w budżecie Centrum Sportu i Rekreacji są środki zabezpieczone na podwyżki. Tym samym zrzucił odpowiedzialność za strajk ratowników na dyrektora CSiR Pawła Głowackiego. Sieczkowski okłamał radnych i mieszkańców. Zarządzenie burmistrza w tej sprawie ukazało się dopiero kolejnego dnia. Jawnymi manipulacjami Sieczkowskiego zbulwersowani są radni opozycji w radzie miejskiej.

-Niektórzy twierdzą, że zastępcy burmistrza oszczędnie gospodarują prawdą. Burmistrz wydał zarządzanie dopiero dzień po sesji. Jasno z tego wynika, że dyrektor CSiR nie miał wcześniej przyzwolenia na podwyżki. Burmistrz zgodził się na podwyżki po proteście ratowników, zapytaniach radnych i nagłośnieniu sprawy przez media. Zawsze można mówić, że jednostka budżetowa, np. pływalnia, ma środki w budżecie. Gdyby dyrektor przyznał podwyżki bez zarządzenia, pieniędzy w pewnym momencie zabrakłoby na normalne funkcjonowanie. Dlatego została uruchomiona rezerwa, aby zabezpieczyć środki na wzrost wynagrodzeń ratowników –mówi Leszek Cieślik.

-Zastępcy burmistrza manipulowali faktami chcąc zrzucić winę na dyrektora CSiR. Nie byłem fanem dyrektora Pawła Głowackiego. Jednak muszę go bronić przed nieuczciwymi zarzutami, próbą zrobienia z niego kozła ofiarnego. Opowiadanie o autonomicznej pozycji dyrektora lub jego samodzielności przy podejmowaniu decyzji, można włożyć między bajki. Jeśli odbywały się spotkania z burmistrzem dotyczące podwyżek i nie dawały efektów, to znaczy, że nie było zgody miasta na wzrost wynagrodzeń. Jestem przekonany, że gdyby taka zgoda była, to każdy zarządca natychmiast przyznałby podwyżki –komentuje lider radnych Koalicji Obywatelskiej.

Były burmistrz Augustowa ubolewa nad tym, że przykładów manipulacji jest znacznie więcej.

-Przyzwyczailiśmy się do tego, że zastępcy burmistrza manipulują oraz wprowadzają w błąd radnych. Jesteśmy na to uodpornieni, bo podobnych sytuacji było więcej. Ostatnio Sławomir Sieczkowski chcąc zrzucić odpowiedzialność z burmistrza, wypowiedział pod moim adresem nieuczciwe zarzuty, że nie zbudowałem dworca autobusowego w Augustowie, kiedy pełniłem funkcję prezesa PKS Suwałki. Przypomnę, że wysłałem wtedy do urzędu miejskiego pismo, w którym bezskutecznie proponowałem podjęcie rozmów w sprawie budowy dworca na ulicy Mazurskiej. Pan Sieczkowski był już wówczas skarbnikiem miasta -podkreśla Leszek Cieślik.

-Kłamstwa zastępców burmistrza idą na konto burmistrza Mirosława Karolczuka, ponieważ nie upomina swoich zastępców, czyli toleruje ich zachowanie –podsumowuje lider klubu KO.

Także lider augustowskiego PiS jest niezwykle oburzony zachowaniem urzędnika burmistrza.

-Była to kolejna publiczna manipulacja zastępcy burmistrza. Gdyby prawdą było, że środki na podwyżki ratowników znajdowały się już wcześniej w budżecie CSiR, nie byłoby zarządzenia burmistrza w tej sprawie, które ukazało się dzień po sesji. W efekcie tego zarządzenia budżet miasta zasilił budżet CSiR kwotą ok. 91 tys. zł i dopiero to pozwoliło zrealizować podwyżki. O wzrost wynagrodzeń ratownicy dopominali się od kilku lat. Burmistrz ugiął się dopiero po radykalnym proteście załogi i zamknięciu basenu. Cały problem był doskonale znany radnym koalicji rządzącej, bo ratownicy od dawna wysyłali pisma –mówi Marcin Kleczkowski.

-Fakt, że zastępca burmistrza w tak elementarnej sprawie jak finanse okłamał radnych, jest dla mnie sytuacją szokującą, na którą nie możemy się godzić. Zamierzam publicznie zapytać o to, dlaczego byliśmy okłamywani na obradach przez urzędnika miejskiego –dodaje Kleczkowski.

Warto zauważyć, że w obecnej kadencji samorządu miejskiego mieliśmy inne spektakularne przykłady publicznych kłamstw urzędników miejskich. Najsłynniejsza sprawa dotyczy oczywiście oskarżeń formułowanych pod adresem byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Wiesławy Chrulskiej. Na posiedzeniach rady miejskiej Filip Chodkiewicz opowiadał o rzekomej przemocy w placówce i tym uzasadniał wystawienie negatywnej oceny pracy. Wiesława Chrulska poszła po sprawiedliwość do sądu. Wyrok nie pozostawił złudzeń. Karolczukowi i Chodkiewiczowi udowodniono kłamstwa i pomówienia.

Innym razem Chodkiewicz stwierdził na sesji, że wydawany przez naszą redakcję „Informator Miejski” jest nielegalny. Skierowaliśmy do niego pismo, w którym zażądaliśmy przeprosin i wycofania się z wygłaszania kłamstw na nasz temat. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie możemy pominąć też twórczości zastępcy burmistrza w mediach społecznościowych, na przykład kłamstw, że opozycja nie popiera powstania sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Na poprzedniej sesji Sławomir Sieczkowski twierdził, że w urzędzie miejskim nie było podwyżek. To jeszcze jedno kłamstwo. „Zapomniał” o niedawnej aż stuprocentowej podwyżce wynagrodzenia burmistrza, który teraz zarabia 20 tysięcy złotych miesięcznie.

*Artykuł ukazał się w 23/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ucz.
ucz. 30.06.2022, 00:09
Czytałam niedawno "Proces" Kafki i zapisałam sobie zdanie, które pasuje jak ulał do tej sytuacji:
Z KŁAMSTWA ROBI SIĘ ISTOTĘ PORZĄDKU ŚWIATA.

Kłamstwo króluje dziś wszędzie: w rządowej tv i prawie każdym wystąpieniu premiera, który nieprzypadkowo ma ksywę PINOKIO. Dlaczego więc na szczeblu lokalnym kogoś to jeszcze dziwi????
dopisek
dopisek 30.06.2022, 12:31
Kiedyś, gdy panowała kultura polityczna, ktoś przyłapany na kłamstwie wstydził się i usuwał w cień.
Dziś kłamca jeszcze bardziej bezczelnie atakuje i cynicznie kłamie dalej.
Zmieniły się standardy etyczne i chamstwo rządzi krajem. Dziad z Żoliborza leczy swoje kompleksy i sieje nienawiść w narodzie.
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 28.06.2022, 22:05
Hehe, dobre sobie! "Wniosek" napisał, że w Augustowie nie ma mądrego człowieka, który chciałby pracować i "coś robić". Nie wiem co miał autor na myśli pisząc "coś robić". Skąd Ty "wniosek" zerwałeś się? Z Ełku, z Suwałk, z Lipska, czy może z Abdery w Tracji? Pani/e "Wniosek", wniosek jest bardzo oczywisty, ale nie dla Ciebie. Nikt z Augustowa znający swoją wartość i szanujący się, nie będzie dworakować, przyklaskiwać i płaszczyć się dla ichniomiastowych kabotynów!
wniosek
wniosek 29.06.2022, 04:34
HEHEHE....znaczy się ci wszyscy pracujący w Augustowie na urzędniczych stanowiskach to dworacy, lizusy i przyklaskiwacze??? A co robią ci znający swoją wartość augustowianie o ile są tacy ??? Czyżby to samo co pracujący w Augustowie, tylko w innych miastach??? Albo nic , siedżą zarejestrowani w UP i czekaja na swoją szansę???A moze wraz z tobą Grecję budują jesli greka włądasz ? A jesli chodzi ci o wzięcie stanowiska to nie mam wymaganych kwalifikacji. Na koniec co mam myśleć o tych , którzy tych kabotynów wybrali czyli większości głosujących???
Wiesia
Wiesia 28.06.2022, 14:55
Nie Sławciu .Nie zabolało .Jestem niska ,gruba ,mam krzywe nogi i opasly brzuch. Mam juz tyle za sobą doświadczeń życiowych , że nie zniżam się do poziomu tych ludzików , którym wygląd zewnętrzny jest ważniejszy od intelektu i życiowych osiągnięć .
🤢🤮
🤢🤮 27.06.2022, 14:05
A fuj
Brakuje chętnych na dyrektora CSiR
Brakuje chętnych na dyrektora CSiR 27.06.2022, 13:30
W CSiR był już dyrektor z Ełku, więc może teraz znajdzie się specjalista z Suwałk, a może nawet pojawi się na horyzoncie jakiś fachowiec z Lipska? W miejskich spółkach już chyba prawie wszyscy prezesi też są ichniomiastowo-zamiejscowi.
wniosek
wniosek 28.06.2022, 08:50
Wniosek: nie ma w Augustowie mądrego człowieka który chciałby pracować i coś robić. Wszyscy liczą na posadki gdzie się nie pracuje, nie ponosi odpowiedzialności i dobrze się zarabia.
Inny wniosek
Inny wniosek 28.06.2022, 10:34
Ja bym wyciągnął inny wniosek. W Augustowie sama drży ludzie, którzy nie mają zamiaru kłaść na szali swojej reputacji aby pracować dla tych ludzi. Praca dla nich oznacza wyparcie się swoich zasad, być bezkrytycznie posłusznym a najlepiej jeszcze nie mieć skrupułów, by donosić na innych pracowników.
Zasady
Zasady 28.06.2022, 11:49
Uważasz, że ostatni dyrektor wyparł się swoich zasad? A moim zdaniem odszedł właśnie dlatego, że nie wyzbył się ich i nie pozbył się kręgosłupa moralnego. Ale teraz będzie już tylko i wyłącznie lepiej, tzn lepiej nie mówić.
Inny wniosek
Inny wniosek 28.06.2022, 13:54
Wyżej oczywiście literówka i miało być "są mądrzy"

A teraz odpowiadam - gdzie napisałem że poprzedni dyrektor wyparł się zasad? Napisałem tylko jakie trzeba spełniać kryteria. Jeśli zachowasz coś "z siebie" to właśnie tak kończysz, jak dyrektor, jak kierownicy itd
Stop hiookryzji
Stop hiookryzji 27.06.2022, 12:46
Jak to nie było podwyżek? Pracownicy też mieli podwyżki. Już drugą w ciągu pół roku. Najwyraźniej drugi zastępca to nasz taki augustowski Pinokio...
W ząb czesany
W ząb czesany 27.06.2022, 11:12
Świeża, wypielęgnowana lwia grzywa🤣🤣😂😂👀👀👁️👁️🙀🙀
Wiesia .
Wiesia . 28.06.2022, 13:26
Masz chyba gościu wielkie kompleksy ,że komentujesz czyjś wygląd zewnętrzny. Bardzo płytki i prostacki komentarz. Ludzie z klasą nie wypowiadają sie o wyglądzie innych . Raczej są ponad to i skupiają się raczej.na czynach .
Sławek
Sławek 28.06.2022, 13:42
Skąd wiesz, że to komentarz do czyjegoś wyglądu? Czyżby zabolało???
Fryzjer
Fryzjer 29.06.2022, 08:27
Dokładnie. Wiesiu w czym rzecz? Komentujemy wygląd polityków, strój pierwszej damy, metamorfozy posłów, a dlaczego nie możemy skomentiwac wyglądu lokalnych samorządowców? Poza tym komentarz o pięknej lwiej grzywie jest bardzo pozytywny. Wiesiu czyżbyś był (celowo rodzaj męski) przewrażliwiony? Może warto zastanowić się jak nas widzą. W myśl powiedzenie " jak cię widzą, tak cię piszą".
Wiesia
Wiesia 29.06.2022, 09:26
Nie jestem drogi fryzjerze przewrażliwioną .Nigdy nie mialam aspiracji być mężczyzną .Mam 61lat i wygląd taki jak pisalam wyżej. Wyglad zewnetrzny komentują najczesciej ludzie, którzy maja ze swoim jakieś problemy . Rzeczywiste lub wyimaginowane . Najczęściej j te osoby skupiają się na wyglądzie, bo często nie mają wiekszych zainteresowań ,celów ,aspiracji .Wychowali sie w środowisku gdzie sie obgadywalo się sąsiadów ,znajomych ,urzędników itp. Takie osoby chcialy pomniejszyć swoje niedociągnięcia uwypuklając wdy innych .Najczęściej byly to środowiska ubogie intelektualnie i socjalnie .podchwyciły to tabloidy i inne niszowe wydawnictwa bez wiekszych aspiracji i obgadują wyglad celebrytów i i urzędników pansywowych ,bo tylko na to ich stać .Za moich czasów mlodych funkcjonowało takie powiedzenie : ludzie wielcy mówią o ideach ,średni o rzeczach a mali o bliźnich .Czytając ten periodyk ,dochodzę do smutnego wniosku ,że nasze obecne społeczeństwo mocno się zdegenerowało i zeszło do poziomu tych maluczkich ,którzy nie maja wzniosłych celów .Zadawalają się obgadaniem sukienki czy grzywki sąsiada Smutne to i przykre w jakich plytkich czasach nam przyszło dożywać.
Czekam na wiatr co rozgoni
Czekam na wiatr co rozgoni 27.06.2022, 10:59
Mam pytanie. Kto w miarę rozsądny podejmie się teraz kierowaniem CSiR? Ostatni konkurs unieważniony z powodu braku ofert ludzi chętnych. Nawet w archiwum ogłoszenia się nie uświadczy. Gratuluję bezbłędnym i nieomylnym. Może któryś z zastępców zająłby fotel na ul. Sucharskiego 15 i pokazał klasę, jak należy kierować tą jednostką. Nie mogę się już doczekać.
Ratownik
Ratownik 27.06.2022, 16:17
nikt rozsądny nie chce z nimi pracować. powinni szukać wśród bezrobotnych w UP i może jakiś desperat się znajdzie jak dadzą z 10 tys. zł na rękę
Human Resources Management
Human Resources Management 27.06.2022, 13:00
Podobno niemały jest tam bajzel i dość śliska współpraca z burmistrzami, więc nikt rozsądny nie będzie pchać się na przysłowiową minę. Z-ca Chodkiewicz zachwalał obecnie pełniącego obowiązki dyrektora Łukasza Bućko, więc nie rozumiem dlaczego szukają nowego dyrektora, skoro mają właściwą osobę na odpowiednim stanowisku?
Obserwator
Obserwator 27.06.2022, 12:43
ja proponuję Gwiazdora od promocji.. na pewno da sobie radę, tylko czy go chodkiewicz od siebie chciałby wypuścić bo są nierozłączni.. buhahahaha
Head Hunter
Head Hunter 27.06.2022, 12:35
Niskie wynagrodzenie, duża odpowiedzialność i praca 24 na dobę, więc nic dziwnego, że kandydatów brak. Powinni ichniomiastowi posadzić "śliskiego lokatora" z bazy kajakarzy na wolnym stołku kierownika miejskiej jednostki. Byłoby na pewno bardzo widowiskowo w trakcie troglodyckich poczynań "śliskiego lokatora" jako dyrektora CSiR. Brakuje tam już tylko tego przysłowiowego gwoździa do trumny.
Basen_musi_upaść
Basen_musi_upaść 28.06.2022, 10:25
no tak... z pisu nikt nie chce bo jak to mała kasa i dużo odpowiedzialności.. powinno być odwrotnie

Pozostałe