Kochamy, ale sprawdzamy. Agencje detektywistyczne testują wierność Polaków

  • 01.04.2022, 13:34 (aktualizacja 01.04.2022, 15:14)
  • News4Media
Kochamy, ale sprawdzamy. Agencje detektywistyczne testują wierność Polaków iStock
Kiedy wierność partnera stoi pod znakiem zapytania, o pomoc prosimy… detektywów. Tak wynika z analiz jednego z serwisów, który pośredniczy m.in. w tego typu ofertach.

Portal Oferteo.pl dokonał analiz zapytań o usługi detektywistyczne, które użytkownicy serwisu zamieszczali w serwisie w całym ubiegłym roku.

„Zgodnie z ustawą, usługami tego rodzaju są czynności polegające na uzyskiwaniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji o osobach, przedmiotach i zdarzeniach, realizowane na podstawie umowy zawartej ze zleceniodawcą, w formach i w zakresach niezastrzeżonych dla organów i instytucji państwowych na mocy odrębnych przepisów” – czytamy w komunikacie prasowym.

Twórcy zestawienia podzielili sprawy i wyodrębnili z nich konkretne wątki dotyczące przedmiotów spraw dla detektywów. Okazuje się, że w czołówce uplasowały się dwa tematy:

- udowodnienie zdrady (41 proc.),

- sprawdzenie wierności partnera (30 proc.).  

Pozostałe zapytania dotyczyły m.in.:

- ustalenia miejsca pobytu (18 proc.),

- sprawdzenia przeszłości wybranej osoby (10 proc.),

- przeprowadzenia wywiadu gospodarczego (9 proc.).

Najrzadziej poruszane były takie tematy, jak:

- opieka prawna nad dzieckiem (8 proc.),

- uzależnienia i kradzieże (po 4 proc.).

Nie chcemy czekać

Klienci agencji detektywistycznych chcą wiedzieć wszystko i jak najszybciej.

56 proc. użytkowników oczekuje dostarczenia zdjęć, z kolei 46 proc. z nich zleca śledzenie partnera. Większość (60 proc.) zleceniodawców nie zamierza przy tym czekać i preferuje otrzymanie wyników śledztwa jak najszybciej.

Jedynie 25 proc. zainteresowanych deklaruje, że może poczekać na nie maksymalnie miesiąc, a 5 proc. wykazuje się dużą cierpliwością i zgadza się na 2-3 miesiące oczekiwania. Pozostałe zlecenia (10 proc.) to konkretne daty.

Aplikacje sprowadzają na złą drogę

Autorzy analizy odnieśli się również do wyników badań psycholog Iwony Myrczy-Teodorczuk, która dowiodła, że:

- 52 proc. użytkowników znanej aplikacji randkowej dopuściło się zdrady.

- 35 proc. z nich przyznało z kolei, że jest w związku.

Najwięcej klientów pozyskują detektywi z województw mazowieckiego i śląskiego (po 12 proc.). Na końcu tego zestawienia znalazły się województwa lubuskie i opolskie (po 2 proc.). 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe