Sukces mieszkanki Augustowa

  • 17.05.2022, 10:44
  • Beata Perzanowska
Sukces mieszkanki Augustowa
W piątek 13 maja 2022r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku. I miejsce zajęła reprezentantka naszego powiatu, Julia Marinicz.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Jej celem jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV
i chorych na AIDS. Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolnego (realizowanego przez szkoły ponadpodstawowe województwa podlaskiego), powiatowego (realizowanego przez Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne) i wojewódzkiego.

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS cieszy się dużym zainteresowaniem – w tegorocznych zmaganiach konkursowych udział wzięło 39 uczniów z 17 szkół ponadpodstawowych całego województwa podlaskiego. Powiat augustowski reprezentowały: Julia Marinicz, Karolina Drapczuk
i Urszula Kapla z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, które do finału konkursu zakwalifikowały się osiągając najlepsze wyniki na etapie powiatowym olimpiady, organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Augustowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału
w konkursie!

Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Augustowie 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe