Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 października 2025 16:02
Reklama
Reklama

Studniówka starosty i burmistrza

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1033 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Trzeba koniecznie udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Niestety zdarza się, że otrzymujemy nieuzasadnioną krytykę, tylko dlatego że ktoś przeczytał zajawkę internetową naszych tekstów. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna dostępna jest już we wtorek.
Studniówka starosty i burmistrza

Krzysztof Przekop

W najbliższą sobotę odbędzie się konferencja „Augustów i Ziemia Augustowska za lat 20. Szanse i zagrożenia”. Wspólnie z naszą redakcją organizują ją starosta Jarosław Szlaszyński i burmistrz Mirosław Karolczuk. Celem konferencji jest spojrzenie na Augustów i jego problemy z szerszej perspektywy. Chcemy wspólnie oderwać się na chwilę od patrzenia na problemy z optyki okresu budżetowego, czy kadencji. Odpowiedź na pytanie, co trzeba w powiecie, czy mieście zrobić w kolejnym roku, nie wydaje się trudna. Dużo bardziej skomplikowane są rozważania, co trzeba zrobić w kolejnych 10, 20 czy 30 latach, by kolejnym pokoleniom w Augustowie żyło się coraz lepiej. Trudność jest tym większa, że nie umiemy zadać pytań o naszą przyszłość, a odpowiedzi wydają się niemożliwe do sformułowania. Zbyt dużo niewiadomych. Jednak uważam, że samorządowcy muszą stawiać pytania o przyszłość i za wszelką cenę szukać na nie odpowiedzi. To oni podejmują decyzje, które mogą mieć duże konsekwencje za wiele lat.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do udziału w konferencji w najbliższą sobotę w Hotelu Warszawa od godziny 10. Akredytacje są dostępne w naszej redakcji.



Napisz komentarz

Komentarze

Mauka 17.03.2019 21:51
Obecny burmistrz, tak jak i poprzedni, potrafi tylko zwalniać pracowników. A zrzeszą, przecież to ta sama władza...

?? 13.03.2019 17:41
Czy to prawda że obecny burmistrz przegrał w sądzie sprawę ze zwolnionym przez niego pracownikim?

Takie osiągnięcia Pana K. 13.03.2019 21:39
Czy to prawda, że szykują się dalsze sprawy w sądzie pracy?

? 14.03.2019 17:52
Każdy człowiek ma prawo założyć sprawę w sądzie pracy jeśli czuje się pokrzywdzony przez pracodawcę. Nie dziwię się obecnemu- po szkalowaniu w kampanii wyborczej nie wyobrażam sobie by współpracował z niektórymi ludźmi. Nawet jeśli przegra . I nie stoję tu po niczyjej stronie - po prostu mnie to nie dziwi. A z resztą ci co tak atakowali powinni sami odejść z honorem po wyborach skoro tak im nie pasował obecny. Odszkodowanie za zwolnienie niezgodne z przepisami to nie miliony a wielkość ostatniej pensji. Warto? Wg mnie szkoda nerwow.

Ciekawe 14.03.2019 20:36
A to tak można wydawać publiczne pieniądze???

Elunia 14.03.2019 21:03
Jednej. Z pan która pracuje obecnie a wczesniej tez pracowała z poprzednikiem nie przeszkadzało szkalowac obecnego a teraz bryluje koło niego

Piguła 15.03.2019 09:54
O doktorku już nie wspomnę....

Ślepowron 20.03.2019 20:21
Od tego brylowania to wychudł jak szczapa

? 14.03.2019 22:20
Masz złe info o tej ostatniej pensji. Niech sam się pochwali ile to miasto wyniosło. Ze swego nie płaci.

? 15.03.2019 14:52
?-to powiedz jaka to kwota skoro wiesz a nie szerzysz plotki

?️ 17.03.2019 20:12
W takim razie zwróć się do Karolczuka o udostępnienie tych informacji. I zamiast ratować żałosną sytuację dostaniesz info od niego z pierwszej ręki.

pytanie 15.03.2019 18:15
kiedy ktoś zapyta z jakich powodów przyczułek w starostwie otrzymali wspołpracownicy poprzedniego Burmistrza, ile ich pensje wynoszą?

Błazen 12.03.2019 21:40
I czym ty p. Karolczuk się pochwalić masz? Zwolnieniem ludzi? Aferą z działkami na Rybackiej? Tym że nie potrafisz pilnować własnej korespondencji? A może aferą z faksymilkami. Hm.... A może karrnetem na masaż? Bo póki co to słynny jesteś z powyższych ekscesów.

Mania 14.03.2019 12:35
A to mało i to nie koniec!!!!!

antyhejt 15.03.2019 18:14
szkoda że niektórzy nie potrafią uszanować wyniku wyborów i przeżyć nie mogą, ale co tu dużo mówić dzięki temu maj czas siedzieć na forum i hejtować

Taka tam ..demokracja 18.03.2019 21:42
Myślę że potrafią, mowią przecież o demokratycznych przewidzianych prawem formach weryfikacji stanowiska suwerena co do oceny sprawowania mandatu burmistrza. Procedury przewidziane ustawowo na okoliczność gdyby naród uznał że zaufanie suwerena zostało nadużyte. Lud dał, lud wziął.

Abc 12.03.2019 20:56
W tej kadencji się nie dogadaja to juz widać

zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Leśny ludekTreść komentarza: To racja. Podobnie jest ze strefą płatnego parkowania. Cel jest zupełnie inny niż dochód.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 14:22Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: Trzeci burmistrz kosztuje mieszkańców Augustowa prawie ćwierć miliona złotych rocznie!!!Treść komentarza: W takim razie, dlaczego miasto pod kierownictwem trzech burmistrzów Karolczuka, Chodkiewicza i Sieczkowskiego wprowadzając rok temu płatny parking, "poczęstowalo" opłatami za parkowanie także klientów miejskiej pływalni, siłowni i lodowiska? Uważam, że w obecnej sytuacji zasadne jest zweryfikowanie wpływu uruchomienia płatnego parkingu na frekwencję użytkowników pływalni, siłowni i lodowiska. Czy frekwencja zwiększyła się, pozostala bez zmian, czy jednak zmniejszyła się? P.S. Abstrahujac od iluzorycznego efektu ekonomicznego z parkingu, co do zasady głównym priorytetem przyświecającym właścicielowom i zarządcom tego typu sportowo-rekreacyjnych obiektów użyteczności publicznej powinna być PRZEDE WSZYSTKIM FREKWENCJA. Ostateczny efekt ekonomiczny wynika głównie z umiejętnego zarządzania, które jednak w żadnym stopniu nie powininno wykluczać osób mniej zamożnych, w tym osób z niepełnosprawnościami i rodzin wielodzietnych.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 14:10Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: Też ciekaweTreść komentarza: Naprawdę nie rozumiesz jaki kultura i jej propagowanie mają wpływ na mieszkańców? Oj! :)Data dodania komentarza: 30.10.2025, 13:53Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: KibicTreść komentarza: Zadaj to pytanie burmistrzom. Zapytaj czy chociaż uścisnęli dłoń narciarzom czy kajakarzom przywożącym medale z ogólnoświatowych i ogólnopolskich imprez. Nie mówię już o wsparciu finansowym tych zawodników bo tego nie ma. Zerowa reakcja na potrzeby sportowe od co najmniej połowy tego roku. Szczucie na ludzi, którzy się na tym znają. Kompletna ignorancja i prywatne wojenki. A przez to zerowe wspieranie młodzieży uprawiającej sport w tym mieście.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 13:49Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: drwalTreść komentarza: Dokładnie. Parking jest nie po to żeby zarabiać tylko ukrócić cwaniactwo parkujących z bloków.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 13:01Źródło komentarza: Parking nie przynosi wielkiego dochoduAutor komentarza: Augustów po dekadzie rządów ekipy Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: Tysiące osób z okolicznych wsi i miast pracuje w Augustowie, więc przywożą ze sobą dzieci jadąc do pracy i odbierają z przedszkoli po powrocie z pracy. Ot i rozwiązanie całej zagadki. P.S. Sprawdź statystyki odnośnie liczby mieszkańców Augustowa z ostatniej dekady, to Twoja wątpliwość w kwestii wyludniania się Augustowa powinna się wyjaśnić.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 10:15Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: W technikum jutro Święto Dyni!!!! tak wychowujemy młodzież do wartości. Rozumiem z przedszkolu ale w średniej szkole? Młodzież 15-19 przygotowuje dynie na konkurs i mają się przebierać na pomarańczowo. Za to wyniki maturalne będą kolejny rok fatalne. A czym się zajmuje kolejny wicedyrektor?Data dodania komentarza: 30.10.2025, 09:34Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz naszomiastowopisowska rodzina"☝️👉🤡👺👹🛸🚀🛰🥸🫵💸💰💰💰👈🤝👏🤑Treść komentarza: Urząd miejski oraz CSiR, w tym miejski stadion w Augustowie to nie jest prywatny folwark burmistrza Karolczuka oraz jego dwóch zastępców Chodkiewicza i Sieczkowskiego. "Jeźdźcy augustowskiej apokalipsy" chyba jeszcze nie przebudzili się po wyborach samorządowych z 2023 roku i nadal mentalnie lewitują w czasach głębokiego pisowskiego bezładu, kumoterstwa i siermiężnej, populistycznej propagandy.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 09:03Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Art. 231 kkTreść komentarza: Każdy biega gdzie chce i nic komu do tego. Jeden chce biegać na stadionie, drugi na bieżni w klimatyzowanej sali, trzeci po lesie, czwarty po mieście itd. Problem w tym, że burmistrz Karolczuk prawdopodobnie intencjonalnie łamiąc przepisy prawa, sobie uzurpuje prawo do ustalania regulaminów i cenników obowiązujących na komunalnych obiektach jakby zapominając, że WYŁĄCZNIE RADA MIEJSKA jest organem ustawowo uprawnionym do ustanawiania aktów prawa miejscowego, jakimi niewątpliwie są regulacje dotyczące zasad korzystania z komunalnego stadionu przy ul. Tytoniowej.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:48Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Felek kartofelekTreść komentarza: To chyba nie chodzi o to. UM miasta budując Olimpijski Augustów, zadłużył każdego mieszkańca. Przecież to było na kredyt. A teraz nie można z tego bezpłatnie korzystać? Nie pytali o zgodę wtedy, nie pytają o zgodę teraz. Proszę zerknąć jak wygląda lista pracowników CSiR. Przecież tam kierowników od cholery. Kolesiostwo jak się patrzy.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:30Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Niby tak się wyludnia, każdy o tym mówi a tyle jest prywatnych przedszkoli w mieście które chyba mają się dobrze. To skąd te dzieci, przyjeżdżają spoza Augustowa?Data dodania komentarza: 30.10.2025, 06:32Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: biegaczTreść komentarza: To nie mają gdzie biegać?? Tyle fajnych tras i ścieżek jest w Augustowie. Co to za przyjemność biegać w kółko. Chyba że czasówki i tempówki.Data dodania komentarza: 30.10.2025, 03:13Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: mieszkaniec UstroniaTreść komentarza: Na moście na Lipsk nie było żadnego nowego chodnika, ledwo można było się minąć z inną osobą, stare barierki i wąski przejazd dla pieszych. Dobrze że w końcu jest remont.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:50Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: CiekaweTreść komentarza: Jak teatr amatorski realnie działa na rzecz mieszkańców?Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:38Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Dlaczego zerowe wsparcie ?Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:31Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Pustki i wieje chłodem👍Treść komentarza: Mamo, trafiłaś w sedno! Nie ma tłoku i w dodatku jest jakiś obiekt tego typu, w którym woda w basenie jest jeszcze zimniejsza. Normalnie rewelacja! Tylko, że w komunalnych obiektach, także w miejskiej pływalni w Augustowie nie chodzi o to, aby było najzimniej i przebywało w nich mało osób, tylko żeby korzystało z tych obiektów możliwe najwięcej klientów, było ciepło, czysto i miło, po prostu basen ma tętnić życiem, a nie świecić pustkami. Poza tym w przeciwieństwie do sanatorium, komunalny basen w Augustowie finansowany jest ze środków pochodzących z miejskiego budżetu, który w znacznym stopniu składa się z podatków od wynagrodzeń mieszkańców Augustowa. Tak samo jak urzędnicy zatrudnieni w urzędzie miejskim na czele z trzema "drogocennymi" burmistrzami są w pewnym sensie pracownikami zatrudnionymi przez mieszkańców Augustowa, ponieważ wynagradzani są z publicznych pieniędzy pochodzących w dużej mierze z podatków od wynagrodzeń mieszkańców Augustowa.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 22:09Źródło komentarza: Prośba o obniżenie kosztów usługiAutor komentarza: UrzędnikTreść komentarza: Co za bzdurne tłumaczenie urzędu! Nawet jeśli robią to pracownicy w ramach etatów, to też jest koszt. Każda godzina pracy jest przecież wyceniona. I chyba oczywiste , że pracownicy nie robią tego prywatnym sprzętem, więc po co kłamać, że to są bezkosztowe aktywności. Po co FCh to robi? Czegoś się wstydzi? I o czym w jego przypadku to świadczy? O niewiedzy jak pracuje urząd w tym temacie czy braku szacunku do mieszkańców? A może o jednym i drugim?Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:40Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnikaAutor komentarza: komentatorTreść komentarza: Straszne tchórze naszmiastowe. Na YT mają wyłączone komentarze, a na facebooku za krytyczne komentarze rozdają shadowbany, czyli można pisać i widać komentarz, ale inni już go nie widzą.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:40Źródło komentarza: Augustów TV. Pokrętne tłumaczenia urzędnikaAutor komentarza: JanTreść komentarza: Dziwne mógł Wnukowski działać razem z Jarkiem Szlaszynskim mógłby być to dobry duet a nie brać ludzi nie wiadomo skąd. Może przyjdzie czas na refleksje…Data dodania komentarza: 29.10.2025, 18:54Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: użytkownikTreść komentarza: Co do temperatury na basenie to i tak jest bardzo wysokaData dodania komentarza: 29.10.2025, 14:02Źródło komentarza: Prośba o obniżenie kosztów usługi
Reklama