Karolczuk może uratować kardiologię

  • 23.06.2022, 17:15
  • Bartosz Lipiński
Karolczuk może uratować kardiologię Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Po lewej z mikrofonem marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, w centrum burmistrz Mirosław Karolczuk.
Burmistrz Mirosław Karolczuk regularnie manifestuje swoją wdzięczność marszałkowi województwa podlaskiego Arturowi Kosickiemu i stawia go w gronie przyjaciół naszego miasta. Leszek Cieślik zaproponował, aby Karolczuk korzystając ze swoich znajomości i deklarowanej bliskiej relacji z marszałkiem, spróbował przekonać go do nieprzenoszenia usług kardiologicznych z Augustowa do Suwałk.

Bartosz Lipiński

Sprawa prawdopodobnego przeniesienia kardiologicznych usług medycznych z Augustowa do Suwałk przez prywatny podmiot leczniczy niepokoi mieszkańców. Nie brakuje opinii, że ten temat stał się teraz orężem w walce politycznej, próbą uderzenia w samorząd powiatu i stworzeniem wrażenia, iż wina leży po stronie starosty augustowskiego. Cała sprawa była omawiana m.in. podczas ostatniej sesji rady miasta.

W dyskusji głos zabrał Leszek Cieślik, który mówił o bardzo bliskich relacjach burmistrza Mirosława Karolczuka z marszałkiem województwa podlaskiego, Arturem Kosickim. Burmistrz regularnie dziękuje marszałkowi za jego wsparcie dla Augustowa. Zdaniem Cieślika duża zażyłość Karolczuka oraz Kosickiego mogłaby przełożyć się na to, że usługi medyczne nie zostaną przeniesione z Augustowa do szpitala w Suwałkach.

-Jak można byłoby ewentualnie zablokować przeniesienie kardiologicznych usług medycznych z Augustowa do szpitala wojewódzkiego w Suwałkach? Zarządcą szpitala wojewódzkiego jest marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki –zauważył Cieślik. -Jeżeli prawdą jest to, że burmistrz ma z nim aż tak dobre kontakty, to być może jego rozmowa z marszałkiem doprowadziłaby do tego, że szpital w Suwałkach nie wydzierżawiłby miejsca podmiotowi chcącemu zabrać usługi z Augustowa. One mają być tam przeniesione, bo zgodę na dzierżawę daje zarząd województwa. Gdyby decyzja była inna, do przeniesienia by nie doszło. Jeśli ma się takie znajomości, to może trzeba z nich skorzystać –powiedział Cieślik.

Do porady radnego Leszka Cieślika odniosła się przewodnicząca rady miejskiej. Podczas sesji zadeklarowała, że jest gotowa zwrócić się w tej sprawie do najważniejszych ludzi w państwie.

-Dziękuję panie radny za podpowiedź, a szczególnie dotyczącą zwrócenia się do marszałka. Niech pan mi uwierzy, że zwrócimy się wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Do wojewody, marszałka, jak będzie trzeba to do premiera i prezydenta. Koło się ruszyło, mam nadzieję, że sprawa zostanie pozytywnie załatwiona –zapowiedziała przewodnicząca Alicja Dobrowolska.

*Artykuł ukazał się w 22/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Efekciarz
Efekciarz 24.06.2022, 08:02
A zatem czekamy.
Populistyczne fantazjowanie vs skuteczne działanie
Populistyczne fantazjowanie vs skuteczne działanie 24.06.2022, 00:23
Mieszkańcy Augustowa i okolicznych miejscowości na pewno oczekują i liczą na czynne zaangażowanie się burmistrza Karolczuka w zaistniałą sytuację, związaną z dalszym funkcjonowaniem szpitala Procardia w Augustowie. Czy rzeczywiście burmistrz Karolczuk skutecznie wpłynie na decyzję prywatnego przedsiębiorcy oraz podjęcie działań przez marszałka Kosickiego odnośnie utrzymania dotychczasowego zakresu usług świadczonych przez augustowską Procardię, czy skończy się tylko na populistycznych pohukiwaniach i "biciu politycznej piany"? Życie niebawem zweryfikuje burmistrza Karolczuka wraz z jego politycznym zapleczem.
Zdziszek
Zdziszek 23.06.2022, 21:41
Panie burmistrzu powodzenia w negocjacjach. Niech pan twardo walczy, trzymam za pana powodzenie kciuki.
bleeee
bleeee 24.06.2022, 13:58
Będzie twardo walczył jak o Dom Turka i na końcu otrąbi swój sukces. Śmieszność tego pana urąga kryteriom gustu i klasy.
Realista
Realista 23.06.2022, 21:18
Prywatny właściciel kieruje się względami biznesowymi. A strony polityczne i walczący o władzę tworzą sztuczny precedens, aby ugrać swoje na emocjach mieszkańców.

Pozostałe