Obawy przed bezpłatną komunikacją

  • 22.05.2022, 14:00
  • Bartosz Lipiński
Obawy przed bezpłatną komunikacją Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Radna Magdalena Śleszyńska z ugrupowania Nasze Miasto, miała wątpliwości do podjętej uchwały.
Nie wszyscy radni przyjęli z radością uchwałę o bezpłatnej komunikacji miejskiej. Radni koalicji rządzącej mówili o możliwych ekscesach osób nadużywających alkoholu, a nawet o osobach chcących przewozić złom.

Bartosz Lipiński

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Augustowie podjęto uchwałę o bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Augustowa w okresie od 1 maja do 31 sierpnia. Od niedawna uchwała zaczęła obowiązywać (więcej o tej sprawie, o tym, kto nie musi kupować biletu i jakie dokumenty będą wymagane, można przeczytać: tutaj).

W dyskusji nad podjętą decyzją przez radnych przedstawiono szereg wątpliwości.

Mówiła o tym głosująca przeciwko przyjętemu wnioskowi o bezpłatną komunikację Magdalena Śleszyńska.

-W poprzedniej kadencji była głośna dyskusja o darmowych autobusach. Główne problemy zgłaszane przez kierowców spółki Necko dotyczyły interwencji związanych z osobami, które nadużywały alkoholu. W sytuacji, gdy wymagany jest bilet, policja może interweniować i wyprosić z autobusu osoby bez biletów. W tej chwili takie osoby będą mogły bez końca jeździć autobusami. Przegłosowana przez radę propozycja nie uwzględnia żadnych oszczędności. Kontrolerzy będą nadal funkcjonować, bo w dalszym ciągu naszymi autobusami będą podróżować turyści posiadający bilety -powiedziała Magdalena Śleszyńska. -Uważam, że sprawa została strasznie zagmatwana i będziemy mieli telefony od mieszkańców, co mają zrobić z biletami miesięcznymi, które zostały zakupione uczniom, co najmniej do końca semestru -komentowała radna ugrupowania Nasze Miasto.

Sceptycyzm wyraził też Dariusz Ostapowicz.

-Różne wrzutki na ostatnią chwilę powodują wielki chaos. Do osób nadużywających alkoholu dołożyłbym jeszcze bezdomnych turystów, którzy wydzielają dość specyficzny zapach. Wszystko spada później na nieszczęsnego kierowcę, do którego skarżą się pasażerowie –stwierdził Ostapowicz. -Dochodzą do tego złomiarze, którzy chcieliby za darmo przewieźć różnego rodzaju towary -dodał banita z klubu PiS.

Podczas głosowania nad darmową komunikacją od głosu wstrzymała się przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska. Przewodniczącą bała się, że uchwała może być kwestionowana.

-Liczymy na to, że wojewoda nie uchyli nam tej uchwały –niepokoiła się radna Dobrowolska.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Człowiek niepełnosprawny widmo
Człowiek niepełnosprawny widmo 23.05.2022, 21:33
A kiedy w końcu będą bezpłatne parkingi dla osób niepełnosprawnych ja sie pytam? Tej sprawie chyba już ukręcono łeb - a niby takie miasto przyjazne dla każdego....Na wożenie każdego za darmo to miasto stać, a te kilkadziesiat, czy nawet kilkaset kierowców rocznie z kartą parkingową to musi bulić kasę albo sie bujać po mieście w poszukiwaniu wolnej "koperty". Wstyd!
Paweł z Siedlec
Paweł z Siedlec 25.05.2022, 16:40
Stać cie na paliwo, stać cie na samochód to i do parkingu możesz się dołożyć. Nie przesadzaj.
Bogdan
Bogdan 23.05.2022, 12:24
Ostapowicz znowu odleciał ciekawe jakie lek bierze
Darek
Darek 23.05.2022, 12:21
Przecież ona na stację jeździ samochodem a dalej do Sokółki
pociągiem za darmo więc po co jej darmowa kumunikacja w miescie
szymon_tezewski
leśny ludek 22.05.2022, 19:45
Regulamin przejazdu - zabrania się uprzykrzania jazdy innym pasażerom i sprawa załatwiona...
Gracjan.
Gracjan. 22.05.2022, 19:30
I znów mamy panią Śleszynska która wiecznie jest na nie i zawsze coś nie pasuje i ta sama mina " mina ***ego kota". Babo weź się do pracy, a nie udajesz że coś robisz.
Carl Lagerfeld
Carl Lagerfeld 22.05.2022, 18:42
Piękna para! Koko rokoko szalmel naszomiastowej elegancyji w duecie z rubensowskim szefunciem. Tylko Mnirek swojom elokwencjom może konkurować z "melange and entourage" koko rokoko i "ekstrawaganckiego" pryncypała.
Wamp
Wamp 22.05.2022, 17:25
Dobrze, że redakcja znów o tym pisze, bo dawno nic na temat komunikacji nie było. Brawo! Bardzo dobre działanie! Oby więcej takich wspaniałych materiałów. Dobrze że mamy tako gazete w mieście!
Wamp
Wamp 22.05.2022, 17:23
Dobrze, że redakcja znów o tym pisze, bo dawno nic na temat komunikacji nie było. Brawo! Bardzo dobre działanie! Oby więcej takich wspaniałych materiałów.
Dama z łasiczką.
Dama z łasiczką. 22.05.2022, 17:10
Najbardziej ilegancka radna.
Kargul
Kargul 22.05.2022, 16:31
Panie radny Ostapowicz, byłeś pan w pełni świadomy wypowiadając te dyrdymały? Ile jeszcze czasu mieszkańcy Augustowa, obserwatorzy kolejnych sesji rady miejskiej i interlokutorzy w nich uczestniczący, będą narażani na tego typu kloaczne wyziewy zaburzonych klaunów? Idąc tokiem myślenia skabotyniałych ćwiercinteligentów, niebawem do autobusu komunikacji miejskiej nie będą mogli wsiąść seniorzy, którzy z racji wieku borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi, rodzice z niemowlakami, które niespecjalnie wnikają w okoliczności zapełniania swoich pampersów, osoby z dużymi walizkami, ponieważ mogą mieć w nich coś nadającego się do złomowania, wędrowcy po długich rajdach pieszych, ponieważ mogą być spoceni, młody lub stary napakowany "byczek", ponieważ w plecaku może mieć coś niebezpiecznego, człowiek arabskiego pochodzenia, ponieważ może mieć pas szahida, niepełnosprawny, ponieważ może nie pasować do estetyki nowego autobusu, a tekst tego pana o bezdomnych pozwolę skorelować z okrzykiem Pawlaka w diamentowej roli Wacława Kowalskiego - "ludzie trzymajcie mnie, bo nie zdzierżę z tym..." mentalnym lamusem i zapodam dla niego mega kopa prosto w zwieracz kloaczny!
Albert
Albert 22.05.2022, 14:38
Sleszynska to ani żłobków darmowych nie chce ani komunikacji. Najlepiej za wszystko niech mieszkańcy płacą i to podwójnie. Pilnuje tylko swoich interesów, a nie mieszkańców.
hreh
hreh 23.05.2022, 20:22
Dodaj do tego nie tylko nowe opłaty, ale i podwyżki starych. Każdy głupi może wymyślić opłatę i podwyżkę, nic prostszego. Sztuką jest wymyślić coś na korzyść mieszkańców.

Pozostałe