Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 09:46
Reklama

Pomost powinien pozostać

Podziel się
Oceń

Miasto zamierza rozebrać pomost przy plaży Bielnik. Przeciwni zaplanowanej rozbiórce są radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Kleczkowski i Tomasz Miklas mówią, że obiekt ten jest w zadowalającym stanie i dobrze służy mieszkańcom, a jego likwidacja byłaby szkodliwym absurdem. Bardzo znaczące jest również to, że miasto podejmuje się tego tematu ledwie kilka miesięcy po tym, jak zmarł budowniczy pomostu na Bielniku.
Pomost powinien pozostać
Sąd opierał się na dokumentach, które były podważane. Nawet burmistrz nie zaprzeczył, że w sądzie przedłożono dokument, który według opinii policji miał sfałszowany podpis -relacjonuje radny Kleczkowski.

Autor: Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

-W przeciwieństwie do pomostu wizerunek samej plaży jest fatalny. Kiedyś był to trawiasty, zielony teren. Ale w ostatnich latach poczyniono tam wiele nieskoordynowanych inwestycji. Na środku postawiono ogromną wiatę rowerowa, powstał betonowy parking, elementy placu zabaw zagrażają dzieciom, bo wchodzą niemal do jeziora –komentuje szef PiS w Augustowie.



Napisz komentarz

Komentarze

za co się nie tkną zamieniają w gawno. 11.04.2022 12:47
Ta Naszomiejska banda z wysokim zastepcą człowieka parasolki myśl że rządzić będzie wiecznie i jest bezkarna? Miro i nafciarz już wiedzą że sprawiedliwość dopadnie wszystkich. Prędzej czy później.

erghr 11.04.2022 11:39
Jak się rozbierze to remontować nie trzeba. Pieniądze zostaną. Atol do rozbiórki kiedy? Czy bulwary też rozebrać? I lampy nad Neckiem zdemontować. Tylko tłuką te zasyfiałe klosze, wrzucają śmiecie do pojemników. Jak niczego nie będzie to przynajmniej spokój.

iwan 10.04.2022 11:45
Drodzy panowie i panie Wy na pewno nie wiecie o co w tym chodzi to będzie rozebrane i przeniesione nad Nettę na przeciw JABŁONEK tam są biznesy radnych a nie tam na plaży Bielnik a i z urzędu miasta bliżej aby się ochłodzić

Sławoj 10.04.2022 11:03
A ruina na Dąbku jak stała tak stoi. A tak wyChodkiewicz obiecywał że w 2016 zrobią porządek.

Błazen 10.04.2022 08:34
Burmistrz Karolczuk wraz ze swoją drużyną chcą po prostu uszczęśliwić mieszkańców dzielnicy Borki i turystów. NM z burmistrzem Karolczuk na czele realizuje wytyczony przez siebie cel, polegajacy na dość oryginalnym "zwiększeniu atrakcyjności" plaży Bielnik poprzez rozbiórkę pomostu. Modernizowanie przez likwidowanie to raczej nietypowy sposób rewitalizacji plaży, chociaż już raz zmaterializowany przez obecnie rządząca ekipę NM na plaży POSTiW.

Plażowicz 09.04.2022 23:48
Moim zdaniem nie ma racjonalnych argumentów za rozbiórką. Fakt, że chcą zrobić to teraz, jest bardzo zadziwiający. Mam nadzieję, że obrońcy pomostu nie poprzestaną na gadaniu, a zrobią coś konkretnego. Najważniejsza rola spoczywa na radnych z dzielnicy Borki. To oni powinni najmocniej działać na rzecz pozostania pomostu i mam nadzieję, że tak się dzieje.

hik 09.04.2022 22:45
Piękne miejsce. Zamiast zadbać i upiększyć, niszczą. Tylko to potrafią. Potem wystawią jakąś atrapę. Albo i nic, jak na postiwie. Władza barbarzyńców.

Sami eksperci 09.04.2022 20:56
Od kiedy radni Miklas i Kleczkowski mają uprawnienia budowlane do wydawania takich opinii? Wygląda z wierzchu dobrze, a pod spodem ruina pamiętająca jeszcze pomost Postivu sprzed wyciągu.

Bronisław 10.04.2022 09:07
Drogi ekspercie sympatyzujący ze środowiskiem Ich Miasta. Zakładając, że jest tak jak piszesz, to chyba bardziej racjonalny jest remont, konserwacja pomostu, aniżeli jego rozebranie.

Sami eksperci 2 11.04.2022 09:20
Z tym sympatyzowaniem to bym nie przesadzał ? Denerwuje mnie tylko tak jednostronne podejście do tematu dziennika, który mieni się być obiektywnym. I to nie pierwszy raz tak jest. Bardziej racjonalna jest całkowita przebudowa. A do tego trzeba najpierw rozebrać i wydobyć z dna to próchno. A potem wziąć się za budowę nówki sztuki, co mam nadzieję nastąpi

Magdalena 09.04.2022 18:07
Czytam ten artykuł i aż serce mi pęka. Nie wyobrażam sobie plaży bez tego pomostu.Jest w dobrym stanie i służy od dawna nie tylko mieszkańcom,ale też przyjezdnym.Ale najbardziej boli to,że dzieje się to po śmierci Pana Eugeniusza.W sposób perfidny wręcz to wykorzystano.Ale nasi wielcy rządzący już podjęli decyzję i mamy guzik do gadania.Ja też już podjęłam decyzję i wiem na kogo na pewno nie zagłosuję.

BAU 09.04.2022 20:27
To teraz oni będą wybierać gdzie będziemy sie kąpać?Jasne,że można podjechać w inne miejsce ale dlaczego?Bo ktoś zarządził tak?Precz!

bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 26 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Tadeusz zwróć latem uwagę na rejestracje samochodów, pogadaj ze sprzedawcami w barach i będzie wiadomo kto zacz. Pozdrawiam i zgadzam się, że nie ważne skąd. Ważne, że niestety jest i dewastuje miasto. Pytanie tylko czy jest na to przyzwolenie (wyciszanie) czy też nie?..Data dodania komentarza: 19.03.2026, 04:10Źródło komentarza: Nocny alkohol w Augustowie. Między zdrowym rozsądkiem a wielką kasąAutor komentarza: GajowyTreść komentarza: Takie liczenie mieszkańców to nie są tanie rzeczy. Dopiero zatrudnienie siódmego zastępcy i i fyfnastego speca od tiktoka mogłoby pomóc w tej sprawie.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 00:34Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: EgzekutywaTreść komentarza: Tylko Józef Stalin by podołał takiemu Wydziałowi.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 00:26Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: OnTreść komentarza: Jeszcze umiejętności taneczne i wykształcenie muzyczne ;) ja już wiem ktoData dodania komentarza: 18.03.2026, 23:13Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: prosta radaTreść komentarza: trzeba zrobić wszystko żeby jak najmniej zużyć wody a normalnie produkować śmieci czyli myć się i jeść poza domemData dodania komentarza: 18.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Uchwała śmieciowa w Augustowie oficjalnie zaskarżona. Skarga trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Prokuratury, Rzecznika Praw Obywatelskich i WojewodyAutor komentarza: PrawnikTreść komentarza: wejdźcie w akty prawne,pojawiło się nowe zarządzenie i regulamin organizacyjny urządu. Wystarczy cofnąć się do uchylanego aktu i jak na dłoni widać zmianyData dodania komentarza: 18.03.2026, 20:09Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: 🤦🤦Treść komentarza: Czy ktoś mi może wyjaśnić, jak to jest możliwe, że władze miasta nie umieją policzyć mieszkańców. To jakieś brednie. To po jaką cholerę ich tam tylu siedzi ?? A z drugiej strony to przerażające statystyki, z miasta uciekło ponad 10tys. ludzi.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 16:20Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: FotomontażTreść komentarza: nabór jest na Kierownika Wydziału Spraw Obronnych, Cyberbezpieczeństwa i Logistyki. To nowe stanowisko czy już istniało? Jakie kwalifikacje trzeba mieć żeby odpowiadać za Cyberpezpieczeństwo, Sprawy Obronne i Logistykę łącznie? Mi się wydaje że nawet absolwent NASA w USA nie spełni tych wszystkich warunków w Augustowie..Data dodania komentarza: 18.03.2026, 15:15Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: 👍👍👍Treść komentarza: Pięknie, wreszcie jakieś konkrety. Proszę uzmysłowić tym w ratuszu, że oni istnieją dzięki Mieszkańcom. I to ich głos liczy się tu najbardziej. Dość drenowania kieszeni Mieszkańców. KO do roboty, wykazać konkrety, fakty tylko rzetelnie i gonić to towarzystwo. 😡😡😡Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:05Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Kolejne zwolnienia w urzędzie? Ktoś coś wie? Jest nowe ogłoszenie o naborze na kierownikaData dodania komentarza: 18.03.2026, 13:02Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: NiegospodarnośćTreść komentarza: Spory błąd w obliczeniach. Każdy z zastępców kosztuje nas 500.000 zł rocznie. Około. Do tego nadmiarowe etaty w miejskiej propagandzie, służące kręceniu tiktoków służbowych i prywatnych. Do tego CSiR i masz jakieś 2.000.000 zł rocznie. Nie ma za coData dodania komentarza: 18.03.2026, 12:59Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i sitwy Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸💰💰💰🤑🤝👏📉🏚🏚🏚Treść komentarza: Koszt utrzymywania drugiego zastępcy burmistrza Karolczuka to wydatek blisko 350 tysięcy złotych w skali roku. Jest też kilka nadmiarowych, znaczy się kumoterskich etatów w CSiR. Na pewno nazbiera się ponad pół miliona złotych oszczędności po wdrożeniu programu naprawczego, który wreszcie zakończy niegospodarność uskutecznianą w miejskim magistracie i w CSiR. Trzeba zlecić wykonanie w urzędzie miejskim i CSiR przeprowadzenie audytów w zakresie optymalizacji struktury organizacyjnej. Kwota oszczędności może wynieść blisko 1 mln zł. Czas wreszcie zakończyć niegospodarną politykę kadrową ćwiczoną od kilku lat przez burmiszcza Karolczuka i dyrektora CSiR Parucha! Radni mogą zainicjować wykonanie audytu, a następnie wyegzekwować, żeby wytyczne audytu zostały rzetelnie wdrożone przez kierownictwo, czyli burmiszcza Karolczuka i dyrektora Parucha.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 12:51Źródło komentarza: Leszek Stanisław Cieślik o rozwiązaniu problemów finansowych AugustowaAutor komentarza: Kąpiel z zarazkami w szambie?Treść komentarza: O czym Cieślik ma rozmawiać z Wnukowskim i Dobkowskim? Jak kręcić jeszcze większe wałki wespół z geszewciarzami spod znaku Nasze Miasto-PiS? Nie sądzę, żeby Leszek Stanisław Cieślik chciał obryzgać szambem swój dotychczasowy wizerunek zasłużonego dla Augustowa i lokalnej społeczności burmistrza i radnego.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:06Źródło komentarza: Mieczysław Sobolewski nie zgadza się z decyzją burmistrza (video)Autor komentarza: ughrigTreść komentarza: Jak to się dogadać sami za plecami bez Konfederacji?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:21Źródło komentarza: Mieczysław Sobolewski nie zgadza się z decyzją burmistrza (video)Autor komentarza: Głowa mała co za cyrkTreść komentarza: W Suwałkach (PEC) trwa końcowa faza budowy nowej kotłowni biomasowej, największej inwestycji energetycznej w historii miasta o wartości ponad 146 mln zł. Nowe kotły parowe na zrębki drzewne są obecnie suszone i rozruchaniane, a pełne uruchomienie planowane jest na kwiecień 2026 r.. Projekt ma uniezależnić miasto od węgla i ustabilizować ceny ciepła. Ełk zrobił stację ładowania pojazdów elektrycznych 200kW przy kinie Planet Cinema. To pierwsza z 10 zaplanowanych lokalizacji. Kolejne 10 w przygotowaniu. A w Augustowie debaty nad borowina, której nie wyobywamy i możemy utracić status uzdrowiska. Chryste jakie to miasto jest beznadziejne. Partactwo na każdym kroku. Przykład: w grudniu obok starego postiwu posadzili roślinki na trwaniku. Zimą, w mróz. Po 2 tygodniach (chyba) część wykopali (chyba), a część na 100% zajeździli kołami, bo wpadli na pomysł ustawienia blaszanych balii jako donic. Wypełnili ziemią i znowu posadzili. Nawet taką durnotę trzeba spieprzyć i 2 razy robić. Punkt widokowy Koterbskiej też 2 razy robili. Ułozyłi płytki betonowe, te po ułożeniu się zapadły. I jeszcze raz od nowa.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 08:41Źródło komentarza: Czy Augustów może utracić status miasta uzdrowiska?Autor komentarza: :-(Treść komentarza: z chamem ciężko się rozmawiaData dodania komentarza: 18.03.2026, 08:33Źródło komentarza: Mieczysław Sobolewski nie zgadza się z decyzją burmistrza (video)Autor komentarza: CzyścioszekTreść komentarza: W 2026 roku stawki za gospodarowanie odpadami w Gminie Suwałki pozostają bez zmian. Opłata wynosi 27,00 zł miesięcznie od osoby (bez kompostownika) lub 22,50 zł (z kompostownikiem). Od 1 kwietnia 2026 r. mieszkańcy Ełku zapłacą 39 zł miesięcznie od osoby za odpady segregowane. W Augustowie płacę od zużycia wody i wychodzi mi 60 zł za osobę. Dlaczego w Suwałkach i Ełku wiedzą ilu mają mieszkańców, a w Augustowie nie? Czy mamy zostać brudasami przy których ciężko stanąć w kolejce w sklepie po spod pach wali?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 08:30Źródło komentarza: Uchwała śmieciowa w Augustowie oficjalnie zaskarżona. Skarga trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Prokuratury, Rzecznika Praw Obywatelskich i WojewodyAutor komentarza: DokładnieTreść komentarza: Z twarząData dodania komentarza: 17.03.2026, 21:48Źródło komentarza: Mieczysław Sobolewski nie zgadza się z decyzją burmistrza (video)Autor komentarza: NataliaTreść komentarza: Tak obserwuję działania wszystkich i dochodzę do wniosku że Dobkowski Cieślik i Wnukowski powinni się spotkać porozmawiać jak powinien wyglądać rozwój miasta i powiatu i główne cele jakie powinni postawić dla dobra nas wszystkich. Na koniec pomyśleć o najlepszych włodarzach miasta i powiatu i nie było by tego cyrku. A tak jest jak jest.Data dodania komentarza: 17.03.2026, 20:38Źródło komentarza: Mieczysław Sobolewski nie zgadza się z decyzją burmistrza (video)Autor komentarza: KibicTreść komentarza: Panie Mietku, to co robią 3 burmistrzowie to skandal nie tylko z klubem… wystarczy ze przekona Pan swoich kolegów z partii i dofinansowanie będzie odpowiednie… jak nie to znaczy ze popieracie te działania …Data dodania komentarza: 17.03.2026, 20:05Źródło komentarza: Mieczysław Sobolewski nie zgadza się z decyzją burmistrza (video)
PRZECZYTAJ
Reklama