Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 listopada 2025 15:25
Reklama
Reklama

Urzędowa deprawacja młodzieży

Podziel się
Oceń

Po zaproszeniu przez zastępcę burmistrza młodzieży na wulgarny koncert raperów nad jeziorem Necko, na którym pojawiły się podteksty seksualne, nawijano o jaraniu jointa i wciąganiu kokainy, mamy nową odsłonę demoralizacji młodych ludzi z urzędem miasta w tle. Na oficjalnym portalu magistratu opublikowano materiały z kontrowersyjnymi postulatami skierowanymi do młodzieży. Po ujawnieniu przez nas całej sprawy Filip Chodkiewicz nie przyznał się do błędu, za to ordynarnie znieważył radnych.
Urzędowa deprawacja młodzieży
Poseł Jarosław Zieliński krytykuje władze miasta z Mirosławem Karolczukiem na czele.

Autor: Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop by Koty2

W Augustowie odbywały się niedawno wybory do młodzieżowej rady miejskiej, w której mogła brać udział młodzież w wieku od 14 do 19 lat. Przed wyborami na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta opublikowano sylwetki kandydatów wraz z ich programami. Pojawiły się tam postulaty umożliwienia spożywania alkoholu na bulwarach nad rzeką Nettą. Młodzież może mieć dowolne oczekiwania i nie należy się temu dziwić. Młodzi ludzie mają w sobie gen buntu i permisywizmu. Natomiast dopuszczenie się przez magistrat do promowania tych treści, jest zjawiskiem skandalicznym, bulwersującym i wpisującym się w podobne zdarzenia ostatnich lat, takie jak wulgarny koncert na rozpoczęcia wakacji, na który zastępca burmistrza zapraszał uczniów ze szkoły podstawowej. Należy założyć, że jest to działanie przemyślane i celowe, wprost nakierowane na pozyskanie młodego elektoratu, w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych.

 

Do skandalicznej publikacji odnieśli się opozycyjni radni miejscy. Izabela Piasecka z Koalicji Obywatelskiej oraz Marcin Kleczkowski z Prawa i Sprawiedliwości wydali oświadczenia. W opublikowanych na naszych łamach stanowiskach skrytykowali działalność władz miejskich. Krótko później ordynarny i znieważający hejt pod adresem wspomnianych radnych wylał zastępca burmistrza.

Nienawistny, barbarzyński hejt Filipa Chodkiewicza na portalu Facebook skierowany przeciwko radnym krytykującym urząd za publikację kontrowersyjnych materiałów, pokazuje ogromną hipokryzję zastępcy burmistrza. Jeśli pan Chodkiewicz zarzuca komukolwiek chęć wprowadzenia cenzury, to jak nazwać jego regularne ataki na niezależne media za pisanie o nim niewygodnej prawdy? Poważniejsi od niego politycy odnoszą się do tej sytuacji bardzo merytorycznie.

 

-Wystąpiłem do podlaskiej kurator oświaty z prośbą o zainterweniowanie w związku z bezprecedensowym w skali kraju propagowaniem spożycia alkoholu wśród dzieci i młodzieży -mówi nam Marcin Kleczkowski. -Poinformowałem panią kurator, że chodzi o ogłoszenia, jakie znalazły się ostatnio na oficjalnym portalu urzędu miasta. Ten portal był wielokrotnie przedstawiany przez panów Karolczuka i Chodkiewicza jako źródło sprawdzonych informacji. Jest rzeczą skandaliczną, że urząd miasta opublikował postulat jednego z kandydatów do młodzieżowej rady miejskiej o piciu alkoholu na bulwarach. Drugą sprawą jest impertynencka odezwa zastępcy burmistrza, który obraźliwie i kuriozalnie odpowiedział radnym krytykującym takie działania. Przyzwoity człowiek zreflektowałby się i przeprosił, a on wybrał drogę konfrontacji.

-Najbardziej wymowne jest milczenie przewodniczącego komisji społeczno-oświatowej Mirosława Zawadzkiego, a także członka miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych Dariusza Ostapowicza. Apeluję do pana Zawadzkiego o podanie się do dymisji i wzywam komisję rozwiązywania problemów alkoholowych do samorozwiązania. Widzimy, że działania tego gremium mają charakter głównie fasadowy –podkreśla Marcin Kleczkowski.

Z kolei Izabela Piasecka, radna Koalicji Obywatelskiej, zarzuca burmistrzowi propagowanie wśród młodzieży alkoholu i narkotyków. Uważa, że Karolczuk i jego świta tworzą podglebie dla alkoholizmu wśród młodych ludzi.

 

Cała historia nie umknęła uwadze posła Jarosława Zielińskiego, który jest zbulwersowany treściami opublikowanymi na portalu magistratu i postępowaniem burmistrza.

-Sytuacja taka nigdy nie powinna mieć miejsca i nie może być zaakceptowana. Nie wolno też przejść obok niej obojętnie, bo brak społecznej reakcji może prowadzić do pogłębiania się takich negatywnych i perspektywicznie groźnych zjawisk. Zresztą nie jest to przypadek odosobniony, mamy przecież w świeżej pamięci demoralizujący koncert dla młodzieży zorganizowany na zakończenie roku szkolnego przy wsparciu, zachęcie oraz akceptacji miejskiego samorządu –komentuje poseł na Sejm Jarosław Zieliński.

-Aktywność młodych ludzi w młodzieżowej radzie miasta powinna być dla nich szkołą demokracji i odpowiedzialności. Chodzi o to, aby uczyli się tego, co jest tak potrzebne w życiu dorosłych, zaangażowania w sprawy publiczne, działalności na rzecz dobra wspólnego, współpracy w rozwiązywaniu problemów lokalnej wspólnoty, demokratycznych procedur i odpowiedzialności za swoje decyzje. Trzeba pomóc młodzieży. To zadanie dorosłych, którzy powstanie takiego gremium inspirują. Tworzenie młodzieżowej rady miasta nie jest oddolną inicjatywą młodzieży, impuls pochodził od władz miasta. Nie bez przyczyny informacje i sylwetki kandydatów znalazły się na oficjalnej stronie urzędu miasta. Burmistrz, czy działający w jego imieniu zastępca, nie mogą uchylać się od odpowiedzialności –dodaje poseł.

 

-Młody człowiek może popisywać się przed rówieśnikami, może chcieć im zaimponować np. pomysłem, aby na bulwarach, w miejscu publicznym można było pić napoje alkoholowe, ale nie można temu ulegać i akceptować –mówi Zieliński.

-Przywoływanie w tym kontekście przez zastępcę burmistrza skojarzeń z cenzurą jest absurdalne. Jeżeli uważa, że tak niemoralne i szkodliwe pomysły według skompromitowanej zasady „Róbta, co chceta” trzeba popierać, to jeszcze raz potwierdza, że funkcja, którą pełni, wyraźnie go przerosła. Rozpaczliwe szukanie poparcia wyborczego wśród młodzieży, bo nie oszukujmy się, o to tutaj chodzi, to droga donikąd. Im szybciej burmistrz, który umizguje się w swoich kalkulacjach wyborczych w sposób fałszywy również do prawicy to zrozumie, tym lepiej i dla niego, i dla mieszkańców Augustowa -twierdzi poseł.

*Artykuł ukazał się w 15/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Błazen 23.04.2022 19:17
Prawdopodobnie rodzice dzieci i młodzieży, która weszła do młodzieżowej rady miejskiej, nie wiedzą w jakie pokrętne i zdemoralizowane środowisko naszomiastowych kuglarzy, wpadły ich dzieci lub bezrefleksyjnie wierzą w ponad przeciętną asertywność i siłę intelektu własnych dzieci.

Pulp Fiction 23.04.2022 02:05
Rescuing Marsellus Wallace ...

Wyborca 22.04.2022 20:59
Poseł Jarosław Zieliński to prawdziwy przyjaciel Augustowa. Widzi co się dzieje, dlatego chętnie komentuje wydarzenia bieżące w naszym mieście i muszę przyznać, że znakomicie się orientuje.

Meloman 22.04.2022 18:41
Trzeba być czujnym, bo owa młodzież już rozpoczęła spotkania w sprawie organizacji kolejnego koncertu na rozpoczęcie wakacji. Ciekawe co tym razem wymyślą? Trzeba również patrzeć na ręce miejskiej wierchuszce, no bo za coś ten koncercik trzeba zorganizować. Ciekawe czyjemu szwagrowi teraz dadzą zarobić na potrójnych stawkach?

Nemesis 22.04.2022 18:04
Karlczuk i Chodakiewicz przygotowują grunt pod przyszłe wybory samorządowe. "Edukacyjny" koncert na zakończenie roku szkolnego, domek seniora dla '"swoich" emerytów oraz zaaranżowana i sterowana przez "pokrętnego" młodzieżowa rada miejska. Ubywa naszomiastowym kabotynom elektoratu, który zorientował się w sytuacji dotyczącej nieporadnego i festyniarskiego zarządzania miastem, więc kuglarze zabrali się za manipulowanie młodzieżą i starszymi mieszkańcami Augustowa.

Na drzewo z NM 22.04.2022 18:14
Wśród moich licznych znajomych na klamczuchow Karolczuka zamierza głosować co siódmy. Zatem to 15 procent głosów. To daje im 2-3 mandaty. Plus jeden dla Karolczuka, jeśli wystartuje. Głęboka opozycja ich czeka. Nawet jak zrobią plakat na sto metrów. Dziękuję Przeglądowi i Krzysztofowi. Jakiś medal od następcy w pierwszej kolejności się należy.

Nie na drzewo 22.04.2022 18:15
Przepraszam, na drzewo to złe określenie. Przecież Karolczuk chce drzewa wyciąć.

Bajerant 22.04.2022 18:28
Zgadzam się. Młodzież z reguły nie interesuje się tym, co się dzieje w mieście. Jest to zrozumiałe, każdy z nas młodym był. Zapewne większość młodzieży nie potrafiłaby wymienić dwóch nazwisk radnych, a co dopiero wiedzieć o różnych sytuacjach typu korzystanie przez niektórych radnych z mienia gminy w prowadzonej działalności gospodarczej. Przypuszczam, że Ich Miasto zobaczyło w młodzieży idealny elektorat. Na polityce specjalnie się nie znają, w tej chwili zbytnio problemami miasta się nie interesują, lubią dobrą zabawę, miłą i fajną bajerkę, wymarzeni wyborcy. Będą ich mamić różnymi rozrywkami, ale problem polega na tym, że niewielu młodych ludzi chodzi na wybory, chyba, że się ich jakoś zachęci, a w tym mistrzowie od pijaru są dobrzy.

Tęczowy kufer 22.04.2022 15:21
Wróble ćwierkają, że o pewnej deprawacji będziemy dopiero rozmawiać. O ciekawym zdarzeniu robi się coraz głośniej, a ludzie ludziom przekazują informacje.

Szkapa 22.04.2022 19:15
Przybliż sprawę. Ludzie chcą wiedzieć co flapy knuja

ooloo 23.04.2022 19:34
Dołączam się do prośby.

Rodzic 22.04.2022 15:19
Dobrze dawać przyzwolenie na kontrowersyjne koncerty, na promowanie postulatów młodzieży z alkoholem w tle ......jak się nie ma własnych dzieci. Jest to celowe przypodobanie się młodzieży , bo mlodzież już tak jast że zakazany owoc .... Jest to kampania wyborcza skierowana do młodzieży, która lada chwila będzie pełnoletnia i pójdzie na takiego wyluzowanego gościa odda głos ! A my rodzice jesteśmy bezradni i drżymy o swoje dzieci które na czas nie wracają do domu!

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Niespodzianka, czyli gruba kasa do zwrotuTreść komentarza: Daniel O. będzie miał do zwrotu 5 mld zł (słownie: pięć miliardów złotych), więc jakieś tam darmowe korzystanie z miejskich obiektów użyteczności publicznej przez niby uks-y poszło w setki tysięcy, no może kilka melonów zeta.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 18:42Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Akademia Pana Klek$partaTreść komentarza: Rodzicu, nie do końca jest tak, jak piszesz. Rodzice na pewno nie płacą za wszystko. Opłata za wynajęcie obiektu sportowego to znaczny koszt, a niektóre prywatne kluby jakimś cudem nie płacą za korzystanie z miejskich obiektów sportowych. Są w Augustowie lepsi i lepsiejsi.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 10:01Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Stowarzyszenie tylko z nazwy, czyli "Uczniowski Klub Sportowy"🥸🤑🤫Treść komentarza: To taki chitry sposób na zarabianie pieniędzof pod płaszczykiem bycia np. uczniowskim klubem sportowym, czyli quasi-stowarzyszenie będące w rzeczywistości komercyjnym podmiotem gospodarczym pokrętnie udaje klub sportowy będący stowarzyszeniem. W ten oto sposób miglanty unikają ponoszenia opłat za korzystanie z miejskich obiektów użyteczności publicznej i płacenia podatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Takich cwaniaczków ci u nas jest pod dostatkiem.Data dodania komentarza: 1.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: No właśnie a które to prywatne a ktore nie? Bo mamy Spartę sekcję piłki nożnej i Akademię Pilkarską Sparta, i ta druga to ma chyba płatne zajęcia. Czyli działania to czyjeś prywatne czy jeszcze klub? Czy to w ramach klubu ta komercja? O co chodzi?Data dodania komentarza: 1.11.2025, 15:04Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Głupoty pleciesz. Prywatne kluby sportowe nie mają finansowania z urzędu. Finansują się same tzn. zajęcia są w 100% płatne dla uczestników (w tym obozy, wyjazdy, stroje itp.) Czyli płacą rodzice.Data dodania komentarza: 1.11.2025, 15:01Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: NGOTreść komentarza: No ale na tym polega działalność organizacji pożytkupublicznego prawda? Takie mają źródła finansowania.Data dodania komentarza: 1.11.2025, 00:19Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Choćby z tego powodu, że w tym wieku już ciężko się niektórym poruszać, a niestety muszą. To samo dotyczy niepełnosprawne osoby (młode również). Tak więc należałoby im to ułatwić. Oczywiście pod kontrolą. Młoda osoba pełnosprawna da sobie radę..Data dodania komentarza: 31.10.2025, 17:13Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Zawsze jest jakaś furtka..Data dodania komentarza: 31.10.2025, 17:07Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: oolooTreść komentarza: No i o czym to świadczy? O miałkości tego społeczeństwa. To jest tak jak wieś przeniesie się do miasta i myśli, że takie miasto to metropolia dzięki nim. Koszmar..Data dodania komentarza: 31.10.2025, 17:07Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Masz rację. Mały format ale chamstwem nadrabia🤣😂😁..Data dodania komentarza: 31.10.2025, 17:02Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnikaAutor komentarza: JoshTreść komentarza: Niech normalne gładkie ścieżki rowerowe i drogi najpierw zrobią w centrum i nie tylko, żeby dało się płynnie rowerkiem śmigać bez szczękania zębamiData dodania komentarza: 31.10.2025, 15:18Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: JKDTreść komentarza: To było zawsze bez sensu ci co to skończyli teraz kleją laminatData dodania komentarza: 31.10.2025, 13:48Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: Mieliby choć trochę wstydu ...ale nie mają....Treść komentarza: Po co dać 100 th (wynikające z różnicy cen) na jakieś miejskie stowarzyszenia jak można na siebie? :) U nich jak w serialu 1670 - "jesteś swój chłop - to znaczy mój chłop". Stąd też nazwa nie brzmi Wasze Miasto a Nasze Miasto, a miejskie podatki idą na naszomiastowe dobre samopoczucie. Cóż..... Weźcie to pod uwagę przy następnych wyborach.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 12:45Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnikaAutor komentarza: Też UrzędnikTreść komentarza: Absolutna racja. Każda godzina pracy każdego pracownika gdziekolwiek pracuje - to koszt. Ciekawe też więc czy ci pracownicy urzędu mają te "zadania" formalnie wpisane w opisach stanowisk. Czy mają to w formalnym zakresie stanowiska, na papierze? Muszą jeśli takie zadania są wykonywane w ramach pracy. Jeśli tego nie ma to ktoś tu przekracza kolejne granice prawdy i szacunku dla pracowników.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 12:35Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnikaAutor komentarza: KibicTreść komentarza: Nie. Wyraźnie napisałem - o medalach z ogólnopolskich i światowych imprez. Piłkarze chyba takich nie mają, chyba, że coś mnie ominęło... Mam na myśli kajakarzy i narciarzy wodnych nie tylko ze Sparty. Inne "prywatne" kluby być może trzymają sztamę z Burmistrzem to może i mają i pieniądze i zainteresowanie. Ale wystarczy , że w czymś kiedyś się nie zgodzą z miastem i szybko z tych łask wypadną.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 12:23Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Tak, dostają, jeśli w końcu łaskawca cokolwiek da. I muszą pisać, że pewne rzeczy dzieją się po części dzięki nim. Bo tak trzeba. Taka inicjatywa powinna działać bez troski o każdą złotówkę i nie martwić się czy miasto im na coś pozwoli czy nie. Nastawienie miasta wcale nie jest takie pozytywne jak się Tobie wydaje. I w pełni się zgadzam, że lepiej dofinansowywać takie inicjatywy niż wydawać na beton czy trzeciego burmistrza.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 12:14Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: AbsolwentkaTreść komentarza: Szkoła tonie..Data dodania komentarza: 31.10.2025, 10:46Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: Picerzy, pozerzy i festyniarze, czyli "Teraz nasza rodzina"🤡🤡🤡🎉🚀🛰🛸🎉💸🤑🥸Treść komentarza: "Augusowska Karta Mieszkańca" to był tylko przedwyborczy wytrych Karolczuka i ekipy "Teraz nasza rodzina", żeby pokrętnie zdobyć dodatkowe głosy wyborców nęcąc mieszkańców fruktami w postaci TAKA, loterii z nagrodami, populistycznymi pustymi obietnicami itp. picowaniem. Trzeba przyznać, że naszomiastowe lamusy spod znaku insrybutor&jablonka nauczyli się od pisowskich aparatczyków jak skutecznie krętaczyć, żeby otumanić wyborców i w efekcie wygrać wybory.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 09:32Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: Infantylny makiawelizm w wykonaniu kompulsywnego krętacza kloacznegoTreść komentarza: Niech z-ca Jerzy Chodkiewicz nie zasłania urzędnikami się i wziętymi z ypud insynuacjami kierowanymi do radnej miejskiej Wiesławy Przekop, tylko posłucha oraz skomentuje na służbowym fb swoje permanentnie pokrętne deklalamacje i żałośnie infantylny bełkot.Data dodania komentarza: 31.10.2025, 09:14Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnikaAutor komentarza: BellaTreść komentarza: Chodkiewicz nigdy nie był i nadal nie jest arbitrem elegancji w żadnej sferze: ani wizerunkowej, ani mentalnej, ani moralnej. Chamskie odzywki tego małego formatu człowieczyny dobrze to potwierdzają. Czego innego można się spodziewać?Data dodania komentarza: 30.10.2025, 23:40Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnika
Reklama