Wyróżniono augustowskiego strażaka

  • 16.06.2022, 16:34
  • Beata Perzanowska
Wyróżniono augustowskiego strażaka
Augustowski strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie otrzymał wyróżnienie za pomoc podczas akcji ratowniczej na Biebrzy.

Pragnę serdecznie podziękować za wzorową, godną do naśladowania postawę, jaka wykazał Pan podczas służby w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie, podczas zgłoszenia zdarzenia na rzece Biebrza, które miało miejsce w dniu 9 czerwca 2022 r.

Strażacka postawa, profesjonalizm i opanowanie w obsłudze telefonicznego zgłoszenia oraz sprawna koordynacja działań ratowniczych gdzie zagrożone było życie ludzkie, zasługuje na szczególne uznanie i wyróżnienie. Takie działanie jest także wzorem dla wszystkich strażaków”  - między innymi takimi słowami st. bryg. mgr Sebastian Zdanowicz - Podlaski Komendant Wojewódzki PSP podziękował funkcjonariuszowi KP PSP w Augustowie za postawę jaką wykazał się podczas zdarzenia w dniu 9 czerwca 2022 r.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 9 czerwca 2022 r. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie otrzymał zgłoszenie od Dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego z prośbą o zlokalizowanie i pomoc w dotarciu do poszkodowanego mężczyzny po zatrzymaniu akcji serca.  Z uzyskanych informacji wynikało, że poszkodowany wraz z innymi osobami znajdował się na tratwie podczas spływu rzeką Biebrzą. Ze względu na słabą znajomość terenu nie potrafili oni określić swojej lokalizacji. Dyżurny Straży Pożarnej po nawiązaniu połączenia telefonicznego z osobą zgłaszającą i wypytaniu o miejsca szczególne poprosił o przesłanie współrzędnych geograficznych za pomocą aplikacji Google Maps tzw. pinezki na numer telefonu służbowego oraz poinstruował osobę zgłaszającą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Przez cały czas trwania akcji Dyżurny Straży Pożarnej utrzymywał kontakt telefoniczny z osobą zgłaszającą oraz ZRM co przyczyniło się to do sprawnego przebiegu działań ratowniczych.

W dniu 15 czerwca 2022 r. Komendant Powiatowy PSP w Augustowie st. bryg. Leszek Krzyżewski  przekazał na ręce funkcjonariusza asp. Andrzeja Sobolewskiego list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego oraz decyzje o przyznaniu nagrody finansowej.

Źródło KPPSP w Augustowie 

Komunikat opracowany przez st. kpt. Pawła  Bukrejewskiego

Zdjęcia: KP PSP Augustów

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe