Podwyżki Karolczuka. Za niekompetencję burmistrza płacą mieszkańcy  

  • 09.05.2022, 20:00
  • Krzysztof Przekop
Podwyżki Karolczuka. Za niekompetencję burmistrza płacą mieszkańcy
W najbliższy wtorek (10 maja) oddajemy w Wasze ręce 1194 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w wersji premium naszego portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Po raz kolejny doświadczamy konsekwencji błędów popełnianych przez burmistrza Karolczuka i jego partyjnych towarzyszy. Wynika to ze skrajnego braku kompetencji, który kiedyś zdefiniowałem jako nieuświadomiona niekompetencja. Oni nawet nie wiedzą, że nie wiedzą. Weźmy kilka przykładów.

Rozebrali niegdyś POSTiW nie mając wiedzy, że po rozbiórce nic tam nie będzie można postawić. Trzeba było zwyczajnie remontować poprzez rozebranie do fundamentów, a nie rozbierać. W tym miejscu żaden budynek nigdy już nie powstanie.

Nie wiedzieli, że wpisanie do projektu o 27 tysięcy euro za dużo spowoduje automatyczne odrzucenie wniosku. Miasto straciło na tym, po uwzględnieniu dźwigni finansowej 200-400 mln zł. Jeśli Chodkiewicz zarzuci mi kłamstwo, chętnie mu te liczby wytłumaczę. I to bardzo kompetentnie. To były pieniądze, które zmieniłyby obraz miasta jak nigdy dotąd. Nie zmienią przez niekompetencję Karolczuka i jego pomagierów. Stracili mieszkańcy. W przeliczeniu na każdego dorosłego obywatela miasta jest to suma 10.000 zł, 30-40 tysięcy złotych na rodzinę. Tyle Karolczuk wyjął każdemu z nas z kieszeni. Przez niekompetencję.

Burmistrz nie zdawał sobie sprawy, nie wiedział, że brak symbolicznych choćby podwyżek dla ratowników doprowadzi do zamknięcia basenu. Ponowne otwarcie ma ogromną cenę. Ze strajkowym nożem na gardle burmistrz zgodził się na trzydziestoprocentowe podwyżki. Już widzę nauczycieli, urzędników, innych pracowników na garnuszku miasta ustawiających się po takie same podwyżki. Mają do nich prawo, tak jak ratownicy. Już widzę ceny biletów na basen.

Codziennie mamy informacje o kolejnych aferach wynikających ze złej woli połączonej z brakiem minimalnej choćby wiedzy, deficytem konsultacji i dyskusji. W spotkaniach wieńczących prace nad strategią uczestniczyło 4 mieszkańców. Dlaczego aż tylu? Pozostali doświadczyli na własnej skórze, że urzędnicy swój rozum mają i nikogo wysłuchiwać nie zamierzają. Najszybciej uciekli ludzie najbardziej kompetentni. Wyobrażacie sobie, co może czuć profesor dyskutując z bałwanem? No właśnie.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 11.05.2022, 10:05
Przegląd Powiatowy w Augustowie spełnia, przynajmniej na ten moment, przeciwwagę dla populistyczno-kabotyńskiej propagandy burmistrza Karolczuka i jego naszomiastowej drużyny. Ostatnimi czasy PP i DP dość skutecznie wyręczają opozycję, która powinna permanentnie punktować naszomiastowych "śliskich" i "psujów", w zasadzie przy każdej nadarzającej się okazji. Rozumiem opozycję, że niewdzięczna jest rola polemizowania z naszomiastowymi quasi-samorządowcami i infantylno-siermiężnymi wyziewami zdefekekowanej propagandy NM, ale nikt nie mówił, że będzie lekko będąc radnym w augustowskim samorządzie.
Żenada naszomiastowa
Żenada naszomiastowa 11.05.2022, 07:18
Jak Pan Redaktor słusznie zauważył, umio oni w facebooki. Właśnie Kotek zaczął remont ulicy Kopernika. Przypomnę, że to starosta remontuje a nie kłamliwy Chodkiewicz czy loluś Kotlarski. A na rynku wizyta pierwszych sekretarzy z ratusza rozmawia z operatorem koparki. Czy oni nie widzą też żenady, jaką uprawiają.
ooloo
ooloo 11.05.2022, 09:48
Można to skwitować hasełkiem: "rozjeb...., wykonane"
Augustowski Pinokio
Augustowski Pinokio 10.05.2022, 22:54
Chodkiewicz znowu manipuluje. Rozgłasza wszem i wobec, że jest autorem ścieżki rowerowej do Stajenka. Propaganda klamliwa, ciekawe czy skuteczna. Zwłaszcza aż tak przesadzona.
O prawdę trzeba walczyć
O prawdę trzeba walczyć 10.05.2022, 23:08
Rosja pokazuje, że nawet najbardziej kłamliwa i siermiężna propaganda jest groźna. Prawda sama się nie obroni przed takimi osobnikami jak Chodkiewicz. Dlatego takie miejsca jak Przegląd są tak ważne i tak istotne.
Eks dyrektor - Paweł Tołdi
Eks dyrektor - Paweł Tołdi 10.05.2022, 14:15
Ręczne sterowanie realizowane namiętnie przez trójcę naszomiastowych kuglarzy przy pomocy swoich serwilistow, dyletantów i dworaków, przyniosło przewidywalny skutek w pływalni miejskiej, zresztą bardzo radosny dla ratowników wodnych zatrudnionych w CSiR. Chyba jednak niekoniecznie ukontentowani są mocodawcy "kosmonauty" - dyrektora Głowackiego, trzej chłopcy pijarowcy bawiący się we własnej "ratuszowej piaskownicy".
Kronikarz
Kronikarz 10.05.2022, 10:51
Burmistrz Karolczuk dość skromnie, jak na jego populistyczno-emotkowe możliwości, obwieścił na swoim urzędowym fb rozpoczęcie festyniarskiego "modernizowania" placu na Rynku Zygmunta Augusta! Mam taką konstatację, czy w tej ekstrawaganckiej gonitwie myśli pomysłodawcy "zielonego RZA", plac objawił się jako dżungla, czy tylko jako ogród botaniczny? Będzie na pewno cuś naciukane, żeby naszomiastowi chłopcy pijarowcy mogli puścić wieść w kosmos: #obiecanewykonane. Nic to, gdy nawet będzie: #obiecanespier.olone...
zero zdziwienia
zero zdziwienia 10.05.2022, 08:59
Niestety takie społeczeństwo mamy. Wystarczył dobry piar, wielki baner w centrum miasta, gazetki po blokach i "tytan" pracy i intelektu bez dokonań został figurantem. Sami sobie mieszkańcy ten los zgotowali.
Nemesis
Nemesis 09.05.2022, 21:20
Wygląda na to, że dyrektor Głowacki tak skutecznie zarządzał miejską pływalnią, że na końcu tej tragifarsy świetnego specjalisty od infantylnego zarządzania i mitomanii stosowanej, ratownicy wzięli i solidarnie rozchorowali się. Ciekawe, czy zasiane przez tego pana ziarno "profesjonalnego zarządzania", spowoduje efekt motyla w pozostałych grupach zawodowych w CSiR, a może nawet wśród pracowników innych miejskich jednostek organizacyjnych? Niebawem może być naprawdę bardzo ciekawie w Augustowie. P.S. Przypominam, że pan Głowacki był mocno zachwalany, jako świetny manager, specjalista i fachowiec, przez burmistrzów Karolczuka i Chodkiewicza oraz "nadburmistrza", nieokrzesanego radnego Dobkowskiego.
mamy dość
mamy dość 09.05.2022, 19:36
Fajny i mocny cios z liścia w kaprawą gębę patoekipy na czele z trójką psycholi i nieudaczników sterowaną przez petrodemagoga. Rzondzom 8 lat, pobudowali Deraki, kolesiom sprawy pozałatwiali a mieszkańców koniec końców puszczą z torbami przez swoje zaniechania. Mnirek Korolczuk i Ich Miasto = mega podwyżki wszystkiego + bieda mieszkańców!!
Błazen
Błazen 09.05.2022, 17:50
Problem w tym, że za ultrapopulizm i skrajną niekompetencję burmistrza Karolczuka, skorelowane z megalomanią i mitomnią drużyny NM, okraszone ekstraordynaryjną propagandą na fb i w miejskim "periodyku", zapłacą mieszkańcy Augustowa! To nie są żarty, ale brutalna rzeczywistość zaserwowana mieszkańcom Augustowa, którą naszomiasteczkowi kuglarze będą przekuwać z uporem maniaka w "sukces", czyli #obiecanewykonane lub #damyrade. #Amen! P.S. Carpe diem et memento mori...
Good Luck Paweł
Good Luck Paweł 09.05.2022, 17:13
Od połowy lutego pracownicy CSiR prosili o podwyżki burmistrza. U dyrektora, który rozłożył przysłowiowe ręce byli wcześniej i to on zasugerował im wycieczkę na Młyńską. Popełnił błąd, bo się nie popłakał i nie prosił, by tam nie poszli i nie walczyli o godną zapłatę. Jeszcze większe tyły zarobił idąc razem ze swoimi pracownikami w połowie marca, stojąc za nimi murem. Bo najlepiej to być w antagonizmie do załogi, nawet, gdy wszyscy wiedzą o POTĘŻNYCH podwyżkach wynagrodzeń dla burmistrzów. Im się po prostu te podwyżki należały. Innym niekoniecznie. Dyrektora stojącego bark w bark z pracownikami już nie ma. Kali zrobił swoje i Kali może odejść. Wątpię, żeby inni wystraszeni pracownicy podlegli miastu, zachowali się podobnie do ratowników. Strach paraliżuje ruchy. W jednym przyznaję rację Panie Redaktorze. Gdyby nie horrendalny wzrost wynagrodzenia dla burmistrza, powołanie drugiego zastępcy i konkretne rozmowy po pierwszej...lutowej wizycie pracowników CSiR w urzędzie....podatnik Augustowa zdecydowanie mniej dołożyłby do przysłowiowego interesu.
  ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 10.05.2022, 11:19
Dyrektor CSiR był, jest i będzie. Jest jednak diametralna różnica pomiędzy kompetentnym, rozsądnym, niezależnym i asertywnym dyrektorem, a dyrektorem dyletantem, mitomanem, lokajem i serwilistą. Niby tak niewiele, ale konsekwencje zarządzania będą skrajnie odmienne. P.S. Kopernik "ruszył" Ziemię, a "czarowani" ratownicy wodni samodzielnie ruszyli wynagrodzenia w CSiR.
Adrasteya
Adrasteya 09.05.2022, 21:39
Najłatwiej jest zrzucić na innych jarzmo opłakanych skutków własnej niekompetencji. Jeśli obiecuje się pracownikom gruszki na wierzbie to, na końcu tej infantylnej opowieści, trzeba będzie ponieść konsekwencje własnego dyletanctwa i przełknąć tę trującą żabę, a może tylko dużą ropuchę.

Pozostałe