Wirtualne kąpieliska w Augustowie

  • 14.05.2022, 14:00
  • Bartosz Lipiński
Wirtualne kąpieliska w Augustowie
Czy Augustów jest należycie przygotowany do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu letniego? Radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że tak nie jest. Jako koronny przykład zaniedbań władz miasta podają fakt, że w Augustowie funkcjonować ma tylko jedno kąpielisko, ale mankamentów jest więcej. Wystarczy wspomnieć o nieimponującej siedzibie Centrum Informacji Turystycznej, która nie zachęca turystów do odwiedzenia.

Bartosz Lipiński

Bardzo zaniepokojeni przygotowaniem Augustowa do sezonu turystycznego są radni Prawa i Sprawiedliwości. Obawy Marcina Kleczkowskiego i Tomasza Miklasa dotyczą choćby tego, że kolejny rok z rzędu Augustów będzie posiadał wyłącznie jedno kąpielisko. Nasi rozmówcy uważają, że jest to fatalna informacja dla mieszkańców i działającej u nas branży turystycznej.

-Augustów od pokoleń uznawany jest za letnią stolicę Polski. Możemy oczekiwać od władz miasta, że wyjdą naprzeciw tej opinii i będą zaspakajać potrzeby mieszkańców i turystów w sezonie letnim, chcących aktywnie spędzać czas nad wodą i łonie natury. Tymczasem tak się nie dzieje. W mieście posiadającym siedem jezior ma być dostępne tylko jedno kąpielisko. To rzecz niebywała biorąc pod uwagę naszą renomę i potencjał -komentuje Marcin Kleczkowski.

-Na ostatnich sesjach padało wiele informacji o problemach z zapewnieniem bezpieczeństwa w okresie urlopowym, na jedynym działającym wtedy kąpielisku przy Molo Radiowej Trójki. Z tego powodu to miejsce będzie miało zapewnioną obsadę ratowniczą tylko do godziny 18. To fatalny prognostyk, bo jak doskonale wiemy, również w późniejszych godzinach plaża jest oblegana. Brak dodatkowych kąpielisk to wielkie zaniedbanie władz miasta. Np. nad jeziorem Białym nie będzie takiego miejsca, a zorganizowane kolonie będą musiały poświęcać czas na przemieszczenia się nad jezioro Necko. Mówiliśmy o tym wielokrotnie –dodaje Kleczkowski.

-Wisienką na torcie jest zafałszowana relacja w augustowskiej aplikacji turystycznej, w której informuje się o czterech podświetlanych kąpieliskach. Mieszkańcy i turyści mogą przeczytać w telefonach o istnieniu „wirtualnych kąpielisk” w mieście –uważa lider augustowskiego PiS.

Radny PiS Tomasz Miklas zwraca uwagę na bardzo trudne położenie miejsca, które powinno być wizytówką. Przyjezdni pierwsze kroki kierują w stronę Centrum Informacji Turystycznej.

-Oprócz jezior istotne są też inne punkty skierowane do osób spędzających urlopy w naszym mieście. Nie sposób nie wspomnieć o Centrum Informacji Turystycznej. Obecnie znajduje się w niezbyt reprezentacyjnym budynku byłego dworca PKS w Augustowie. Uważam, że jest to raczej antyreklama miasta. Augustów z racji swojego prestiżu w Polsce powinien posiadać jak najdoskonalsze Centrum Informacji Turystycznej, a nie skromną siedzibę, niezachęcającą do jej odwiedzin. Od lat nierozwiązana jest kwestia niszczejącego budynku Atol, gdzie przez lata mieściło się CIT. Ta lokalizacja budziła zainteresowanie turystów i powinna służyć im dalej. Nie rozumiem, dlaczego miasto nadal nie remontuje tego budynku -podkreśla Tomasz Miklas.

-Trzeba też wspomnieć o utrzymaniu porządku na bulwarach i brzegach jezior latem. Na ten problem mieszkańcy i turyści skarżą się od lat. Nie usłyszeliśmy, jakie rozwiązanie proponuje burmistrz. Gorzkim żartem jest to, że ambicją władz miasta przed rozpoczęciem wakacji ma być rozebranie pomostu przy plaży Bielnik, który jest w dobrym stanie i spełnia oczekiwania miejscowych i przyjezdnych. Jest to niebywały paradoks –mówią radni Kleczkowski i Miklas.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gamonie
gamonie 17.05.2022, 09:43
Mieli Naszomiejscy fachowcy wysypać piasek na Plaży Bielnik.
Jak od 7 lat wysypali na profilu Naszego Miasta i Filipa na FB.
Mieszkańcy nie dajcie się robić w bambuko. Nie zbierajcie opłaty klimatycznej.
Robocop
Robocop 15.05.2022, 12:20
Przykro to stwierdzić ale kiedy słyszę, że ktoś mówi o Augustowie jako o letniej stolicy Polski lub prestiżowym kurorcie, to odnoszę wrażenie że zatrzymał się na etapie późnych lat 90-tych i wczesnych lat dwutysięcznych. W tym okresie powstało u nas sporo atrakcji nowych na tamte czasy jak np wyciąg nart wodnych, działo się dużo jak np koncerty. Tym czasem obecna rzeczywistość jest inna, prześcignęły nas pod względem rozwoju mniejsze miasta jak choćby Gołdap. U nas jest marazm i stagnacja. Siłą inercji od ok 17 lat próbujemy ciągnąć to co kiedyś stanowiło o naszej atrakcyjności przy braku nowych inicjatyw mających na celu uatrakcyjnienie tego miasta w krótkim sezonie turystycznym jak też poza nim. Krótko mówiąc jesteśmy na równi pochyłej.
Narciarz
Narciarz 14.05.2022, 18:27
Od kiedy ruszy wyciąg? Kiedyś bywalo, że już w maju działał, przynajmniej weekendy.
Wyciąg jest pod kontrolą...?
Wyciąg jest pod kontrolą...? 14.05.2022, 22:11
Napisane jest na fb CSiR, że miejski wyciąg narciarzy będzie czynny w ten weekend. Jakaś awaria, czy tym razem na wyciągu ratownicy pochorowali się? p.o. dyrektora CSiR Ł. Bućko to świetny fachowiec, kolega Chodakiewicza i Kotlarskiego, więc sytuacja jest pok kontrolą wyśmienitych specjalistów od patrolowania bulwarów, pełniących "zdubeltowane" dyżury, m.in. w okolicy miejskiego wyciągu narciarzy wodnych.
Andrzej
Andrzej 14.05.2022, 19:35
Kiedyś to i Atol działał i był dochodowy, kiedyś to i basen był dumą Augustowa, a na Postiwie było fajnie. To taka dosyć smutna konstatacja, że i Ty i ja używamy słowa "kiedyś", bo dzisiaj jest jakby trudniej.
Zygmunt
Zygmunt 15.05.2022, 10:00
Obysmy nie mowili wkrotce: "Byl fajny pomoscik na Bielniku, latem mozna bylo po nim spacerowac, opalac sie, kapac, mieszkancy byli zadowoleni, ale jacys dziwni ludzie uznali, ze trzeba go rozebrac i w tym miejscu nie zaoferowali niczego".
Lato w mieście
Lato w mieście 14.05.2022, 17:45
Kolejny wielki sukces ugrupowania Ich Miasto. Sprawy wymienione przez panów Miklasa i Kleczkowskiego brzmią tragikomicznie, jeśli uświadomimy sobie, że mowa o mieście turystycznym, ale niestety to wszystko są fakty.
Stały klient pływalni miejskiej w Augustowie
Stały klient pływalni miejskiej w Augustowie 14.05.2022, 15:24
Miejmy nadzieję, że jeśli w Augustowie będzie otwarte tylko jedno kąpielisko miejskie to przynajmniej w tym roku, nie będą kombinować ze skracaniem czasu funkcjonowania pływalni miejskiej. Uważam, że to nie klienci powinni dostosowywać się do skróconych godzin otwarcia pływalni, ale CSiR powinno dostosować swoją ofertę do potrzeb i oczekiwań użytkowników miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych zarządzanych przez CSiR.

Pozostałe