Opozycja chce odwołać Chodkiewicza i dyrektora "trójki"

  • 25.05.2022, 11:30
  • Bartosz Lipiński
Opozycja chce odwołać Chodkiewicza i dyrektora "trójki" Na zdjęciu: zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.
Na dzisiejszej sesji rady miejskiej radni opozycji zawnioskowali o przyjęcie stanowiska z apelem o pozbawienie funkcji zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie Andrzeja Kaszkiela, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 3. To pokłosie niebywałego aktu przemocy, do jakiego doszło niedawno w szkole, w wyniku czego uczeń stracił duży fragment palca u ręki (piszemy o tym w najnowszym wydaniu "Przeglądu Powiatowego"). Głosami radnych koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS, wnioski do porządku obrad zostały odrzucone.

Poniżej publikujemy apele radnych opozycji:

Apel w sprawie Filipa Chodkiewicza:

Mając na uwadze nasilający się problem z przemocą w zespole szkolno-przedszkolnym nr 2 w Augustowie wzywamy do odwołania Filipa Jerzego Chodkiewicz z funkcji zastępcy burmistrza. Zastępca burmistrza odpowiada za bezpośredni nadzór nad augustowską oświatą. Ostatnie wydarzenia, wzrost przemocy w placówkach oraz totalna ignorancja w zakresie organizacji zajęć szkolnych, nie tylko w tej placówce, świadczą o tym, że zastępca Chodkiewicz zupełnie nie panuje nad tym co dzieje się w podległych jednostkach.

Przemoc wobec ucznia, która zakończyła się wypadkiem, zapewne też długotrwałą traumą zarówno dla dziecka, jak i rodziców, to pokłosie złych decyzji, przyzwolenia na organizację kontrowersyjnych wydarzeń, braku właściwej kontroli funkcjonowania placówek i dyrektora zespołu.

Filip Jerzy Chodkiewicz mienił się obrońcą uciśnionych „rzekomą” przemocą w augustowskich szkołach. Te wydarzenia jasno wskazują, że jest wręcz przeciwnie. Dzisiaj ta przemoc faktycznie jest. Zupełnie niekontrolowana. Czy to nie jest efekt pracy burmistrza i podległych mu urzędników? Zastępca burmistrza nie tak dawno podważał kompetencje szanowanej dyrektor, która udowodniła, że jej praca wykonywana była w sposób prawidłowy, a wręcz wzorcowy. Co teraz winien uczynić Filip Chodkiewicz? Uderzyć się w piersi i ustąpić ze stanowiska, ponieważ decyzję dot. utworzenia zespołów i zmiany na stanowisku dyrektora, gdzie argumentem miało być m.in. bezpieczeństwo dzieci, były złe, a nawet tragiczne w swoich skutkach. Być może do tego by nie doszło, gdyby szkoły funkcjonowałyby w poprzedniej formule.

 

Mając na uwadze powyższe niniejszym żądamy odwołania z funkcji zastępcy burmistrza Pana Filipa Jerzego Chodkiewicza.

Apel w sprawie Andrzeja Kaszkiela:

Zgodnie z przepisami prawa – dyrektor szkoły kieruje jej działalnością i reprezentuje ją na zewnątrz. Odpowiada za działalność dydaktyczno-wychowawczą szkoły, bezpieczeństwo uczniów i pracowników oraz właściwe dysponowanie środkami budżetowymi. Jest na bieżąco kontrolowany i okresowo oceniany, a praca szkoły, którą kieruje, jest monitorowana przez różne podmioty − z organem prowadzącym i organem sprawującym nadzór pedagogiczny na czele. Konsekwencją błędów i uchybień dyrektora może być odwołanie go ze stanowiska przed zakończeniem okresu, na który go powołano. Mając na uwadze nasilający się problem z przemocą w zespole szkolno-przedszkolnym nr 2 w Augustowie, brak właściwej organizacji, nadzoru, kontroli oraz zaniechania wdrożenia procedur dotyczących bezpieczeństwa uczniów, wzywamy burmistrza do odwołania dyrektora Andrzeja Kaszkiela z zajmowanej funkcji.

Dramatyczny przebieg wydarzeń w ZS-P nr 2 wstrząsnął całą augustowską społecznością. Nie ma naszej zgody na tego typu sytuacje. Dyrektor pokazał totalny brak kompetencji, który absolutnie dyskwalifikuje go jako wychowawcę, pedagoga, ale przede wszystkim menedżera. Bezpieczeństwo dzieci jest dobrem najwyższym. Niezrozumiałe jest również zachowanie dyrektora tuż po wypadku. Nie zostały powiadomione żadne służby, ani medyczne, ani porządkowe. To już jest naganne. Nie udało uratować się odciętego fragmentu palca. Nie jest to tylko palec i tylko zbliżający się egzamin ósmoklasisty. To jest przyszłość tego dziecka. To jest zawężenie możliwości zawodowych. O niektórych zawodach czy marzeniach ten młody człowiek może zapomnieć. Może się to również przyczynić się do zaburzeń emocjonalnych i spadku poczucia własnej wartości. Należy też zadać pytanie o konsekwencje dla młodych ludzi, którzy stali po drugiej stronie tej tragedii. Czy to są już młodociani przestępcy? Czy nie jest obowiązkiem dyrektora prowadzić skuteczny nadzór i kontrolę tego co dzieje się w szkole? Gdzie był w tym czasie dyrektor Kaszkiel? Może w zaciszu swego ulubionego pokoiku socjalnego, w którym podobno atmosfera sprzyja raczej zabawie, a nie pracy.

 

Mając na uwadze powyższe żądamy odwołania Pana Andrzeja Kaszkiela z funkcji dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie.

 

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Onet
Onet 30.05.2022, 09:57
Mus posłuchać radnej Roszkowskie.
Z nagrania ostanie sesji rady (25.05.2022):
11.25 - o galopującym mieście, o obecnych działaniach które robią wszystko
18.05 - o wszystkich chwytach dozwolonych
19.09 - o dziękowaniu w imieniu mieszkanki, którą jest.
Nie wierze
Nie wierze 30.05.2022, 06:29
Prosze odsluchac wypowiedzi p radnej Roszkowskiej z ostatniej sesji , bedziecie panstwo b zdumieni , co za poziom ! Przyjemnej komedii …..
???
??? 29.05.2022, 23:54
A ta opozycja to kto? Bo już się gubię.
Obserwator
Obserwator 28.05.2022, 20:32
Pytanie tendencyjne jak w filmie Barei ,czy dziecko było ubezpieczone ?czy rodzice robią szum medialny bo może uda się wyrwać odszkodowanie ?
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 29.05.2022, 12:22
"Gilotynowe cięcie wyobraźni", specjalnie dla Ciebie "Obserwatorze". Pomyliłeś filmową komedię z życiową tragedią, a aktorów z poszkodowanym dzieckiem i zrozpaczonymi rodzicami. Proponuję dla Ciebie "Obserwatorze" trening Twojej wyobraźni, nie z Barei i nietendencyjny, w celu laboratoryjnego ćwiczenia empatii lub tylko do przemyślenia Twoich dywagacji: ubezpiecz swoje dziecko, włóż jego palec w gilotynę i obetnij część palca. Wybór palca pozostawiam Tobie, nie dla Barei.
Szok
Szok 28.05.2022, 21:40
Obserwatorze, obetnij palec swojemu dziecku i zgłoś do ubezpieczenia. I oskarż psa sasiada że bardzo agrseywny. Jakich idiotow ten świat nosi!!!
Ratuszowy hejt
Ratuszowy hejt 28.05.2022, 21:05
Niedługo naszomiastowe trolle napiszą, że ten dzieciak za namową rodziców sam obciął sobie palec dla odszkodowania
Ludzie, opamiętajcie się!
Ludzie, opamiętajcie się! 27.05.2022, 12:51
Czy słyszał ktoś o przypadku, że za wypadek drogowy odpowiedzialny jest instruktor jazdy lub policja, która odpowiada za bezpieczeństwo? Chyba nie. Dlaczego więc za wypadek w szkole obwiniacie dyrektora, burmistrza. Idąc tym tropem do dymisji powinien podać się też kurator i minister. Dlaczego Waszym zdaniem zawsze wszyscy wokół są winni, tylko nie sami sprawcy? 15-letni chłopcy powinni mieć zdolność przewidywania skutków swoich zachowań, a jeżeli zachowują się w sposób nieodpowiedzialny, powinni być ukarani. Nie szukajcie winnych wśród tych, którzy najmniej zawinili. Pozdrawiam
Wysokie stanowisko = duża odpowiedzialność + szerokie kompetencje
Wysokie stanowisko = duża odpowiedzialność + szerokie kompetencje 28.05.2022, 15:09
Jak najbardziej instruktor nauki jazdy odpowiedzialny jest za to co dzieje się z pojazdem prowadzonym przez kursanta. Policja oczywiście odpowiada za bezpieczeństwo publiczne, ale nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za ewentualne błędy instruktora lub kursanta, ponieważ nie występuje w tym przypadku bezpośredni stosunek prawny pomiędzy policją, a instruktorem i kursantem. Dyrektor jakiejkolwiek firmy, zakładu, przedsiębiorstwa, jednostki organizacyjnej itp., co do zasady odpowiada za wszystko co dzieje się w zarządzanym przez niego podmiocie. Oczywiście jest umocowany prawnie, jako osoba zarządzająca i decyzyjna, żeby upoważniać podległych dla niego pracowników do podejmowania czynności prawnych w jego imieniu, w pewnym zakresie scedowując odpowiedzialność zarządczą na bezpośrednio podległych dla niego pracowników. Odpowiedzialność w zakresie organizacji pracy w przedsiębiorstwie, zakładzie, czy budżetowej jednostce organizacyjnej zawsze spoczywa na osobie zarządzającej danym podmiotem.
Nauczyciel
Nauczyciel 27.05.2022, 13:03
Naszomiastowy trollu. Za bezpieczeństwo w szkole odpowiada dyrektor, którego przełożonym jest burmistrz. Odpowiedzialność karną ustali prokuratura, ale odpowiedzialność polityczna jest jak ABC. Za obcięty palec Chodkiewicz powinien zostać zdymisjonowany natychmiast.
Dom seniora do rozbiórki
Dom seniora do rozbiórki 27.05.2022, 08:45
Okazuje się, że lansowana przez Chodkiewicza modernizacja domu seniora była początkiem rozbiórki tego budynku. Imbecyle nie przeprowadzili ekspertyzy a budynek nie nadaje się do użytku i nigdy nie będzie się nadawał. Filip Demolka Chodkiewicz
Już rozebrany
Już rozebrany 27.05.2022, 20:54
No i ..nic nie postawią . Wał
Chocholi taniec
Chocholi taniec 27.05.2022, 11:13
Chcieli po taniości zrobić z g__na młotek i ogłosić sukces ! I tyle foto narobionych na darmo Mirek przodem Mirek bokiem Mirek tyłem ......
Niedowartościowanie i zakompleksienie
Niedowartościowanie i zakompleksienie 28.05.2022, 15:23
Nieważne ile i jakie Mnirek wrzucił wieści i fotki na urzędowy fb. Ważne, że poszło w eter i dziatwa będzie dziwować się i gadać jaki to burmistrz zaradny, a jednocześnie nieporadny. Będzie szum medialny i to jest najważniejsze dla ichniomiastowego kabotyna.
sami się ugotowali
sami się ugotowali 27.05.2022, 08:09
słuchajcie Państwo" jak mawia nasza złotousta Reneta.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Sieczkowski zarzucił radnemu Kleczkowskiemu,
że ten samowolnie wszedł na teren budowy, czym naraził się na zagrożenie życia i zdrowia.
Następnie ten sam Sieczkowski w polemice z radną Piasecką uzasadniał, że miasto nie musi prowadzić dokumentacji
dotyczącej pomostu przy plaży Bielnik ponieważ obiekt nie jest obiektem przeznaczonym do użytku. Wtórował mu sam Karolczuk, cytując ekspertyzę, która mówi wręcz o katastrofalnym stanie pomostu. Jednocześnie od kiedy Miasto ogłosiło, że jest właścicielem tegoż pomostu, świadomie, podkreślam świadomie umożliwia korzystanie z tego obiektu przez ludzi, o czym mówiła radna Piasecka. Czy zatem nie wypełnia to znamion czynu zabronionego zgodnie z art. 160kk? Czy teraz "fachowiec" od bezpieczeństwa (szczególnie w szkołach) i zwalniania dyrektorów, niedoszły prawnik Chodkiewicz, nie powinien wszcząć procedury zwalniania odpowiedzialnych za ten stan rzeczy? To byłoby ciekawe. Panie Redaktorze i Szanowna opozycjo proszę o zajęcie się sprawą.
Czy kuratorium przeprowadzi kontrolę?
Czy kuratorium przeprowadzi kontrolę? 26.05.2022, 15:35
Kuratorium oświaty posiada odpowiednie narzędzia, żeby zweryfikować działania podejmowane przez dyrektora Kaszkiela oraz miejski wydział edukacji i sportu w związku z występującymi w szkole aktami agresji. Kolejna sprawa dotyczy odpowiedniego nadzoru nad placówką oświatową przez jednostkę nadrzędną oraz macierzystą, czyli wyniki kontroli przeprowadzanych w ostatnich latach przez miejski wydział oświaty i sportu oraz przez urząd miejski.
Head Hunter
Head Hunter 26.05.2022, 10:10
Burmistrz Karolczuk powinien podszkolić się w temacie zatrudniania i rzetetelniej przykładać się do kwestii, kogo zatrudnia na kierowników miejskich jednostek organizacyjnych. Ewentualnie powinien zatrudnić specjalistów, ktorzy będą profesjonalnie weryfikować kandydatów na przyszłych dyrektorów. Wybór dyrektora szkoły ostatecznie należy do burmistrza, więc pan Karolczuk ma chyba świadomość, że pośrednio on lub osoba przez niego upoważniona ponosi pełną odpowiedzialność za to co dzieje się w miejskich jednostkach organizacyjnych.
pyt
pyt 26.05.2022, 12:34
Jesteś pewien, że Karolczuk ma w ogóle jakieś moce decyzyjne?
He
He 26.05.2022, 07:15
Odpowiedzialność ponosi dyrektor i pedagog szkolny. Droga opozycjo- poproście o procedury, raporty, dokumentacje zdarzeń i zaleceń.
hehe
hehe 26.05.2022, 14:00
To mogłaby zrobić Komisja Rewizyjna.
Ale znając realia - zastygnie w zdumieniu.
ooloo
ooloo 27.05.2022, 00:23
I zajara.
Rudy lis
Rudy lis 28.05.2022, 00:18
I wytrzeszczy oczy z niedowierzania
Głos Rozsądku
Głos Rozsądku 26.05.2022, 01:15
Dziwi mnie dlaczego nikt nie zastanowił sìę nad winą, która spoczywa na rodzicach tych chlopakow. To oni jako pierwsi nie wywiazali sie ze swoich podstawowywch obowiazkow rodzicielskich- nauczenia wlasciwych zachowan, traktowania z szacunkiem drugiego czlowieka, respektowania norm spolecznych. Ta sytuacja przypomina mi dobrze znane powiedzenie rzadzacej wladzy "to wszystko wina Tuska..." Tutaj w roli "chlopca do bicia" stawiacie Szkole i Nauczycieli, co jest podyktowane Wasza prywatna wojenka z Urzesem Miasta. Nalezy powiedziec prawde- to byl po prostu nieszczesliwy wypadek, spowodowany glupia i tragiczna w skutkaxh zabawa nastolatkow. Problem przemocy i agresji wsrod naatolatkow dotyczy WSZYSTKICH szkol w miescie , w Polsce i na swiecie. My jako wszyscy dorosli powinnismy cos z tym niebezpiecznym zjawiskiem zrobic, ale w sposob przemyslany i odpowiedzialny a nie znajdowac pierwszego lepszego kozla ofiarnego, bo to do nikad nas nie zaprowadzi.
PrawdaZwycięży
PrawdaZwycięży 27.05.2022, 11:50
Gdzie byłeś Głosie Rozsądku gdy oszust i manipulant Chodkiewicz, co w swoim wyroku podniósł sąd oczerniał byłą dyrektor szkoły wystawiając jej negatywną ocenę pracy. Teraz doszukujesz się winy rodziców za to co wydarzyło się w szkole, której rodzice w najlepszej wierze przekazali swoje dzieci. Ty nie jesteś głosem rozsądku lecz politykierem.
bloom
bloom 26.05.2022, 12:42
Po pierwsze rodzic może nie wiedzieć, co jego synalek robi w szkole. O tym nagannym zachowaniu powinna poinformować rodzica szkoła. Należy sprawdzić, czy to zrobiono.
Po drugie, to nie był nieszczęśliwy wypadek spowodowany głupią zabawą nastolatków, skoro do przemocy wobec tego chłopca i innych incydentów dochodziło często. To była agresja z premedytacją. Dlaczego, skoro szkoła o tym wiedziała, nie było wzmożonych dyżurów w pobliżu toalet? Należy sprawdzić, czy dyrekcja wydała takie zalecenie.
Po trzecie, co z tym niebezpiecznym zjawiskiem zrobić? Nasza lokalna władza zna już odpowiedź na to pytanie: WYWALIĆ DYREKTORA.
W którym kierunku to idzie ..?
W którym kierunku to idzie ..? 27.05.2022, 21:05
Szykanowanie i szydera zawsze ma swój finał , w tym przypadku poszkodowana została ofiara ... natomiast w USA , chłopak nie wytrzymał 😵
Odpowiedzialność vs Głos rozsądku
Odpowiedzialność vs Głos rozsądku 26.05.2022, 06:52
Tak składa się, że za to co dzieje się na terenie danej placówki oświatowej, bezpośrednią odpowiedzialność ponosi jej dyrektor, pośrednia odpowiedzialność spoczywa natomiast na tym kto wybiera daną osobę na dyrektora szkoły, czyli prezydent, starosta lub burmistrz. Rodzice nie mają kontroli nad tym co dzieje się na terenie szkoły pomimo, że oczywiście w mniejszym lub większym stopniu odpowiadają za wychowanie własnych pociech. Taka jest zasada wszędzie i to niezależnie, czy w sektorze prywatnym, czy w sferze budżetowej - za funkcjonowanie firmy lub samorządowej jednostki organizacyjnej, co do zasady odpowiada jej prezes, dyrektor lub kierownik, w zależności od tego kto w danym przypadku odpowiedzialny jest za zarządzanie. Standardowa gradacja odpowiedzialności zarządczej.
Riposta
Riposta 26.05.2022, 06:34
A ja uwazam, ze twoje dzialania to klasyczne zdejmowanie odpowiedzialnosci zarowno ze szkoly, jak i organu prowadzacego. Mysle, ze robisz to z przyczyn stricte politycznych.
Sieczkowski jeszcze gorszy
Sieczkowski jeszcze gorszy 25.05.2022, 21:50
Czy Chodkiewicz na dzisiejszej sesji przeprosił okaleczonego ucznia i rodziców? Czy może poprosił o dymisję? Przepraszam, przesadziłem. Ten bufon nie jest zdolny do ludzkich gestów.
Szkoły
Szkoły 25.05.2022, 20:19
W augustowskich szkołach źle się dzieje: brak kontroli nad treściami przekazywanymi uczniom w szkole nr 4 i sprawa przemocy w szkole nr 3 .Dyrektor szkoły 4 na sesji wykazała się skrajną niekompetencją.
śmiechu warte
śmiechu warte 25.05.2022, 19:06
solidnie dziś pracują na swoją nędzną dietę
podróżnik
podróżnik 25.05.2022, 18:33
właśnie Cieślik obraził kardiologów z Augustowa nazywając ich jakiś tam byle jakimi ... a ja chciałbym żeby PKS istniał ale jego zarządzanie oddali w ręce byle jakiego specjalisty i wiemy jak to się skończyło...
Andrzej
Andrzej 25.05.2022, 19:10
Przecież wiadomo, że autorem powyższego komentarza jest osobnik z Ich Miasta, desperacko starający się przykryć skandal związany z przemocą w szkole i skierować uwagę opinii publicznej na boczne tory.
Politykierstwo
Politykierstwo 25.05.2022, 18:27
Można odnieść wrażenie, że Ich Miasto chcąc odwrócić uwagę opinii publicznej od sprawy związanej z przemocą w szkole, próbuje uruchomić akcję przykrywkową i robi politykę na sprawie szpitala w Augustowie.
Realista
Realista 25.05.2022, 20:48
Teraz cynicznie będą grać na emocjach ludzi i to jeszcze chorych. Przecież Dobo znalazł już winnego. A Kotek za chwilę odegra wielkiego dobroczyncę powiatowego i mozemy sie spodziewać jeszcze pikiety przed szpitalem. Temat idealny pod wybory. Mam nadzieję , że mieszkancy juz wiedzą z jakimi ludźmi mamy do czynienia i nie dadzą sie nabrać na tę perfidną grę.
Hipokryzja
Hipokryzja 25.05.2022, 18:44
Zgrywaja wielkich dobrodziei tam, gdzie jest to wygodne politycznie.
Ola
Ola 25.05.2022, 16:47
Wszystkie procedury zostały zachowane ,od pielęgniarki po odwiezienie do szpitala ,nasuwa się pytanie czemu nie został przyszyty opuszek może lekarzom się nie chciało u nas nie ma chirurgu dziecięcej jest dopiero w Suwałkach ,dalszego szpital nie odesłał dziecka do Suwałk ?
tfu
tfu 26.05.2022, 14:15
Przyszycie dziecku opuszka nie wymaga chirurga dziecięcego. Każdy to zrobi. To pierwsze primo.
A drugie primo, w ramach procedur (wg ciebie zachowanych) nikt nie zabezpieczył opuszka, Tkwił w futrynie długo, długo.
Ola to trollica NM. Kłamie i insynuuje jak jej idole.
Ola
Ola 26.05.2022, 17:22
Ja musiałam swoje dziecko zawieść do Suwałk żeby zszyli ranę. Wiec miałam za słabe znajomosci ?
tfu
tfu 26.05.2022, 23:02
A opuszka też zabrałaś do Suwałk czy został??? Odnieś się do rzekomo zachowanych procedur, a nie zamydlasz temat brakiem znajomości.
ooloo
ooloo 25.05.2022, 18:14
No tak. "Podstawowom procedurom" była agresja. Ot i mentalność wioskowa.
Antyola
Antyola 25.05.2022, 17:36
Znowu "przykrywka". Szpital winnny. Dodaj jeszcze, że powiatowy, to i może jaszcze Staroscie się oberwie. Parodia!!!
Nemesis
Nemesis 25.05.2022, 14:05
Ludzi tzw. "śliskich", nazywanych tak ze względu na prezentowane przez nich postawy moralne oraz specyficzne zachowania w relacjach społecznych, co do zasady nie powinno dopuszczać się do piastowania jakichkolwiek funkcji w sferze budżetowej. W nowoczesnych firmach sektora prywatnego, w których zazwyczaj sprawnie działają komórki HR, takie kreatury moralne są szybko wyłapywane i wydalane na przysłowiową zieloną trawkę wraz ze swoim serwilistycznym, pokrętnym i zaburzonym "gadziokrecim dorobkiem".
augustowiak
augustowiak 25.05.2022, 14:36
BRAWO Nemesis. Idealnie w punkt. Tylko szkoda ludzi i straconych lat. Mało,że odwołać. wywieźć poza granice miasta na furmance gnoju z zakazem wstępu do miasta, tak jak czyniono to z takimi ludźmi w Polsce opisanej przez Reymonta.
ooloo
ooloo 25.05.2022, 18:15
Szkoda gnoju.
Adrasteya
Adrasteya 25.05.2022, 13:36
Burmistrz Karolczuk ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za podejmowane przez siebie decyzje, m.in. za to kogo wybiera na swoich zastępców oraz dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych. Burmistrz jest ich pracodawcą, więc osobiście decyduje kogo zatrudnia na swoich najbliższych współpracowników, m.in. udzielając im pełnomocnictwa do podejmowania w jego imieniu wielu czynności prawnych.
krzyś
krzyś 25.05.2022, 14:41
Nieśmiało uzupełnię, że Karolczuk zatwierdza i podpisuje arkusz organizacyjny szkoły tym samym określając całą organizację pracy szkoły. W jego kompetencji jest więc nadzór i kontrola wszystkich czynności organizacyjnych mających miejsce w podległej szkole.
Lato wszędzie
Lato wszędzie 25.05.2022, 11:42
Odwołać to można Głowackiego, bo nie stąd i nikogo nie obchodzi jego los. Kiedy znowu " jaramy jointa zielonego lolka, dwie białe kreski p.......ć niebieskich? Dzieci i młodzież się ucieszą .Niektórzy są nietykalni i mogą wszystko.

Pozostałe