Tylko jedno kąpielisko w Augustowie

  • 08.05.2022, 17:00
  • Bartosz Lipiński
Tylko jedno kąpielisko w Augustowie Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: radny Mirosław Chudecki.
Tylko jedno kąpielisko w mieście turystycznym i uzdrowiskowym to katastrofa wizerunkowa. Zamiast tego proponuje się kontrowersyjną koncepcję wydzierżawienia augustowskich plaż prywatnym podmiotom. A wystarczyłoby, aby radny Chudecki zamiast narzekać, zagłosował z opozycją.

Bartosz Lipiński

Mirosław Chudecki czasami w dyskusjach wyraża opinie niekoniecznie zbieżne z narracją obozu rządzącego, sprawia wrażenie osoby bardzo racjonalnej i niezależnie myślącej. Ale już w trakcie głosowań naciska przycisk zgodny z wolą burmistrza oraz ugrupowania Nasze Miasto. Ostatnio banita z klubu PiS ubolewał, że w Augustowie kolejny raz funkcjonować będzie tylko jedno kąpielisko. Trafnie podniósł, że ta rzeczywistość dotyka nas od kilku lat i pomimo corocznych dyskusji nic się nie zmienia. Jego zdaniem należałoby pomyśleć nad wydzierżawieniem plaż prywatnym podmiotom, które troszczyłyby się o ich funkcjonowanie.

-Rozmawiamy od czterech lat o plażach i nic z tego nie wynika. Ciągle jest jedno kąpielisko i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Proponuję wydzierżawić plaże w ręce prywatne i uwzględnić w umowie, żeby tymczasowy właściciel terenu zapewnił porządek na plaży, ratownika i miał wszystko pod kontrolą. Nie będzie wejściówek na plażę, bo dzierżawca będzie korzystał z tego, co zarobi np. na handlu -mówił Mirosław Chudecki.

Do słów byłego klubowego kolegi odniósł się opozycyjny radny PiS. Marcin Kleczkowski w bardzo rzeczowy sposób wytłumaczył Chudeckiemu, że tylko od niego zależy, ile kąpielisk w Augustowie będzie funkcjonować latem. Za zwiększeniem liczby takich miejsc z pewnością zagłosowałoby dziesięciu radnych opozycji. Jedenasty głos Chudeckiego decydowałby o tym, czy w sezonie turystycznym pojawiłoby się jakieś dodatkowe kąpielisko, np. na plaży Bielnik.

-Jeżeli ma pan dylematy dotyczące nicnierobienia przez cztery lata, to mam dla pana propozycję. Niech pan zacznie w końcu rozsądnie głosować. Przypuszczam, że oprócz pana znajdzie się jeszcze dziesięciu radnych, którzy zagłosują za tym, żeby w mieście uzdrowiskowym i turystycznej stolicy Polski było więcej niż tylko jedno kąpielisko –zripostował radny Marcin Kleczkowski.

Radna Sigillewska poczuła się przerażona wypowiedzią Chudeckiego.

-Głos pana Mirosława Chudeckiego trochę mnie przeraził. Oby dzierżawa plaż prywatnemu podmiotowi nie sprawiła, że mieszkańcy będą musieli wnosić jakieś opłaty za wejściówki. Nie wyobrażam sobie, żeby ta piękna plaża była dla kogokolwiek niedostępna. Musimy o tym pamiętać –odparła Aleksandra Sigillewska.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Plaża Dąbek
Plaża Dąbek 09.05.2022, 10:40
Na co nam plaża Bielnik jak mamy Plaże Mariny Borki.
Na co nam 2 Wędół jak mamy Forest House.
Po co nam Plaża na Gołej Zoście jak mamy plaż Zajazdu Rospuda.
Tęgie głowy w Naszem Mieście.
Błazen
Błazen 07.05.2022, 22:34
POSTiW, to idelne miejsce na kąpielisko miejskie, dużo lepsze niż na molo Radiowej Trójki, a jednocześnie łakomy kąsek na prowadzenie usług w zakresie całorocznej gastronomii oraz turystyki i sportów wodnych w okresie letnim. Budynek starego POSTiW-u nieprzypadkowo zlikwidowano na tzw. chybcika. Według mnie burmistrz Karolczuk i jego mocodawcy mają "swój" plan na "odpowiednie" zagospodarowanie tego atrakcyjnego terenu. Wypowiedź radnego Chudeckiego może być swego rodzaju sugestią, która może potwierdzać fakt, że "ktoś przedsiębiorczy" ma chrapkę na tą mega atrakcjną działkę. Pożywiom uwidim...
ooloo
ooloo 08.05.2022, 12:38
Ło, to, to. Z ust mi to wyjmłeś. To takie "Sasinki"
Nie rozumiem
Nie rozumiem 08.05.2022, 11:23
Dlaczego ma zostac rozebrany pomost przy plazy Bielnik, choc kazdy odwiedzajacy go nawet teraz moze zobaczyc jego dobry stan? To pytanie nie daje mi spokoju.
Patriota
Patriota 07.05.2022, 22:16
Okropny wredny interesowny typ. Jeszcze nosi odznakę solidarności. Hańba.
JKD
JKD 08.05.2022, 13:50
Solidarność była tworem UB,myślę że wszystko w porządku.
ooloo
ooloo 08.05.2022, 12:41
A co to za Solidarność? Kolega banita był w czołówce ZMP w Formozie za komuny, a dziś? Sorki za cytat, ale:
"Raz się skurwisz, *** pozostaniesz.
Józef Piłsudski "
Zdziszek
Zdziszek 07.05.2022, 21:30
Jestem przekonany, że gdyby dziś w Augustowie rządziła Platforma albo PiS, a opozycję stanowiło Ich Miasto, to opozycja totalna nie zostawiłaby suchej nitki na rządzących za jedno kąpielisko. Byłoby wymądrzanie się, że oni zrobiliby więcej.
ooloo
ooloo 07.05.2022, 16:07
Może banita myśli o prywatnym interesiku, tylko jeszcze nie chce się ujawnić? Zapewne mu się wymsknęło jak zwykle to u banitów bywa.

Pozostałe