Do Rosji z Jackiem Hugo-Baderem

start 12.04.2019 19:00

Augustowskien Placówki Kultury

koniec 12.04.2019 23:00

Lokalizacja: Augustów, Rynek Zygmunta Augusta 9

Przemierzył Krym, Syberię, Kirgizję, Kazachstan i Czeczenię, rosyjskim łazikiem przejechał z Moskwy do Władywostoku. Rozmawiał z weteranami z Afganistanu i matkami żołnierzy zaginionych w Czeczenii, opisywał bohaterów Związku Radzieckiego i mafiosów. O Rosji mówi, że to wymarzony kraj dla reporterów, bo wszędzie tam można znaleźć ludzi, którzy opowiedzą kapitalne rzeczy, takie, że z wrażenia można z butów wyskoczyć.

W książce „Skucha” opisał losy swoich kolegów z antykomunistycznej opozycji, z których jedni w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. W wydanym w 2018 roku „Audycie” powrócił do postaci i wydarzeń, które opisywał reportażach na początku lat 90-tych. Sprawdził jak się dziś żyje pracownikom upadłych PGR-ów, byłym esbekom, czy mieszkańcom słynnej ulicy Brzeskiej na warszawskiej Pradze.

 

Barwnych opowieści Jacka Hugo-Badera będzie można wysłuchać 12 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie podczas spotkania z cyklu Lektura Obowiązkowa, które poprowadzi Monika Rowińska.

 

Cena biletu: 8 zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Miejski Dom Kultury w Augustowie
Rynek Zygmunta Augusta 9
tel. 87 643 36 59 lub 790 228 560

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.