Widowiskowe zawody w Żarnowie

  • 07.05.2022, 09:00
  • Beata Perzanowska
 Widowiskowe zawody w Żarnowie
Klub Jeździecki Żarnowo serdecznie zaprasza na widowiskowe i pełne emocji zmagania jeźdźców. Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody odbywać się będą w Stadninie Koni w Żarnowie w dniach 7-8 maja. Wystartuje w nich około 50 zawodników. Będzie więc co podziwiać.

Dwudniowe zawody polegać będą przede wszystkim na zmaganiach jeźdźców w skokach przez przeszkody. Zaplanowano sześć konkurencji różniących się przede wszystkim wysokością przeszkód. I tak zawodnicy wystartują w skokach przez przeszkody o wysokościach 60, 80, 90, 100, 110 i 120 cm. 

-W trzech najniższych konkurencjach wystartują dzieci i będą to konkursy towarzyskie. Przygotowane są po to, by najmłodsi mieli okazję wziąć udział w takich zawodach i rozpocząć swoje kariery sportowe. Będzie to dla nich frajda, ale też niezbędne doświadczenie. Wyższe przeszkody są już zarezerwowane dla starszych stażem, głównie młodzieży, ale i też dorosłych. Chcę dodać, że przeszkody o wysokościach 110 i 120 cm są już naprawdę trudne do pokonania. Tak więc będzie co podziwiać -mówi Natalia Brzozowska, jedna z organizatorek zawodów. -Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Dla publiczności przewidzieliśmy także stoisko gastronomiczne. Będzie można miło spędzić czas w towarzystwie przepięknych koni, a przy okazji liczyć na wspaniałe, sportowe emocje. 

Zawody odbywać się będą 7 i 8 maja. Codziennie rozpoczynać się będą o godzinie 10.00, a kończyć około 15.00-16.00. Organizatorzy spodziewają się około 50 zawodników, ale dokładnej liczby jeźdźców jeszcze nie znamy, gdyż cały czas trwają zapisy. W trakcie zmagań  zaprezentują się zawodnicy z województwa podlaskiego i warmińsko -mazurskiego. Jak podkreślają organizatorzy, tego typu zmagania w naszym regionie są rzadkością więc warto je obejrzeć. 

-Zawody będą dobrą okazją do poznania tego sportu, ale nie tylko. Przede wszystkim dają możliwość jeżdżącej konno młodzieży zaprezentowania się i sprawdzenia swoich umiejętności. Nie zawsze wszyscy jeżdżący konno mają sposobność, by brać udział w takich zawodach. A to ze względu na odległości czy czasami możliwości finansowe. Tutaj będą mieli okazję spróbować sił na miejscu -dodaje Natalia Brzozowska. 

Pamiętajcie, rezerwujecie czas w najbliższy weekend i udajcie się do Stadniny Koni w Żarnowie. Emocji nie zabraknie. 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe