Parking kością niezgody  

  • 17.06.2022, 11:12
  • Beata Perzanowska
Parking kością niezgody
Od lat wiadomo, że miejsc parkingowych w Augustowie brakuje. Zaparkowanie auta na augustowskich osiedlach jest szczególnie trudne. Ostatnio otrzymaliśmy sygnał od jednego z mieszkańców spółdzielczego bloku w związku z parkingiem bloku Śródmieście 18 A. Tam najbardziej zapobiegliwi mieszkańcy robią wszystko, by mieszkańcy z sąsiednich bloków nie mogli parkować.

Jak donosi nam Czytelnik, przy wskazanym parkingu dochodzi do kuriozalnych sytuacji.

-Jestem mieszkańcem bloku obok. Gdy skończyła się budowa bloku Śródmieście 18 A i powstały nowe parkingi ucieszyłem się, że będę miał gdzie postawić samochód. W tej części osiedla naprawdę jest mało parkingów. Moja radość szybko się skończyła -mówi nasz Czytelnik. -Na tym parkingu pojawiły się tabliczki, że parking przeznaczony jest tylko dla mieszkań[BL1] ców tego bloku i zaparkowanie grozi odholowaniem auta. A przecież wszystkie spółdzielcze miejsca parkingowe są dostępne dla wszystkim mieszkańców bloków spółdzielczych. Byliśmy z tą sprawą u prezesa spółdzielni i powiedział jasno, że mieszkańcy bloków spółdzielczych mają prawo zaparkować pod każdym blokiem, nawet nie swoim. Po naszej interwencji tabliczka zniknęła, ale i tak mieszkańcy tego bloku nie odpuszczają tej kwestii i traktują parking jak swój prywatny. Zdarzyło[BL2] się nawet tak, że ktoś specjalnie zaparkował swój samochód w taki sposób, żeby nie można było z tego parkingu skorzystać.

O skomentowanie całej sytuacji poprosiliśmy Kazimierza Kożuchowskiego, prezesa augustowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Afera medialna
Afera medialna 18.06.2022, 11:00
Droga redakcjo dziś od rana pod blokiem 23 zaparkowany jest na chodniku samochód osobowy. Jest to niezgodne z prawem. Proszę się tym pilnie zająć.
ABC
ABC 21.06.2022, 06:59
https://mapy.geoportal.gov.pl/…
Spółdzielnia mieszkaniowa vs prywatne podwórko
Spółdzielnia mieszkaniowa vs prywatne podwórko 18.06.2022, 10:31
Trzeba sprawdzić czy jest jakiś przepis prawny, który stanowiłby, że parkingi na drogach wewnętrznych przy blokach spółdzielni mieszkaniowej mogą być zarezerwowane tylko dla lokatorów danych bloków? Wystarczy zasięgnąć opinii kancelarii prawnej i sytuacja będzie wyjaśniona. Z wypowiedzi prezesa spółdzielni wynika, że na parkingach przy blokach spółdzielni mieszkaniowej lokatorzy nie mają umocowania prawnego do uzurpowania wyłączności parkowania aut tylko lokatorów danego tzw. bloku. Wydaje się, że prezes wie co mówi, ale można przecież zweryfikować zaistniałą sytuację zasięgając opinii prawnej. Powodzenia i miłego weekendu!
Agent J23
Agent J23 18.06.2022, 17:35
Dziś znowu afera, na parkingu bawiły się dzieci, a przecież to nie plac zabaw jest. Czy miały pozwolenie i czyje? Co na to mecenasi?
Agent kucyk J23
Agent kucyk J23 18.06.2022, 12:34
Dziś rano pod 23 na chodniku parkował samochód. Strzeżcie się, bo agent kucyk działa. Zdjęcia porobione, służby i media powiadomione. Opinia kancelarii prawnej w trakcie sporządzania i nie wiadomo co jeszcze...
Bareja wiecznie żywy
Bareja wiecznie żywy 18.06.2022, 09:55
Pół żartem pół serio - mieszkańcy 18a niepotrzebnie po prostu się tam wprowadzili. Koniec kropka. Jeszcze by chcieli parkować przy klatkach? Szok. Zanim się sprowadzili było dobrze, a że wprowadzali się jako ostatni na osiedlu to teraz niech parkują na Hożej pod sklepami, albo gdzie znajdą miejsce. A meble też mogli stamtąd nosić i inne materiały wykończeniowe, bo zanim się wprowadzili to miejsca pod ich blokiem były już praktycznie wszystkie zajęte. Fajnie było prosto z 23 iść pod 18a po swój samochód, a teraz trzeba troszkę dalej.
Trk
Trk 17.06.2022, 20:04
Jako mieszkaniec bloku 17a mam pytanie?Dlaczego mieszkańcy bloku 18a stawiają swoje auta na naszym parkingu tzn.pod blokiem 17a.No i co głupio wam?
Agent 23
Agent 23 18.06.2022, 10:02
I tak to agent 23 "napuścił" 17a na 18a. To gdzie mieli parkować ci z 18a skoro pod 18a parkowało 23? Na Hożej?? To się przenieśli obok. Teraz każdy parkuje u siebie, z tym, że 23 nie ma pod blokiem parkingu stąd afera medialna.
Trk
Trk 18.06.2022, 13:28
Jeśli dobrze pójdzie to według przepisów unijnych za 10 lat mało kogo będzie stać na auto elektryczne.Tak więc czekać a problem sam się rozwiąże.
Gość
Gość 17.06.2022, 14:35
Pani redaktor, artykuł porusza istotny problem z jakim borykają się mieszkańcy osiedla. Rozmawiała Pani z mieszkańcami innych bloków i ze spółdzielnią. A czy opinia mieszkańców bloku 18a nie jest istotna? Czy nie warto było porozmawiać z nimi przed publikacją artykułu i przedstawić punkt widzenia każdej ze stron? Na tym chyba polega rzetelność zbierania informacji. Mieszkańcu bloku 18a zostali pominięci a przecież też mają prawo się wypowiedzieć w swojej sprawie i głęboko wierzę, że chętnie udzielą Pani informacji.
Karol
Karol 17.06.2022, 13:17
Czyli mieszkańcy uprawiają sobie samowolkę.Stawiają ten znak niezgodnie z prawem.W takiej sytuacji w ogóle bym sie tym nie przejmował i parkował tam sobie w najlepsze. Przecież nikt nie odholuje auta,bo nikt nie złamał prawa.I tyle.
Gość
Gość 17.06.2022, 12:43
Pani redaktor, artykuł porusza istotny problem. Jednak czegoś w nim brakuje. Rozmawiala Pani z mieszkańcami innych blokow i prezesem SM. A czy nie powinna Pani porozmawiac też z mieszkańcami bloku 18A zanim opublikowala Pani ten artukuł? Ich punkt widzenia się nie liczy...?
PAN
PAN 17.06.2022, 12:14
A tabliczkę postawili pracownicy spółdzielni 😂 Pozdrawiam SM 👍

Pozostałe