Sto lip zasadzono wzdłuż Kanału Augustowskiego

  • 09.05.2022, 18:16
  • Beata Perzanowska
Sto lip zasadzono wzdłuż Kanału Augustowskiego
Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Augustów uczcili w sobotę, 23 kwietnia jubileusz Stulecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Na pamiątkę tej rocznicy posadzili 100 drzewek.

Wielkie sadzenie drzew odbyło się w ramach akcji „100 drzew na Stulecie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej”. Jubileusz przypadał w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii akcja została przesunięta na ten rok. W akcję włączyli się druhowie z OSP Kolnica, OSP Netta, OSP Jeziorki, OSP Pruska Wielka, OSP Jabłońskie, a jej organizatorem było OSP Augustów -Lipowiec we współpracy z Nadleśnictwem Augustów, a dokładnie Karolem Chodkiewiczem. W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączył się też Zarząd Miejsko-Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Augustowie, którego prezesem jest Ryszard Chmielewski. Na początku, podczas uroczystej zbiórki przed remizą OSP Augustów -Lipowiec, posadzono dąb. Nasadzenia tego drzewa dokonał nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów Wojciech Szostak wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Jaroszem i Karolem Chodkiewiczem oraz Zbysławem Kurczyńskim, prezesem OSP Augustów -Lipowiec. Towarzyszyli im nie tylko druhowie, ale także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, którego opiekunką jest Magdalena Stankiewicz i młodzież ze szkoły podstawowej numer 6 pod opieką Aleksandry Bielawskiej.

 

- Potem drzewa były sadzone wzdłuż Kanału Augustowskiego. Na tzw. bocianim gnieździe na Wypustach odbyło się uroczyste rozpoczęcie drugiego etapu akcji. Nasadzenie dębu w tym miejscu rozpoczął uroczyście Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. Potem posadzono 100 lip wzdłuż kanału. Przy okazji przeprowadzono też prace porządkowe -mówi Zbysław Kurczyński, prezes OSP Augustów-Lipowiec. -Akcja była bardzo udana. Bardzo dobrze wpisała się Dzień Ziemi i akcję sprzątania Kanału Augustowskiego, która odbywała się tego samego dnia. Pogoda nam dopisała. Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i druhom, którzy poświęcili swój wolny czas na działanie na rzecz lokalnej społeczności, bo przecież te drzewa będą pięknie upiększać okolicę Kanału Augustowskiego. Dziękuje za pomoc wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia. 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jola
jola 11.05.2022, 10:21
byłam i pomagałam, uważam że tego typu akcje są potrzebne
wypusty
wypusty 10.05.2022, 10:42
a jednak można :-) oby więcej takich akcji, brawo młodzież, mieszkańcy i strażacy!!!
przyrodnik
przyrodnik 09.05.2022, 21:37
Jestem za !

Pozostałe