Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 19:39
Reklama

Dyskusyjne zmiany na Rynku Zygmunta Augusta

Podziel się
Oceń

Obserwujemy szumnie zapowiadane zagospodarowanie Rynku Zygmunta Augusta. Na centralnym placu miasta pojawiły się nowe nasadzenia. Niezbyt liczne i niezbyt okazałe. Były burmistrz Augustowa, za którego kadencji rynek przeszedł gruntowną przebudowę, nie ma najlepszego zdania o obecnych pracach. Dostrzega propagandę sukcesu w działaniu burmistrza Mirosława Karolczuka.
Dyskusyjne zmiany na Rynku Zygmunta Augusta

Działania prowadzone na rynku nie satysfakcjonują Leszka Cieślika. To w czasie jego rządów pojawiła się tu nawierzchnia z kamienia.

-Patrząc na zmiany, jakie zachodzą na Rynku Zygmunta Augusta uważam, że ponad 500 tys. zł przeznaczone na ten cel można było spożytkować zdecydowanie racjonalniej. Nie wiem, czemu mają służyć wdrożone tam zmiany. Jeżeli władzom miasta wydaje się, że nasadzenie kilku nowych drzew będzie dobrym paliwem podczas kampanii wyborczej, to mogą się tylko rozczarować. Co innego wizualizacja, a co innego praktyka. Kiedy przyjdzie jesień i z drzew zaczną opadać liście, wtedy dopiero zacznie się bałagan na rynku. Mówi się o nasadzeniu tam begonii. Znam tę roślinę z autopsji, bo mam ją na działce. Owszem, ona kwitnie dosyć długo, ale po pierwszych przymrozkach można spisać ją na straty. Chcę też zauważyć, że w miejscu nasadzenia drzew na rynku, przed laty rosły krzewy. To nie jest nowy pomysł –uważa Cieślik.

-Na rynku mają pojawić się nowe ławki, podobne do tych z parku. Mam ogromne obawy, czy ławki nie będą przenoszone z miejsca na miejsce np. przez aktywną młodzież. Kiedy za mojej kadencji podjęliśmy decyzję o ustawieniu ławek z kamienia, nie była to żadna ekstrawagancja. Były zrobione w takiej formie, aby nawiązywały do granitowej nawierzchni placu, ale także po to, aby nikt ich nie ruszał. To było bardzo racjonalne działanie. Kiedyś na ulicy Mostowej zrobiliśmy kosze na śmieci, które były przytwierdzone do nawierzchni, ale i tak po jednej z imprez były porozrzucane. Później zostały mocniej utwierdzone do podłoża -dodaje były burmistrz miasta.

Pamiętamy wielomiesięczne zapowiedzi, że koncepcja zagospodarowania rynku powstanie w ramach współpracy z Politechniką Białostocką. Burmistrz przedstawił swoją koncepcję pod koniec lutego. Gdy w połowie marca na rekonesans rynku do Augustowa przyjechali studenci uczelni z profesorem Jerzym Uścinowiczem, dopiero od nas dowiedzieli się, że miasto ma już swoją wizję i zaprezentowało ją publicznie. Profesor Uścinowicz był zaskoczony tym faktem.

-Mówienie o tym, że projekt rynku miasto przygotuje wspólnie z pracownikami Politechniki Białostockiej, było formą pijaru. Zapewne do części mieszkańców trafiła taka informacja i nie będą jej weryfikować. Myślę też, że większość augustowian w ogóle nie zauważy tego, że na centralnym placu miasta zaszły jakiekolwiek zmiany. Nie rozumiem celebry, z jaką burmistrz i jego koalicjanci obnoszą się w mediach społecznościowych, pokazując prace prowadzone na rynku. Przypomina mi to czasy Gierka, kiedy przyjeżdżał z gospodarską wizytą, fotografem i operatorem kamery. Gdy byłem burmistrzem, codziennie odwiedzałem budowę realizowanej inwestycji. Jednak nie robiłem tego w celach wizerunkowych, nie brałem ze sobą fotografa i nie epatowałem tym. Analizowałem postęp prac, przekazywałem uwagi –przypomina Cieślik.

-Na 450-lecie nadania praw miejskich Augustowowi zrobiliśmy kapitalny remont rynku oraz wykonaliśmy Kolumnę Zygmunta Augusta. Dziś władze miasta z burmistrzem Karolczukiem na czele chwalą się, że posadziły kilka drzew na placu. To najlepiej pokazuje różnicę naszych pomysłów, inicjatyw i ich późniejszą realizację -puentuje szef radnych Koalicji Obywatelskiej.

*Artykuł ukazał się w 21/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Nemesis 16.06.2022 15:20
Andrzej Duda odznaczył srebrnym Krzyżem Zasługi burmistrza Karolczuka za jego osiągnięcia. Wygląda na to, że zburzony POSTiW, wstrzymane remonty obiektów pływalni miejskiej, atola, wyciągu narciarzy wodnych, pomostów miejskich, prace rozbiórkowo-festyniarskie na RZA oraz wisienka na torcie w postaci rachunkowej pomyłki przy składaniu wniosków na pozyskanie środków zewnętrznych z tzw. Funduszy Norweskich, są to działania burmistrza Karolczuka mieszczące się w zakresie położenia zasług dla państwa i obywateli oraz spełnienia czynów przekraczających zakres zwykłych obowiązków burmistrza Karolczuka. O co chodzi z tym przyznawaniem Krzyża Zasługi? Pomyłka jakaś, czy jednak świadome działanie prezydenta Dudy? Ciekaw jestem dalszego rozwoju tej nietuzinkowej sprawy związanej z odznaczeniem burmistrza Karolczuka przez prezydenta Dudę.

Pralnia 15.06.2022 09:29
Te zmiany to jedna wielka porażka. Co tam kosztowało ponad 500 tys. zł??? Te kilka badyli udających drzewa?

Błazen 15.06.2022 11:51
Gospodarność, rozsądek i kreatywność w czasach kryzysu gospodarczego na poziomie zbliżonym do zwiększenia wynagrodzenia burmistrza Karolczuka i liczby burmistrzów w Augustowie. Trzeba przyznać, że burmistrz Karolczuk niezaprzeczalnie posiada kompetencje i umiejętności do "właściwego" zarządzania miastem Augustów i prawdopodobnie dlatego ostatnio został odznaczony przez prezydenta Dudę. P.S. "Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur..."

Podatnik 15.06.2022 12:13
Ludzie. Robią z nas wała. Przyjdźmy w piątek do UM i zapytajmy się pana burmistrza Chodkiewicza o te koszty !!!

Interpelacje vs ichniomiastowy populizm 15.06.2022 16:29
Radni opozycyjni robią coś w tym temacie, czy żyją już wakacjami? Odpowiedzi burmistrza na interpelacje radnych trzeba traktować jak prasę lokalną i wrzucać dla mieszkańców Augustowa do skrzynek pocztowych. Informacja społeczeństwa to najlepszy sposób na dezinformację zmaterializowaną w miejskich laurkach i kabotyńskim ścieku prezentowanym przez nieporadnego i pokrętnego w mediach społecznościowych.

Pytajmy 15.06.2022 20:31
Długi weekend się zaczął, myślisz że któryś z nich skala się robotą? Lepiej zrobić najście w poniedziałek w godzinach przyjęć interesantów. Jak tłumek się zejdzie, z prasą to nie powinien zamknąć drzwi przed nosami. No chyba że ma mieszkańców totalnie w d...

Szlachta_nie_pracuje 17.06.2022 10:30
faktycznie. żaden nie pracuje dzisiaj. podwyżki były to trzeba wydawać a nie pracować

brudnych 15.06.2022 13:35
Za 500 tys. Kożuchowski zrobiłby z osiedla park. A i tak dba o drzewa i wciąż ich przybywa bez pompy i przecinania wstęg. Nie znaczy to, że widzę go na stanowisku burmistrza, tylko że da się to robić normalnie i taniej.

Mieszkaniec przyszły wyborca 15.06.2022 18:27
Podobnie jak koncert za ponad 100 tys. zł a koszt zespołu niecałe 30 tys. zł. Nikt nie wyjaśnił na co wydano 70 tys. zł. To nie jest prywatny folwark. Są to publiczne pieniądze ! Pieniądze podatnika! W czasie kryzysu burmistrzowi podwojono uposażenie (jedno z najwyższych w PL ) i ewenement na całą Polskę, w 30 tys mieście 3 (trzech) burmistrzów, jest też skarbnik i sekretarz ! I kuriozalnie za tą rozrzutność ....bach i srebrny medal ...trzeba przyznać że same sukcesy !

Mitomania & schizofrenia paranoidalna 15.06.2022 16:18
Lecą ichniomiastowe na bogato. Burmistrz Karolczuk ma większe wynagrodzenie niż prezydent Warszawy i pierwszy raz w historii Augustowa zdublował etat z-cy burmistrza. W całej Polsce kryzys tłamsi samorządy, a u nas burmistrz nic sobie z tego nie robi. Widać od razu, że odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Najlepszą forma obrony podobno jest atak, więc może burmistrz Karolczuk idzie w tym kierunku.

Alternatywy 4 na RZA w Augustowie? 13.06.2022 18:39
Wygląda, że to dopiero początek zmian na Rynku Zygmunta Augusta związanych z modernizacją tego miejsca, tak szumnie zapowiedzianą przez burmistrza Karolczuka. Pan Karolczuk zapewniał, że przeznaczono na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych, a w dodatku zatrudniono w ratuszu architekta przestrzeni na etat. Wyrwanie kilkudziesięciu m kw. kostki granitowej w celu posadzenia kilkanastu drzewomioteł to chyba dopiero początek modernizowania RZA à la karolczuk, biorąc pod uwagę kwotę jaka została przeznaczona na tę inwestycję zazielAniania rynku.

to jest słabe 13.06.2022 16:55
Zmiany oceniam krótko - jak to zwykle u Ich Miasta bywa, wyszło z tego dziaderstwo. Drzewa zupełnie niepasujące charakterem do otoczenia, ni w pic ni w cyc tam nie pasują, nasadzenia ubożuchne, skromne, nieciekawe. Kosze i ławki z typu "tańszych i mniej oryginalnych już w ofercie nie mieli". Ogólnie bida z nędzą. Znowu w życiu im nie wyszło.

www 13.06.2022 09:53
Mam pytanie , czy to już koniec rewitalizacji parku?

Investment_PO 13.06.2022 14:12
a ja mam pytanie czy pan Leszek się podda i nie będzie dalej brnął w przegraną? Odbudujemy PO i jej hasła ale nie z panem i z pana klakierami (60+). Mamy zadzwonić do Truskolaskiego sami czy podda się pan? To będzie znak czy jest pan za ideałami za czy za pana prywatą..

red 13.06.2022 20:05
zapisz się chłopie do PO wystartuj na przewodniczacego Powiatu wygraj i prowadż do zwycięstwa ....a nie z ukrycia prubujesz mieszać. ty chyba niewiele masz wspólnego z PO.?

Śliscy są wśród nas 13.06.2022 21:42
"Zmiana" to jest "kret", który ze względu na swoje "śliskie" usposobienie wszędzie robi krecią robotę.

Zmiana 15.06.2022 13:53
z tym lokalnym PO to nie chcę mieć nic wspólnego.. szef lokalnych struktur pod batem starosty.. starosta pod batem pisu... co jest w tym z ideałów PO? jak zielinski wstęgi przecina w Augustowie to gdzie jest PO? jak był wiec w obronie kobiet w Augustowie to gdzie było augustowskie PO? sami emeryci i myślący tylko o sobie, jak nie stracić pracy i się nie narazić.... ilu jest członków PO w Augustowie opłacających składki ? pewnie nie więcej niż 10... taki Szkiłądź to Cieślikiem może nos podetrzeć... taka prawda

platfermus 15.06.2022 23:04
zmiana ,,krecie,, i chyba nie z PO nie masz zielonego pojęcia o funkcjonowaniu PO zeby dokonać zmiany to trzeba być członkiem PO z danego powiatu trzeba podpisac deklaracje i zacząc działać deklarację trzeba złożyć do przewodniczącego powiatu Platformy Obywatelskiej. PO w Augustowie wygra wybory w 2023 i niektórzy to czują z obecnych rządzących i dlatego tak ujadają na Cieślika i PO bo jakby się nie liczyli to po co tak ujadać.......

Do_pracy 16.06.2022 21:16
ludzie ujadają bo to z troski... żeby PO wzięła się lokalnie za robotę, bo przegrają jak nic. ale jak może PO atakować w Augustowie PIS? no przecież nie może bo Kleczkowski to kolega, a Zielinski to kolega szefów ze starostwa..

Tok 17.06.2022 08:00
Dokładnie u nas PO nie istnieje, razem z Pisem w powiecie idą pod rękę. Niestety ale ekipa obecnych członków partii zawiodła, czas na zmiany

wyborca 17.06.2022 14:38
w Augustowie PO atakuje Nasze Miasto bo to jeszcze gorsza zaraza niż pis ...

Zmiana 13.06.2022 21:30
Zgadzam się, obecna ekipa PO powinna przekazac władzę młodszym członkom parti. Takimi wypowiedziami zwolenników im nie przybędzie.

Jaka_zmiana 17.06.2022 13:15
ale jakim młodszym członkom partii? w Augustowie najmłodszy ma pewnie z 50 lat.

pyt 15.06.2022 13:30
A Truskolaski to młodzieniec?

odp 17.06.2022 10:28
Krzysztof Truskolaski? coś koło 30 więc chyba młodzieniec....

hahaha 15.06.2022 16:38
Gdyby był za prywatą to Nasze Miasto i banici już by go obtańcowywali i ciągnęli do siebie.

S
leśny ludek 13.06.2022 08:34
Czepiać się Naszego Miasta należy, jak najbardziej, ale tutaj to wychodzi groteskowo kiedy Cieślik powołuje się na swoją działkę... Czepiajcie się dworca, a nie Rynku

kierowca 13.06.2022 09:41
Dyskutujemy Rynku o jego zrujnowaniu przez burmistrza Karolczuk a dworca autobusowego tez się można a nawet trzeba czepiać w 30 to tysięcznym mieście obecny dworzec autobusowy to skandal ....i to też wina obecnych władz i burmistrza obowiazkiem samorzadu jest budowa i utzymanie dworca ...ocywiści za korzystani z dworca przez przewożników pobiera się opłaty ..a w augustowie i na tym polu bajzel

S
leśny ludek 13.06.2022 10:39
Bardziej miałem na myśli dworzec kolejowy, który odkupili, zrobili konferencję jakie to tam nie będzie muzeum, pokazali plany, a teraz planują znowu... sprzedać PKP.

podstawy 15.06.2022 13:29
Obydwa dworce są ważne! To wizytówki miasta - pierwsze wrażenie po przyjeździe. Niestety, w Augustowie i jedno, i drugie przypomina żałosną XIX-wieczną zaniedbaną wiochę. Miasto, które chełpi się w informatorach, że jest urokliwe i pretenduje do miana letniej stolicy Polski, wita turystów jak dziadów. Obowiązkiem władz jest zadbanie o przyjezdnych, nie wszyscy mają samochody, a nawet gdyby miało je 80% turystów, to nie zwalnia z dbałości o pozostałych i ogólny wizerunek miasta.

ooloo 12.06.2022 16:44
Czekam kiedy pojawią się jaskinie.

fan_ooloo 16.06.2022 01:29
ooloo lepiej lochy - będzie jak znalazł po wyborach (i audytach)

Pieniędze w błoto 12.06.2022 16:24
Myślę że naszomiastowi powinni cicho siedzieć i nie rozgłaszać sukcesu z powodu posadzenia kilku wyliniałych drzew ....mioteł. To nie złośliwość tylko szczera prawda, drzewa kompletnie nie pasują do rynku , wyglądają jak z innej bajki !

Rozczarowany 12.06.2022 16:41
Powinni przeprosić mieszkańców za zeszpecenie RZA., a drzewa przenieść na młyńską pod urząd albo na własne posesje !

ooloo 13.06.2022 05:11
Ale będzie gdzie kunia przywiązać. Sorki. Szkapę.

Adrasteya 12.06.2022 16:08
"Modernizacja" RZA à la bublokarolczuk związana z nasadzeniem kilkunastu drzewomioteł jest odzwierciedleniem karykaturalnego sposobu zarządzania miastem przez burmistrza Mirosława Karolczuka. Znaczna część RYNKU Zygmunta Augusta jest parkiem. Domyślam się, że architekt w taki sposób zaprojektował modernizację RZA, gdy burmistrzem był pan Cieślik, żeby wygospodarować część rynku na plac bez drzew i zieleni oraz wybrukować całą nawierzchnię kostką granitową. Niedawne nasadzenie kilkunastu drzewomioteł jest festyniarskim zazielAnianiem à la bublokarolczuk. Wygląda to jak popisywanie się małego chłopca, który bawiąc się w piaskownicy puszcza głośnego bąka, żeby zwrócić na siebie uwagę gawiedzi, a przy okazji zrobić sobie fotkę na pamiątkę i włożyć do albumu.

Waldemar 13.06.2022 09:16
"Drzewomiotły" - najlepsze słowo jakie słyszałem w 2022 roku. Gratuluję, bo jest bardzo dużo racji w takiej ocenie, aczkolwiek wcale nie powinno być nam przez to do śmiechu.

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama