Augustów odkrywany na nowo

  • 20.06.2022, 20:09
  • Krzysztof Przekop
Augustów odkrywany na nowo
Augustów latem żyje turystami. To oni napędzają wiele biznesów gastronomicznych, hoteli i pensjonatów, wypożyczalni, organizatorów imprez. Lipiec i sierpień przynoszą tym przedsiębiorstwom główny przychód. Wiele takich biznesów bez turystów nie mogłoby się utrzymać.

Pamiętamy, jak burmistrz Karolczuk narzekał na turystów i uznał ich za źródło śmieci i kłopotów. Tylko brak profesjonalizmu i bardzo wypaczone spojrzenie na miasto może doprowadzić do takich wniosków. Z turystami jest trudno pokazać się w mediach społecznościowych. Emotikony w postaci rączek, buziek i innych infantylnych obrazków też do turystów nie pasują. A co najważniejsze, turyści nie głosują w Augustowie, zatem nie mogą być w kręgu zainteresowania burmistrza i jego partyjnych towarzyszy. Zapewne dlatego ulotka przeznaczona dla turystów została potraktowana po macoszemu.

Ale od początku. Burmistrz Karolczuk wydał ulotkę o Augustowie. Bardzo fajna inicjatywa. Każdy odwiedzający Centrum Informacji Turystycznej mógł za darmo wziąć sobie to wydawnictwo i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o naszym mieście. Najważniejszą informacją jest to, że  burmistrzem miasta Augustowa jest Mirosław Karolczuk. W tekście powitalnym, sygnowanym ręcznym podpisem burmistrza, mamy zdjęcie naszego włodarza. Dowiadujemy się, że ulotka jest planem turystycznym stworzonym, by ułatwić odkrywanie Augustowa.

Muszę przyznać, że wydawnictwo burmistrza Karolczuka ukazuje Augustów od nieznanej mi strony. Mamy tu odkrycie za odkryciem.

Okazuje się, że na terenie miasta leży jezioro Rozpuda. Nawet MS Word, w którym piszę ten tekst, jest zdziwiony i uparcie poprawia na Rospuda. Nad jeziorem Necko mamy „wycig nart wodnych”, choć to można uznać za literówkę. Turysta zapewne też tak uzna. Dalej mamy coraz ciekawiej. W Studzienicznej znajdujemy „Sanktuarium Matki Bożej Studzinnicznej”, do której możemy udać się po „usypanej fosie”. Nieopodal położony jest  Rezerwat Brzozowy Grad. Jako żeglarz i pilot znam różne rodzaje gradu, ale o brzozowym nie słyszałem. Czyżby z nieba, zamiast lodowych kulek, spadały brzozy? Może ten typ gradu jest chroniony w tym właśnie rezerwacie na jeziorze Studzienicznym lub  Studziennicznym, jak woli burmistrz. Na jeziorze Białym ukazuje się nam nieznany nikomu Półwysep Lisi.

Plan turystyczny odkrywa przed nami kolejne niespodzianki i tajemnice.

W okolicach Sajenka znajdujemy jezioro Sajenko, o którym chyba nikt do tej pory nie słyszał. W miejscu, gdzie każdy mieszkaniec szukałby ulicy Tytoniowej, znajduje się ulica Elektryczna, a ulica Elektryczna udaje Tytoniową.

Według burmistrza Karolczuka Obława Augustowska miała miejsce w kwietniu, zamiast pomiędzy 10 a 25 lipca 1945 roku. Wydaje się, że to patriotyczne i polityczne abecadło, ale cóż…

O poziomie patriotyzmu lokalnego świadczy też oznaczenie Szlaku Orła Białego.

Turysta, który otrzymał plan turystyczny miasta, stworzony przez Karolczuka i jego urzędników, dowiaduje się, że w Augustowie mamy cztery kąpieliska. To bardzo dobra wiadomość, tyle że nieprawdziwa, gdyż od lat mamy zaledwie jedno. 

Burmistrz Karolczuk zapomniał też, że aby nie dezinformować turystów należy na mapkach i w opisach używać jednorodnych nazw różnych miejsc. W jego ulotce panuje dość duża swoboda nazewnicza. Turysta może się czuć zdezorientowany, podobnie jak ja.

Ta ulotka miała służyć rozreklamowaniu aplikacji miejskiej, za którą podatnik zapłacił bodajże 120.000 zł i prawie nikt jej nie używa. Może to i lepiej, bo lepszy jest brak informacji, niż informacja błędna lub fałszywa.

Od lat padają oskarżenia, że burmistrz Karolczuk i jego ekipa posługują się kłamstwem w prowadzeniu polityki.  Prawda może być inna. Oni nie kłamią, oni nie wiedzą, nie umieją, są niedouczeni, nie znają miasta, nie znają mieszkańców, nie słuchają, jakie są potrzeby.

A my myślimy, że kłamią. 

 

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Burmistrz vs zabawa w piaskownicy
Burmistrz vs zabawa w piaskownicy 23.06.2022, 16:58
Prezydent, burmistrz, starosta, wójt co do zasady odpowiadają za decyzje podejmowane przez siebie, w tym za zatrudnianie pracowników bezpośrednio im podległych. Kwestia dotycząca weryfikacji i zatwierdzania dokumentów, pod którymi podpisują się włodarze to już inna "para kaloszy". Każdy włodarz powinien jednak być świadomy ciążącej na nim odpowiedzialności. Sprawowanie funkcji włodarza, w tym burmistrza to jednak nie jest to samo co zabawa w piaskownicy z kolegami z podwórka lub pajacowanie okraszone emotkami na urzędowych stronach w mediach społecznościowych.
Liczy się tylko kasa mieszkańców
Liczy się tylko kasa mieszkańców 23.06.2022, 09:42
Mam takie pytanie do stronników Karolczuka. Co byście zrobili gdyby Karolczuk w waszym ogródku zaproponował nasadzenia takie jak na rynku za 50.000 zł? Zgodzilibyscie czy uznalibyscie, że to za drogo? A Karolczuk wydał na to prawie 600.000 zł. Dobre?
#ichniomiastowafantazja&całanaprzód
#ichniomiastowafantazja&całanaprzód 23.06.2022, 11:21
Wydaje mnie się, iż nie powinno specjalnie nikogo dziwić, że nasadzenia kilkunastu drzewek i rabatów kosztowało miasto, a w zasadzie mieszkańców Augustowa prawie 600 tys. zł. Burmistrz zarabia więcej niż prezydent Warszawy, podwoił ilość swoich zastępców, więc cena za drzewka i rabaty też może być podwójna.
https://youtu.be/fJKRESz8ZhE
Obiektywnie_patrząc
Obiektywnie_patrząc 23.06.2022, 11:11
daj dowód na te 600.000 zł to porozmawiamy. Jak nie dasz to jesteś zwykłym głupim trollem co może napisać wszystko w internecie..
ooloo
ooloo 24.06.2022, 09:16
A może coś boczkiem poszło?
Tutaj stówka i tam stówka,
pracowita bywa "mrówka".
Na Kanary trzeba "zarobić".
ooloo
ooloo 23.06.2022, 19:06
Skąd On wiedział o NM?
NOWY TESTAMENT
Ewangelia wg św. Mateusza
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.
19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.
20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

Ateiści chyba lepiej znają Biblię bowiem ją przeczytali.
600 zielonych i brązowych tysięcy
600 zielonych i brązowych tysięcy 23.06.2022, 19:02
Nasadzenia kosztowały 560 tysięcy. Zajrzyj na strony miasta, tam wszystko jest napisane. Z twojego wpisu widać, że nawet zwolennicy Karolczuka nie mogą uwierzyć w rozrzutność władz miasta. Nawet 50 tysięcy wydaje się sumą mocno przesadzoną, a tu mamy 600 tysięcy za kilka drzewek, trochę bylin i kilka ławek. No super inwestycja. Chwalić
I kto tu jest trollem???????
I kto tu jest trollem??????? 23.06.2022, 12:57
Zadanie pt.: „Zagospodarowanie Rynku Zygmunta
Augusta w Augustowie”, podzielone na 2 części:
cz. 1. 417 054,04 zł,
cz 2.. 148 307,00 zł
Razem: 565 361,04 zł
No ............ prawie 600 000 zł
Informacje ze strony Urzędu Miejskiego w Augustowie.
uwaga onuca
uwaga onuca 23.06.2022, 12:07
Masz dowód naszomiastowa onuco. Sprawdź sobie link poniżej, to nie jest wiedza tajna.
https://platformazakupowa.pl/f…
MOPS
MOPS 23.06.2022, 14:11
ja bym dał za to 1 milion więc nie wiem o co ci chodzi biedaku
ooloo
ooloo 23.06.2022, 18:47
To daj.
Architekt
Architekt 23.06.2022, 18:33
Ze swoich możesz dać nawet 2 mln na zazielenienie miotłodrzewami swojej posesji, ale z publicznych pieniędzy nie dałbym nawet złotówki za zeszpecenie RZA !
Ale to są pieniądze podatnika
Ale to są pieniądze podatnika 23.06.2022, 09:46
Myślę, że większość uznałaby, że 5000 zł to suma graniczna i dość wysoka.
Ulotka to nie przypadek
Ulotka to nie przypadek 22.06.2022, 06:33
Żaden z burmistrzów nie urodził się w Augustowie. Chodkiewicz i Sieczkowski nawet tu nie mieszkali. Znają tu tylko adres na Młyńskiej gdzie wypłacają sobie apanaże. Augustowa nie znają. Wszyscy tę ulotkę czytali i bardzo z niej cieszyli. Błędów nie zauważyli, bo tak działa miasto. A czy zauważyli błąd we wniosku do Funduszy Norweskich. Też nie i też z tych samych powodów. To taki kulawy system Karolczuka.
Zdziwiony
Zdziwiony 22.06.2022, 12:54
a co ma do tego miejsce urodzenia? tak obiektywnie jeżeli na obiektywizm ciebie stać?
Augustów to kasa mieszkańców
Augustów to kasa mieszkańców 22.06.2022, 14:06
Rodzinne miasto traktuję się z większą estymą. Znasz uliczki i kąty. Panowie nie tylko nie urodzili się w Augustowie, ale nie nauczyli się tego miasta. Dla nich Augustów to kasa mieszkańców i tyle.
Fakt
Fakt 22.06.2022, 15:46
ale prze 4 kadencje rządził Augustowem burmistrz z Sandomierza
Kasa mieszkańców najważniejsza
Kasa mieszkańców najważniejsza 22.06.2022, 16:07
Burmistrz z Sandomierza i burmistrz z Huty znali Augustów jak własną kieszeń. A naszomiastowe tylko kasę mieszkańców widzą i lubią. Miasto ich nie obchodzi. Oni Augustowa nie lubią i nie znają.
trochę_obiektywizmu
trochę_obiektywizmu 23.06.2022, 08:24
to nie burmistrzowie przygotowują ulotki promocyjne i bezpośrednio odpowiedzialnym jest kierownik promocji i pracownicy tego wydziału. Burmistrzom można zarzucić brak kontroli. Podobnie ma się to do jakichkolwiek wniosków unijnych (w tym funduszy norweskich) - odpowiada kierownik i pracownicy bezpośrednio odpowiedzialni za wniosek. Nigdy żaden burmistrz nie czyta takich wniosków bo merytorycznie po prostu na tym się nie zna. To tak obiektywnie. ps. nie wyobrażam sobie nikogo na stanowisku burmistrza który jest specjalistą w dziedzinie ekonomii, prawa, finansów, budownictwa, zamówień publicznych, zarządzania, marketingu itd... Takiej osoby po prostu nie ma. Burmistrz jest odpowiedzialny za dobór kadr, organizację i kontrolę wykonywanych zadań, natomiast nie za merytoryczność wniosków cy też ulotek.. Burmistrz odpowiada za tych ludzi, których zatrudnia, bo jest ich pracodawcą
ooloo
ooloo 23.06.2022, 18:49
Odpowiada czyli ponosi konsekwencje.
hehe
hehe 23.06.2022, 18:03
trochę_obiektywizmu powiedz to Roszkowskiej, może zdejmie z Cieślika odpowiedzialność za Atola
ooloo
ooloo 24.06.2022, 09:18
Polemika z czym? Przepraszam z kim? Z kradziejem?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.06.2022, 17:11
a który burmistrz odpowiada za promocję? który za fundusze unijne i norweskie? a który za basen i plaże? za co biorą pieniądze - zresztą chyba po podwyżkach niemałe. może by tak na sesji przedstawili swój zakres obowiązków i plany na najbliższy okres?
Wyborca
Wyborca 23.06.2022, 14:56
Człowieku o czym ty piszesz....jak burmistrz nie zna zasad składania wniosków do UE czy innych instytucji zasad ekonomi i prawa a także wiedzy ogólnej z innych dziedzin zarządzania to nie powinien startować na burmistrza ,pracownicy kierownicy są od przygotowania opini stanowisk od opracowania technicznej strony wniosku ,decyzji itp. jeżeli jest się nieukiem to nie startuje się na taką funkcję burmistrz musi wiedzieć i rozumieć co podpisuje .... Jeżeli tego nie wie to tragedia..!
Szkoda miejskiej - naszej kasy
Szkoda miejskiej - naszej kasy 23.06.2022, 14:17
Burmistrz i 2 zastępców, kierownicy wydziałów ...... i taki bubel! To burmistrz zatrudnia ludzi . Pozwalniał doświadczonych a otoczył się karierowiczami mocnymi w "języku" i prowadzą go prosto w przepaść. Wtopa za wtopą. Tak z ostatniego okresu to dom emeryta gdzie jest porządna ekspertyza ? Nowe drzewa miotły w parku ....czy ktoś zamawiający nie widział że kompletnie nie pasują do reszty ? No i ulotka reklamująca Augustów z foto burmistrza.....
To wszystko kosztuje ! Jest to marnotrawstwo i niegospodarność! Powinni złożyć rezygnację a nie sobie przyklaskiwać na fb-kowych stronach !
Bleeee
Bleeee 24.06.2022, 08:21
Widocznie ulotka ma głównie reklamować burmistrza a nie Augustów.
Alternatywy_4
Alternatywy_4 23.06.2022, 17:08
nad wszystkim czuwa gospodarz domu, on nie da krzywdy zrobić nikomu, o mój Boże....uuuuuuuuu
Wtopa za wtopą
Wtopa za wtopą 23.06.2022, 09:25
Jeśli burmistrz nie umie zapanować nad tak prostym projektem jak ulotka to sorry. To nie jest tak że car dobry, a bojarzy źli. To jest bardzo zły burmistrz i dlatego otacza się kiepskimi ludźmi.
Obserwator
Obserwator 23.06.2022, 09:46
że otacza się kiepskimi ludźmi to fakt... za naiwność kiedyś zapłaci
JKD
JKD 22.06.2022, 12:12
Nic straconego zawsze mogą tu zostać pochowani,oby nie
ooloo
ooloo 22.06.2022, 05:44
Może zamówili na AliExpress? To by w jakimś stopniu tłumaczyło jakość informacji zawartych.
Śliska ulotka vs papier toaletowy
Śliska ulotka vs papier toaletowy 21.06.2022, 19:27
#broszurkaNMcałanaprzód☝️👏💪🤝🙏👈👉👍🙈🙉🙊🤡🤥
🖕🖕🖕
🖕🖕🖕 22.06.2022, 22:02
#obiecanewykonane, #dalusmy radę 🖕🖕🖕🖕
Andrzej z Belgii
Andrzej z Belgii 21.06.2022, 19:08
Ciekawe kto robił korekte? Przeciez jest cale piętro burmistrzów, skarbnik, kajetan..... ciekawe jaki był koszt wydruku. Dowiemy sie?
OSiR
OSiR 21.06.2022, 22:21
Gdzie się podziało ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko dyrektora CSIR? Ilu kandydatów się zgłosiło i gdzie to można sprawdzić? W archiwum też patrzyłem i nic nie ma. O co chodzi?
Sportowiec
Sportowiec 23.06.2022, 08:31
Jest informacja na BIP. Nikt się nie zgłosił. Nawet ten "superman" pelniący aktualnie obowiązki dyrektora
efe
efe 21.06.2022, 17:19
Podpisał się Burmistrz? To teraz za swoje pensje niech wykupi cały nakład.
Taka ekipa
Taka ekipa 21.06.2022, 11:09
Generalnie to oni mieszkańców mają głęboko w .............
Wezwanie_do_opozycji
Wezwanie_do_opozycji 21.06.2022, 10:39
Panie Marcinie Kleczkowski
Pan jeden jest w stanie wyciągnąć na wierzch tą niegospodarność (wydane pieniądze z promocji miasta), niewiedzę urzędników, kierowników, szefów związaną z ulotką promocyjną Augustowa.
Proszę się dowiedzieć kto za to odpowiada, ile to nas kosztowało i czy ktokolwiek poniósł jakieś konsekwencje wydania tego paszkwilu promocyjnego miasta Augustów
Może wypowiedzą się osoby bezpośrednio odpowiedzialne za tą ulotkę? – kto zlecił jej wykonanie, kto opracował treść, kto to zatwierdził ?
Mam nadzieję że na najbliższej sesji nikt Panu nie będzie zabierał głosu i ograniczał pytań w tej sprawie do 2 minut
Marnotrawstwo publicznych pieniędzy !
Marnotrawstwo publicznych pieniędzy ! 21.06.2022, 11:46
O tym samym pomyślałam .....ile sztuk tego bubla zostało wydrukowanych? Za jaką kwotę?
A może jest juz tak, że...?
A może jest juz tak, że...? 21.06.2022, 10:02
Po tym co zostało umieszczone w tej ulotce można odnieść wrażenie, że to celowe "wsadzenie" na minę miłościwie nam panujacego Mnirka. Może to juz ten czas, kiedy jego pryncypały postanowiły pomału zacząć go ośmieszac? Taki troche scenariusz "walulikowy"
taka_prawda
taka_prawda 21.06.2022, 10:23
oj tam. nie przesadzaj... to nie KGB i ich metody. Po prostu promocją miasta zarządza jakiś tłuk i tyle. Poza tym zero kontroli i jest jak jest
www
www 21.06.2022, 08:04
Nie dodano jeszcze jednego, ulotka ukazała się w informacji 17.05.22 to prezent na urodziny miasta zatytułowany : ,, Miło mi gościć Cię"
Polonistka
Polonistka 23.06.2022, 19:05
Szyk zdania, że aż miło popatrzeć
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE.
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE. 21.06.2022, 07:25
Bylejakość to nowe hasło wyborcze Karolczuka. To jest ulotka na skalę jego możliwości. Tą ulotką on mówi opozycji STOP. Tą ulotką on opowiada, jak pięknie rozwija się Augustów.
Byle co
Byle co 21.06.2022, 17:41
Cieślik wprowadził pływanie na byle czym, Kożuchowski zjeżdżanie na byle czym . U Karolczuka byle co stało się normą . Augustów niedługo nie będzie zasługiwał nawet na miano byle jakiej dziury
Burmistrzowanie minie, a wstyd pozostanie
Burmistrzowanie minie, a wstyd pozostanie 21.06.2022, 00:41
Coś mnie wydaje się, że pan redaktor naczelny troszeczkę jednak dworuje z broszurki o Augustowie firmowanej przez samego burmistrza Mirosława Karolczuka. Nie rozkładając na czynniki pierwsze tekstu i obrazków oraz nie pastwiąc się specjalnie nad zawartością przedmiotowej ulotki o Augustowie, którego może nie znamy tak doGłębnie jak burmistrz Karolczuk, pozwolę sobie podsumować to historyczne dzieło tylko jednym, ale za to dość esencjonalnym stwierdzeniem - "Jaki burmistrz taka ulotka...".
E.P.
E.P. 20.06.2022, 21:18
Kompromitacja ....totalna wtopa! Dużo podróżuję po Polsce i nigdzie nie widziałam takich ulotek informatorów z fotką burmistrza z autografem! Pan burmistrz czuje się chyba gwiazdą Augustowa! Szkoda, że nie przeczytał co firmuje swoim nazwiskiem!
F.G.
F.G. 22.06.2022, 03:32
Ale gdyby nawet przeczytał, to uważasz, że dostrzegłby ten blamaż? To chyba za wysokie progi.
Tradycja
Tradycja 21.06.2022, 07:50
Od 1989 r., od kiedy w urzędzie miejskim pojawiły się typowe działania związane z promocją Augustowa (wcześniej za komuny pojęcie promocji nie istniało w umysłach towarzyszy PZPR), nie było nic bardziej żenującego niż ta promocyjna ulotka. Brak podstawowej wiedzy o Augustowie, niechlujstwo i totalny brak kontroli nad tym co puszcza się w eter publiczny. ciekawe ile coś takiego kosztowało nas podatników
Miałeś chamie złoty róg...
Miałeś chamie złoty róg... 20.06.2022, 22:17
Nieporadny to typowy zaściankowy kabotyn i megaloman z cechami osobowości mitomana.
Kompromitacja
Kompromitacja 20.06.2022, 21:42
Właśnie firmuje to co podpisał.

Pozostałe