Szlifowali formę w miłych okolicznościach

  • 11.02.2019, 07:41
  • Jolanta Wojczulis
Szlifowali formę w miłych okolicznościach Fot. Lekkoatletyka dla każdego Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie
-Jak co roku nasi lekkoatleci wrócili z Zakopanego pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia –powiedziała Jolanta Sowól, trener UKS Technik Augustów, o zakończonym 3 lutego obozie treningowym. Lekkoatleci z Augustowa w stolicy sportów zimowych szlifowali swoją formę.

Jolanta Wojczulis

Jak już nieraz pisaliśmy na łamach naszej gazety, jedna z najstarszych dyscyplin sportu oparta na naturalnym ruchu czyli, lekkoatletyka już od dawna na dobre zagościła w naszym mieście. To wszystko dzięki realizacji ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Zaangażowani trenerzy z Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie, czyli między innymi Jolanta i Bogusław Sowól z przyjemnością prowadzą eventy lekkoatletyczne z uczniami. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na rozwój cech motorycznych dzieci oraz poprawiają ich sprawność fizyczną. Dzięki wszelkim treningom młodzi lekkoatleci radzą sobie znakomicie, czego dowodem są liczne medale młodych sportowców zdobywane na różnego rodzaju zawodach.

Młodzi pasjonaci sportu nie tylko biorą udział w różnych zajęciach, ostatnio lekkoatleci z UKS Technik Augustów już po raz kolejny z powodzeniem uczestniczyli w zimowym obozie kondycyjnym w Zakopanem (26 stycznia -3 lutego), na którym pracowali nad swoją formą.
-Na obozie przygotowywaliśmy się do wiosennych biegów przełajowych oraz rozwijaliśmy wytrzymałość- poinformowała Jolanta Sowól. –Piękna pogoda, ogrom śniegu i wspaniałe warunki zakwaterowania i wyżywienia zdecydowanie sprzyjały naszym zajęciom treningowym.

Augustowscy lekkoatleci wieczorami pracowali nad sprawnością ogólną, korzystali też z pięknych okolic Zakopanego, uczestnicząc w górskich wędrówkach i marszobiegach.

Społeczność UKS Technik Augustów serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe obozu w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie wypoczynku zimowego.

-Bardzo dziękujemy i zapewniamy, że z godnością promowaliśmy nasze miasto na sportowych szlakach Zakopanego.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe