Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 20:17
Reklama

Lipowiec będzie miał piękny park

Podziel się
Oceń

Na jesieni tego roku mieszkańcy Lipowca będą mogli cieszyć nowym miejscem do odpoczynku. Powstanie tam nowoczesny park. Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa mieszkańców Lipowca.
Lipowiec będzie miał piękny park

Beata Perzanowska

Nowy park będzie nosił imię Zbigniewa Herberta. Jak informuje Magdalena Sokołowska, kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Augustowie, przedsięwzięcie jest teraz na etapie procedury przetargowej.

-Plan utworzenia parku obejmuje wszystko, co zaplanowali inicjatorzy przedsięwzięcia -tłumaczy kierowniczka wydziału inwestycji. -Powstaną alejki, ławki, pumptrack, bulodrom i ścieżka zdrowia. Powstanie też oświetlenie, stoliki do gry w szachy i miejsce spotkań w sercu parku. Zasadzone zostaną dodatkowe krzewy oraz zainstalowany monitoring. Planowany termin oddania inwestycji to koniec sierpnia tego roku.

Należy wyjaśnić, że pumptrack to specjalny tor przystosowany do łączenia najczęściej jazdy na rowerze z wszechstronnym treningiem. Natomiast bulodrom jest to boisko do różnego rodzaju gier, których elementem są bule. Mieszkańcy dzielnicy Lipowiec są zadowoleni z tej inwestycji.

-Cieszy mnie każda nowa inwestycja w mojej dzielnicy. Tym bardziej, że pod koniec kadencji 2010-2014, kiedy byłam zastępcą burmistrza, rozpoczęliśmy prace porządkowe w parku miejskim na Lipowcu. Szkoda, że proces decyzyjny dotyczący tej inwestycji trwał tak długo, ale ważne jest, że w końcu się zakończył i za chwilę park zmieni swoje oblicze. Zyska też zacne imię Zbigniewa Herberta, który na Lipowcu właśnie spędzał swój wolny czas -mówi Izabela Piasecka, mieszkanka dzielnicy Lipowiec a obecnie radna miejska z Koalicji Obywatelskiej. -Myślę, że w Parku Herberta z przyjemnością będą odpoczywać starsi i młodsi mieszkańcy dzielnicy. Z pewnością będzie to też atrakcja dla uczniów „szóstki" i turystów.

Radna dodaje, że na Lipowcu jest jeszcze jeden problem do rozwiązania.

-Przy Szkole nr 6 jest siłownia zewnętrzna. Niestety jest często niedostępna. Pomimo moich wielu interwencji i interpelacji na razie nie ma reakcji władz na prośby mieszkańców o swobodny dostęp do urządzeń -podkreśla Izabela Piasecka.

Dobrze by było, żeby takich nowoczesnych miejsc do odpoczynku w mieście powstało więcej. Proponujemy, żeby władze miejskie zastanowiły się nad utworzeniem takiego parku np. na terenie lasu miejskiego, po jednej i po drugiej stronie Alei Kardynała Wyszyńskiego.

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Bona 22.06.2019 17:46
No to pięknie, w dzielnicy o największym bezrobociu...park jest najważniejszy. Teraz tylko wesprzeć Cordis z miejskiej kasy i wszystko gra.

Vaniek 22.06.2019 09:20
Jak widać i słychać durnota zalewa nasze piękne miasto. Lud dostanie park i niech ten lud będzie wdzięczny za parkowy rozwój miasta. Psy będą miały gdzie się załatwiać a pijani latem gdzie burdy robić.

Edyta 22.06.2019 16:32
Jak gazeta tak szumnie opisuje podbije włodarzy to również szumnie niech zwróci uwagę na brud w tym mieście. Na Lipowcu również bo wstyd gości na dworzec zaprowadzić. Śmieci z kosza walahą się po dworcu. Wstyd. Ale po co o tym pisać, prawda?

Anna 24.05.2019 23:57
To co Pani Izabela mowi o porządkowaniu parku w latach 2010-2014 jest absolutną Bzurą!!!!. Nic nie było tam zrobione przez Panią Izabelę do momentu zbiorowej mobililizacji mieszkańców dzielnicy w roku 2017, która była wynikiem własnoręcznym wycinki niepotrzebny krzaków i usunięcia śmieci na tym terenie a później w latach 2018r z pomocą urzędu miasta do pozyskania funduszy na park!. Więc proszę mieć choc trochę honoru i kręgosłupa moralnego aby nie dopisywać sobie zasług do których się nawet palcem Pani nie dotknęła i tym samym prosze nie usuwać w ciemny kąt osoby które naprawdę społecznie pracowały aby ten park powstał.

Mileszczak 28.05.2019 08:04
Jako że mieszkam w pobliżu przyszłego parku Herberta mogę autorytatywnie wypowiedzieć się na ten temat.Pierwsze prace porządkowe na tym terenie zostały wykonane właśnie za kadencji burmistrza Kożuchowskiego w latach 2010-2014.Wtedy to wiceburmistrzem była pani Iza a więc to co napisane jest w artykule to prawda.Po za tym nie było czegoś takiego jak "zbiorowa mobilizacja mieszkańców". Porządek na tym terenie zrobiła po prostu wynajęta firma i tyle.Dziwi mnie więc ,że ktoś może pisać o honorze i kręgosłupie moralnym a samemu łgać jak bura suka .Takie coś to zwykła hipokryzja.

ff 23.06.2019 08:44
I arab miał być i hotel na 40 pięter budować. :-(

sc 17.05.2019 08:52
Wszystkie ulice na Lipowcu zrobione, powiatowa turystyczna wspaniała jest do testów zawieszenia, oświetlenie wymienione, chodniki porobione to teraz trzeba zrobić park, ławeczki itd. Brakuje alejki spacerowej i ścieżki rowerowej nad jeziorem i basenu.

Gdzie chodniki na Lipowcu?????? 17.05.2019 16:21
A chodniki to gdzie. Chyba w d.......

ja to gdzie ???? 17.05.2019 23:14
Sarkazmu nie paniał ????? właśnie widać na zdjęciu jak "porobione"

Lodzik 15.05.2019 20:05
W chwili obecnej należy ze zdwojoną siłą wziąć się za rozwój miasta, żeby były miejsca pracy a nie za tematy typu "strefa płatnego parkowania" czy " park na Lipowcu" Żenada.

Młoda 17.05.2019 19:35
Teraz to trzeba właśnie pomyśleć o mieszkańcach. Bo jeśli dalej będą uciekać z Augustowa to nie będą tutaj firmy inwestowały, bo nie będzie pracowników. Trzeba właśnie zadbać o takie sprawy jak strefa płatnego parkowania, parki, skwery, ścieżki rowerowe, strefy rekreacji, czyste plaże, dobrze oświetlone ulice, park zdrojowy, nowoczesne budownictwo wielorodzinne, nowoczesne dworce itp. Jeśli o to nie zadbamy to Augustów będzie miastem emerytów.

Lukas 17.05.2019 22:13
Jasne i dla tych rzeczy będą tu zostawać? Nie dla pracy nie dla płacy nie dla tanich mieszkań? Ty jestesteś młoda? Gdzie będziesz pracować? Jakie masz tu perspektywy zawodowe mieszkaniowe? Ty guzik jesteś młoda jak tobie tylko skwery rowery parki ścieżki i plaże potrzebne. Mówisz jak emerytka...

Z 17.05.2019 22:35
A jakiej płacy i pracy Ty oczekujesz w Augustowie? W małym mieście? Jeśli BAT mało płaci to kto ma płacić więcej? Pracy w porównaniu do lat poprzednich jest dużo. Nie ma problemu ze znalezieniem pracy, natomiast wynagrodzenia będą dalej niskie. Dla młodych ludzi pokolenia Z, nie liczy się tylko praca ale wiele innych rzeczy, które można robić w wolnym czasie.

Ludek 18.05.2019 10:09
Ludzie migrują z jednego powodu a mianowicie szukają lepszego bytu a co za tym idzie godnych zarobków bez których trudno jest utrzymać rodzinę i rozwijać swoje pasje . Nie wiem jaką szkołę skończyłaś ale chyba nie było Ciebie na tej lekcji gdy o tym mówili. Nie zatrzyma takiego stanu rzeczy ani park czy ścieżka rowerowa gdy ludzie nie będą mieli pracy i godnych zarobków.

wow.wow 22.05.2019 14:21
Migrują Ci ludzie co coś potrafią, a ich usługi nie są w cenie w danym miejscu i zawsze tacy migrować będą. . Ktoś kto nic nie umie zarobi niewiele więcej w Warszawie niż w Augustowie (a tam zapłaci jeszcze za wyższe koszty życia). Zapytaj się dobrego dentystę, hydraulika, glazurnika, czy mechanika z Augustowa czy chce wyjechać? Odpowie.. ale po co??? Jeżeli jesteś natomiast pracownikiem najemnym - umowa o pracę i nie jesteś w stanie wywalczyć wyższego wynagrodzenia to oznacza że wcale nie jesteś taki dobry i niezastąpiony...

chodniki_most_important 22.05.2019 13:51
https://www.money.pl/gospodarka/nagroda-moneypl-firma-roku-wielton-6383362910164609a.html 22 – tysięczne miasteczko, największy pracodawca i nikt złego słowa nie powie na tą firmę ,a wręcz wszyscy daliby się zabić aby tylko firma ta istniała… A jak w Augustowie z firmami jachtowymi??? Szanujemy? Czy wylewamy pomyje? Zastanówcie się ludzie albo załóżcie własną firmę… I płaćcie tyle aby wszyscy się do was garnęli….. (ale uwierzcie że każdy z Was im bardziej narzeka na szefa, będąc szefem płaciłby jeszcze mniej...) A co będzie jak tych firm w Augustowie nie będzie???? Myślicie że są na stałe????

Zygmunt August 15.05.2019 15:32
Wszak w tym mieście mamy wszystko min. sprawnie działającą na miarę potrzeb komunikację miejską, utrzymanie porządku jest wzorowe , strefa gospodarcza pęka w szwach tyle zakładów tam stoi , ludziska zarabiają krocie i po ciężkim dniu pracy będą mogli odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody..... gdyż daleko mamy do lasów , jezior, rzek . Jeżeli tak to proponuję podobne obiekty,bo przecież nie takie same jak na Lipowcu powstały na: Barakach, Borkach, Ślepemu, Wypustach.... A tak serio to jeżeli ten park będzie wyglądał jak ten w centrum i tak urządzony gustownie to brak mi dalej jest słów ......

Kogiel mogiel po augustowsku 15.05.2019 19:36
A siłownia niedostępna.....bo i po co...jeszcze wezmą i zużyją...a tak nie niszcze się ...widoczna jest jeszcze park będzie ( dobrze byłoby go ogrodzić i zamykać )...i Lipowcu będzie ....jakby luksusowo...

Zenek 17.05.2019 17:09
Każdy porządny fachowiec wam to powie: "Zrobione, to teraz nie używać, to się nie popsuje" ;-)

Marzyciel 16.05.2019 11:45
Przecież jeszcze przetarg nie rozstrzygnięty a ktoś marzy o Parku?????????

Lipowiec 15.05.2019 14:55
Las do okoła , jezioro i jeszcze park ! zapewne będzie oblężony mieszkańcami że o wolnej ławeczce będzie można zapomnieć. A gdzie miejsca pracy w tym mieście ? drogi ? porządek itd Zafundujmy jeszcze 300 dni igrzysk dla ludu !!!! Brawo dla Pana Vice.

Zenek 17.05.2019 17:10
Sądząc po frekwencji w Barze pod Szyną, klientów na ławeczki nie zabraknie.

Jan 17.05.2019 23:18
To dla nich w podzięce za podbicie frekwencji wyborczej .

Obiecane dotrzymane 18.05.2019 22:29
No chyba że tak..

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Reklama