Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 08:41
Reklama

Kolejny betonowy pomysł Karolczuka

Podziel się
Oceń

We wtorek oddajemy w Wasze ręce 1163 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w wersji premium naszego portalu.
Kolejny betonowy pomysł Karolczuka

Krzysztof Przekop by Koty2

Prawdziwy mężczyzna powinien pobudować dom, posadzić drzewo, by uznać, że odcisnął trwały ślad na ziemi, po której stąpa. Każdy burmistrz też chce pozostawić po sobie coś trwałego. Wyasfaltowane uliczki są za mało trwałe, drzewa nie spełniają wymogu ekskluzywności, jeden czy drugi budynek rzadko kojarzy się z burmistrzem, częściej z nazwiskiem architekta. Dlatego wielu burmistrzów Augustowa myślało o moście. Jest ekskluzywny, z całą pewnością kontrowersyjny, wywoła dyskusję, być może spory. Jeśli przy takim moście dodamy 12 piętrową wieżę, awanturę z obrońcami środowiska mamy gotową. W obronę krajobrazu powinni włączyć się także architekci, być może artyści związani z Augustowem, jakieś organizacje ekologiczne.

Nazwisko burmistrza, który firmuje taki wiekopomny projekt, będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Przeciwników mostu z dobudowanym wieżowcem będzie można zwyzywać od przeciwników rozwoju, dyletantów, mazgajów. Wyborcy dowiedzą się, że obrońcy krajobrazu i przyrody to zwykli wstecznicy, element konserwatywny i zachowawczy, a na ich tle burmistrz będzie błyszczał jako wizjoner, odnowiciel, siewca postępu, mąż opatrznościowy miasta. Taki most to świetne hasło wyborcze. Wystarczy wydać 60.000 zł na trzy wizualizacje, wybrać najbrzydszą i internety będą szumieć. Najważniejsze, żeby wybrana koncepcja była najbardziej betonowa, żeby most wyglądał solidnie, żeby robił wrażenie trwałego, żeby zasłaniał wszystkie widoki, wszelkie afery, niedoróbki, przepłacone koncerty, zamknięty basen, brak kąpielisk, stuprocentową podwyżkę dla burmistrza, zatrudnienie kolejnego zastępcy, gnijącą fasadę klubu kajakarzy, brak internetu, horrendalne podwyżki ciepła, niezliczone SLAPP-owe procesy, łamanie prawa przez radnych i burmistrza.

Trzeba ten most wycenić na nieosiągalne 50 mln zł, czyli tyle co trzy przedszkola lub cztery żłobki, tyle co hotel pięciogwiazdkowy, który napędziłby gospodarkę regionu na niespotykaną skalę, tyle ile kosztowałyby dwa lotniska wybudowane w Suwałkach. Chodzi bowiem o to, by ten most z wieżowcem nigdy nie powstał. Jeśli burmistrz wygra wybory, wymyśli bajeczkę, że zła Unia nie dała pieniędzy, że są ważniejsze potrzeby. Jeśli zaś wybory przegra, to most będzie paliwem i amunicją polityczną na całą kadencję. Myśmy ten most wymyślili, zaprojektowali, a nowy burmistrz, ta niezguła nie umie go zbudować, robi to złośliwie, bo chce się na nas mścić, bo nam zazdrości, bo tylko my jesteśmy zdolni do rzeczy wielkich. I tak przez pięć lat.

Dlatego, mimo lęku o piękne ujście rzeki Netty, mimo troski o wodniaków, którzy po zabetonowaniu rzeki musieliby przebudowywać swoje łódki, by przepłynąć pod mostem, mimo obaw o bezpowrotne zniszczenie brzegów Necka, jestem spokojny. Wiem, że w ta koncepcja nigdy nie stanie się mostem.

Czy zatem połączenie Borek z plażą miejską ma dzisiaj jakiś sens. Jak najbardziej. Profesor Uścinowicz mówił o kolejce linowej. To niezły pomysł. Prawie nie ingeruje w krajobraz, może być świetną odpłatną atrakcją turystyczną. Można wzorem Gdańska wybudować kładkę, która składa się w tak przemyślny sposób, że jest wówczas prawie niewidoczna. Można też pomyśleć o sprawnej elektrycznej komunikacji miejskiej między tymi miejscami. A jeśli popuścimy wodze fantazji, dlaczego nie zaprojektować dronów pasażerskich?

Są to pomysły realne i znacznie tańsze, zatem niewykonalne dla burmistrza Karolczuka.

Obecnej ekipie rządzącej brakuje spektakularnego sukcesu, jakim może chwalić się dziś były burmistrz Leszek Cieślik. Mieszkańcy zapamiętali erę Cieślika m.in. z powstania bulwarów, realizacji jednego z najnowocześniejszych w tamtym czasie wyciągów nart wodnych, budowy imponującej wówczas pływalni, skanalizowania, zwodociągowania całego Augustowa i wielu innych dużych, do dziś służących dobrze inwestycji. Mówiąc o inwestycjach czasu Mirosława Karolczuka i ugrupowania Nasze Miasto myślimy przede wszystkim o budowie krótkich ulic i powtarzanych jak mantrę remontach Domu Kultury oraz Przedszkola na Kopernika. Kładka nad rzeką Nettą byłaby czymś wyjątkowym. Artykuł okładkowy nosi tytuł: „Kładka nad rzeką za 50 milionów”.

Miłej lektury

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

Naszomiastowe priorytety burmiszcza Karolczuka🤡 16.11.2024 22:08
Czy w Polsce znajdzie się jakiś wójt, burmistrz, prezydent, który poza tym, że jest "wizjonerem" pokroju burmistrza Karolczuka z jego zamelagomanioną kładką i abstrahując od kompulsywnego dyletanctwa, kabotyństwa, mitomanii, megalomanii, markieranctwa itp. jest także redaktorem naczelnym żurnala à la Trybuna Ludu z czasów głębokiej komuny hulającej w PRL oraz na którego druk i kolportaż wyprowadza się z budżetu miejskiego kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie?

Aug 18.05.2022 20:55
Może najpierw zabraliby się za te kładeczki na bulwarach, miały być zmienione... Aż wstyd, że to tak wygląda. Nie wspominając już o krzakach "wychodzących" na chodnik... Sezon się zaczyna, a tu syf taki.

bibi 18.05.2022 07:32
ta wieża wygląda jak dawne wieże wiertnicze na terenach roponośnych, nie ładne to

34g 18.05.2022 12:03
Też mi od razu skojarzyło się z Kuwejtem lub Baku. Jak będzie nawza potoczna? Może Kuwejt?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 17.05.2022 13:07
Wszyscy, którzy znają co najmniej podstawy historii starożytnej i nowożytnej wiedzą, że monumenty częstokroć stawiali sobie dyktatorzy, co do zasady ludzie małostkowi i bezgranicznie zadufani w swojej megalomanii, a jednocześnie osoby zakompleksione i niedowartościowane. Ich naśladowcami najczęściej bywali i bywają, serwiliści i kabotyni aspirujący do bycia uzurpatorami, podobnymi swoim życiowym luminarzom i mentalnym mentorom. Quasi-burmistrz Karolczuk wpisuje w odgrywaną przez siebie życiową, tragikomiczną rolę, zresztą wspólnie ze swoją "drużyną", składającą się w znacznej większości z naszomiastowych klaunów.

ooloo 17.05.2022 18:06
Jeszcze chwila i podejmą uchwałę o swoich popiersiach w parku na RZA. Tzw. "Aleja zasłużonych dla Augustowa". Przy Atolu proponuję Łonetę, a przy fontannie Milczącą. Banici gdzieś przy taxi, bo to raz tu a raz tam. Mogliby lepiej wybudować kible publiczne i nazwać imieniem tych co najwięcej g.... wydusili przez te lata.

JKD 18.05.2022 09:54
Niech stawiają będzie można im o każdej porze w twarz napluć :)

ooloo 18.05.2022 18:24
I psy będą miały radochę

Augustowski Miś. 17.05.2022 09:58
Po co potrzebna jest ta kładka i wieża? Nikt nie wie po co. Ty wiesz co My pokazujemy tą inwestycją? My otwieramy oczy niedowiarkom. Mówimy patrzcie to jest Nasze, przez Nas wybudowane i nikt nie ma prawa przyczepiać się do tego. Ta kładka odpowiada życiowym interesom Naszomiejskiej nonszalancji i megalomani. My zamykamy usta opozycji. Patrzcie i podziwiajcie. Jakoś to będzie jak baza kajakarzy.

T
Nemesis 17.05.2022 09:10
Karolczuk jest prorokiem, ale własnej ultrapopulistycznej i infantylniej propagandy. Typowy karierowicz w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Pomysł rozpoczęcia realizacji procesu budowy kładko-monumentu Karolczuka w czasie galopującej inflacji i pierwszego tchnienia kryzysu gospodarczego, świadczy raczej o oderwaniu się tego człowieka od realiów ekonomicznych panujących w Polsce i na rynkach światowych. Zastanawiający jest też pomysł wyłonienia przyszłego wykonawcy kładki. Wydano 60 tys. złotych na rozdanie nagród dla biur architektonicznych, które nigdy nie będą uczestniczyć w realizacji inwestycji związanej z budową przedmiotowej kładki. Trzeba przyznać dla burmistrza Karolczuka, że w dość ekstrawagancki i lekkomyślny sposób wydatkuje znaczne środki publiczne w czasie rozpoczynającego się kryzysu gospodarczego.

Propaganda 16.05.2022 23:21
50 MILIONÓW? Czy Augustów jest taki bogaty? Jeszcze nie umilkły głosy w sprawie zamknięcia pływalni miejskiej z powodu braku kasy, a tu proszę lekką ręką miasto płaci kilkaset złotych za projekt (nagrodzi też drugie i trzecie miejsce), który nie ma szans być zrealizowany ! Wygląda na kampanię wyborczą naszomiasteczkowych ... "cała naprzód" ..........."obiecane" ....będzie wytłumaczenie że wojna, kryzys, pandemia ....nie sądzę że będzie "wykonane " ....

T
Błazen 16.05.2022 17:40
Karolczuk to światowej klasy "fachowiec". Swój populistyczno-kabotyński pomysł budowania w Augustowie kolejnej betonowe kładki chce realizować, jak to napisał na swoim urzędowym fb, będąc burmistrzem w przyszłej kadencji, a jednocześnie demoluje wybrukowany kostką granitową plac na Rynku Zygmunta Augusta. Przypominam dla quasi-burmistrza, że w Augustowie jest już jedna kładka z punktem widokowym na rzekę Nettę, na kanał Bystry i na sarkofago-bazę pupila, rzeczonego kabotyna. "Turyści i miejscowi permanentnie i z hiper intensywnością napierają całymi tabunami na przedmiotową kładkę. Nawet w nocy ciężko dostać się na punkt widokowy".

ooloo 16.05.2022 18:35
Ja włączam wycieraczki w autku, bo mi z kładki spadają jak przejeżdżam. Taki tłok. Trzeba uważać. Jeszcze trochę i policja będzie ich pilnować niczym słynne schody.

Sejny mądrzejsze od Augustowa 17.05.2022 09:40
Taki fachowiec że z Sejn w 2 miesiące w piz du go pognali.

Fachowiec, ale jeszcze się uczy 17.05.2022 13:52
W Sejnach pokazał, że umi spieprzyć wszystko. Jednak skrzydła rozwinął dopiero w Augustowie. I to nie jest jego ostatnie słowo. Jeszcze parę rzeczy u nas spieprzy i parę milionów straci co miesiąc.

za a nawet przeciw 16.05.2022 17:39
Zgadzam się, a nawet się nie zgadzam. Co do tego, że toto nigdy nie powstanie w takiej formie - pełna zgoda. Że będzie wykorzystywane jako paliwo polityczne przez ichmiastowych ultrapopulistów - pełna zgoda. Natomiast darujmy sobie fantasmagorie typu kolejka linowa czy jakieś drony. Kładka w tym miejcu powinna powstać, kładka nowoczesna, elegancka, może być z wieżą widokową. Krajobraz od tego nie pęknie, nie takie cuda powstają na świecie. Wybrano natomiast projekt banalny, toporny, tandetny, bez polotu, ciężki, nienowoczesny, nie ma w nim nic ekscytującego, ot smętne rzemiosło. Wieża jeszcze mogłaby być, ale kładka - kompletnie do rzyci. Ale skoro wybierał taki as intelektu i dobrego gustu jak Dobkoski - nie mam pytań. Generalnie dyskusja czysto akademicka, patoekipa nie jest w stanie i tak tego zrobić.

ooloo 16.05.2022 18:37
A projekt był konsultowany z Łonetom?

intelekt ameby 17.05.2022 19:35
Suchajcie państwo, Oneta jest zdumiona i zszokowana, ale w pełni popiera. Co innego, gdyby Cieślik zaproponował, wtedy byłaby zdumiona, zszokowana i nie popierała. Kazałaby rozbierać jeszcze przed zbudowaniem. I 6 złotych proszę tu bez gadania, dla uczni może być po 3.

Mieszkaniec 16.05.2022 17:22
Bedzie kladeczka jak marzenie, bedzie duma miasta, bedzie atrakcja turystyczna z prawdziwego zdarzenia, bedzie realizacja wieloletnich niespelnionych pragnien i bedzie druga kadencja burmistrza Karolczuka.

T
Adrasteya 16.05.2022 22:37
"Mieszkańcu", niespełnione pragnienia i marzenia, które są emanacją Twojego jestestwa, niekoniecznie są podzielane przez pozostałych mieszkańców Augustowa. Przyznaję, że każdy ma prawo do szczęścia, byleby jednak nie unieszczęśiwiać innych, żyjących na tym ziemskim padole.

Zgoda buduje 17.05.2022 00:27
Mam nadzieję, że Twoje słowa okażą się prorocze. Kładka podobnie jak most jest symbolem czegoś co łączy, tak jak pan burmistrz łączy mieszkańców i sprawia, że jesteśmy dumni z miasta.

Wyborca 17.05.2022 09:09
Mów o sobie a nie w liczbie mnogiej! Ja jestem rozczarowana rządami NM i Karolczuka. Szkoda straconego czasu . Mam nadzieję że opozycja obudzi się, znajdzie kandydata na burmistrza, godnego królewskiego miasta Augustowa. Na razie to tylko p. Przekop robi kawał dobrej roboty i uświadamia nam mieszkańcom kim są ludzie którzy rządzą miastem! Polecam też obejrzenie chociaż raz transmisji z obrad RM to może oczy się otworzą ! Zwłaszcza tam na obradach "zgoda buduje" !

Temperatura: 24°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama