Konferencja prasowa dotycząca obecności kardiologii inwazyjnej w Augustowie

  • 20.06.2022, 15:50
  • Bartosz Lipiński
Konferencja prasowa dotycząca obecności kardiologii inwazyjnej w Augustowie Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Radny koalicji rządzącej Dariusz Ostapowicz "wywoływał do tablicy" przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych, reprezentowanych w tej kadencji w augustowskiej radzie miejskiej.
W poniedziałek (20 czerwca) na Rynku Zygmunta Augusta odbyła się konferencja prasowa dotycząca podsumowania zbiórki podpisów za obroną obecności kardiologii inwazyjnej w Augustowie. Na spotkanie z mediami przybyli przedstawiciele komitetu społecznego biorący udział w zbiórce podpisów, a także samorządowcy miejscy i powiatowi skupieni wokół koalicji rządzącej w Augustowie: m.in. przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska, radny miejski Dariusz Ostapowicz oraz radny powiatowy Michał Kotarski. Przyjechali też samorządowcy z Dąbrowy Białostockiej. Uczestniczyliśmy w konferencji i zarejestrowaliśmy ją.

Poniżej publikujemy nagrania video i audio z dzisiejszej konferencji prasowej:

Cz. 1:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Cz. 2:

Video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Nasza redakcja nieoczekiwanie otrzymała zaproszenie na konferencję prasową, ponieważ w ostatnich tygodniach byliśmy regularnie pomijani w zaproszeniach kierowanych do mediów przez obóz aktualnie rządzący miastem. Sprawa przeniesienia przez prywatny podmiot leczniczy kardiologicznych usług medycznych z Augustowa do Suwałk od kilku tygodni wywołuje ogromne emocje. Oczywiście każdy jest za tym, aby te usługi pozostały nadal w naszym mieście i w tej kwestii nie istnieją różnice zdań. Możliwość wpłynięcia na decyzję prywatnego dzierżawcy, działającego na terenie naszego miasta, wydaje się mocno ograniczona. Działania komitetu społecznego zasługują na wielki szacunek, bo są niewątpliwie chwalebne. Jednak pojawiają się również opinie, że ten ważny temat może być wykorzystywany w inny sposób przez niektóre środowiska polityczne w mieście. Przykładem tego mogło być choćby dzisiejsze płomienne wystąpienie radnego koalicji rządzącej Dariusza Ostapowicza, "wywołującego do tablicy" przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych, reprezentowanych w naszej radzie miejskiej tej kadencji.

-Ugrupowanie Nasze Miasto próbuje zbijać kapitał polityczny na sprawie przeniesienia kardiologicznych usług medycznych z Augustowa do Suwałk. Członkowie tegoż ugrupowania sugerują w sposób nieuprawniony winę powiatu za zaistniałą sytuację i kreują siebie na osoby zatroskane o los zwykłych mieszkańców –mówił niedawno na łamach "Przeglądu Powiatowego" wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź.

Podczas konferencji zadaliśmy kilka pytań przewodniczącej rady. Przypomnieliśmy Alicji Dobrowolskiej, że często mówi (jak i jej środowisko polityczne) o swoich dobrych relacjach z marszałkiem województwa podlaskiego. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy przewodnicząca próbowała przekonać marszałka (zarządcę Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach), żeby suwalski szpital nie wyraził zgody na dzierżawę dodatkowej powierzchni prywatnemu podmiotowi chcącemu przenieść usługi z Augustowa do Suwałk, co mogłoby pomóc nam zablokować te przenosiny. Podobną propozycję na ostatniej sesji rady miejskiej przedstawił również były burmistrz Augustowa, a dzisiaj opozycyjny radny Leszek Cieślik. Przewodnicząca poinformowała na konferencji, że nie wystąpiła do marszałka z takim apelem. Przypomnieliśmy też, że zgodnie z zapisem ustawy o samorządzie gminnym, zadaniem własnym gminy jest zaspakajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia.

Zważając na pojawiające się przy temacie „Procardii” podniosłe słowa o trosce rządzących miastem o dobro naszych mieszkańców, przypomnieliśmy Alicji Dobrowolskiej znamienną sprawę sprzed roku. W czerwcu 2021 roku dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie Andrzej Zarzecki skierował pismo do przewodniczącej rady z wnioskiem o to, aby zwolnić z opłat za całą strefę płatnego parkowania w Augustowie osoby niepełnosprawne (z takiego przywileju mogą korzystać np. motocykliści). Dyrektor PCPR do dziś nie dostał odpowiedzi na przedstawiony postulat, o który zwracali się do niego mieszkańcy. Podobny wniosek do burmistrza skierował zarząd powiatu. Pomimo posiadanych ku temu narzędzi, nic się w tej sprawie nie zmieniło i osoby niepełnosprawne, mające poważne problemy zdrowotne, nie są zwolnione z opłat (z wyjątkiem niewielkiej ilości wyznaczonych miejsc, tzw. kopert) na strefie. Niestety przewodnicząca nie udzieliła odpowiedzi na pytanie dotyczące tej kwestii twierdząc, że ta sprawa nie ma związku z tematem konferencji. Czy rzeczywiście nie ma?

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niepełnosprawny- niewidzialny
Niepełnosprawny- niewidzialny 22.06.2022, 16:27
No tak, niepelnosprawni dalej sie w "waszym mieście" nie liczą. Czekam z niecierpliwością na tą konferencję w sprawie parkingów....ale cos czuje ze sie nie doczekam...zróbcie cos w koncu konkretnego -zniescie oplaty za parkowanie dla osob niepelnosprwanych, a nie tylko bijecie pianę, prężycie muskuły i robicie sobie kampanię. Chetnie bym uczestniczył w tej konferencji ale akurat wszystkie "koperty" wokół byly zajete, a płacić za zwykły nie mam zamiaru po podwyżkach opłat stałych za waszych "rządów".
Niech se majom
Niech se majom 21.06.2022, 11:37
Cyt..."ograniczać nie możemy , no niech se majom ten jeden blok operacyjny". Ano , niech se majom , ale na siłę ich nikt nie zmusi. Widocznie już mają dość współpracy z miastem a wymuszając ich decyzję nic się nie zyska ...bo z niewolnika nie ma pracownika. Druga sprawa , słuchając tych faryzeuszy ciśnienie się podnosi się bez kawy. Jak odejdą po wyborach to i kardiologia nie będzie potrzebna.
Tyle w temacie
Tyle w temacie 21.06.2022, 10:46
BŁAZENADA! Kampania, tylko kto ich wybierze??????????????
Radni bezradni
Radni bezradni 21.06.2022, 10:36
Żaden radny nie zmusi prywaciarza do prowadzenia biznesu w danej miejscowości. To zwykłe pozerstwo i manipulacja. Niby tacy dobrzy, tak dbają o mieszkańców. Śmiechu warte!!!!
Analityk
Analityk 21.06.2022, 00:19
Uważam, że ludzie mogą być zmanipulowani przez towarzystwo polityczne zwane pieszczotliwie Ich Miasto i jego akolitów, kreujące się na obrońców mieszkańców. Tego dowodem może być nagrodzenie brawami radnego podczas konferencji, który w charakterystyczny dla siebie sposób zaczepiał nieobecnych na niej działaczy innych niż on ugrupowań. Pytanie zasadnicze brzmi jak wielu ludzi kupuje narrację tej ekipy politycznej w kontekście kolejnych wyborów samorządowych, bo zapowiedzi niektórych komentatorów, że oni nie wygrają wyborów, mogą okazać się nietrafione.
Albert
Albert 21.06.2022, 08:17
To zalezy od tego czy ludzie sie interesuja tym, co sie dzieje w miescie. Gdyby sie interesowali i od czasu do czasu odsluchali sesje, to wynik bylby raczej przesadzony, a jesli czerpia swoja wiedze tylko z propagandy na fejsbuku, to wszystko moze sie zdarzyc.
Adrasteya
Adrasteya 20.06.2022, 18:37
A ja chcę, żeby stację paliw we Frąckach przeniesiono bliżej Przewięzi, a "jabłonki" niech trzy razy w tygodniu wydają darmowe posiłki dla bezdomnych. Panie Karolczuk, panie Kotarski, pani Dobrowolska i panie Ostapowicz zachęcam państwa do podjęcia dzialań prospołecznych, a nie tylko inscenizowania populistycznych przedstwaień! Aktorzenie aktorzeniem, ale czas wreszcie ruszyć du.ska i zabrać się do konstruktywnego działania na rzecz lokalnej społeczności!
Grunt to robić zamieszanie
Grunt to robić zamieszanie 20.06.2022, 21:27
Zamiast zrobić cos dla mieszkańców robią sobie kampanię wyborczą. Przecież taki nacisk na prywatnego przedsiębiorcę odniesie odwrotne skutki !
Prywatna spółka vs ichniomiastowy populizm
Prywatna spółka vs ichniomiastowy populizm 20.06.2022, 22:09
Robią kampanię ichniomiastowi kabotyni, więc mieszkańcom trzeba wytłumaczyć, że są robieni w przysłowiowego konia. Karolczuk i Kotarski mogą nie rozumieć zasad obowiązujących na wolnym rynku, ale Dobkowski powinien być dobrze rozeznany w temacie i raczej wie, że prywatny przedsiębiorca to nie spółka komunalna i nie jednostka organizacyjna gminy. Niestety, ale ichniomiastowi kabotyni prowadzą cześć mieszkańców jak barany we mgle. Niektóre osoby mogą nie rozumieć, że usługi szpitali kardiologicznych to nie tylko operacje na otwartym sercu, a rachunek ekonomiczny i rozsądne zarządzanie dla prywatnego przedsiębiorcy to kwintesencja jego działalności gospodarczej. Motają ichniomiastowi ludziom w głowach NFZ, tak jakby NFZ robił jakąś łaskę dla prywatnego szpitala, że płaci za zrealizowane przez szpital usługi.
Hotelarz
Hotelarz 21.06.2022, 08:40
i właśnie dlatego że rachunek ekonomiczny i rozsądne zarządzanie dla prywatnego przedsiębiorcy to kwintesencja jego działalności gospodarczej to w Augustowie nie powstaną hotele, restauracje, parki rozrywki itp i nie będzie rozwoju turystyki bo to się po prostu w Augustowie nie opłaca!!!!
Paszkwil dla ichniomiastowych zamotańców
Paszkwil dla ichniomiastowych zamotańców 20.06.2022, 18:12
Ichniomiastowi kabotyni na czele z nieporadnym karierowiczem, powiatowym kabotyńcem, nieokrzesanym abderytą i zatumanioną kolejarką znowu próbują zamotać mieszkańcom w psyche. Mamy w Polsce gospodarkę wolnorynkową już od kilkudziesięciu lat i żaden urzędnik lub radny nie ma prawa narzucać, a nawet naciskać na prywatnego przedsiębiorcę odnośnie zakresu jego działalności, w tym świadczonych usług lub oferowanego asortymentu. Kolejarka twierdzi, że NFZ może więcej niż wojewoda lub marszałek. Pani kolejarko, dla prywatnego podmiotu to co najwyżej chłopcy zwani mafią mogą coś "zasugerować", ale to oczywiście nie mieści się w granicach prawa.
Słownik
Słownik 20.06.2022, 18:37
Kabotyn, akolita, serwilistyczny …. Weź już przerzuć kartkę w słowniku wyrazów obcych albo dla ciebie „trudnych” bo stajesz się nudny
Paszkwil dla ...
Paszkwil dla ... 20.06.2022, 19:18
Jestem usatysfakcjonowany, iż moje nudne wpisy o kabotynach i serwilistach sprowokowały Ciebie "Słownik" do popełnienia komentarza. Wolałbym jednak, żeby wzbudzić konstatację w docelowym odbiorcy, czyli ichniomiastowych kabotynach. Niestety, ale abderyci mogą nie ogarnąć mojego przekazu za pośrednictwem ułomnego intelektu.
ooloo
ooloo 20.06.2022, 19:12
Słownik. Ty przerzuć lepiej tą kartkę z tymi tępymi ryjami, bo strach się podcierać.
Andrzej
Andrzej 20.06.2022, 18:11
Nie rozumiem dlaczego starosta nie odpowiada na dzialania zmierzajace do tego, by zrobic z powiatu kozla ofiarnego tej sprawy? Kto sie nie broni, ten na tym traci, moze potrzebna bylaby konferencja z udzialem wladz powiatowych, na ktorej przedstawiliby swoje stanowisko i przeciwstawiliby sie nieuprawnionym sugestiom o charakterze politycznym?
Tig
Tig 20.06.2022, 17:48
I za to tym razem pochwalę banitów i NM, niestety opozycja i powiatowi milczą i to mnie martwi
Czy to trudno zrozumieć?
Czy to trudno zrozumieć? 21.06.2022, 00:01
Za co pochwalisz? Robią kampanię wyborczą! Wprowadzają mieszkańców w błąd ....zbierają podpisy żeby protestować, doskonale wiedzą, że prywatna firma nie musi się tłumaczyć dlaczego w Suwałkach a nie w Augustowie chce prowadzić szpital!
W Augustowie będzie tańsze paliwo?
W Augustowie będzie tańsze paliwo? 20.06.2022, 17:12
Czy analogicznie do żądań stawianych dla prywatnego przedsiębiorcy jakim niewątpliwie jest spółka Procardia, działacze i radni klubu NM skierują postulaty o obniżenie cen paliw i zmiany asortymentu na stacjach paliw radnego Dobkowskiego, a jednocześnie szefa klubu Nasze Miasto? Samochody nie jeżdżą na powietrze, a ze szpitala trzeba jakoś dojechać do macierzystych miejscowości oddalonych niejednokrotnie o kilkadziesiąt kilometrów od Augustowa.

Pozostałe