Będzie kładka nad Nettą. Wybrano projektanta. Wybór zaskakuje

  • 06.05.2022, 15:15
  • Krzysztof Przekop
Będzie kładka nad Nettą. Wybrano projektanta. Wybór zaskakuje
Póki co ta informacja zasługuje na kolejnego mema. Czekamy na komentarze lokalnych polityków.

News dnia. Konkurs na zaprojektowanie kładki nad Nettą wygrało to samo biuro projektowe, które zaprojektowało niszczejącą w oczach bazę kajakarzy. Czy współpraca burmistrza i tego biura zaowocuje kolejną "wizytówką" Augustowa?

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szczupak
Szczupak 09.05.2022, 17:16
Ewidentnie skreślajà Bielaśków.
To dar dla Nowej Szelki. Straty jabłonek w milionach.
MIŚ
MIŚ 09.05.2022, 10:43
Panie prawdziwe pieniądze robi się na drogich, nikomu nie potrzebnych inwestycjach generujących kosza a nie przychód.
Mitomanię trzeba leczyć
Mitomanię trzeba leczyć 08.05.2022, 19:25
Karolczuk na kanwie wizualizacji cudownej kładki, snuje wizje na swoim urzędowym fb, że będzie burmistrzem Augustowa w przyszłej kadencji. Tabletki skończyły się, czy może przestały działać?
Wróćcie do projektów za "panowania" LC
Wróćcie do projektów za "panowania" LC 07.05.2022, 18:03
I znów widać drewno w projekcie. Wieża drewniana, balustrady kładki drewniane...ciekawe kto będzie to konserwował. Czy będzie podobnie jak z bazą gdzie cały urok obiektu szlag trafił poprzez nieprawidłową impregnację. poszycia.
Błazen
Błazen 08.05.2022, 10:09
Tzw. patynowanie drewna modrzewiowego, z którego została wykonana elewacja "bazo-sarkofagu Wysockiego", jest procesem naturalnym i co ciekawe często porządnym przez inwestorów, ze względu na dość szybkie uzyskanie tzw. rustykalnego efektu, w zasadzie nowych budowli. Problemem, który pojawił się na modrzewiowej elewacji "bazo-sarkofagu Wysockiego" jest bardzo szybko postępująca biokorozja, prawdopodobnie grzybami, dość dużych połaci elewacji. Powyższa sytuacja może być spowodowana zastosowaniem słabej jakości surowca, zastosowaniem nieodpowiedniego preparatu do zabezpieczenia deski elewacyjnej lub niewłaściwym sposobem wykonania prac wykończeniowych. Należy zlecić wykonanie badań dla akredytowanego w tym zakresie laboratorium, kilku najbardziej skorodowanych desek zdemontowanych z elewacji. Prawdopodobnie wtedy poznamy przyczynę biokorozji elewacji "bazo-sarkofagu Wysockiego".
Lipa na kółkach
Lipa na kółkach 08.05.2022, 17:04
Czy metoda "patynowania " dotyczy także dachu sarkofagu ? bo tam raczej widać mech i to kilka lat po budowie. Bubel budowlany i tyle a nie efekt rustykalny
https://tiny.pl/9skck
Ogród na dachu vs kawiarnia & pokoje gościnne
Ogród na dachu vs kawiarnia & pokoje gościnne 08.05.2022, 18:45
Do: Lipa na kółkach. To co widać na dachu budynku "bazo-sarkofagu Wysockiego" jest pozostałością po tzw. zielonym dachu. Ten piękny dach widział architekt kreśląc projekt, a także podziwiali go członkowie komisji, która wybierała projekt. Obecnie tą pozostałość po krzaczkach, trawach, kwiatach itp., podziwia przelatujące nad budynkiem ptactwo. Można było inaczej spożytkować te skromne ponad 6 mln zł publicznych środków pieniężnych, ale specjaliści z NM przecież są "orłami" kompetencji, więc sobie odlecieli, tam gdzie chcieli...
Puknijcie się w głowę
Puknijcie się w głowę 07.05.2022, 13:54
Tak, 50 milionów na zbudowanie kładki brzmi bardzo realnie. Połowa budżetu, brawo! Kładka jest najważniejsza, przecież niczego więcej w mieście nie trzeba. Augustów to kraina mlekiem i miodem płynąca. Jak ja się wstydzę, że w urzędzie takie orły. Wystarczy spojrzeć na Ełk lub Giżycko, gdzie my jesteśmy?
ooloo
ooloo 07.05.2022, 11:00
A przy okazji mała stacja paliw przy wieży?
Błazen
Błazen 06.05.2022, 23:17
Architekt, który projektował bazę kajakarzy zapomniał lub nie przewidział, że poziom lustra wody w rzece Netta, nie jest stały w czasie. Właśnie z tego wydawałoby się dość oczywistego powodu, pomost przy bazie kajakarzy był przekonstruowywany i to dopiero w trakcie jego budowy. Miejmy nadzieję, że przedmiotowa kładka, jakby nie było będąca budowlą hydrotechniczną, nie okaże się dla roztargnionego architekta zbyt mocno skomplikowanym i problematycznym wyzwaniem.
BAU
BAU 06.05.2022, 21:12
To niech ci wspaniali architekci i projektanci na nowo zaprojektuja-przeprojektują ATOL.Przy 50 bańkach wydanych 3 czy 5 nie zrobi różnicy.A będzie wspaniale!
biolog
biolog 06.05.2022, 19:55
Przy wyborze bazy kajakarzy wybrano najdroższy projekt(na starcie) doszły aneksy celowo nie wykazane na etapie projektowania.
Matematyk by powiedział 2miliony x 1% =? a 6miliony x 1% =?
Dlaczego...?
Dlaczego...? 06.05.2022, 19:32
Aż żal patrzeć na bazę kajakarzy z pokładu drona ... obiekt z góry wygląda jakby miał 50 lat bez remontu .. Dach pokryty mchem bo widocznie woda nie schodzi a o elewacji lepiej nie mówić .Zdjęciami na FB miasto pochwaliło koncertem na błoniach a przy okazji zobaczyć można jak spartolona została ta budowla . Jeżeli kładka ma być w podobnej wizji architektów to lepiej w ogóle jej nie robić .
Budowlaniec
Budowlaniec 06.05.2022, 18:30
Jak będzie tak samo projektował, to jest duża szansa , że kladka będzie pod wodą.
rth
rth 06.05.2022, 17:05
A po co ludzi bogactwem w oczy dźgać? Zamierzone postarzanie produktu.

Pozostałe