Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Książka pogłębi więzi rodzinne

Książka pogłębi więzi rodzinne
Tomasz Bukłaho przedstawił pomysł zakupu książek o tematyce rodziny dla Biblioteki Miejskiej w Augustowie oraz podjęcie działań w celu promocji obecnie istniejącego zbioru. -Chciałbym, aby była to promocja czytelnictwa i pogłębianie naszej wiedzy dotyczącej relacji rodzinnych, zacieśniania więzi i wychowania dzieci –uzasadnił swoją inicjatywę wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Bukłaho jest nie tylko miejskim radnym, ale również sprawnym organizatorem. Powołał do życia Ćwiarę, o której pisaliśmy kilkukrotnie na łamach naszej gazety. Męska wspólnota wiernych spotyka się regularnie, oddając modlitwie i wymieniając doświadczenia z życia codziennego. Tematem ostatniej konferencji Ćwiary z 4 stycznia była rola mężczyzny w rodzinie. To z inicjatywy T. Bukłaho w Augustowie przed kilkoma tygodniami odbyło się forum wychowawców podwórkowych, będące zalążkiem powołania szerokiej formy uatrakcyjnienia czasu wolnego dla dzieci i młodzieży na wzór większych miast Polski. Dlatego nie może dziwić, że to właśnie on przedstawił wniosek na komisji społeczno-oświatowej. Poinformował, że podjął już konkretne starania w celu pozyskania listy tytułów książek, które miałyby zasilić zasoby Biblioteki Miejskiej. Konsultował się z osobami czytającymi tego typu literaturę, m.in. z pedagogami szkolnymi i psychologami. Efektem czego wyselekcjonowano liczbę około 30 interesujących pozycji.

-Podjąłem inicjatywę, aby poszerzyć księgozbiór biblioteki o książki o tematyce rodzinnej i z zakresu wychowania dzieci. Będę prosił pana burmistrza, o dofinansowanie biblioteki poprzez Augustowskie Placówki Kultury na zakup nowego księgozbioru wraz z audiobookami- mówił T. Bukłaho podczas obrad w Urzędzie Miasta z 16 stycznia. W aktualnych zasobach augustowskiej biblioteki znajduje się już blisko 170 tytułów o podobnej tematyce. Radny liczy, że uda się je rozpropagować wśród lokalnej społeczności.

-Rozpoczęliśmy razem z pracownikami biblioteki przygotowania do kampanii promocyjnej obecnie istniejącego księgozbioru, który mam nadzieję uzupełnić o nowe książki. Jest to kopalnia wiedzy wyjątkowo przydatnej w życiu rodziny, dlatego dołożymy starań by informacja o tym księgozbiorze dotarła do jak największej liczby mieszkańców –stwierdził wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danny
Danny 9.03.2017, 17:09
Inicjatywa wyłącznie wizerunkowa, czyli pod publiczkę. Ci, którzy czytają książki, nie potrzebują pogłębiania więzi rodzinnych. Ci, którzy tego potrzebują, żadnych książek i tak nie przeczytają. Szkoda kasy. Radzę zejść na ziemię i zacząć w końcu działać pragmatycznie.
leśny ludek
leśny ludek 25.01.2017, 08:12
Szczerze wątpię...
guy
guy 25.01.2017, 17:53
i ja ...

Pozostałe