Historia przystanku i kłamstwa urzędników  

  • 16.05.2022, 12:01
  • Beata Perzanowska
Historia przystanku i kłamstwa urzędników
28 stycznia 2019 roku po złożonym wniosku przez mieszkańców do Burmistrza Miasta Augustowa został uruchomiony przystanek komunikacji miejskiej przy ulicy Obr. Westerplatte 1B. Tym przystankiem mieszkańcy długo się nie nacieszyli, gdyż 1 stycznia 2020 roku został wyłączony z ruchu komunikacji miejskiej bez podania przyczyny. Zaproponowałem panu prezesowi miejskiej komunikacji spotkanie w tej sprawie. Na spotkaniu oznajmił on, że będzie się starał o przywrócenie przystanku. Obietnice się nie spełniły.

W imieniu swoim i mieszkańców złożyłem wniosek do miejskiej komisji skarg i wniosków oraz do Przewodniczącej Rady Miejskiej w Augustowie. Nie dało to żadnego skutku. Pan burmistrz w jednym ze swoich pism podkreślił, że były wielokrotne spotkania z mieszkańcami i wnioskodawcą. Podkreślam, że to kłamstwo.

Radny Rady Miejskiej w Augustowie Adam Sieńko złożył w tej sprawie interpelację. Burmistrz w odpowiedzi podkreślił, że wyczerpano już wszystkie możliwości porozumienia się z wnioskodawcą w przedmiotowej kwestii.

Złożyłem pismo do Wojewody Podlaskiego, który zwrócił się do burmistrza o przeprowadzenie analizy w zakresie możliwości zlokalizowania nowych przystanków komunikacji miejskiej. Także to nie przyniosło żarnego skutku. Burmistrz w odpowiedzi do wojewody napisał, że zadaniem komunikacji jest zaspokojenie potrzeb grupy pasażerów, a nie pojedynczej jednostki. Jest to kolejne kłamstwo ze strony burmistrza, które nie licuje z pełnioną funkcją. Został złożony wniosek, na którym widnieje około 100 podpisów mieszkańców.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian z Westerplatte 1B
Marian z Westerplatte 1B 16.05.2022, 17:52
No dawno nie było tego tematu! Dzięki redakcji za przypomnienie i odgrzanie kotleta. Może dla wnioskodawcy i autora tekstu trzeba poświęcić jedną stronę w ,,gazecie" co tydzień, żeby mógł swoje pomysły w niej opisywać - taki kącik poetycki - pod nazwą Henryk i jego pomysły. Przecież to tak istotan sprawa, w której nikogo poza wnioskodawcą ta sprawa na prawdę nie interesuje.

Pozostałe