Niebywała sytuacja na augustowskiej pływalni

  • 26.04.2022, 10:27
  • Bartosz Lipiński
Niebywała sytuacja na augustowskiej pływalni
Augustowska pływalnia Centrum Sportu i Rekreacji jest niedostępna. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na profilu jednostki w mediach społecznościowych. To sytuacja bezprecedensowa w dwudziestoletniej historii funkcjonowania obiektu. Mówi się, że zabrakło pieniędzy dla pracowników, gdy burmistrz otrzymał stuprocentową podwyżkę.

Bartosz Lipiński

Na portalu Facebook pojawił się komunikat Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie: „Drodzy klienci! Z powodu braku obsługi ratowniczej pływalnia od dnia 26.04.2022 r. będzie niedostępna do odwołania (…)”.

Dowiedzieliśmy się, że ratownicy zatrudnieni na umowę o pracę przedstawili zwolnienia lekarskie. Z kolei ratownicy pracujący na umowę zlecenie przedstawili pismo z żądaniem podwyżki, w przeciwnym razie od 1 maja nie będę pełnić dyżurów na basenie. Sprawa jest rozwojowa.

O problemach z obsadą ratowniczą i niskich wynagrodzeniach ratowników dyskutuje się już od lat. W poprzedniej kadencji rady ówczesny dyrektor CSiR Andrzej Zarzecki był mocno krytykowany przez radnych ugrupowania Nasze Miasto, kiedy  pojawiły się problemy z obsadą ratowniczą na plażach w okresie letnim. Zmienił się dyrektor, kłopoty nie zostały rozwiązane, a wręcz eskalowały. To może wskazywać, że podłoże problemów wcale nie leży po stronie dyrektora.

Rozmawiający z naszą redakcją radni miejscy są zbulwersowani tą sytuacją. Uważają, że rzeczą skandaliczną jest, gdy miasto nie może przeznaczyć większych pieniędzy na wynagrodzenia ratowników, a w międzyczasie burmistrz otrzymuje niemal stuprocentową podwyżkę poborów i powołuje na stanowisko drugiego zastępcę.

Sytuacja augustowskiej pływalni jest coraz bardziej niepokojąca. O potrzebie generalnego remontu obiektu mówi się od dawna, jednak kompleksowe prace są cały czas odkładane. Basen nie funkcjonował przez wiele miesięcy w związku z epidemią koronawirusa. Ale kiedy w lutym ubiegłego roku rząd poluzował restrykcje i można było uruchomić pływalnię, obiekt w Augustowie nie był na to przygotowany. Mieszkańcy musieli dojeżdżać do Suwałk i Ełku. Naszą dzisiejszą rozmowę z dyrektorem CSiR Pawłem Głowackim można przeczytać: tutaj.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kajetanek
Kajetanek 27.04.2022, 19:29
Za zaistniałą sytuację i wizerunkową katastrofę odpowiada ten pokretny, kłamliwy, zawistny czlowieczek, ktory dla swojego PR poświęci każdego
Abcdef
Abcdef 27.04.2022, 20:44
Kampania wyborcza za pieniądze mieszkańców trwa w najlepsze. Stanowisko obsadzone swoim,żeby mieć nad wszystkim pełną kontrolę
Geniusz Karolczuk
Geniusz Karolczuk 27.04.2022, 08:04
Czy ja dobrze rozumiem, że ratownicy po proponowanej przez Karolczuka podwyżce mają zarabiać 12 zł na godzinę? To znacznie poniżej najniższej krajowej. Ktoś się dziwi, że się zwolnili?
Proszę o pomoc
Proszę o pomoc 27.04.2022, 05:11
"Głupi i głupszy" czy może "Miś". Jak to porównać?
Idioci
Idioci 27.04.2022, 07:55
Tu śmierdzi "Idiotą" Dostojewskiego. Ale zapewne nie czytali
Przewiduję
Przewiduję 26.04.2022, 21:27
Zbliża się sesja rady miasta. Ciekawe w jaki sposób tym razem kot zostanie odwrócony ogonem, pijarowcy będę mieli masę roboty chcąc katastrofę obrocić w sukces i zwalić winę na innych.
pyk
pyk 27.04.2022, 13:46
doszkolą się u Putina i wybrną
tyle że jak zawsze świat im nie uwierzy
Nemesis
Nemesis 26.04.2022, 21:27
Jest wyjście z tej patowej sytuacji. Burmistrz Karolczuk wraca do swojego przed megapodwyżkowego poziomu wynagrodzenia, zostawia jednego bardziej kumatego zastępcę, a dyrektor CSiR robi porządek z "menagierami" i ponadnormatywnymi pracownikami "biurkowymi". Momentalnie znajdą się środki finansowe na podwyżki dla pracowników CSiR. Radni miejscy z klubu NM na pewno zagłosują za poparciem takiego wniosku złożonego przez KO.
Skąd wie?
Skąd wie? 26.04.2022, 22:41
Będzie taki wniosek?
Nemesis
Nemesis 26.04.2022, 23:20
Taki wniosek powinien zostać złożony w celu szybkiego rozwiązania zaistniałej sytuacji. Burmistrz Karolczuk na pewno zmobilizuje radnych NM do pochylenia się nad problemem i do etycznego zagłosowania przez wszystkich radnych NM, ażeby możliwie szybko wdrożyć wyżej wymienione rozwiązanie. #razemdamyradę
pyk
pyk 27.04.2022, 13:47
żeby tylko garba nie dostali od tego ciągłego pochylania się
BAU
BAU 26.04.2022, 20:48
Że tak powiem do przedsiębiorców czy biznesmenów,lub inwestorów.Zapewne niedługo zostanie ogłoszona upadłość miejskiej pływalni w Augustowie i jak zwykle będzie przetarg.Ktoś kto prowadzić umie i działa np w takim biznesie niech to wykupi i będzie porządek.Niech zarabia,bo po to też jest taki obiekt.Ale go utrzyma,zmodernizuje,nie będzie kolejnej ruiny w mieście.Są sieciowe siłownie,dlaczego nie może nasza pływalnia np istnieć w takim formacie?Jak nie kupicie,to budujcie kolejny,a ten niech zdycha,tyle w temacie.
podatnik
podatnik 27.04.2022, 11:12
padnie jak lotnisko w Radomiu i inne fanaberie budowania za pieniądze unijne i inne fundusze.. czy ktoś z decydentów pomyślał kiedykolwiek o kosztach? Augustowem zawsze zarządzali ekonomiczni nieudacznicy
Cyrk
Cyrk 26.04.2022, 21:08
Oooo.... Czyżbyśmy dowiedzieli się od ciebie w jakim celu prowadzone były i są od kilku lat irracjonalne działania wokół augustowskiego basenu? To ciekawa teoria, która mogłaby wiele wyjaśniać. Oczywiście, jeżeli byłaby prawdziwa.
kuku
kuku 27.04.2022, 13:49
a może to część większego planu dewastacji?
przypomnę tylko postiw i atol...
Basenowicz2
Basenowicz2 26.04.2022, 17:37
Po raz kolejny trafiamy na pierwsze strony gazet jako miasto absurdów. Sezon turystyczny za pasem, a ci goście doprowadzają do upadku jedyny obiekt miejski, ktory wspiera miedzy innymi branżę turystyczną. Może trzeba zatrudnić wiecej nierobów i propagandzistow kajetanków i wiceburmistrzow?
Abcdef
Abcdef 26.04.2022, 17:16
A pracownicy urzędu już mają obiecane podwyżki. Jak widać dla jednych pieniądze są,dla innych nie
Basenowicz
Basenowicz 26.04.2022, 16:35
Ludzie, ja korzystałem z tego basenu od momentu jego powstania przez wiele lat i to była zdecydowanie największa atrakcja tego miasta! Przychodziły tłumy, tętniło tam życie, kolejki przy kasach, wielki entuzjazm użytkowników. Jak można było doprowadzić do sytuacji, jaką mamy teraz? Czy komuś zależy na doprowadzeniu tego obiektu do klęski? Czy ktoś ma kompleksy, że pływalnię wybudował były burmistrz i był to wiekopomny sukces?
Miłośniczka pływania
Miłośniczka pływania 26.04.2022, 17:58
Też korzystałam od początku, pamiętam że nauczyciele przyprowadzali na WF dzieci, razem przychodzili rodzice pomóc ubierać, wysuszyć włosy dzieciakom! A nasi burmistrzowie doprowadzili basen do takiego stanu że jeżdżę do Suwałk! Jak patrzę na naszego p. Mirosława to widać że też powinien skorzystać z dobrodziejstwa pływania ....bo się bardzo zgarbił od tej pracy w urzędzie. Sport to zdrowie !!
pyk
pyk 27.04.2022, 13:50
bo on się ciągle pochyla i pochyla nad problemami, stąd garb
Head Hunter
Head Hunter 26.04.2022, 12:59
Oświecę klakierów omotanych przez Pawła Głowackiego. Został on zatrudniony na stanowisku dyrektora, nie figuranta. Dyrektor Zarzecki nie pasował dla burmistrza Karolczuka, więc zatrudnił on specjalistę Głowackiego, po to by m.in. poprawił sytuację płacową w jednostce. Podpowiadam dla dyrektora (nie figuranta Głowackiego), skąd wygenerować środki na podwyżki dla ratowników i pracowników technicznych. Wystarczy przewietrzyć etaty wśród pracowników biurowo-administracyjnych. Zamiast czterech etatów, w tym dwóch menedżerów sportu i dwóch referentów odpowiadających za zamówienia i pomoc biurową, wystarczy jeden etat. Kilka imprez sportowych i kilka co pomniejszych zamówień śmiało ogarnie jeden kompetentny pracownik. Oszczędność: 3 etaty x ok. 6 tys. brutto = 18 tys. zł/m-c. Wystarczy kasy na solidne podwyżki dla ratowników i dla konserwatorów.
Murem za Wysockim
Murem za Wysockim 27.04.2022, 08:00
Chcesz zwolnić Wysockiego? To się nie uda
Head Hunter
Head Hunter 27.04.2022, 11:00
Na obecną chwilę to dyrektor CSiR, pan Paweł Głowacki decyduje o strukturze zatrudnienia w jednostce i bezpośrednio odpowiada za jej funkcjonowanie, a przynajmniej tak powinno być. Dałem powyżej tylko przykład, według mnie zasadnej restrukturyzacji zatrudnienia w pływalni miejskiej w Augustowie, w celu wygenerowania przynajmniej części środków finansowych, z których mogłyby zostać sfinansowane podwyżki dla ratowników. Miasto prawdopodobnie także będzie musiało zdecydować o zwiększeniu budżetu wynagrodzeń w CSiR. Pojawia się jednak konstatacja, czy dyrektor Głowacki właściwe zaplanował budżet, skoro ratownicy nie chcą pracować za zaproponowane im wynagrodzenie? Dyrektor Głowacki i jego pracodawca, czyli burmistrz Karolczuk są bezposrednimi decydentami w kwestii funkcjonowania pływalni miejskiej w Augustowie.
swimming pool
swimming pool 26.04.2022, 11:27
Prawda jest taka, że ci popaprańcy chcą od dawna wygasić basen, bo to nie ich, nie oni zbudowali, jest solą w oku tej nieudacznej i dziecinnej ekipy, a żaden z ich kolesi nie ma interesu, żeby tego obiektu bronić. Teraz okaże sie, że wszystkiemu winien jest Głowacki, wyleją na niego falę hejtu i pomyj fejsbukowych. Facet tak czy owak jest do odstrzału, mam nadzieję, że wcześniej zacznie sypać i dowiemy sie nieco prawdy o działaniach tej mafijnej i patologicznej ekipy. Oby to był ich gwóźdź do trumny.
Sportowiec
Sportowiec 26.04.2022, 10:56
W ostatnią sobotę odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych- Finał Województwa , zawsze takie zawody otwierał burmistrz miasta , a naszego wielkiego króla Karolczuka nie było , bo musiał sądzić drzewka nad kanałem , uśmiechnąć się do zdjęcia i wrzucić na stronkę przed wyborami. I ta hipokryzja z brakiem kasy... 9 tys podwyżki sobie, pieniądze dla działkowców , 300 tys rocznie na bazę kajaków , z której normalny mieszaniec nie może skorzystać mimo najlepszej siłowni w mieście.. TO MACIE SWOJ OLIMPIJSKI AUGUSTOW !! ZROBICIE HALE I STADION I NIE BĘDZIE MIAL KTO GO OBSLUGIWAC 🤣 A i jeszcze może wspomnicie o stypendiach dla wybitnych sportowców??? Jak ktoś nie wiem 500 zł na rok :)
3 Vice burmistrz
3 Vice burmistrz 26.04.2022, 10:42
Gratulacje burmistrzu nasz wielki!! Kąpieliska też nie będą miały ratowników? Nasi włodarze mają w 4 literach bezpieczeństwo ludzi... Chciałbym dla wszystkim przypomnieć , że gdyby nie Wojewoda to nasze jeziora nie miały by patroli ratowniczych , ponieważ miasto nie wykłada złotówki na Augustowski WOPR . Wstyd!! To jest miasto turystyczne? Trochę szacunku dla ludzi , którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem w czasie wakacje i nie tylko. A tak plujecie im prosto w twarz ..

Pozostałe