Ukwiecili teren przy śluzie Przewięź  

  • 18.05.2022, 13:39
  • Beata Perzanowska
Ukwiecili teren przy śluzie Przewięź
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach kampanii edukacyjnej "Łąki kwietne. Same zalety!" posiał łąkę kwietną na terenie śluzy Przewięź. Zamiast krzaków już od lipca będzie można tam podziwiać 40 gatunków traw i kwiatów.

W piątek, 13 maja, przy śluzie Przewięź uroczyście posiano łąkę kwietną. Łąka znajduje się na terenie obiektu, gdzie wcześniej rosły krzewy i krzaki. Siania nasion dokonał Mirosław Makowski, dyrektor RZGW w Białymstoku wraz z Edytą Borzyszkowską, dyrektor augustowskiego zarządu zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz pracownikami.

Na śluzie Przewieź na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych powstanie łąka, która nie tylko upiększy otoczenie śluzy, ale także stworzy ostoję dla owadów, drobnych zwierząt i gadów. Pełnić też będzie funkcję retencyjną, bo zbiera wodę. To miejsce za osiem tygodni cieszyć oko przepływających na jednostkach pływających turystów. Miejsce posiania łąki kwietnej jest nieprzypadkowe, bo śluza Przewięź jest bardzo często uczęszczana i znajduje się blisko Augustowa -mówił podczas siania Mirosław Makowski.

Rzecznik prasowa RZGW w Białymstoku zdradza, że na łące kwietnej pojawi się aż 40 gatunków traw i kwiatów.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe