Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 10:27
Reklama

Bezczelny atak na radnych opozycji

Podziel się
Oceń

Przed łomżyńskim sądem rozpoczął się proces sądowy, w którym Gmina Miasto Augustów i zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski pozwali redaktora naczelnego „Przeglądu Powiatowego” Krzysztofa Przekopa. To już siódmy proces Przekopa z władzami miasta. Sieczkowski i miasto Augustów, czyli burmistrz, żądają, żeby nie przesłuchiwać świadków strony pozwanej. Sieczkowski i Karolczuk twierdzą, że radni opozycji będą przed sądem mataczyć.
Bezczelny atak na radnych opozycji
Na zdjęciu: Sławomir Sieczkowski.

Autor: Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy.

Osią sporu jest to, czy środki na podwyżki dla ratowników znajdowały się w budżecie Centrum Sportu i Rekreacji przed rozpoczęciem strajku, jak twierdził Sieczkowski, czy trafiły tam dopiero w następstwie akcji protestacyjnej.

-Powodowie wnoszą o oddalenie wniosku Krzysztofa Przekopa, który dotyczy przesłuchania wskazanych przez niego świadków. Powodowie twierdzą, iż świadkowie ci nie mają wiedzy na temat faktów, które dotyczą przedmiotu niniejszego sporu, a zeznania wskazanych przez pozwanego świadków okażą się stronnicze i nierzetelne -to fragment z wniosku, złożonego do sądu przez pełnomocniczkę powodów.

Zauważmy, że Sieczkowski i Karolczuk nie mówią, że zeznania mogą być stronnicze, stwierdzają wprost, że będą stronnicze i nierzetelne.

Kto zdaniem Sieczkowskiego, Karolczuka i ich towarzyszy nie ma wiedzy o faktach, będzie nierzetelny i stronniczy? W ten sposób obrażeni zostali radni opozycji Marcin Kleczkowski, Leszek Cieślik, Adam Sieńko i była radna Izabela Piasecka. To ludzie, którzy najczęściej zabierali głos podczas komisji i sesji, gdy trwał strajk ratowników. To również oni bezskutecznie zabiegali pod koniec kwietnia 2022 roku, by na posiedzenie radnych zaprosić kogoś z księgowości CSiR, kto mógłby potwierdzić, że pieniądze na podwyżki są zabezpieczone w budżecie jednostki. Zwróciliśmy się o komentarz do radnego Kleczkowskiego. Nasz rozmówca jest oburzony działaniem burmistrzów.

-Sytuacja, w której kolejny raz burmistrz i osoby z otoczenia burmistrza podają kogoś do sądu, może budzić zbulwersowanie. Prawie wszystkie te sprawy odbywają się na koszt podatnika. Za awanturnictwo panów Sieczkowskiego i Karolczuka kolejny raz zapłacą mieszkańcy, którzy składają się na koszty funkcjonowania urzędu miasta. Panowie Karolczuk i Sieczkowski znowu zarzucają kłamstwo gazecie w sprawach oczywistych, w których to oni zdecydowanie mijają się z prawdą -podkreśla Marcin Kleczkowski.

-Kiedy rozmawialiśmy o protestach ratowników i wywalczonych przez nich podwyżkach, pan Sieczkowski zapewniał, że przesunięcie kwoty blisko 100 tys. zł z budżetu miasta do budżetu CSiR nie miało związku z podwyżkami. Jest rzeczą oczywistą, że przekazanie tych funduszy jednostce było związane z faktem, że CSiR nie miał środków na zwiększenie wynagrodzeń. Ówczesny dyrektor Paweł Głowacki nie miał z czego zrealizować podwyżek, a burmistrz i jego środowisko całą winę za kryzys zrzucili właśnie na niego. Fakty wskazują na to, że pieniądze na zwiększenie płac zostały wyasygnowane po protestach -dodaje radny PiS.

W ocenie Kleczkowskiego władze miasta liczą na to, że nikt nie pamięta sekwencji zdarzeń.

-Prewencyjny wniosek pana Karolczuka i Sieczkowskiego, w którym kwestionują oni wiarygodność niektórych osób jako świadków, to sytuacja kuriozalna. Jest to de facto posądzanie o możliwość kłamania przed sądem, czyli zarzut wręcz niesłychany. Wynika to z faktu, że pan Sieczkowski obawia się prawdy i tego, co mogą powiedzieć radni, którzy znają budżet i mogą precyzyjnie wskazać, które pozycje zostały zmienione -relacjonuje Kleczkowski.


Napisz komentarz

Komentarze

Uzdrowiciel, wazeliniarz, czy przechrzta? 15.04.2023 16:07
Jeśli mnie pamięć nie myli to w ubiegłym roku na kwietniowej sesji RM w Augustowie z-ca burmiszcza F. J Chodkiewicz stanowczo "deklamował", że sytuacja związana z grupową absencją chorobową ratowników wodnych zatrudnionych w pływalni miejskiej w Augustowie, z którą w żaden sposób nie mógł sobie poradzić ówczesny dyrektor CSiR P. Głowacki, została bezzwłocznie zażegnana dzięki działaniom podjętym przez kompetentnego, długoletniego i doświadczonego pracownika CSiR, a jednocześnie znanego w Augustowie trenera, niejakiego Łukasza Bućko. Uzdrowiciel jaki, a może zawoalowany cudotwórca?

Sigmunt Freud 16.04.2023 18:17
Gdybym miał rozpatrywać oddziaływania pomiędzy "uzdrowicielem " - substancja rozpuszczana", a jego mentalnym, nietuzinkowo pokrętnym "demiurgiem" - rozpuszczalnik, to doszukujac się w tym tandemie zjawisk występujących w przyrodzie, nazwałbym zaistniałe zjawisko solwatacją, a że nie jest to klasyczne oddziaływanie fizykochemiczne, więc prawdopodobnie mamy do czynienia z wyjątkowo silnym powinowactwem "śliskich" mentale fanatycznych arywistów.

prawnik 15.04.2023 03:02
ZAWNIOSKOWAĆ O ZAPRZYSIĘŻENIE ŚWIADKÓW. Pod przysięgą nie mogą kłamać, bo grozi za to kara.

Laik 15.04.2023 09:35
Świadkowie zawsze składają przysięgę i pod odpowiedzialnością karna nie mogą kłamać dlatego chcą ich wyłączenia .

ooloo 15.04.2023 14:32
Niestety nie zawsze składają przysięgę.

belzebub 15.04.2023 16:52
Nie zawsze. Naoglądałeś się filmów, panie Laik. Ale można zawnioskować do sądu, aby zaprzysiągł świadka.

C. G. Jung 15.04.2023 00:31
Myślałem kiedyś, że naszomiastowy miszmasz arywistów, abderytów, kabotynów, krętaczy, populistów, mitomanów, megalomanów, bufonów, sofistów, serwilistów i powinowatych im "śliskich" homo erectus to zorganizowana grupa niedowartościowanych cudaków wzajemnej adoracji, ale wygląda mi to na grupowe odurzenie się władzą i dość groteskowe zafiksowanie się kursie ekstremalnego egocentryzmu z pierwiastkiem zaawansowanej katatymii.

Oby!!! 14.04.2023 22:02
Trener, po co się w to pchałeś? Z łysego zrobiliście głupka, a teraz karma wróci...mam nadzieję!!!

Jedziemy z kokosem 14.04.2023 21:50
Oj Łukaszku, liczę że pojedziesz na przesłuchanie w sprawie do Łomży. Liczę, że i twój były przełożony Pawełek tam się pojawi. I że popatrzycie sobie z uśmiechem w oczka i powiecie prawdę w sądzie, jak było naprawdę. Pawełkowi za powiedzenie prawdy włos już głowy nie spadnie, a tobie Łukaszku? Powiedz prawdę niezależnie od tego czego chce guru.

ooloo 14.04.2023 18:44
Ten gówniarz przekracza wszelkie granice. Oskarża Kogoś przed Sądem i odmawia prawa do obrony. Szczyt bezczelności i ku...twa. Dodatkowo sprawa przed sądem łomżyńskim już sugeruje próbę mataczenia ale ze strony "powoda". Tu sądy już znają pieniacza i całe to podłe towarzystwo. Może jakieś układziki typowe dla NM? Chyba czas nagłośnić w mediach ogólnopolskich działalność tej kliki i wystąpić o zarząd komisaryczny do czasu wyborów. Z nimi nie można rozmawiać dyplomatycznie tylko walić gumofilcem po tych zarozumiałych mordach.

Fiu,,,,fiu,,,, 14.04.2023 17:27
Dokładnie...... przesłuchać Bućkę i ksiegową z CSiR....oj mają dużo do powiedzenia

Temida 14.04.2023 16:21
Proponuję, żeby w pierwszej kolejności bumiszcz Karolczuk, jego z-cy, gł. księgowa CSiR i osoba pełniąca wówczas obowiązki dyrektora CSiR zeznali pod przysiegą, że zapewnione były w kwietniu 2022 w budżecie CSiR środki finansowe na podwyżki płac m.in. dla ratowników wodnych zatrudnionych w CSiR, a następnie niech Sąd skonfrontuje ich zeznania z rzeczywistością w postaci dokumentacji finansowej CSiR oraz przesłucha świadków wskazanych przez pozwanego, których powód chce wykluczyć z postępowania procesowego, odgórnie zarzucając im stronniczość i brak wiedzy w przedmiocie sprawy.

Na co tu czekać? 14.04.2023 21:58
No pewnie. Dosyć macania się po torbach. Jak radni opozycji śpią i zamiast zrobienia trzepanki w adekwatnych paragrafach finansowych CSiRu, wezwać w trybie natychmiastowym do sądu byłego dyrektora, obecnego, księgową, a przede wszystkim tego, który pełnił obowiązki dyrektora po odejściu pana z Ełku. Jeszcze księgową i kadrową przesłuchać i wszystko będzie jasne.

Już wiosna, czas kopać 15.04.2023 09:37
Dokładnie tak. Ale dlaczego ci według nagłówka bezczelnie atakowani radni, nie weszli i nie sprawdzili paragrafów płacowych w CSiR??? Budzimy się panie i panowie.

eee 14.04.2023 15:30
Szczyt bezczelności nie ma granic. To sąd jest od tego aby wydać wyrok, ludzie przed Sądem pod przysięgą składają zeznania. To pan zastępca wchodzi w rolę Sądu, kogo ma Sąd przesłuchać a kogo nie. Coś niesamowitego, kim ten człowiek jest??? wyrocznią, wszystko wie najlepiej brak mi słów na takie zachowanie.Powinni zapłacić z własnej kieszeni za wszystkie sprawy, za to że wydają nasze pieniądze i podważają autorytet innych ludzi. Kiedy się ich pozbędziemy????

IWAN 14.04.2023 16:16
A czego można spodziewać się po tych nie douczonych,narcyzach ich już nic nie może nauczyć pokory,tyle spraw przegranych a oni dalej brną w bagno.O by szybko z niego się nie wydostali.Dla mnie szczytem bezczelności jest to że nakazują sądowi jacy świadkowie mają zeznawać, najlepiej żeby to byli z NM i spadochroniarze.

hahahaha 15.04.2023 02:57
Tak jak podczas procesu Dobkowski vs Przekop. Tam to dopiero byli merytoryczni świadkowie powoda hahaha

Czekam na wiatr co rozgoni 14.04.2023 15:10
Dawać na świadków Głowackiego i Bućkę, który jak twierdził prawdomówny zastępca burmistrza wszystko poukładał jak należy. Dowiemy się wówczas jak było naprawdę. No i o księgowej proszę nie zapomnieć. Oj byłoby ciekawie, gdyby tą trójcę przesłuchać konkretnie pod przysięgą.

o tak 15.04.2023 02:53
Tak, zamiast z góry zarzucać kłamstwo, obrońca może zawnioskować, aby sąd odebrał od świadka przysięgę. Wówczas w przypadku składania fałszywych zeznań zostanie on ukarany. Znam przypadki takich sytuacji. Świadkowie opowiadali rozmaite brednie podczas procesu, a gdy sąd na wniosek obrońcy odebrał od nich przysięgę, nagle zaczęli zmieniać zdanie.

Hhhhhh 14.04.2023 14:53
Szok ?

Sławek 14.04.2023 13:39
Ta władza to jedna WIELKA POMYŁKA.

Co to ma być??? 14.04.2023 13:36
Nie mają na co pieniędzy podatników wydawać!!! Wstyd!!! No tak mecenas musi mieć ruch w interesie.

Temperatura: 13°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Nowinka. Treść komentarza: Moim zdaniem jest to zemsta Jedlińskiego Waldemara, starosty i Wnukowskiego .Pani Chrulska jest bardzo dobrą radą ale , dojeżdża, władzę powiatu to stała się nie wygodna więc trzeba się pozbyć . Jedliński ma wtym dobre doświadczenia, bo kiedyś czynił to w Nowince. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 06:42 Źródło komentarza: Temat Wiesławy Chrulskiej. Co dalej? Autor komentarza: Kolesiostwo, sami swoi, tylko swoim.. Treść komentarza: I stołeczki tylko swoim, wystarczy zapytać uczniów jak niektórzy "pracują". Mogą nawet w czasie matur na wczasy sobie pojechać. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 18:28 Źródło komentarza: Temat Wiesławy Chrulskiej. Co dalej? Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Szkoła Jarosława. "Wuc" trzyma wszystko w jednym ręku i z bozią na ryju.. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 17:49 Źródło komentarza: Absurdy dotyczące sprawy pełnomocnika starosty augustowskiego Autor komentarza: Hdrf Treść komentarza: Ciekawe że radni którzy pozatrudniali swoje rodziny w starostwie nie czerpią korzyści majątkowych . Data dodania komentarza: 12.06.2026, 16:41 Źródło komentarza: Temat Wiesławy Chrulskiej. Co dalej? Autor komentarza: JKD Treść komentarza: rozegrali ją jak małe dziecko niech wróci do szkoły Data dodania komentarza: 12.06.2026, 14:36 Źródło komentarza: Temat Wiesławy Chrulskiej. Co dalej? Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Buractwo wzięło się za " rządzenie " macie efekty Wyborcy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 13:39 Źródło komentarza: Temat Wiesławy Chrulskiej. Co dalej? Autor komentarza: prawo Treść komentarza: Panowie Dobkowski i Wnukowski - jak wam nie wstyd okradać miasto i powiat? Zero pracy, a kasa sama wpływa na wasze konta. Za czasów PRL nie było takich przekrętów, jakie wy potraficie robić. Sterujecie radnymi miejskimi i starostwa z tylnego fotela. Gdzie są organy ścigania, które to w końcu ukrócą? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 12:40 Źródło komentarza: Absurdy dotyczące sprawy pełnomocnika starosty augustowskiego Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i egzekutywy Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰🤑🤝👏📉📉📉🏚🏚🏚 Treść komentarza: Burmiszcz Karolczuk dał się już poznać pod względem rozrzutności w wydatkowaniu publicznych pieniędzy, ćwiczonej przez tegoż specjalistę ds. niegospodarnej polityki kadrowej materializującej się w tworzeniu w urzędzie miejskim i miejskich jednostkach organizacyjnych, kolejnych etatów dojmująco drenujących miejski budżet. Każdego roku setki tysięcy złotych trwonione są wskutek utworzenia sześć lat temu w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza, którym to etatem miejski budżet został już wydrenowany kwotą ponad milion złotych. W związku z powyższym wydatkowanie z miejskiego budżetu kolejnych setek tysięcy złotych na etat pełnomocnika burmiszcza Karolczuka ds. ?¿?, symptomatycznie wpisuje się w drenującyce kompetencje tegoż specjalisty. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 09:54 Źródło komentarza: Absurdy dotyczące sprawy pełnomocnika starosty augustowskiego Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Może w końcu ktoś powie czym ten pełny nocnik zajmuję się i za co bierze nasze pieniądze. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 20:52 Źródło komentarza: Absurdy dotyczące sprawy pełnomocnika starosty augustowskiego Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Chyba pan zapomniał, że jeszcze obstawia ze trzy rady nadzorcze ;) Data dodania komentarza: 11.06.2026, 20:14 Źródło komentarza: Absurdy dotyczące sprawy pełnomocnika starosty augustowskiego Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Ciekawszy jest temat tożsamego stanowiska w Urzędzie Miasta. Funkcje tą pełni kierownik jednego z wydziałów Starostwa, Radny samorządu innego szczebla, doradca Prezydenta RP i tudzież szef struktur pewnego szczebla jednej z partii. Zastanawiam się czy starcza mu doby by ogarną te wszystkie obowiązki wynikające z zakresu obowiązków dla każdego etatu ? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:34 Źródło komentarza: Absurdy dotyczące sprawy pełnomocnika starosty augustowskiego Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: On dopiero wracał z Bożego Ciała. Proboszcz potwierdzi. A Sąd tradycyjnie kolejny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wyda. Ament.. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:55 Źródło komentarza: Pijany motorowerzysta bez kasku i z dożywotnim zakazem zatrzymany przez augustowską drogówkę Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Mam wrażenie, że jest to ruch Ogiera Lipskiego a conto wyborów do Sejmu 2027. Mam nadzieję, że Żurek zdąży to pisowskie qrestwo zdławić.. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:50 Źródło komentarza: Marian Dyczewski o odznaczeniu burmistrza przez prezydenta (video) Autor komentarza: miecio z Suwałk Treść komentarza: na Rynku Zygmunta Augusta, chyba będą rozbierać tego "wstrętnego Cieślikowego" Atola... już buduje sie miasteczko kontenerów dla budowlańców.... Data dodania komentarza: 10.06.2026, 08:08 Źródło komentarza: Nie obwodnica, lecz bariera. Mieszkaniec Augustowa krytykuje plan nowej trasy Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Chłopak o wielkim potencjale, trzymamy za niego kciuki. Data dodania komentarza: 9.06.2026, 17:30 Źródło komentarza: Mikołaj Walulik z biletem do Kanady. Wygrał eliminacje kadry narodowej Autor komentarza: Big congratulations!🤝👏🎉🎇🎆👍 Treść komentarza: Brawo dla Mikołaja Walulika! Data dodania komentarza: 9.06.2026, 12:45 Źródło komentarza: Mikołaj Walulik z biletem do Kanady. Wygrał eliminacje kadry narodowej Autor komentarza: Nina Treść komentarza: Panie Mikołaju! proszę pamiętać o korzeniach. Gratulacje!!! Data dodania komentarza: 8.06.2026, 19:48 Źródło komentarza: Mikołaj Walulik z biletem do Kanady. Wygrał eliminacje kadry narodowej Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brawo Mikołaj! Data dodania komentarza: 8.06.2026, 19:05 Źródło komentarza: Mikołaj Walulik z biletem do Kanady. Wygrał eliminacje kadry narodowej Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Możemy być dumni z Niego. Gratulacje Mikołaj. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Mikołaj Walulik z biletem do Kanady. Wygrał eliminacje kadry narodowej Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: No i gdzie ten gotowy wzór uwag do RDOŚ, z adresem, sygnaturą sprawy i wskazówkami, jak je złożyć??? Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:40 Źródło komentarza: Niechciana obwodnica wraca. Augustów ma 30 dni
Reklama