Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 października 2025 17:34
Reklama
Reklama

Augustów ma śmierdzieć. To atrybut miast turystycznych

Podziel się
Oceń

Na Rybackiej śmierdzi szambem. Radni opozycji otrzymują skargi od mieszkańców. Prezes miejskiej spółki kanalizacyjnej twierdzi, że z takimi trudnościami zmagają się inne miasta turystyczne, choć przyczyną jest zbyt mała ilość ścieków. Pozostaje zatem pogodzić się ze smrodem i cieszyć się faktem, że nie jesteśmy osamotnieni.
Augustów ma śmierdzieć. To atrybut miast turystycznych
O fetorze w mieście mówiła na początku kadencji Jolanta Oneta Roszkowska (na zdjęciu).
Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Augustów ma mnóstwo problemów na starcie sezonu turystycznego. Niedawno usłyszeliśmy o kolejnym. Chodzi o intensywny smród szamba unoszący się nieopodal błoni nad rzeką Nettą. O sprawie poinformował radny Marcin Kleczkowski, do którego zwrócili się mieszkańcy. Ale to nie relacja Kleczkowskiego o smrodzie zrobiła największe wrażenie. Prezes spółki miejskiej stwierdził, iż jest to normalne w mieście turystycznym. Czy zatem nie da się w tej sprawie nic zrobić?

Czy jesteśmy skazani na fetor szamba w Augustowie?

-Problem z ogromnym smrodem na ulicy Rybackiej zgłaszali mi sami mieszkańcy. To od nich usłyszałem, że na posesjach wyczuwalny jest zapach szamba -relacjonuje Marcin Kleczkowski.

-Słowa prezesa Buczyńskiego, że problem smrodu dotyczy wszystkich miast turystycznych, traktuję w kategoriach ponurego żartu. Ta wypowiedź pokazuje nam niefrasobliwość miasta w rozwiązywaniu bolączek zgłaszanych przez mieszkańców. Pomijając całą absurdalność opinii prezesa należy zauważyć, że nie zaproponował on żadnego rozwiązania. Według prezesa kolektor ściekowy na Rybackiej został wykonany prawidłowo, a problemem jest za mały zrzut ścieków -wskazuje Kleczkowski.

-Skoro pan prezes brnie w narrację o zbyt małej ilości ścieków i w tym upatruje przyczyny problemu, to może powinien zawnioskować do użytkowników kanalizacji, takich jak pani radna Bielawska, aby używali więcej wody w toalecie. Prezes potwierdza jednak, że to kanalizacja ściekowa jest powodem smrodu. Oczekiwałbym, że nie będzie bagatelizował tej sprawy -dodaje radny PiS.

Opinia prezesa może konkurować z poradą burmistrza

Kilka miesięcy temu burmistrz Mirosław Karolczuk zaproponował, by mieszkańcy borykający się z wysokimi kosztami ogrzewania miejskiego udali się po pomoc do opieki społecznej. Gdy wydawało się, że nikt nie jest w stanie dorównać burmistrzowi, prezes Bartosz Buczyński rzucił mu poważne wyzwanie w robieniu z ludzi wariata, bo w jego wywodach nie można znaleźć żadnego sensu.

Rozwiązanie problemu ze smrodem na ulicy Rybackiej wydaje się poza zasięgiem władz miasta.

Ulica Rybacka w Augustowie i jej okolice to jedna z wizytówek turystycznych naszego miasta. Wynika to z faktu bliskości bulwarów i błoni nad rzeką Nettą, gdzie można oddać się relaksowi. Czy w takich okolicznościach przyrody cokolwiek może zakłócić sielankę i błogą rekreację? Okazuje się, że tak i jest to bardzo wstydliwe zjawisko. Chodzi o unoszący się fetor szamba.

Śmierdzące osady skapywały na augustowskie ulice?

W trwającej kadencji Marcin Kleczkowski wielokrotnie odnosił się do funkcjonowania spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie. Krytykował ugrupowanie Nasze Miasto m.in. za „odłożenie na półkę” modernizacji oczyszczalni ścieków, choć środki na tę kosztowną inwestycję były na wyciągnięcie ręki. Również na ostatniej sesji poruszył tematykę wywozu osadów z Augustowa.

-Co chwilę słyszymy od prezesa Buczyńskiego, że gospodarka osadami w Augustowie będzie wyglądała tak, jak powinna wyglądać w mieście turystycznym. Tymczasem doszło do sytuacji, że osady te były wywożone poza miasto przeciekającymi ciężarówkami. Kiedy na jednej z sesji wspomniałem, że osady wyciekały na ulice Augustowa powodując smród, słyszałem pod moim adresem zarzuty o pomówienia i sugestie zgłoszenia mnie do prokuratury. Uważam, że powinno się raczej powiedzieć, jaka firma zajmowała się wywozem i jakich używała środków transportu. Zamiast pokazać dowody i rzeczowe informacje, zamierzacie mnie ścigać -ocenił Kleczkowski.

-To pokazuje, jak podchodzicie do spraw inwestycyjnych, wymagających wysiłku finansowego, by w mieście turystycznym i na wjeździe do miasta nie śmierdziało fekaliami -dodał radny PiS.

Mieszkańcy powiedzieli radnemu o wielkim smrodzie

Z niedawnej dyskusji radnych zapamiętamy przede wszystkim wątek ulicy Rybackiej. Marcin Kleczkowski poinformował, że mieszkańcy zgłaszają do niego problem intensywnego smrodu. Radny PiS przypuszcza, że przyczyną mogą być niewłaściwe działania właścicieli położonych nieopodal restauracji. Kleczkowski przyznał, że podobne podejrzenia mają również mieszkańcy.

-Pojawiają się problemy z siecią kanalizacyjną w mieście. Chciałbym, żeby w końcu na ulicy Rybackiej nie śmierdziało szambem i pracownicy wodociągów nie musieli co tydzień udrażniać odcinka kanalizacji przy tej drodze. Mówię tu zwłaszcza o czasie letnim. Smród w tym ważnym miejscu turystycznym miasta może wynikać przede wszystkim z działań restauratorów na ulicy Rybackiej. Być może nie mają separatorów i zrzucają do kanalizacji ścieki pełne tłuszczów lub niewłaściwie separatory serwisują -oceniał Kleczkowski, podpierając się opiniami pracowników spółki.

-Dlaczego spółka miejska wydaje pieniądze mieszkańców na serwisowanie czyichś biznesów, w tym związanych z radnymi, a problem jest nierozwiązany? Przypomnę, że na ulicy Rybackiej położony jest nowy asfalt i nie można przebudować sieci kanalizacyjnej. My wszyscy zrzucamy się na udrażnianie kanalizacji, bo ktoś wypuszcza ścieki pełne tłuszczu. Faktem jest, że na Rybackiej śmierdzi szambem. Nawet podczas sesji widywaliśmy z okna, że przy rondzie stawiały się ekipy i przetykały rury. Dla mieszkańców i turystów jest to obraz miasta i funkcjonowania obszaru związanego z odprowadzaniem zanieczyszczeń -stwierdził radny Marcin Kleczkowski.

Bielawska żąda przeprosin od Kleczkowskiego

Opinię Kleczkowskiego z wielkim oburzeniem odebrała Sylwia Bielawska. Nie jest tajemnicą, że wraz z rodziną prowadzi ona lokal gastronomiczny na Rybackiej. Od dawna słyszymy głosy, że burmistrz Karolczuk jest szalenie życzliwy dla tegoż interesu. Chodzi np. o brak strefy płatnego parkowania, a także o budowę placu zabaw w bliskiej okolicy. Bielawska uważa sugestie Kleczkowskiego za oszczerstwa. Ocenia, że radny PiS ma obsesję na punkcie związanego z nią biznesu. Radna koalicji rządzącej domagała się przeprosin na sesji.

-Padły tu oszczercze słowa wobec mnie i mojego męża. Pan Kleczkowski ma chorobliwą fobię, żeby nas oczerniać. Chciałabym zapewnić, że obiekt mojego męża posiada separator tłuszczu i jest on systematycznie wybierany przez wyspecjalizowaną firmę. Żądam przeprosin od pana Kleczkowskiego -relacjonowała na sesji Sylwia Bielawska, radna z ugrupowania Nasze Miasto.

Podczas remontu ulicy należało naprawić kanalizację

Tomasz Miklas przypomniał, że miasto kilka lat temu remontowało ulicę Rybacką i w ramach tej inwestycji powinno przeprowadzić naprawę kanalizacji. Może pomogłoby to w rozwiązaniu problemu? Jest to przyczynek do dyskusji nad jakością modernizacji ulic prowadzonych przez burmistrza.

-Na posesjach zlokalizowanych na Rybackiej śmierdzi szambem. Czuć to szczególnie w okresie letnim. Przypomnę, że kilka lat temu prowadzono remont Kilińskiego i Rybackiej. Zwracałem się wówczas o to, aby korzystając z rozkopania ulicy, wykonać też prace w zakresie kanalizacji. Chodziło o jej udrożnienie, żeby ten remont był kompleksowy i nie trzeba było do niego wracać po położeniu nowej nawierzchni i chodników. Nie zrobiono tego i zapewniano nas, że wszystko jest w porządku, a kanalizacja będzie drożna. Być może nadarzy się okazja do naprawy, gdyż kostka na ulicy Kilińskiego jest wadliwa i musi zostać wymieniona -skomentował Tomasz Miklas.

Zdumiewające słowa o problemie miast turystycznych

Głos w debacie zabrał prezes miejskiej spółki Bartosz Buczyński. Jego wypowiedź przejdzie do historii. Dowiedzieliśmy się, iż wszystkie miasta turystyczne mają taki sam kłopot jak nasze.

-Średnica oraz przepustowość sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Rybackiej jest odpowiednia. Chcę zapewnić, że przedsiębiorstwa i restauracje są kontrolowane. Jeszcze przed inwestycją na tej ulicy rozmawialiśmy z wszystkimi przedsiębiorcami, sprawdziliśmy czy mają zamontowane separatory. Potwierdzam, iż mają -komentował prezes spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie.

-Jest tam za mały przepływ ścieków i za mały ich zrzut. Podejrzewam, że jeździcie państwo do nadmorskich miast turystycznych. Zauważcie też, że wszyscy mają ten sam problem, bo jest to problem miast turystycznych. Przechodzę przez ulicę Rybacką codziennie. Postaram się przejść nią jeszcze bardziej dokładnie, żebym poczuł ten zapach -powiedział prezes Bartosz Buczyński.

Buczyński oznajmił, iż na kolejnej sesji poinformuje, ile razy w roku czyszczona jest kanalizacja na Rybackiej przez pracowników jego spółki.

Do słów prezesa odniósł się radny Kleczkowski.

Kleczkowski uważa słowa prezesa za absurdalne

-Przed chwilą usłyszeliśmy, że problem smrodu jest powszechny w miastach turystycznych. To dziwne informacje, z którymi się nie zgadzam. To jakiś absurd. Smród pojawia się ponownie również w dzielnicy Wypusty. Należy zadać pytanie, czy nadal przeszkadza to radnej Roszkowskiej, która kiedyś zgłaszała ten problem, a potem nagle przestało jej śmierdzieć -zauważył radny PiS.

O smrodzie w naszym mieście mówi się już od kilku lat

Rzeczywiście dawniej problem smrodu w mieście poruszała radna Jolanta Oneta Roszkowska. Na początku kadencji potrafiła surowo ocenić rzeczywistość Augustowa. Mówiła, że w różnych częściach miasta wyczuwany jest odór i wcale nie była usatysfakcjonowana z odpowiedzi otrzymywanych od prezesa spółki miejskiej.

Kilka lat temu, gdy Roszkowska została już wierną koalicjantką burmistrza Karolczuka, na sesji omawiano czystość i porządek na terenie miasta. Pojawił się wątek fetoru na Śródmieściu pochodzącego z pojemników na śmieci. Radna Roszkowska zasłynęła wtedy z bardzo kontrowersyjnej wypowiedzi. Przewodnicząca komisji rewizyjnej znalazła szokujące rozwiązanie kłopotu ze śmieciami na Śródmieściu. Rozwiązanie dostrzegła w zasypaniu Śródmieścia śmieciami, by fetor był bardziej nieznośny. Wydaje się, że opinia radnej była nie tylko radykalna, ale zwyczajnie bezmyślna i świadcząca o brakach kompetencji.

-Mam wrażenie, że chcąc zrobić coś konkretnego i doprowadzić do porządnego ładu, czasami trzeba sięgnąć dna. Wydaje mi się, że w tym momencie to dno jest chyba potrzebne. Jeżeli Śródmieście zasypie się śmieciami i będzie niesamowity fetor, to może zaczniemy chodzić do prezesa Kożuchowskiego i próbować wymusić na nim jakieś rozwiązanie. Wydaje mi się, że dno jest potrzebne nam, mieszkańcom Śródmieścia, żebyśmy indywidualnie podjęli walkę z podrzucanymi nam śmieciami -zszokowała Jolanta Oneta Roszkowska na sesji z czerwca 2021 roku.


Napisz komentarz

Komentarze

ooloo 16.07.2023 14:20
Powinniśmy być dumni z tego smrodu, bo to nasz smród rodzimy. Smród naszego miasta..

Taki nasz los śmierdzący 14.07.2023 17:50
Musi śmierdzieć i basta. Dopóki Mirek rządzi ze swoimi interesownymi skorumpowanymi przydupadami, będzie w Augustowie śmierdzieć

zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: użytkownikTreść komentarza: Co do temperatury na basenie to i tak jest bardzo wysokaData dodania komentarza: 29.10.2025, 14:02Źródło komentarza: Prośba o obniżenie kosztów usługiAutor komentarza: Art. 231 kkTreść komentarza: Panie radny Andrzeju Zarzecki, czy to rada miejska ustanowiła niedopasowane do możliwości ekonomicznych lokalnej społeczności, tj. bardzo wysokie ceny za korzystanie z augustowskiego stadionu, nomen omen będącego komunalnym obiektem sportowo-rekreacyjnym użyteczności publicznej? Czy może kierownik tego obiektu lub inny miejski urzędnik ustalił cennik na miejskim stadionie nie posiadając umocowania do stanowienia prawa miejscowego? Właściciel prywatnego obiektu ustala wedle swojej woli zasady korzystania i cennik, ale w tym przypadku to wyłącznie rada gminy ma ustawowo zastrzeżone właściwości do ustalania regulaminu poprzez ustanawienie uchwały odnośnie regulaminu i cennika na tym ogólnodostępnym komunalnym obiekcie stanowiącym w tym przypadku majątek Gminy Miasto Augustów.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 10:50Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: kotTreść komentarza: Drożej - mniej klientów. Mniej klientów - mniejsze zużycie. Mniej roboty dla naszomiastowej kierowniczki, a na pensję musi być.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 22:41Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: mattTreść komentarza: Dobrze kminisz. Po stronie Borek, przy plaży już działeczka czeka żeby "Pod gruszami" wybudować.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 22:34Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: misioTreść komentarza: kładkę budują, zapewne pieszo rowerową. Bardzo dobrze, że to się dzieje bo będzie bezpieczniej można dostać się na plac na ustroniu czy też do ścieżki na przy drodze na Lipsk.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 22:30Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: loloTreść komentarza: Trzeba się przemęczyć do 2028 roku. Będzie obwodnica Białobrzeg i będzie z głowy. Może jakiś urzędas dał ciała i ścieżka rowerowa za blisko drogi i ze względów bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 22:25Źródło komentarza: Akcja Prędkość w Augustowie: 82 wykroczenia i 55 mandatówAutor komentarza: tatuTreść komentarza: Nie wolno! Może okazać się kolegą Filipa i będzie niezręcznie.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 22:21Źródło komentarza: Akcja Prędkość w Augustowie: 82 wykroczenia i 55 mandatówAutor komentarza: JoannaTreść komentarza: Pan Szczudło to tylko myśli jak zabłysnąć na Facebooku ze swoim szefem Wnukowskim , a na odpowiedź nie umie odpowiedzieć tylko pracowników cały czas wysyłaData dodania komentarza: 28.10.2025, 22:13Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Panie przewodniczący rady miasta , tak pan obiecywał kosze na ulicy Konopnickiej i więcej ławek , a przez dwa lata ledwo mamy 2 ławki a koszy na śmieci dalej brak , a nie wspomnę o obiecanym parkinguData dodania komentarza: 28.10.2025, 22:10Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: Prawie jak w naszomiastowym folwarkuTreść komentarza: Interesujący artykuł. "Afera w Biłgoraju Jak ujawniliśmy w Onecie, przebudowany za ponad 32 mln zł tor wyścigowy Autodrom Biłgoraj staje się coraz większym problemem dla rządzących powiatem samorządowców z PiS" Źródło: Onet, red. Sebastian BiałachData dodania komentarza: 28.10.2025, 20:48Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: KibicTreść komentarza: Czym dłużej są na tych stołkach tym więcej żałosnych decyzji.... Wsparcie sportu miejskiego - zerowe! Celem jest najwyraźniej zamknięcie klubów, boisk, stadionu i udostępnianie wybranym (czytaj popierającym trójcę). W sumie nazwa Nasze Miasto rzeczywiście oddaje ich tok myślenia. Ciekawe kiedy pomyślą o "Waszym (mieszkańców) Mieście"?Data dodania komentarza: 28.10.2025, 19:29Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Naszomiastowe byznesy, a nie rozwój AugustowaTreść komentarza: Kładka ma służyć byznesom wierchuszki naszomiastowych cwaniaków i ich deweloperskich kontrahentów. Mieszkańcy nie liczą się w tej insrybutorowo-jablonkowej rozgrywce.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 17:54Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Ograniczenie do 60km/h pomiędzy Białobrzegami a Augustowem nie jest przypadkowe. Pomysł na podreperowanie budżetu.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 17:34Źródło komentarza: Akcja Prędkość w Augustowie: 82 wykroczenia i 55 mandatówAutor komentarza: Sąsiad BurmistrzaTreść komentarza: 50 mln w kładkę? Trzeba być idiotą, żeby realizować takie pomysły w czasach, kiedy miasto bardziej potrzebuje schronów (których realnie przecież nie ma). Czy którykolwiek z naszomiastowych myśli o bezpieczeństwie mieszkańców???Data dodania komentarza: 28.10.2025, 17:12Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: AnkaTreść komentarza: Miasto się wyludnia - w jaki sposób beton zatrzyma tu młodych? Miałam nadzieję, że wśród trzech burmistrzów choć jeden myśli naprawdę o tym co tu będzie za 20 -30 lat i o prawdziwych problemach. Ale cóż....Data dodania komentarza: 28.10.2025, 17:08Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: Jeszcze niedawno była mowa, że nie dadzą pieniędzy (jakieś 100 th) na augustowski klub Sparta.... Tyle miejsc w Augustowie do odnowy, naprawy, co by się rzeczywiście przełożyło na zachęcanie turystów......... Zamiast rozwijać miejsca pracy, dawać preferencyjne warunki młodym przedsiębiorcom, rozwijać miasto - będzie kolejny beton..... Po co inwestować w młodzież i rozwój skoro można wywalić 50 mln w beton. Ot logika małomiasteczkowych!Data dodania komentarza: 28.10.2025, 17:05Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: OooTreść komentarza: Ludzie, w tym mieście nie ma wystarczającej ilości koszy na śmieci na ulicach a oni chcą kładki budować!!! Kostka w centrum w wielu miejscach powybijana czy popękana a oni chcą kładkę budować!!! Dofinansujcie Augustowskie organizacje realnie działające na rzecz mieszkańców, jak Teatr amatorski czy stowarzyszenia jak np Pozytywka. Zróbcie 3 ulice więcej w mieście a nie kładkę!!! Zacznijcie od drobnych a potrzebnych rzeczy a nie megalomańskich tworów, które pewnie jeszcze nazwiecie imieniem trzech burmistrzów!Data dodania komentarza: 28.10.2025, 16:57Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: Critica cogitandi vs pisismus populismusTreść komentarza: PiS to nie jest tylko partia kompulsywnie szkodnikującego psuja vel jaroslavus kaczynus i jego usłużnych giermków. PiS to jest przede wszystkim stan umysłu pisowskich aparatczyków i jarkowych wyznawców otumanionych fetorem populistycznego bełkotu defekowanego na suwerena przez jarosławowych kabotynów, krętaczy, picerów oraz innej maści arywistycznych lichwiarzy, sutereniarzy i kiboli.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 15:50Źródło komentarza: Kładka nad Nettą. Pytania o realizację przedsięwzięciaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Nie po to wyremontowano WSPÓLNE MIENIE, aby teraz "niszczyć" obiekt panu Gburmiszczowi. Miejscowi niech po lasach biegają. Dotlenią się, a stadion to na imprezy "elit"..Data dodania komentarza: 28.10.2025, 15:42Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionieAutor komentarza: Niedoimy, dyletanci, gamonie, picerzy, pozerzy i festyniarze z insrybutorowego ganguTreść komentarza: Rozumiem, że dzieci i młodzież z powiatu augustowskiego oraz osoby posiadające "Augustowską Kartę Mieszkańca" nie muszą płacić za korzystanie z miejskiego stadionu?¿ Miejski stadion nie jest obiektem typu: pływalnia, aquapark, wyciąg narciarzy wodnych, lodowisko, hala sportowa itp., w którym działają jakieś urządzenia, układy i instalacje technologiczne, bez których niemożliwe jest korzystanie z obiektu, w tym przypadku bieganie po bieżni stadionu lekkoatletycznego lub płycie boiska. Czy za korzystanie z innych miejskich obiektów użyteczności publicznej, tj.: skateparku, pumptracku, boisk do siatkowki plażowej, placów zabaw, bulwarów też niebawem trzeba będzie płacić? Jak by nie patrzeć, nawierzchnia i infrastruktura uzupełniająca na tych obiektach także się zużywa w mniejszym lub większym stopniu.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 15:32Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą biegać na stadionie
Reklama