W maju staniesz przed komisją

  • 01.05.2022, 13:00
  • Beata Perzanowska
W maju staniesz przed komisją
W tym roku przed powiatowymi komisjami lekarskimi w ramach kwalifikacji wojskowej stawić się powinni mężczyźni urodzeni w 2003 roku oraz mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i osoby urodzone w latach 2001–2002, wcześniej uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej.

Kwalifikacji muszą się też podać niektóre panie. I tak tegoroczną komisję powinny przejść kobiety urodzone w latach 1998-2002, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. Kwalifikacja dotyczy też kobiet, które są studentkami lub absolwentkami szkół i kierunków takich jak analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria i nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Do stawienia się na komisję lekarską mogą być wezwane osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, a jeszcze nie posiadają przyznanej kategorii wojskowej.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu augustowskiego rozpocznie się 24 maja.

Osoby które zostaną wezwane po raz pierwszy na kwalifikacje, powinny posiadać ze sobą dowód osobisty, aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy) oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 lub 24 miesięcy oraz książeczkę wojskową.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe