Większość zdaje geografię

  • 13.05.2022, 11:53
  • Beata Perzanowska
Większość zdaje geografię
Trwa maturalny maraton. W powiecie augustowskim do matury przystąpiło 360 osób. W tym roku nie ma egzaminów ustnych, a augustowscy maturzyści poza obowiązkowymi przedmiotami głównie wybrali geografię.

Tegoroczne matury rozpoczęły się 4 i potrwają do 20 maja. Maturzyści obowiązkowo zdawali język polski, matematykę i język angielski. W tym roku, jak w poprzednich dwóch latach, nie ma egzaminów ustnych. W augustowskich szkołach średnich maturę zdaję 360 osób. W Augustowskim Centrum Edukacyjnym do egzaminu dojrzałości przystąpiło najwięcej absolwentów, bo aż 145. W I Liceum Ogólnokształcącym maturę zdaje 114 osób, w II Liceum Ogólnokształcącym 87, a w Zespole Szkół Technicznych 14. Jak informuje Bożenna Kondracka, naczelnik wydziału edukacji augustowskiego Starostwa Powiatowego, maturzyści oprócz obowiązkowego egzaminu najczęściej wybierali geografię. W sumie do geografii przystąpi 132 osoby, do biologii 54, a do fizyki 51.

-W 2022 roku do części ustnej egzaminu dojrzałości mogą przystąpić wyłącznie osoby, którym wynik z tej części egzaminu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej za granicą. Do egzaminu ustnego z języka angielskiego przystąpi 3 absolwentów z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie -dodaje Bożenna Kondracka.

Odwiedziliśmy augustowskich maturzystów w I Liceum Ogólnokształcącym przed samą maturą z matematyki. Nastroje mieli bardzo dobre. Zgodnie stwierdzili, że język polski był bardzo prosty.

-Spodziewaliśmy się trudniejszych tematów. Przewidywaliśmy, że będzie o cierpieniu. Ogólnie tematy nie były trudne, było o tradycji i szczęściu. Matematyki się nie boimy zbytnio. Bardziej obawiamy się dodatkowych przedmiotów rozszerzonych, na przykład biologii. Ten przedmiot będzie trudny -mówił nam Krzysztof Boguszewski wraz ze swoimi kolegami.

Wyniki egzaminu dojrzałości ogłoszone zostaną 5 lipca. Zdający, którzy uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym, maturę będą zdawać w dniach 1-15 czerwca. Natomiast na tych, którym matura się nie powiedzie, 23 sierpnia czeka egzamin poprawkowy.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe