Dokąd zmierza Augustów? 

  • 18.05.2022, 14:45
  • Bartosz Lipiński
Dokąd zmierza Augustów? Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: były burmistrz Augustowa Leszek Cieślik.
Po miesiącach prac, w których najpierw uczestniczyło wielu ludzi, a później coraz mniej, przyjęto strategię rozwoju Augustowa. Rządzący miastem oceniają ją pozytywnie i nie dostrzegają błędów. Natomiast opozycja jest zdecydowanie bardziej krytyczna. Zdaniem byłego burmistrza cała strategia nie pokazuje kierunków rozwoju, jest ogólnikowa, a niektóre zawarte w niej pomysły mogą uczynić więcej szkód niż pożytku.

Bartosz Lipiński

Strategię rozwoju miasta do 2030 roku zachwalał zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski.

-Celem nadrzędnym strategii jest „Augustów, miasto napędzane przez naturę”. To podkreśla dynamiczny charakter planowanych zmian i wykorzystanie najważniejszego potencjału rozwojowego, jakim są uwarunkowania wynikające z unikalnego środowiska. Uzupełnia to wzrost poziomu życia mieszkańców, rozwój nowoczesnej i stabilnej gospodarki z atrakcyjnymi miejscami pracy, adaptacja do zmian klimatu i ochrona środowiska –mówił Sieczkowski.

Zaprezentowaną radzie strategię negatywnie ocenia były wieloletni burmistrz Augustowa, a obecnie radny Koalicji Obywatelskiej Leszek Cieślik. Zagłosował on przeciwko jej przyjęciu.

-Strategia przedłożona przez burmistrza praktycznie nie przedstawia żadnych wizji rozwoju Augustowa i funkcji naszego miasta. Jest to zbiór pobożnych życzeń. Uważam, że wpisano do niej to, co akurat przyszło do głowy jej autorom. Jako najważniejsze osiągnięcia Augustowa zaprezentowano oczywiście te, które zrealizowano w poprzedniej i obecnej kadencji, czyli w dobie rządów ugrupowania Nasze Miasto. Cała strategia jest bardzo ogólnikowa, tymczasem powinna oceniać stan faktyczny i precyzyjnie pokazywać, które dziedziny są najważniejszą szansą rozwojową na dziesięciolecia. Nie wiemy nic na temat, w jakim kierunku ma zmierzać Augustów, co jest dla nas priorytetem, jakie są największe zagrożenia –ocenia Leszek Cieślik.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiesiek
wiesiek 21.05.2022, 03:22
kto to???
Nemesis
Nemesis 20.05.2022, 10:33
Naszomiastowi chłopcy pijarowcy, populistycznymi i kabotyńskimi hasłami defekowanymi ze swoich otworów gębowych, permamentnie próbują otumanić i zmanipulować lokalną społeczność, żeby za wszelką cenę utrzymać się przy władzy. Trzeba stanowczo tępić tak patologiczne postawy.
jestem robotem
jestem robotem 20.05.2022, 04:09
Ta władza to jest totalna kompromitacja.
O turystów nie dba - nie ma porządnego dworca autobusowego ani kolejowego, tylko jakieś ruiny na "dzień dobry", syf w mieście, nie ma porządnych plaż, mimo że trzy jeziora dookoła
O mieszkańców nie dba - podwyżki za podwyżkami, miejsc pracy nie przybyło, pływalnia dogorywa.
Za to dba o siebie - odpicowany Urząd Miasta, dwóch zastępców i podniesienie poborów.
Takiej żenady jeszcze tu nie było.
Krechowiak
Krechowiak 19.05.2022, 17:11
Koniec kadencji pana Karolczuka i ugrupowania Nasze Miasto zbliża się nieuchronnie wielkimi krokami,dlatego wszystko stawiają na jedną szalę i będą budować kładkę nad Nettą za grube pieniądze,między innymi z naszych podatków.Tylko,że taka kładka to nie wszystko,a gdzie obiecana rewitalizacja dworca PKP i jego okolic,co z dworcem autobusowym,bo tego w centrum w przyszłości nie będzie,gdzie są inwestorzy na działki i nowe miejsca pracy,ale za to rozliczymy naszych rządzących już niedługo.
efe
efe 19.05.2022, 08:03
Jako koncepcje ma nasza nadprofesor?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.05.2022, 06:12
Tirów i klonów które sadzą na RZA ! Co za geniusz opracował tak śmiały projekt aby jesienią było jeszcze więcej liści które będą gniły i zaśmiecały pobliskie podwórka. Jeżeli zdecydowano się na drzewa liściaste powinny być takie które przynajmniej wiosną by pięknie i kolorowo kwitły a tak tylko cień i dodatkowy problem .
Brak jakiego kolejek smaku,gustu,pomysłu itd.
Tanio i wujowo
Tanio i wujowo 19.05.2022, 08:06
Karolczuk wybrał mało szlachetne klony czerwone, obcy gatunek bo są bardzo tanie i nadadzą rynkowi odpustowy charakter. Do tego doda tanie kolorowe kwiatuszki i całe lato mamy klimacik z odpustu. Koniecznie trzeba zainstalować kolorowe baloniki na druciku i wiatraczki. Cepelia popkulturowa, kicz i żenada. Ale z przetargu kasa na wybory kapnie.
Ble
Ble 18.05.2022, 16:52
Nie chcemy tirow w miescie !!!!!!

Pozostałe