KWIECIEŃ W BURSIE MIĘDZYSZKOLNEJ W AUGUSTOWIE

  • 10.05.2022, 10:03
  • Beata Perzanowska
KWIECIEŃ W BURSIE MIĘDZYSZKOLNEJ W AUGUSTOWIE
Kolejny wiosenny miesiąc już za nami i mimo, że pogodą nas nie rozpieszczał to przecież i tak nic nie jest w stanie zatrzymać przyrody w jej pędzie do pełni życia. Podobnie zresztą jak naszej młodzieży, która cały czas aktywnie spędza swój czas wolny.

Jako, że 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i rozpoczyna się miesiąc propagowania wiedzy na ten temat i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie, młodzież mieszkająca w bursie dołączyła do kampanii ,,Zaświeć się na niebiesko”. Głównym celem tej akcji było zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób z tym zaburzeniem, jak również przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

Przed Świętami Wielkanocnymi zaprosiliśmy do nas twórczynie ludowe z Lipska, które przeprowadziły warsztaty malowania pisanek woskiem. Nasi wychowankowie podczas zajęć wykazali się wielkim zaangażowaniem, umiejętnościami i kreatywnością, a ich piękne prace dołączyły do dekoracji świątecznych w placówce. Możemy już mieć pewność, że tradycja pisania jajek wielkanocnych w naszym regionie nie upadnie.

Zorganizowaliśmy też wielkanocną grę terenową po hasłem „Ale jaja”, która polegała na odnalezieniu w jak najkrótszym czasie ukrytych skarbów i wykonywaniu po drodze różnych zadań, rozwiązywaniu zagadek, pisaniu wierszyków itp. Zwycięzcy zgarnęli bardzo atrakcyjne nagrody w postaci ledów, kubeczków i koszyczków wielkanocnych słodkości. A skoro o słodkościach mowa to nie zabrakło u nas oczywiście pieczenia świątecznych ciasteczek i ozdabiania ich przez pomysłowych wychowanków.

Pamiętaliśmy o 79 rocznicy powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a także pierwsze powstanie wielkomiejskie w okupowanej Europie. Młodzież uczciła ich pamięć dołączając do ogólnoświatowej akcji „Żonkile”.

W zasadzie cały czas zachęcamy młodzież do czytania książek, ale 23 kwietnia w związku ze Światowym Dniem Książki czynimy to szczególnie. Tego dnia młodzież podzieliła się ze swoimi znajomymi własnymi fascynacjami książkowymi w kilku krótkich zdaniach uzasadniając wybór tej, konkretnej pozycji literackiej wartej przeczytania. Wykonano wspólną gazetkę oraz bardzo ciekawe zakładki do książek.

W trosce o rozwój zainteresowań młodzieży zorganizowany został konkurs plastyczno-poetycki „Wiosna wierszem malowana”, który polegał na narysowaniu ilustracji do wybranego wiersza o tematyce wiosennej lub napisaniu własnego wiersza związanego z tą porą roku. Wychowankowie, jak zawsze wykonali świetne, pomysłowe, bardzo ciekawe prace. Natomiast w ramach rekreacji i integracji w ciepłe kwietniowe popołudnie wychowankowie wybrali się do Kręgielni „Garaż”, by tam miło spędzić czas na grze w kręgle.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowaliśmy Bal Absolwenta. Młodzież kończąca naukę i tym samym pobyt w naszej bursie zjawiła się na balu w przepięknych kreacjach, w radosnych nastrojach, a złoto- czarne dekoracje nadały tej uroczystości szczególnego klimatu. Nie zabrakło piosenek wykonywanych przez młodszych kolegów, wzruszającej prezentacji dotyczącej każdego absolwenta, pysznych przekąsek, tortu, a nawet czerwonego dywanu i ścianki, na której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie. Absolwenci z pewnością długo będą wspominać ten dzień i zapewne zagości on w naszym kalendarzu imprez już na stałe.

 

Dorota Siemieńczuk

Beata Perzanowska

Zdjęcia (66)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe