Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 09:23
Reklama

Psi park w Augustowie

Podziel się
Oceń

Wiadomo już co powstanie w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy podczas czwartej edycji tej inicjatywy wybrali do realizacji sześć obywatelskich inwestycji. Powstanie pierwszy w naszej okolicy Psi Park o nazwie Dogosfera, kurtyna wodna na gorące dni, miejsce odpoczynku rowerzystów i pieszych przy trasie Green Velo do Sajenka. Do tego wybudowane zostaną skałki wspinaczkowe. Poza tym odbędzie się akcja sterylizacji zwierząt i festyn rodzinny.
Psi park w Augustowie

Beata Perzanowska

 

Podczas poniedziałkowej sesji rady miejskiej, która odbyła się 17 grudnia, ubiegłego roku, ogłoszone zostały wyniki IV edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Augustowa zadecydowali, że w 2019 roku zrealizowane zostanie sześć projektów. Na propozycje obywatelskich inwestycji głosowało 3542 uprawnionych osób. Podobnie jak w poprzednich edycjach zdecydowana większość mieszkańców oddała głos za pośrednictwem strony www.zmieniamy.augustow.pl. Najwięcej głosów, bo aż 466 oddano na projekt Dogosfera-Psi Park w Augustowie. Tym samym został on wybrany do realizacji w 2019 roku. Inwestycja polegać będzie na stworzeniu wybiegu dla psów, który usytuowany zostanie na terenach zielonych w okolicy ul. Sucharskiego i Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Miejsce zostanie ogrodzone i oświetlone. Czworonogi będą mogły tam się wybiegać bez smyczy i kagańca oraz bawić. Zostanie wybudowany dla nich tor przeszkód z tunelem, poręczą i obręczą do przeskoków, słupkami do slalomu oraz potrójną platformą. Na terenie Psiego Parku będą znajdować się pojemniki na śmieci. Na obrady, gdzie ogłaszano wyniki budżetu przyszli sympatycy psów wraz z czworonogami. Wszyscy cieszyli się z tej decyzji mieszkańców. Koszt tej inwestycji to 132 915 zł. Kolejnym projektem wybranym przez mieszkańców miasta są skałki wspinaczkowe, na których budowę zaplanowano 177 000 zł. Na ten pomysł głosowało 391 osób. Ta inwestycja polega na zamontowaniu grupy trzech, wolnostojących skałek wspinaczkowych o różnej wysokości i poziomach trudności umożliwiających treningi wspinaczkowe zarówno najmłodszym, jak i młodzieży. Skałki będą usytuowane przy plaży w dzielnicy Borki. Trzecią, dużą inwestycją, którą 163 głosami wybrali augustowianie jest montaż kurtyny wodnej na gorące dni, która będzie rozstawiana na Rynku Zygmunta Augusta. Koszt tego zakupu wyniesie 9500 zł. Czwartym przedsięwzięciem, który uzyskał także 163 głosy jest budowa @-MOR-miejsca odpoczynku rowerzystów i pieszych przy trasie Green Velo do Sajenka, której koszt wyniesie 59 810 zł. Augustowianie w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego wybrali także mniejsze projekty. Akcja Sterylizacja, która ma być przeprowadzona wśród zwierząt domowych właścicielskich. Zabiegi będą wykonywane u kotów i psów w gabinetach weterynaryjnych na terenie Augustowa. Warunkiem skorzystania z tej akcji jest bycie mieszkańcem miasta. Ten projekt, którego szacowany koszt wyniesie 40 300 zł, zyskał 955 głosów. Mieszkańcy Augustowa 493 głosami wybrali także pomysł Festynu Rodzinnego „BUDUJEMY WIĘZI – OD JUNIORA DO SENIORA". Festyn zaplanowano przy Amfiteatrze w okresie letnim. Podczas tej imprezy odbędzie się mnóstwo kulinarnych i nie tylko atrakcji. Będą zjeżdżalnie dla dzieci, zabawy i warsztaty. Szacowany koszt tej imprezy wynosi 34 255 zł. W sumie tegoroczna pula Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego wyniosła 500 000 zł.


Napisz komentarz

Komentarze

zniesmaczony 08.01.2019 14:21
taka sytuacja ,przyjechali znajomi z psiakiem ,zakwaterowani byli w miejscowosci pod Augustowem ,Pani z pensjonatu pokazala im dzika plaze gdzie moga isc z psiakiem i sie pokapac ,piesek czysty,szczepiony,odrobaczony,raz na pol roku wizyta u weterynarza,psiak biegal za pilka do wody kiedy przyszla rodzinka z dzieckiem ,zafochani naskoczyli na moich znajomych ze pies w wodzie ,pomysleli ok jest dziecko bezpieczniej bedzie zabrac psiaka ale tylko zeby biegnac do wody nie zrobil krzywdy malemu.mamusia rozebrala malego do golusia po czym mlodzieniec ok 2 lat zrobil siusiu i kupke do jeziora ,szanowna mama i tata oczywiscie nie posprzatali tylko gowienko sobie podryfowalo ku chwale ojczyzny,jak moi znajomi zwrocili uwage zostali obrzuceni chamskimi odzwywkami ...... taka piekna okolica i ludzie co niecierpia jak sie psiaki kapia w jeziorze tyle ze zwierzeta w wodzie nie zalatwiaja swoich potrzeb ,z ludzmi bywa roznie

Chudy 08.01.2019 18:07
Z tą kupą do wody to chyba przesadzasz. Nie wierzę, że można narżnąć do wody. A jak już to co komórki nie masz, żeby zrobić zdjęcie?

tłusty 09.01.2019 10:16
nie każdego stać na smartfona.

chudy 09.01.2019 15:47
No, ale komórkę to ma każdy

ddd 09.01.2019 16:30
Tylko współczuć.

niesmaczne 08.01.2019 20:25
Leją do wody aż miło a na brzegu zostawiają sterty śmieci , puszek , butelek ..ale takim się nie zwróci uwagi bo w ryj ...

I tyle. 07.01.2019 18:33
Psi Park-jawna dyskryminacja innych gatunków zwierząt.Bo ich jest najwięcej? Może ci co maja papużki zechcą budowac dla nich woliery do fruwania ? Jasne,można pisać wniosek a czy przejdzie inna sprawa.Jestem ciekawy czy w takim parku psy bedą wspólnie czy w pojedynkę się bawić,odprężać bo nie każdy jest aniołkiem i co wtedy jak będą się zagryzać ? Co wtedy mówi projekt ? ? ? Za prawie 60.000 @MOR- można również było załatwić to inaczej-np fundując 2 Ławki Niepodległości z niskim wkładem własnym miasta-Bakałarzewo ma!!! i np Sokółka 2 sztuki.Jest internet,a stojak na rower można dostawić-zaoszczędzone mogło zostać troche kasy,co najmniej kilkanaście tyśięcy,-ale w Augustowie-tak krzyczą o budżecie,że zapomnieli o takiej możliwości.Sami fahofcy,Mieszkańcy widzą wasza nieudolność.

M 08.01.2019 13:58
hahha lawki niepodleglosci i jeszcze kilka innych pomnikow ku czczi wladzy lub histori ,laweczke mamy z Beata prosze sobie pojsc i posiedziec ,ale taka papugarnia to niezly pomysl ,dobrze zorganizowana daje frajde i nie meczy ptakow ale to juz bardziej pomysl na biznes nie na budzet miasta ...

milo 07.01.2019 13:22
Normalny właściciel nigdy nie pozwoli swemu pupilowi załatwić się w takich miejscach "na twardo". Natomiast blokowe kotki robią sobie bez naszej wiedzy z każdej piaskownicy wielką kuwetę . Ktoś powie że kotów tam nie widać i słusznie bo kotki wstają wcześniej od nas aby wykonać codzienną toaletę w miejscu gdzie później nasi milusińscy grzebią rączkami w piasku. Glistnicę i tasiemczycę "łapie" się raczej od zwierząt dzikich które zostawiają jajeczka tych pasożytów na zjadanych przez nas jagodach a i w jeziorach liski też lubią się zamoczyć, dlatego nie można wszystkiego co złe przypisywać psom bo to nie psy są winne tylko ich pozbawieni wyobraźni opiekunowie.

Mariola 08.01.2019 14:05
no niestety na kotki lub dzikie zwierzeta nie mamy wplywu ale widzialam wiele razy jak wlasciciele wypuszczaja swoje 4 nozne pociechy z klatek bo im sie dreptac nie chce na dol ,psiaki do piaskownicy,zalatwily swoja potrzebe i pod klatke, nikt oczywiscie po nich nie posprzatal ,widzialam wiele razy jak wlasciciele nie sprzataja po swoich psiakach ,zwracalam uwage,bylam ignorowana,jak sprzatalam po swoim z dzieckiem w nosidelku ludzie sie zatrzymywali i dziwili .trzeba jakiejsc kampanii zeby uswiadomic ludziom jakie to wazne.ps do gd wlasnie koty i dzikie zwierzeta przenosza wiekszosc chorob pasozytniczych....

gd 07.01.2019 11:44
Z tym psim parkiem to bardzo dobrze, bo średnia przyjemność pływać w jeziorze gdy paniusia z wielkim psem przychodzi i myje go szamponem. I nie chodzi o brud a o choroby psożytnicze: glistnica, tasiemczyca itd. Swoją drogą czy ktoś ustawi w końcu nad Neckiem tabliczki zakaz wprowadzania psów do wody?

M 08.01.2019 13:55
psy sa bardzo czesto czystsze od ludzi ktorzy sie tam kapia

df 08.01.2019 18:11
A co pobrudziłaś psa jak weszłaś do wody?

ffff 10.01.2019 13:35
no w Necku bym sie kapac bal czasami i psa tez bym tam nie wpuscil ,szczgolnie po zawodach motorowek

headandshoulders 09.01.2019 10:18
Ile razy w lato widziałem jak ludzie po pracy w latach 90 przychodzili z szamponem,mydłem i myli sie w Necku i co? Jezioro jest,ludzie czyści,rybek więcej...

23f 09.01.2019 16:27
Kiedyś to sr....ć chodzili za stodołe. A buraki jakie duże!

Mariola 07.01.2019 11:22
super ,psi park bardzo sie ciesze zeby jeszcze Pan Kozuchowski ogrodzil place zabaw dla dzieci by psiaki wypuszczane z blokow na siusiu samowolnie nie mogly sie tam zalatwiac bylo by super ale to juz dobra wola spoldzielni nie miasta

Temperatura: 25°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama