Marsza dla Życia i Rodziny

start 02.06.2019 11:30

Augustowskie Stowarzyszenie Katolickie

koniec 02.06.2019 19:00

Lokalizacja: Augustów

Rodzina jest najważniejszym dobrem zasługującym na szacunek i bezpieczeństwo. Pokaż zatem, że rodzina jest dla ciebie najcenniejsze i weź udział w piątek już edycji Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę,  2 czerwca, przejdzie ulicami naszego miasta.

Przypomnijmy, że pierwszy marsz odbył się w 2006 roku w Warszawie, a jego inicjatorem była Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Nasze miasto do tego przedsięwzięcia dołączyło w 2015 roku, a jego inicjatorem był wówczas Krzysztof Masłowski. Jego ideę poparła spora grupa ludzi, która bardzo zaangażowała się w ten pomysł i wspólnymi siłami zorganizowała pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w naszym grodzie. W tym roku zatem będzie to już piąta edycja marszu.

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych. W Augustowie organizowany jest przez Augustowskie Stowarzyszenie Katolickie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Ełcki, Starosta Augustowski oraz Burmistrz Miasta Augustowa.


Zanim Marsz wyruszy, w południe, w Bazylice odprawiona zostanie Msza Święta. Po niej uczestnicy przejdą pod kolumnę Zygmunta, a następnie, po uroczystym powitaniu, w asyście orkiestry dętej, ulicami Mostową i Zarzecze do amfiteatru. A tam, podczas pikniku rodzinnego, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, nie tylko dla dzieci. Oprócz zabaw i gier edukacyjnych, odbędą się, między innymi, koncerty i występy taneczne.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.