Dworzec, a rozwój Augustowa

  • 13.06.2022, 17:00
  • Krzysztof Przekop
Dworzec, a rozwój Augustowa
Augustów się rozwija i rozkwita na naszych oczach. Miasto galopuje. Tego typu slogany mogliśmy usłyszeć z ust radnych koalicji rządzącej podczas debaty nad raportem o stanie miasta, przedstawionym przez burmistrza Mirosława Karolczuka. Raport ten jest swoistą laurką dla włodarza miasta. Opozycja zaprezentowała odmienną i zdecydowanie mniej optymistyczną recenzję, w której „rozwój”, można zastąpić słowem „roztrój” miasta.

Przysłuchując się niedawnej debacie nad raportem o stanie miasta, zaprezentowanym radnym przez burmistrza Mirosława Karolczuka, można było postawić pytanie: „Czy aby na pewno mieszkamy w tym samym mieście?”. Z jednej strony owacje zgotowane burmistrzowi przez jego koalicjantów, a z drugiej surowa recenzja wygłoszona przez opozycję. Tak diametralnie różna ocena otaczającej nas rzeczywistości sugeruje, iż ktoś się myli, bo dwie prawdy nie istnieją.

Znamiennym przykładem rozwoju miasta oraz galopu, o którym mówiono na sesji, może być popadający w ruinę dworzec kolejowy. Wizytówka Augustowa, pierwsze miejsce, z którym spotykają się przyjezdni, nieodłączny atrybut każdego miasta turystycznego. Obiekt kupiony przed kilkoma laty przez miasto, transakcja celebrowana z wielką pompą, huczne zapowiedzi radnych ugrupowania Nasze Miasto na pamiętnej konferencji prasowej. I co? I mamy problem.

Niszczejący budynek z powyginanymi rynnami, kilka metrów obok toalety rodem z horroru zamknięte na głucho. Standardy niemające żadnego związku z funkcjonowaniem dworców w okolicznych miastach. To wszystko ma miejsce już blisko pięć lat po odkupieniu dworca przez miasto z rąk prywatnego właściciela. Pięć lat! Nie można mówić, że zabrakło komuś czasu, że nie było go dostatecznie dużo. Tego się nie da usprawiedliwić. Zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie jak mocarstwowe kreślono plany.

Zachęcam do lektury najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego” i tekstu okładkowego: „Rozwój albo rozstrój Augustowa”.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
erher
erher 14.06.2022, 14:49
Nie może burmistrz rozwalić tego dworca jak pomostu i postiwu? Stoi to nie wiadomo po co i szpaci szkarada pięknięjący Lipowiec. Przypominam, że Atol też zbędnie stoi bez sensu. Spychacz bedzie wracał to może też o niego zaczepić. Przybędzie gruntu na nowe drzewa. Oj sory. Chyba teraz mówi się dzrwomiotły.
Ichniomiastowe modernizowanie przez demontowanie...
Ichniomiastowe modernizowanie przez demontowanie... 14.06.2022, 16:57
Pływalnię miejską może by też "zmodernizować" brygadą wyburzeniową i spychaczem, a teren po pływalni ufestynić à la bazarowe drzewomiotły. Będzie takie zazielAnione, no i będzie wreszcie fajnie, bo nie trzeba będzie płacić dla ratowników i pozostałych pracowników CSiR.

Pozostałe