We wtorek warto spoglądać w nieba. Pojawi się na nim Truskawkowy Księżyc

  • 13.06.2022, 10:28
  • News4Media
We wtorek warto spoglądać w nieba. Pojawi się na nim Truskawkowy Księżyc iStock
Nazywany jest również Księżycem Różanym i Gorącą Pełnią. We wtorek 14 czerwca odegra niezwykły spektakl nad naszymi głowami. O której będzie można go podziwiać?

14 czerwca Księżyc osiągnie fazę pełni. Ponieważ znajdzie się w najbliższym punkcie Ziemi, obserwatorom będzie wydawał się o wiele większy. Zjawisko rozpocznie się o godzinie 13:52, jednak jego kulminacyjny moment przypadnie na godzinę 19:20.

Ta wyjątkowa pełnia jest także  nazywana Księżycem Truskawkowym. Choć brzmi to intrygująco i może kojarzyć się z czerwoną barwą srebrnego globu, w rzeczywistości związane jest jedynie z czasem, w którym trwają zbiory truskawek. Księżyc tego dnia nabierze lekko różowej barwy.

Niektórzy nazywają to zjawisko również Księżycem Różanym lub Gorącą Pełnią. W pierwszym przypadku nie chodzi o nic innego jak powiązanie z czerwcowym kwitnieniem róż. Druga zaś nazwa to skojarzenie z początkiem upalnych dni.

Jak obserwować niebiański spektakl?

Zjawisko najlepiej widoczne jest przy bezchmurnym niebie. Aby dodatkowo uprzyjemnić sobie podziwianie pełni, warto wybrać się poza miasto, żeby towarzyszyło temu jak najmniej sztucznych świateł. W przeciwieństwie do zaćmienia, do oglądania pełni Księżyca nie potrzebujemy żadnych dodatkowych sprzętów ani okularów ochronnych. Kolejne tego typu zjawisko będziemy mogli zobaczyć 13 lipca.

Zapanuje nad naszymi emocjami

Czas związany z czerwcową pełnią Księżyca to według astrologów czas na oczyszczenie własnego wnętrza i uporządkowanie zaległych spraw. Tego dnia możemy odczuwać niepokój, rozdrażnienie i wzmożony stres. Możliwe jest także poczucie zagubienia. Choć chwilowo te uczucia mogą nas przytłoczyć, warto potraktować je jako szansę, aby zamknąć wszystkie sprawy, oczyścić się z tłumionych w sobie emocji i podjąć właściwe kluczowe dla nas decyzje.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe