Artystyczne życzenia dla dziadków

  • 26.01.2019, 09:27
  • Beata Perzanowska
Artystyczne życzenia dla dziadków
Mieszkańcy gminy Augustów, w niedzielę, 20 stycznia, uczcili Dzień Babci i Dziadka. Nie zabrakło muzycznych życzeń, występu kabaretowego, konkursu dla dziadków oraz słodkiego poczęstunku i wspólnego śpiewania. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie.

Elżbieta Sierzputowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie na początku spotkania przywitała zebranych licznie gości oraz złożyła babciom i dziadkom serdeczne życzenia. Potem rozpoczęły się występy artystyczne. Na początku dla dziadków wystąpiło 12 dzieci z zespołu tanecznego „Koniczynki”, prowadzonego przez Halinę Poźniakowską w żarnowskim centrum kultury. Tancerze przypomnieli zebranym trochę już zapomnianego poloneza, walczyka i polkę. Na scenę śmiało potem wkroczyli najmłodsi, a mianowicie dzieciaki z oddziału przedszkolnego i z Zespołu Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie. 15 przedszkolaków wystąpiło z programem „Scenki dla babci i dziadka”. Dzieciaki przygotowały panie Grażyna Krupińska i Agnieszka Tomaszewska. Znany z polskiego filmu utwór „Wielka miłość” wykonał zaś na keyboardzie Łukasz Siłkowski, który ćwiczy swoje umiejętności w żarnowskim centrum kultury pod czujnym okiem instruktora Marka Maciejewskiego. To jednak nie koniec artystycznych emocji. Do śmiechu widownię doprowadziło koło teatralne z filii ośrodka kultury w Borze. Młodzież, przygotowana przez Halinę Suchodolską przedstawiła kabaret pod tytułem „Niedziela handlowa”, inspirowany Kabaretem Młodych Panów. Uczniowie z klas I-III żarnowskiej szkoły podstawowej zaprezentowali zaś przedstawienie teatralne „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”. Spektakl, w którym wystąpiło 20 dzieci przygotowały panie Małgorzata Motulewicz, Elżbieta Jarząbska i Sylwia Niedźwiecka. Natomiast, działające przy centrum w Żarnowie koło teatralno-plastyczne pokazał inscenizację pod tytułem „Zamieszanie w krainie bajek”. W sumie wystąpiło 15 dzieci, które przygotowała Katarzyna Łaban z gminnej biblioteki. Na zakończenie odbyła się atrakcja dla dziadków. W formie muzycznej biesiady przeprowadzono bowiem konkurs pod hasłem „Z kuferka babci”. Helena Miszkiel i Marek Maciejewski wykonywali niewielkie fragmenty utworów, których tytuł należało odgadnąć, a potem publiczność śpiewała je wraz z wykonawcami. Zwycięscy zaś dostawali nagrody. Na zakończenie Zbigniew Buksiński, wójt gminy Augustów, podziękował za spotkanie i złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Imprezę przygotowało Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie, a słodkości były dziełem pań ze Stowarzyszenia Aktywna Kobieta w Żarnowie.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (196)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe