Mistrzów ortografii wśród młodych nie brakuje

  • 28.04.2022, 09:32
  • Beata Perzanowska
Mistrzów ortografii wśród młodych nie brakuje
Już po raz osiemnasty uczniowie szkół podstawowych gminy Augustów zmagali się podczas konkursu z ortografią. Okazuje się, że Mistrzów Ortografii w tej gminie nie brakuje.

Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie od osiemnastu lat organizuje gminny konkurs „Mistrz Ortografii Gminy Augustów”. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce, Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Netcie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie, Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach. Uczestnicy ortograficznych zmagań mieli za zadanie napisać dyktando. Sprawdzała je komisja konkursowa w składzie Lucyna Lewkiewicz, nauczyciel szkoły w Żarnowie, Barbara Zyskowska, nauczyciel ze szkoły w Białobrzegach i Anna Wąsewicz, nauczyciel ze szkoły w Netcie. Opiekunami uczestników konkursu byli nauczyciele Edyta Jabłońska, Lilla Rutkowska, Dorota Gromak, Anna Wąsewicz, Lucyna Lewkiewicz i Jan Saczko.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.

Laureaci konkursu:

I miejsce i tytuł „MISTRZ ORTOGRAFII 2022” otrzymali

Gabriel Gregorowicz (SP w Żarnowie), Wiktor Piotrowski (SP w Janówce), Weronika Korenkiewicz (SP w Netcie), Antonina Czerobska (SP w Kolnicy), Natalia Roszkowska(SP w Białobrzegach), Wiktoria Hofman (SP w Kolnicy)

II miejsca

Maksymilian Polakowski (SP w Kolnicy), Julia Haraburda (SP w Żarnowie), Klaudia Kraszewskiej (SP w Białobrzegach), Julia Gudanowska (SP w Żarnowie), Kuba Malinowski (SP w Białobrzegach)

III miejsca

Oliwia Cudnowska (SP w Netcie), Natalia Markowska (SP w Janówce), Izabela Ryszkiewicz (SP w Kolnicy), Michał Koniecko (SP w Netcie), Edyta Grochowska (SP w Netcie), Milena Sotko (SP Żarnowie)

Nagrody za udział

Szymon Zyskowski (SP w Białobrzegach), Dawid Rółkowski (SP w Żarnowie), Ernest Poźniak (SP w Kolnicy), Bartłomiej Och (SP w Netcie)

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe