Mundurowi pomogli turystom

  • 20.06.2022, 11:37
  • Beata Perzanowska
Mundurowi pomogli turystom KPP Augustów
I tym razem pomoc przyszła na czas. Augustowscy wodniacy pomogli turystom z powiatu ostrołęckiego. Para wpadła do wody, kiedy skuter nagle wywrócił się na jeziorze Necko. Jak się okazało osoby te nie potrafią pływać. Na szczęście 23-latka oraz 26-latek byli w kapokach, a policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie.

W niedzielę, 19 czerwca po godzinie 12.00 policjanci z patrolu wodnego augustowskiej komendy patrolowali jezioro Necko. Nagle zauważyli skuter, który skręcając w lewo wywrócił się. Mundurowi natychmiast podpłynęli do pary, która wpadła do wody. Już po chwili turyści byli na pokładzie policyjnej motorówki. Jak się okazało osoby te nie potrafią pływać, a mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania skuterem. Na szczęście 23-latka oraz 26-latek byli w kapokach, a policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. 

KPP Augustów 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ratownictwo wodne vs trzech burmistrzów
Ratownictwo wodne vs trzech burmistrzów 20.06.2022, 14:38
Burmistrz Karolczuk chyba nie nazbyt ochoczo garnie się do wspomagania augustowskiego WOPR, więc miejscowy WOPR nie ma za wielkiego wyboru i musi zatrudniać nawet niezbyt kompetentnych i sumiennych ratowników wodnych. WOPR częściowo posiłkuje się ratownikami z pływalni miejskiej, ale większość z nich to typowe basenowo-smartfonowe dyżuranty, którzy nie mają za wiele wspólnego z profesjonalnym ratownictwem śródlądowym.
Pomyśl zanim zginiesz ..
Pomyśl zanim zginiesz .. 20.06.2022, 14:15
Tym razem obyło się bez ofiar . Na wodzie potrzebny jest rozsądek a niektórym lanserom , zwłaszcza z wawki jego brakuje. I tu apel do służb , patrolujcie i nie pobłażajcie bezmózgowcom . Ku przestrodze wypadek na jez. Tałty z ostatniej soboty, sytuacja bardzo podobna ... https://tiny.pl/9zjw3
Ratownictwo wodne vs motorówkowy lans
Ratownictwo wodne vs motorówkowy lans 20.06.2022, 12:29
Gratulacje dla policjantów, że skutecznie patrolują augustowskie jeziora! Dobrze byłoby, gdyby wszyscy "zmotoryzowani" ratownicy WOPR wreszcie ogarnęli się i wspomogli augustowskie wodne patrole policyjne. MOTORÓWKOWI RATOWNICY WOPR, może już czas zaprzestać uskuteczniania pogaduszek na molo i na wyciągu oraz zacząć patrolować jeziora?
Nemesis
Nemesis 20.06.2022, 14:54
Burmistrz Augustowa pan Mirosław Karolczuk ma ustawowy obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dla osób przebywających na augustowskich jeziorach (czyt. obszarach wodnych). Gmina Miasto Augustów za burmistrzowania pana Karolczuka wybudowała za ponad 6 mln bazę kajakarzy dla kilkunadtu osób, w tym kilku ichniomiastowych klubowiczów, więc bezzwłocznie powinna znaleźć środki finansowe w zbliżonej kwocie na realizację bazy dla augustowskiego WOPR. Zapewnienie bezpieczeństwa na augustowskich jeziorach nie powinno być wyceniane na kwotę mniejszą, niż etaty dla klubowiczów NM.

Pozostałe