Niech postawią przed sobą lustra 

  • 23.04.2022, 14:50
  • Krzysztof Przekop
Niech postawią przed sobą lustra Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Magdalena Śleszyńska i Tomasz Dobkowski.
Po korzystnym dla Rafała Harasima wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, wiele osób powinno spojrzeć do lustra. Sąd stwierdził, że radny Koalicji Obywatelskiej nie wykorzystywał mienia gminy w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, nie złamał zapisów ustawy i może nadal sprawować swój mandat.

Krzysztof Przekop by Koty2

Po wygranej sądowej Rafała Harasima w uszach pobrzmiewają nam słowa wypowiadane pod jego adresem na sesji 29 kwietnia 2021 r., gdy koalicja rządząca głosowała za wygaszeniem mu mandatu. Jednoznaczne były również opinie prawne Beaty Kornelius, radczyni prawnej urzędu miasta, choć orzecznictwo przemawiało za niewygaszaniem mandatu Rafałowi Harasimowi. Z perspektywy czasu coraz dokładniej widać, że opinie pani radczyni mogły być tworzone na zamówienie polityczne i niewiele miały wspólnego z profesjonalizmem i wiedzą prawniczą.

-Istotna jest przesłanka prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek, co tu ma miejsce, na mieniu komunalnym gminy, co tu również ma miejsce. W kontekście danych posiadanych przez urząd ta sytuacja nie budzi wątpliwości. Zostały spełnione przesłanki warunkujące uznanie, iż mandat radnego wygasa –mówiła Beata Kornelius.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 24.04.2022, 16:55
Tak mało kompetentnych jak i ośmieszających Augustów osób dawno w radzie nie było jak również
Raszpla
Raszpla 23.04.2022, 22:12
Szkoda luster. Pękną
Temida
Temida 23.04.2022, 17:56
Radni NM to są skrajni hipokryci lub osoby intelektualnie ograniczone. Głosowali za wygaszeniem mandatów Piaseckiej i Harasima, ale dla Dobkowskiego i Zawadzkiego mandatów wygasić nie chcieli. Nie widzieli i nawet po interwencji wojewody, nadal nie widzą problemu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej na mieniu komunalnym przez klubowych kolegów. Natomiast sami zainteresowani tj.: radny Dobkowski i radny Zawadzki rżnąc głupa udają, że nie czerpią korzyści materialnych, prowadząc działalności gospodarczą na mieniu komunalnym. Czyżby radni NM chcą w ten sposób nauczyć młodszych kolegów z MRM, już wielokrotnie dając przykład w radzie miejskiej, jak należy wprowadzać do augustowskiego samorządu podwójne standardy, kumoterstwo i moralną obłudę?
ooloo
ooloo 23.04.2022, 19:52
NM to tandetne wioskowe aparatczyki nafciarza. Próbują za każdym razem wprowadzać własne prymitywne reguły gry oparte na kłamstwach, mataczeniu i pijarze. Niestety za każdym razem sądy stawiają ich do pionu. Typowe metody obozu władzy. Niestety praktycznie niczym się nie różnią od pisiarów i dlatego do tego posła im blisko mimo drugiej strony barykady. Poseł Z. doskonale pływa w tym szambie, gdyż nigdzie indziej nie ma poparcia. Tzw. "żelazne konfetti". O ile wszyscy pamiętamy, to nikt inny jak banici startowali z list PiS. To "elity" suwerena zaszytego za gardą milicji na Żoliborzu..
jasiek........ poszczekaj.
Rochleja
Rochleja 23.04.2022, 17:12
Cocośanel. Wyjątkowo elegancka babka 😂😂😂😂
BAU
BAU 23.04.2022, 16:16
Cieszą się,że tym razem komus innemu tyłek sie pali,nie im.Wtedy będę umoralniać,tacy przyzwoici.Gabinet Krzywych Luster a Zwierciadło prawdę ci powie.
...
... 23.04.2022, 15:24
Śmieszą mnie ci specjaliści od wszystkiego.Uzurupują sobie prawo do wydawania opinii na każdy temat ,nawet wówczas gdy nie posiadają wiedzy i kompetencji.Ale też martwi,że osoba posiadająca kwalifikacje czyli prawnik wydaje opinie zgodnie z zamówieniem

Pozostałe