Dziali kłody bartne i barcie  

  • 29.04.2022, 12:41
  • Beata Perzanowska
Dziali kłody bartne i barcie
Przedstawiciele pięciu nadleśnictw we wtorek, 12 kwietnia uczestniczyli w warsztatach związanych z realizacją projektu „Lasy Pszczołom Pszczoły Lasom -Puszcza Augustowska i bartnictwo szansą na uratowanie ostatniej ostoi rodzimej Pszczoły Augustowskiej”. Podczas warsztatów leśnicy dziali kłody bartne i wykonywali barcie na drzewach w lesie. Kłody trafią do nadleśnictw i zostaną zasiedlone przez pszczoły.

W projekcie mającym na celu ratowanie Pszczoły Augustowskiej bierze udział pięć nadleśnictw: Augustów, Głęboki Bród, Szczebra, Pomorze i Płaska. Teren działań projektowych obejmuje około 90 tysięcy hektarów Puszczy Augustowskiej.

-Jednym z elementów tego projektu jest wykonanie kłód bartnych i barci w drzewach. Kłody bartne i barcie zostaną wykonane przez leśników Puszczy Augustowskiej i w związku z tym zorganizowaliśmy praktyczne warsztaty dziania kłód i barci. W warsztatach oprócz leśników wziął też udział zespół z Biebrzańskiego Parku Narodowego -wyjaśnia Adam Sieńko, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów. Na początku odbyło się spotkanie teoretyczne, podczas którego przedstawiliśmy wszelkie dane, parametry techniczne i inne informacje potrzebne informacje. Potem rozpoczęła się praktyka czyli dzianie.

Dzianie kłód bartnych, jak i wykonywanie barci bezpośrednio w drzewach, nie należy do najłatwiejszych zadań.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe