Kto nie idzie do przodu, ten się cofa!

  • 09.06.2022, 12:57
  • List do redakcji
Kto nie idzie do przodu, ten się cofa! Na zdjęciu: radna Aleksandra Sigillewska.
Felieton radnej miejskiej Aleksandry Sigillewskiej.

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa!

Raport o stanie Gminy Miasta Augustów za rok 2021, z którym każdy mieszkaniec może się zapoznać w internecie, nie napawa dumą ani optymizmem. Rok 2021 nie przyniósł rozwiązania żadnego z problemów, które nam, mieszkańcom, są dobrze znane od lat:

  • nie pozyskano inwestorów zewnętrznych zarówno w branży turystycznej, uzdrowiskowej jak i szeroko pojętym przemyśle –w Augustowie ciągle brakuje atrakcyjnych miejsc pracy
  • kompletny brak jakiegokolwiek zajęcia się tematem rozwoju uzdrowiska w Augustowie
  • nie podjęto tematu braku dworca PKS, czego efektem jest rozproszenie komunikacji autobusowej i jej dostępność w przypadkowych miejscach, głównie na przystankach komunikacji miejskiej
  • nie poprawiono w żaden sposób rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, która jest nadal raczej atrapą niż funkcjonalną i atrakcyjną formą transportu, a wiaty przystankowe są nadal w opłakanym stanie, co zwyczajnie przynosi miastu wstyd i wystawia jego gospodarzom wyjątkowo negatywną opinię
  • brak jakichkolwiek postępów w temacie ucywilizowania dworca PKP w Augustowie
  • nie opracowano żadnego projektu dotyczącego przebudowy lub rozbudowy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Augustowskiej. Eksponaty są nadal przechowywane w piwnicy w złych warunkach, a wiele z nich nie jest eksponowanych ze względu na brak miejsca
  • kompromitująca porażka przy aplikowaniu o dofinansowanie z Funduszy Norweskich, które mogły rozwiązać wiele problemów miasta, np. uatrakcyjnić i ucywilizować plaże miejskie, wyremontować dworzec PKP, budynek miejskiej pływalni itp.
  • miasto odrzuciło pomysł utworzenia parku ekologicznego nad rzeką Nettą, mimo tego ze mieszkańcy wyrazili taką wolę i przygotowali projekt stosownej uchwały. Efektowny i nowoczesny park ekologiczny miałby szanse stać się istotną atrakcją turystyczną miasta

W roku 2021 atrakcyjność miasta Augustowa nie poprawiła się w żaden sposób w stosunku do wielu mu podobnych miasteczek. Wręcz przeciwnie, widoczny zastój, marazm, podejmowanie przypadkowych inwestycji na chybił-trafił, asfaltowanie peryferyjnych uliczek, lekceważenie głosu mieszkańców (poza niektórymi starannie wyselekcjonowanymi) i rażące wręcz zaniedbywanie oczywistych atutów miasta, powoduje że błyskawicznie zwiększamy dystans do innych, którzy przecież nie stoją w miejscu. W raporcie widać wyraźnie brak jakiejkolwiek spójnej wizji i misji rozwoju miasta, brak jakiegoś spójnego kierunku rozwoju. Podejmowane są inwestycje przypadkowe, niedyskutowane w żaden sposób z mieszkańcami czy przedstawicielami tzw. opozycji. Komisja rozwoju rady miasta jest dysfunkcyjnym tworem, który służy wszystkiemu, tylko nie dyskusji o rozwoju miasta, a jej podstawowym zadaniem jest przyklepanie „propozycji nie do odrzucenia” przygotowanych w otoczeniu tzw. „władzy”. W ten oto sposób powstają inwestycje, takie jak słynny już dziwaczny skwer za szaletem przy plaży, który ewidentnie miał być narzędziem służącym do PR-owego przykrycia tematu zlekceważenia przez rządzących tematu parku ekologicznego nad Nettą, czy z nikim niedyskutowany projekt wątpliwych estetycznie i funkcjonalnie przeróbek na Rynku Zygmunta Augusta.

Nie mogę zagłosować za raportem, z którego nie wynika nic sensownego na przyszłość, raportem który stanowi wyraz samouwielbienia ludzi, którzy maja się za nieomylnych i najmądrzejszych na świecie, którzy zapomnieli o tym, że powinni słuchać tych, przez których zostali wybrani, ludzi którzy jako największą porażkę i potwarz przyjęliby konieczność wsłuchania się w opinie i zdanie osób spoza swojego wąskiego kręgu, ludzi którzy nie akceptują i nie dopuszczają pomysłów innych, a jakąkolwiek dyskusję traktują jako atak. Nie mogę zagłosować za raportem, który jest jedynie narzędziem propagandy mającej na celu utrwalić tych ludzi u władzy. Nie mogę, ponieważ diametralnie odmiennie postrzegam pracę dla dobra wspólnego.

Aleksandra Sigillewska

List do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Analityk
Analityk 11.06.2022, 00:26
Po mistrzowsku zaorane towarzystwo wzajemnej adoracji sprawujące władzę. Moim zdaniem pani Aleksandra miałaby ogromne szanse zostać burmistrzem Augustowa, gdyby była kandydatem PiS. Po pierwsze jakby nie było, w Augustowie ta partia cieszy się dużą popularnością. Po drugie kandydatka prezentuje znakomite poglądy i potrafi je skutecznie przedstawić. Po trzecie Ich Miasto choćby nie wiem jak się starało, nie jest w stanie dorobić tej kandydatce gęby, ani skręcić afery, pani Aleksandra nie ma wokół siebie czarnego PR-u. Po czwarte na tę Panią w drugiej turze zagłosowałby nie tylko PiS, ale również inne środowiska. Ich Miasto starało się przede wszystkim zneutralizować Kleczkowskiego i przedstawić go w oczach mieszkańców, jako synonim politycznej Baby Jagi. To były ich działania, które każdy mógł obserwować i możliwe, że część opinii publicznej uległa tej kłamliwej propagandzie. Wobec Sigillewskiej tego nie zrobią i wiedzą o tym, dlatego się jej bardzo obawiają.
Siedlecki z Siedlec
Siedlecki z Siedlec 12.06.2022, 20:33
Zapomniałeś tylko o tym, że jest kobietą, a to na starcie odbiera jej 15-20% zaufania u głupszej części mieszkańców.
Dobra robota
Dobra robota 10.06.2022, 20:14
Po ilości negatywow tu napisanych na radną stwierdzam, ze felieton bardzo trafiony hehe I kogos mocno boli jego zawartosc hehe Dobra robota Pani radna.
Bezradna_radna
Bezradna_radna 10.06.2022, 21:33
głupota zawsze boli
th45h4
th45h4 10.06.2022, 18:50
Pani Radna. Niech Pani zainteresuje się problemem wjeżdżania samochodami na plaże. Przykład: wjeżdża sobie gość z żoną słusznej wagi, z psem, z łodzią. Traktują plażę przy zjeżdżalni pod Hetmanem jak swoją własność. Nawet gdy jest się dzierżawcą to nie powninno to do tego upoważniać. Najwyżej do podjechania, zrobienia co wymagane i to góra 20 minut. Parkingów jest sporo wokół a mieszkańcy i turyści nie chcą plażować między samochodami jak na parkingu, a na plaży z dala od samochodów. Miasto od kilku lat na to nie reaguje i nie chce reagować, podobnie jak na wiele innych spraw. Słupki ograniczające są wjazd są wyłamane, żeby można było jeżdzić chodnikiem od Hetmana i od stanicy PTTK za Hetmanem. Chyba celowo, bo nikt z przechodniów tego by nie zrobił, bo cel w tym żaden. To jest niedorzeczne i chore, żeby kilu ludzi uprzykrzało pobyt nad jeziorem turyskom, kuracjuszom i mieszkańcom. Czas z tym skończyć. Są slipy do wodowania łodzi przy molo. Nie ma konieczności podjeżdżania pod sam brzeg, niszczenia plaży, smrodzenia. Pomijam już zbudowany pomost, częściowo zatopiony. Czy ten pomościk podobnie jak strzępy na Dąbku nie zagrażają zdrowiu i życiu jak ten na Bielniku? Wjazd na plze samochodem zgłaszam na Policję. Plaże nad Neckiem nie są prywatną własnością, żeby je niszczyć samochodami. A trochę ruchu, żeby zgubić te brzuchy wskazane.
Czekam na wybory
Czekam na wybory 10.06.2022, 22:31
th45h4 przypominam że pani Siegielewska nie jest burmistrzem. Specjalistą od patrolowania w nocy plaży jest fil8pek i synuś. Idz do urzędu i zgłoś nieprawdłowości a nie atakujesz radną opozycji !
pyt.
pyt. 10.06.2022, 20:49
A to tajni agenci z Naszego Miasta nie patrolują już plaż?
Wędkarz
Wędkarz 10.06.2022, 19:54
Gość dzierżawi, płaci i ma prawo sobie wjechać. Komuś się zapędy komunistyczne chyba włączają, zabrać bogatym i dać klasie robotniczej. Jedyne do czego nie ma prawa ów dzierżawca to do szczelnego zagrodzenia tego terenu. O ile nie zacznie myć tego auta nad brzegiem jeziora to nie łamie żadnych przepisów wjeżdżając tam.
Proste-pytania
Proste-pytania 10.06.2022, 14:17
a ile pani napisała wniosków o dofinansowanie i ile pani pozyskała środków unijnych / norweskich? jakie ma pani w tym doświadczenie? zatrudni pani nowe osoby w UM do pisania wniosków? jeżeli tak to za jakie wynagrodzenie miesięczne? dalej 3000 zł brutto a może 10.000 -20.000 zł? Nieraz do prawidłowego wypełnienia wniosku potrzebna jest znajomość języka angielskiego. Posiada pani taką znajomość, żeby sprawdzić poprawność przygotowanego wniosku? a ile chce pani zapłacić osobie posiadającej taką umiejętność? i skąd chce pani wziąć na to pieniądze> drukarki wydrukują?
Poliglota
Poliglota 12.06.2022, 20:14
Idź na sesję i zobacz jak trzech burmistrzów zasuwa po angielsku. I wnioski takie piszą, że kapcie spadają. A aplikację już pobrałeś? Koszt tylko 100 tysięcy.
A na hamaku za toaletą leżałeś? Za ponad 150 tysięcy?
Nauka to potęgi klucz
Nauka to potęgi klucz 13.06.2022, 13:34
cyt" Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika bądź jego dokonania. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. (…)
To ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, stosowany, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu argumentacją merytoryczną."
englishman
englishman 13.06.2022, 09:49
myślę że angielski znają lepiej niż ta radna
Kozy paść, a nie zarządzać miastem!
Kozy paść, a nie zarządzać miastem! 11.06.2022, 01:30
Burmistrz nie musi znać sie na wszystkim, byleby nie był psujem i dyletantem. Wystarczy, że będzie miał kompetencje na odpowiednim poziomie, w tym interpersonalne, których obecny kabotyn posiada równo mniej niż zero. Tego "naszomiastowego fachowca" to nawet kozy paść byłoby strach puszczać samego, żeby jeszcze rogate na zdrowiu nie po***dły.
Piłeś nie pisz!
Piłeś nie pisz! 10.06.2022, 22:33
Do kogo kierujesz te pytania ? Do p. Karolczuka czy do p. Chodkiewicza ?
Po wyborach zapytasz p. Siegielewską!
ja
ja 10.06.2022, 20:24
Poziom głupoty i zaślepienia niektórych na tym forum jest zatrważający.
Jak można od radnej wymagać kompetencji, które przypisane są funkcji burmistrza. To tak, jakby od komentatora sportowego domagać się biegu na 100 m lub od krytyka filmowego kręcenia filmów. Zdaje się, że p. Sigillewska jest radną, a nie burmistrzem i nawet o to stanowisko nie zabiegała. Natomiast burmistrz, startując w wyborach, chyba potrafił ocenić swoje możliwości? Ludzie, wymagacie od radnej tego, czego nie robi burmistrz??? Radny ma inne zadania, m.in. oceniające.
Jestem przeciwnikiem PiS i nigdy - właśnie z tego powodu - nie zagłosowałbym na p. Sigillewską, ale trzeba zachować właściwą ocenę, a nie kłapać ozorem bez sensu.
Gdxvh
Gdxvh 10.06.2022, 19:11
Trzeciego burmistrza zwolni i kasa się znajdzie😃😃😃😃😃😃😃
Wdghy
Wdghy 10.06.2022, 19:52
Sama będzie musiała zatrudnić 4 żeby to ogarnąć
Po co trzeci ?
Po co trzeci ? 11.06.2022, 11:30
Da radę sama .....to naszomiastowe specjalisty muszą w trzech ...jeden umie czytać....drugi umie pisać.....a trzeci 🤔 no własnie po co jest ten trzeci ?
Norweg
Norweg 12.06.2022, 20:38
Trzeci ma ładnie grzywą zarzucać!
Faja
Faja 13.06.2022, 13:42
Czy trzeci nie jest specjalistą od funduszy norweskich?
wyborca
wyborca 10.06.2022, 08:47
Celne, jak zawsze podsumowanie czterech (niestety + jeszcze rok) rządów malutkich, głupich ludzi. Chyba już nikt myślący na nich nie zagłosuje. Szkoda tych dziewięciu lat straconych dla Augustowa.
Kto może ucieknie jak najdalej stąd
Kto może ucieknie jak najdalej stąd 09.06.2022, 20:54
Trzęsacz
Kierownik recepcji
5 500 - 7 000 zł/mies. brutto
oferta pracy
Ludzie dają drapaka?
Ludzie dają drapaka? 12.06.2022, 20:41
Czy to prawda, że Bat już też przestał dobrze płacić?
Ktoś zna sytuację?
w podskokach
w podskokach 13.06.2022, 09:08
BAT to dobrze płacił może 20 lat temu. Teraz to najgorsze dziaderstwo i obóz pracy przymusowej. Kto żyw, w miarę myślący i przytomny, to stamtąd ucieka. Z takim podejściem do ludzi ta firma nie ma żadnej przyszłości.
Partacze
Partacze 09.06.2022, 20:33
Co zrobiły obecne władze od 2018 roku czyli zaraz będą 4 lata, żeby znaleźć dużego inwestora dla Augustowa? Nic się nie zmieniło od lat jeśli chodzi o miejsca pracy. Wynagrodzenia niskie, za chwilę nastąpi exodus za granicę, bo ludziom na chleb zabraknie.
A co zrobili żeby przedłużyć sezon?
Ile mamy w Augustowie obiektów turystycznych całorocznych?
Ale za to mamy nowy - stary rynek, rozebrany pomost, skwer na Zarzeczu. To są nasze inwestycje turystyczne! Może o czymś nie wiem?
w punkt
w punkt 09.06.2022, 20:15
Jak zwykle świetny felieton. Krótko, konkretnie i ultra trafnie ujęta cała prawda o działalności miejskich szkodników, krętaczy, nieudaczników i mafiozów. Trzeba nieustająco mówić prawdę na ich temat zanim do reszty zaorają tę biedną zapyziałą mieścinę. Nigdy więcej NM, w żadnej formie i postaci!!!
Błazen
Błazen 09.06.2022, 19:51
Do radnej Sigillewskiej i do "Wyborca", który popełnił poniższy komentarz.
Niestety, ale nie jestem zbyt wylewny, jeśli chodzi o pochwały. Tym razem muszę "odblokować" się i przyznaję się bez bicia, że bardzo celnie i umiejętnie podsumowaliście Państwo sytuację dotyczącą, bardzo delikatnie to określając, ułomnego zarządzania miastem przez marionetkowego burmistrza, jego "wyborczego mocodawcę" oraz pozostałą resztę naszomiastowych dyletantów i kabotynów. Populizm, kabotynizm, serwilizm, dyletanctwo, itp., skutecznie trawią życie polityczne nie tylko na poziomie samorządu. Smutne to, ale niestety prawdziwe.
Wyborca
Wyborca 10.06.2022, 00:56
Dzięki. Miło to słyszeć, ale wolałbym nie mieć powodów do pisania tak przykrych rzeczy, sam rozumiesz.
Rządzący_to_dno
Rządzący_to_dno 09.06.2022, 13:44
no właśnie .. a jak się nie potrafi prawidłowo złożyć dokumentów to i się dyrektorem nie zostaje, co nie? a zarządzać miastem? z internetu to każdy głupi potrafi coś tam wyciągnąć. szanowna pani proszę spojrzeć w lustro ....
Ase
Ase 10.06.2022, 06:43
Bo w internecie moze nie napisali?
do_Rządzący_to_dno
do_Rządzący_to_dno 09.06.2022, 20:19
mylisz się, nasi włodarze nawet z internetu nie potrafią nic wyciągnąć, są najmądrzejsi (inaczej)
Artur Sz.
Artur Sz. 09.06.2022, 19:53
Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika bądź jego dokonania. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. (…)
To ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, stosowany, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu argumentacją merytoryczną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/…

Samemu proszę spojrzeć w lustro i podać choć jeden kontrargument, zamiast - z ich braku - atakować osobę.
Dno_i_wodorosty
Dno_i_wodorosty 10.06.2022, 09:55
szanowny Panie Arturze... słowa, słowa, słowa..... nie zastąpią czynów.... a jeżeli ktoś sam nie potrafi wypełnić prostego wniosku, złożyć wymaganych dokumentów a na forach wypisuje bzdury.. tak bzdury dotyczące chociażby nie pozyskania przez miasto dużego inwestora zewnętrznego , to pytam się czy ta pani wie co mówi / pisze? Kiedy to jakikolwiek burmistrz Augustowa pozyskał inwestora z zewnątrz? Bo ja kojarzę tylko BAT który kupił Mazurską Wytwórnię Tytoniu ale to też żadna zasługa ówczesnego burmistrza tylko prywatyzacji w Polsce. Więc zamiast mówić czego miasto nie zrobiło to może ta pani powie jak tego inwestora przyciągnąć? bo ta pani tego nie wie, nie umie, dlatego jest to tak wkurw... dla mnie, jak czytam takie felietony ps. nie chcąc być gorszym od przedmówcy używającego łaciny, a przez to wyjść na prostaka to też coś napiszę po łacinie (bo na co dzień używam współczesnych języków obcych), coś co jeszcze pamiętam ze swojej szkolnej edukacji.. Carpe diem panie Arturze
Jarząbek
Jarząbek 10.06.2022, 09:30
Dlatego głosuję na Panią Olę w najbliższych wyborach na burmistrza, bo Pani Ola:
1. pozyska inwestorów zewnętrznych zarówno w branży turystycznej, uzdrowiskowej jak i szeroko pojętym przemyśle – stworzy w Augustowie atrakcyjne miejsca pracy
2. wybuduje dworzec PKS
3. poprawi rozkład komunikacji miejskiej, kupi wiele nowych autobusów i wybuduje setki nowych przystanków
4. wyremontuje dworzec PKP i spowoduje zwiększony ruch pociągów z całej Polski prze Augustów
5. wybuduje nowe muzea i biblioteki w Augustowie
6. wszystkie wnioski składane do UE ,Funduszy Norweskich i innych programów będą oceniana pozytywnie i Augustów. pozyska miliardy na rozwój
7. Utworzy parki ekologiczne i inne atrakcje turystyczne i czeka nas zalew turystów z całej Europy
Też zagłosuję na Olę
Też zagłosuję na Olę 10.06.2022, 11:20
Czy to sarkazm naszomiastowego ?
Żebyś wiedział, że więcej zrobi, mądrzej i taniej ! Zajmie się " naprawianiem po szkodnikach" mista a nie personalnymi przepychankami i transferami fachowców z całej Polski !
Daniel_O
Daniel_O 10.06.2022, 14:04
a może poda tych fachowców których zamierza zatrudnić na kierownicze i prezesowskie stanowiska już teraz (jacy szkodnicy zostaną zastąpieni fachowcami?).. taki gabinet cieni... ocenimy wtedy czy będzie lepiej, mądrzej, więcej i taniej.. bo jeżeli ta pani jest z pis to na razie nie jest taniej, mądrzej i lepiej
Doktor_ekonomii
Doktor_ekonomii 10.06.2022, 13:40
przecież ta pani nic nie potrafi... ale prawda w oczy kole , co nie ? a czy ta pani nie jest / nie popiera pIS? a co może powiedzieć na temat stóp procentowych bo mam właśnie nową wiadomość od jej kolegów:
"... Przestrzeń do podwyżek stóp procentowych jest w lipcu, prawdopodobnie też we wrześniu - powiedział dziennikarzom członek Rady Polityki Pieniężnej Cezary Kochalski. Zaznaczył, że bardzo prawdopodobne przedziały tempa zmian stóp proc. to 50-75 pb."
https://www.bankier.pl/wiadomo…
Pani jest ekonomistką więc może się wypowie na temat wpływy w/w na budżet miasta, inwestycje itd... ps. podpowiem że można to wygoglować i udawać mądrą
Glosujmy_na Olę
Glosujmy_na Olę 10.06.2022, 11:36
więcej, mądrzej i taniej.. EUREKA!!!!! jaki ty głupi jesteś to nawet nie masz pojęcia.. pewnie też jesteś budżetowcem i uważasz że kasa co miesiąc na konto ma wpłynąć z nieba ... debil debil debil
Ta pani zesr... się w majtki przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej za miliony, bo nie wiem czy wiesz ale pracownicy w UM zarabiają średnio 4-5 tys zł brutto miesięcznie także opierać się będzie na super fachowcach. A pani Ola odpowiadać za to wszystko będzie - kajdanki jak nic jak coś zrobi niezgodnie z przepisami No chyba że te stawki podniesie, tylko skąd na to weźmie kasę.. a już wiem przecież ta pani jest z PIS i włączy drukarki... buhahahahahah
ps. żaden naszomiasatowy tylko realnie patrzący, prowadzący własną firmę i płacący podatki.. ale już niedługo , bo wyjeżdżam i mam to głęboko w poważaniu i ostatnio w wyborach głosowałem na PO - tak do twojej wiadomości
Inesik
Inesik 10.06.2022, 22:39
No wszystko jasne Tomaszku ! Wszystko rozumiem !
wyborca
wyborca 09.06.2022, 12:44
Przyczyną wszystkich nieszczęść jest to, że miastem rządzą osoby, których mieszkańcy wcale nie obdarzyli największym zaufaniem w wyborach. Nasze Miasto nie wygrał tych wyborów, 6 mandatów zapewniły mu głosy oddane na burmistrza (bardzo niefortunnego zresztą), a niektórym radnym - najgłośniej dziś krzyczącym - wyborcy powiedzieli "dość" po poprzedniej kadencji i dali niewiele głosów, a mimo to osoby te weszły do rady na miejsce innych. Z kolei 5 banitów dostało się do RM na plecach człowieka, którego dziś tępią. Dostali mało głosów i gdyby nie on, w ogóle nie byliby radnymi. Aspekt etyczny zostawmy. Jakby nie liczyć, miastem rządzi mniejszość z niewielkim poparciem społecznym. Paradoks, który prowadzi do nieszczęścia, choć prawnie wszystko jest OK i zgodnie z kodeksem wyborczym. Tylko refleksji zabrakło.
Wszystko, co napisała Pani Radna (pozdrawiam!), jest prawdą. Ludzie o niskim intelekcie, za to wybujałym ego, którym tylko wydaje się, że mają jakąś wizję i kompetencje, ciągną miasto do katastrofy. Poziom nieudolności w połączeniu z bezczelnością i agresją sięgnął zenitu.
ooloo
ooloo 09.06.2022, 17:51
Można ich określić mianem "Koślawa Ośmiornica"
Zwykły mieszkaniec
Zwykły mieszkaniec 09.06.2022, 10:31
Bardzo trafna ocena działania Ich Miasta nie Naszego Miasta ! Kompletnie nie liczą się z opinią zwykłego mieszkańca ani z opozycją, która jest naszym głosem !
RZA został zeszpecony.... te drzewa wyglądają jak miotły! Było to niepotrzebne wyrzucenie pięniędzy podatnika. Nawet niedawno obchodzone dni Augustowa potrzebowały dużej przestrzeni, którą zajął szpaler brzydkich niepasujących do rynku drzew. Zaśmieciły wizualnie rynek !
To wychwalenie się, lukrowanie aż mdli ......

Pozostałe