Wsparli strajkujących nauczycieli

  • 14.04.2019, 20:19 (aktualizacja 06.05.2019 15:14)
  • Beata Perzanowska
Wsparli strajkujących nauczycieli
W niedzielę, 14 kwietnia, na Rynku Zygmunta Augusta, o godz. 19.00 zebrało się prawie 350 mieszkańców Augustowa, by wesprzeć strajkujących od tygodnia nauczycieli.

Beata Perzanowska

 

Akcja odbyła się pod hasłem "światełko poparcia dla nauczycieli". Zebrani stawili się z transparentami noszącymi hasła "Wspieram nauczycieli" i namalowanymi wykrzyknikami. Zaśpiewali też szlagier zespołu Lady Pank "Mniej niż zero" i utwór Perfectu "Niepokonani". Akcję zorganizowały dzieci nauczycieli, a uczestniczyło w niej prawie 350 osób.

Więcej na ten temat czytaj w papierowym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który ukaże się w czwartek, 18 kwietnia. 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtek Malinowski
Wojtek Malinowski 18.04.2019, 16:57
Byłem na tym wiecu , popieram nauczycieli i uważam że powinni strajkować aż do skutku
mama nastolatków
mama nastolatków 18.04.2019, 16:24
Jestem całym sercem za nauczycielami. Dzięki nim moje dzieci mogą rozwijać pasje. Wspieram Was, Nauczyciele, całym sercem.
fred
fred 17.04.2019, 21:14
Wylewacie jad na osoby dzięki którym teraz jesteście tymi kim jesteście, a główny argument to liczba godzin pracy niby 18...jesteście tacy wykształceni, tacy mądrzy to przeczytajcie jak wygląda edukacja w Finlandii ( podobno najlepsza szkoła), albo w Szwecji i wtedy pomyślcie co trzeba zmienić
Sylwia
Sylwia 18.04.2019, 12:56
A pewno nie przeznauczycieli jestem kim jestem
Bez przesady
Bubu
Bubu 17.04.2019, 13:19
Ja też popieram strajk nauczycieli. Oby trwał jak najdłużej.
też
też 18.04.2019, 12:03
:):):):):) , dobre Bubu, do wakacji i dalej
Matka ucznia ACE
Matka ucznia ACE 17.04.2019, 12:44
Wspieram strajkujących nauczycieli matka ucznia z ACE
Krystyna
Krystyna 16.04.2019, 21:36
Najwyższy już czas aby zawód nauczyciela odzyskał swoją godność i szacunek. Nie możemy pozwolić aby elita naszego społeczeństwa była gnębiona i poniżana.
Tomek
Tomek 18.04.2019, 12:58
Przebietajac sie za krowe i spiewajac infantylne piosenki?
wiemcomówie
wiemcomówie 17.04.2019, 08:38
Szanowna Krystyno. Używasz pompatycznych słów pisząc o godności i szacunku dla zawodu nauczycielskiego. Zapewniam, że strajkujący nauczyciele, którzy kosztem uczniów chcą wymusić na władzach podwyżki pensji nie odzyskają ani godności ani szacunku. Bo ten osiąga się innymi metodami a zwłaszcza ciężką pracą. Strajk, który wywołał Broniarz w porozumieniu z polskimi lewakami przyniesie jeszcze większe szkody wielu dziś strajkującym nauczycielom, spowoduje po pierwsze obcięcie wynagrodzeń majowych, więc długi weekend majowy będzie wyjątkowo skromny. Po drugie da też sygnał rządzącym do wprowadzenia dawno oczekiwanych zmian związanych z Kartą Nauczyciela, chroniącą coraz większe rzesze nierobów i nieudaczników oświatowych jakich pełno w naszych szkołach. Zwiększy też pensum nauczycielskie co doprowadzi do ruchów kadrowych w oświacie. Ograniczy urlopowanie do 35 dni jak dyrektorom szkół a podwyższone wynagrodzenie będzie uzależnione od efektów w pracy z podopiecznymi. Wtedy Krystyno stworzy się w oświacie elita, która nie będzie gnębiona i poniżana. Pozdrawiam strajkujących nauczycieli.
Wald
Wald 18.04.2019, 14:03
" kosztem uczniów chcą wymusić na władzach podwyżki pensji" - piloci strajkują kosztem pasażerów uziemionych na lotniskach, lekarze i pielęgniarki kosztem chorych, kierowcy paraliżują komunikację. Na tym polega każdy strajk. A prawo do strajku gwarantuje konstytucja.
wiemcomówie
wiemcomówie 19.04.2019, 08:54
Wald zgadzam się z Tobą, tylko oni nie mówią , że strajkują dla ich dobra. Często pojawiającym się argumentem w strajku nauczycieli nie jest ich kasa lecz dobro ucznia.
Ok ok ok
Ok ok ok 20.04.2019, 22:42
Na tym polega przewrotność i manipulacja uczuciami ale kto nie popiera strajku i pisze o nim krytycznie zostanie nazwany trolem. Natomiast kiedy ze strony strajkujących idą teksty bez argumentów a jedynie z negatywnym ładunkiem emocjonalnym to jest ok.
mieszkaniec Augustowa
mieszkaniec Augustowa 16.04.2019, 19:24
A po co komu statystyki?! Ile ludzi było a ile powinno być?Liczy się tylko to, że są głosy poparcia dla środowiska nauczycieli! I to jest FAKT!!!
Poparcie dla strajkujących nauczycieli spada
Poparcie dla strajkujących nauczycieli spada 18.04.2019, 15:21
Bo statystyki pokazują skalę zjawiska. ostatnie wskazują, że w skali kraju więcej osób jest przeciwna strajkowi. 49% (fakty tvn 24) Moim zdaniem chodzi o okoliczności i formę oraz naruszanie spokoju uczniów w kontekście niepewności czy i jak odbędą się egzaminy, oraz o ekscesy typu próby zakłócenia egzaminów i przypadki bardzo negatywnych form zachowań nauczycieli w stosunku do kolegów z rady pedagogicznej, którzy nie strajkują a dzięki którym (między innymi) odbywają się egzaminy. To wzburza spokój społeczny i pomniejsza szacunek do strajkujących
xxx
xxx 18.04.2019, 19:24
Patrz- definicja strajku. Musi w kogoś uderzyć. Szkoda, że nie w rząd.
franek
franek 16.04.2019, 22:43
Byłoby tysiąc ludzi ..znalazłby się jakiś mądry inaczej i zapytał dlaczego nie trzy tysiące ...to jest wyliczanka bez końca. Po prostu jesteśmy z wami KOCHANI NAUCZYCIELE . To wy jesteście solą tej ziemi i nie poddawajcie się . Hejterzy po to zostali stworzeni na potrzeby obecnej władzy aby skutecznie ich wspierać .Jestem pewien że przed wyborami w 2015 ich działalność była równie aktywna ..tylko my nie mieliśmy jeszcze świadomości jaka to jest siła , lecz teraz ..trolle i hejterzy , NIE DACIE RADY !!!! . Czy warto tracić honor za 2 zł od posta
Frania
Frania 22.04.2019, 15:12
1/ skąd franek wiesz że 2 zł za post ???
2/ w Augustowie mieszka ponad 20 tys ludzi
Ziuta
Ziuta 22.04.2019, 16:16
1/ Same trole to potwierdzają
2/ No i co z tego? Np. żeby zostać radnym wystarczy 130.
Niunia
Niunia 22.04.2019, 19:45
Za stówkę ... ?
Trol ma wielkie oczy?  :):
Trol ma wielkie oczy? :): 22.04.2019, 18:56
Czy to znaczy że franek pisze te płatne komentarze ? Ale chyba na forach powiatowego to na życie nie zarobi? Pewnie w ogóle wszystkich razem komentarzy w tygodniu będzie około 200. -
Jeśli 2 zl za post to niska tygodniówka bo przecież nie wszystkie wpisy są jego. A jeszcze podatek.Oj chyba to nie dotyczy Augustowa takie zarobkowanie przez trolowanie. :):)
rikitikitak
rikitikitak 17.04.2019, 09:34
Na zdjęciu widać kto stoi za tym wsparciem nauczycieli, L. Cieślik były poseł PO, obecny radny Koalicji Obywatelskiej, A. Sieńko kandydat Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Augustowa i jej radny. To augustowscy politycy związani od lat z PO, która przez osiem lat ich rządów zamroziła wynagrodzenia nauczycieli. Trzecim panem na zdjęciu to prezes augustowskiego ZNP, któremu przez osiem lat pasowało to zamrożenie płac, tylko teraz nie pasuje. Na pewno wielu tu piszących zastanawia się do kiedy ta farsa będzie trwała.Odpowiadam do wyborów do eroparlamentu. Skutek ma być jeden. Niezadowoleni nauczyciele i ich rodziny
(grubo powyżej 600tys osób) powinni głosować za jedyną i słuszną Koalicją Europejską obrońcą ciemiężonych i niedocenianych przez PiS nauczycieli. Towarzysze wsio w pariadkie.
xxx
xxx 18.04.2019, 14:59
Poseł, były poseł, każdy ma prawo do swego zdania i udziału w manifestacji. Natomiast nie widziałam większości moich radnych. Czyżby ich ten problem nie dotyczył? Dzieci w szkole społecznej? Czy oświata w mieście to kiepska inwestycja? Wstyd, że nasi radni nie chcą nawet zabrać głosu w sprawie. Niektórzy podobno szkoły odwiedzali, tylko nikt ich nie widział...
Janusz
Janusz 16.04.2019, 16:33
A gdzie te dzieci
Rodzic ósmoklasisty.
Rodzic ósmoklasisty. 16.04.2019, 15:22
Wspieram nauczycieli. Wiem, że nie chodzi im tylko o pieniądze. Walczą o przyszłość naszych dzieci.
Dawid
Dawid 18.04.2019, 12:59
Dobre hahaha
Były niesforny uczeń
Były niesforny uczeń 16.04.2019, 14:30
Popieram nauczycieli, zawdzięczam im to, kim jestem, a pracy nie zazdroszczę.
Plus
Plus 16.04.2019, 13:33
Brawo nauczyciele
uczennica Julia
uczennica Julia 16.04.2019, 13:14
Jestem pod wrażeniem odważnych nauczycieli, którzy walczą o godność i szacunek do swojego zawodu! Wierzę w słuszność ich postulatów. Trzymajcie się!
emerytowany nauczyciel
emerytowany nauczyciel 16.04.2019, 13:10
Nauczyciel to brzmi dumnie! Godność i szacunek po prostu im się należy! Trzymajcie się!
rikirikitak
rikirikitak 17.04.2019, 09:56
Należy się jak psu kość. Szacunek i godność poprzez strajk. Nie pracą, właściwym stosunkiem do ucznia i jego potrzeb, współpracą z rodzicami, troską o dobro szkoły i jej promocje. Więcej kasy i więcej wolnego i murem za ideą, która temu przyświeca. Brawo augustowscy politycy.
rodzic
rodzic 16.04.2019, 13:06
Wspieram nauczycieli! Nie poddawajcie się! Walczcie o przyszłość naszych dzieci!
mama czwartoklasistki
mama czwartoklasistki 16.04.2019, 13:03
Popieram nauczycieli. Bądźcie silni,walczcie o swoją godność i szacunek.
Augustowska celebrytka
Augustowska celebrytka 16.04.2019, 12:59
Byłam, widziałam, jestem za!!!!
Zatroskany rodzic
Zatroskany rodzic 16.04.2019, 12:57
Aby komentować to trzeba było tam być. Byłam, całym sercem wspieram pedagogów.
Matka Maturzystki
Matka Maturzystki 16.04.2019, 12:54
Murem z a nauczycielami!!!
Matka ósmoklasisty
Matka ósmoklasisty 16.04.2019, 12:48
Mimo fali hejtu wylewanego na nauczycieli rodzice i uczniowie WSPIERAJĄ WAS!!! Trzymajcie się!!!
ania
ania 16.04.2019, 12:41
To już dziewiąty dzień naszego strajku. Walczymy o godność i szacunek dla nauczycieli. Dziękujemy rodzicom i uczniom za codzienne gesty wsparcia.
Strajkująca nauczycielka
Strajkująca nauczycielka 17.04.2019, 12:01
Jestem dumna z moich koleżanek i kolegów . Wszczyscy mówią , ze nauczyciele są rozbitą grupą zawodowaą. Pokazaliśmy ze wspólny cel łączy nas. Trwajmy, walczmy o naszą godność i szacunek , nie wstydźmy się tego, ze jesteśmy nauczycielami.
Jula
Jula 18.04.2019, 15:03
BRAWO

Pozostałe