Tour de Konstytucja (foto i video)

  • 15.06.2022, 11:22
  • Beata Perzanowska
Tour de Konstytucja (foto i video)
We wtorek, 14 czerwca do Augustowa zawitała ekipa ogólnopolskiego wydarzenia pod nazwą Tour de Konstytucja.

Przypomnijmy, że ideą „Tour de Konstytucja” jest przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie wolontariatu. Wydarzenie organizowane jest przez Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Przez kilkadziesiąt dni po Polsce będzie podróżować „Tour – BUS”, w którym znajduje się zwój konstytucji, materiały informacyjne i gadżety takie jak znaczki, długopisy, flagi itp. Bus będzie pełnił funkcję mobilnego studia sprawozdawczego. Rajd rozpoczął się 4 czerwca, w rocznicę wolnych wyborów w 1989 roku. Tematem przewodnim wydarzenia jest zagadnienie jakie powinno być państwo obywatelskie w oparciu o wartości konstytucyjne. 

Augustowskie wydarzenie zorganizowała Ewa Łukaszewicz. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Augustowa, ale też zaproszeni goście. 

Mówi Robert Hojda i Ewa Łukaszewicz 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi Dominik Czeszkiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozmowa zdalna z Adamem Bodnarem: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie wydarzenia rozdawana była Konstytucja RP i inne publikacje. Podpisywano także zwój Konstytucji RP. 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (71)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe