Dyrektor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej GIGA odwołany i powołany

  • 7.08.2018, 18:42 (aktualizacja 07.08.2018 19:18)
  • Krzysztof Przekop
Dyrektor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej GIGA odwołany i powołany
W czwartek, 2 sierpnia, burmistrz Wojciech Walulik odwołał dyrektora augustowskiego PEC Andrzeja Palkę. Decyzja jest o tyle niespodziewana, że Andrzej Palka w październiku miał odejść na emeryturę. Wszystko wskazuje na to, że odwołany dyrektor pozostanie pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej GIGA aż do jesieni. Pytanie na jakim stanowisku.

Otrzymaliśmy  informację, że burmistrz Wojciech Walulik odwołał dyrektora augustowskiego MPEC Andrzeja Palkę. Nasze źródła informują, że powodem odwołania dyrektora Palki mogło być nieprzedłużenie przez niego umowy z Wojciechem Krzywińskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że to Wojciech Krzywiński został powołany na stanowisko dyrektora. Wojciech Walulik jako reprezentant miasta dysponuje 100% głosami na walnym zgromadzeniu spółki. A dyrektora i jednocześnie członka zarządu MPEC GIGA Sp. z o.o. powołuje i odwołuje walne zgromadzenie. 

W lutym 2018 roku pisaliśmy: W MPEC został zatrudniony przewodniczący komisji rewizyjnej Wojciech Krzywiński. I powstał dziwny przekładaniec kompetencyjny. Burmistrz jest szefem prezesa MPEC, burmistrza kontroluje komisja rewizyjna, której szefem jest radny Wojciech Krzywiński, radny Krzywiński zostaje zatrudniony na specjalnie utworzone stanowisko w MPEC i podlega prezesowi MPEC. Kto zatem kogo kontroluje? Być może radny powinien przemyśleć rezygnację z niektórych funkcji by nie obciążać burmistrza podejrzeniami o nepotyzm polityczny. Plotka głosi jeszcze, że zatrudnienie radnego jest przygotowaniem do objęcia przez niego stanowiska prezesa po przejściu na emeryturę Andrzeja Palki. Ale na to trzeba kilkanaście tygodni poczekać.

Przypominamy także, iż Wojciech Krzywiński jest radnym. Powstaje zatem wakat, gdyż radny obejmujący funkcje kierownicze w mieście musi złożyć mandat.

Radny Krzywiński został bohaterem naszej gazety po tym, jak został przypadkowo nagrany w czasie obrad sesji rady miejskiej. Padały tam z ust Wojciecha Krzywińskiego wyjątkowo niecenzuralne sformułowania skierowane przeciwko augustowianom goszczącym na sesji. Od  naszych czytelników  radny otrzymał przydomek Złotousty.  

 

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (219)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SZOK
SZOK Wczoraj, 14:16
Niezły numer?
To jest skandal!
Czy Walulik uważa, że miasto to jego prywatny folwark? SZOK
pamięć
pamięć 16.08.2018, 01:53
Niezły numer zrobił wojtek z wojtkiem
Nie ma co
Oby do wyborów ludzie tego nie zapomnieli
skandal
skandal 16.08.2018, 11:16
nie zapomną
skandal
Kibic
Kibic 13.08.2018, 18:30
Cześć Wojtku. W pracy nie byłeś, bo nie pisałeś
chorągiewki
chorągiewki 13.08.2018, 09:48
Ale jak to jest w tym kraju, że koniec końców zawsze na wierzchu jest tych "dyrektorów z zawodu" i innych obrotowych chorągiewek?
Walulik najpierw startował z PO, potem został dyrektorem LO. Ale powiał wiatr niezależności, to się przytulił do młodziaków w NM żeby mu kampanię zrobili jako niezależnemu. Jak PiS wygrał wybory parlamentarne, to zaraz się zaczął z Zielińskim pokazywać i olał NM. I tak od przystani do przystani, aby w górę. Żona też przecież w wiadomy sposób pracę zmieniła
A Krzywiński podobnie. Kandydował z PiS, ale skoro PiS nic nie dało, to hyc do Wojtka i zaraz się znalazła przypadkowo posada w spółce. Żal na to patrzeć
niestety
niestety 14.08.2018, 16:41
Bo ludzie najwyraźniej kupują chętnie pewne pozy. Patriota, Polak, katolik, dyrektor, mąż, ojciec... cud miód jak ładnie mówi
A, że pod maską strasznie, to nikt nie chce zauważyć
troll
troll 15.08.2018, 22:04
Czasem maska spada, gdy się o mikrofonie zapomina hahaha
nagrania
nagrania 16.08.2018, 11:17
dokładnie
Może gazeta przypomni nagrania?
fala
fala 13.08.2018, 09:43
Wojtuś do szkoły nie chce wrócić bo nie umie poprowadzić lekcji ,młodzieży nie można odwołać ,chyba szykuje się na zastępcę Wojtusia w MPC to będą jaja
wojtusiowy dream team
wojtusiowy dream team 14.08.2018, 16:39
To będzie prawdziwy dream team, dwaj zdolni wojtusie na posadkach
Wyborca
Wyborca 13.08.2018, 13:11
Obaj inżynierowie cieplownicy .....hahaha.....
Tylko w pl w augustowie takie cudenka.
Mam nadzieje że nowy burmistrz to towarzystwo wzajemnej adoracji pogoni !
magnum
magnum 13.08.2018, 08:02
Dyskusję jedynie tak można podsumować ...

...."Żre mnie ta nikczemność polska. Martwi i żre, że tak wszyscy w ślepej nienawiści, w jednym worku(...) Czasami jest tak źle, że wszystko chce się rzucić do diabła i plunąć na to paskudztwo, które Bóg pod nazwą Polaków stworzył! Polska, to wielka rzecz, ale Polacy to arcywielka swołycz...."

Władysław Pobóg-Malinowski
Kato
Kato 12.08.2018, 13:36
Wojtek ma problem, bo już nie ma wielebnego na Borkach. Ciekawe jak sobie poradzi, w końcu taki wielebny to z tysiąc głosów daje.
Wyt
Wyt 11.08.2018, 19:48
W weekend Wojtek mniej aktywny na forum. Od poniedziałku znowu zacznie.
łykend
łykend 12.08.2018, 08:17
Łykend to łykend
Spec
Spec 12.08.2018, 07:29
Grilla robi. Grill daje energię cieplną, więc ciepłownictwo.
Bareja
Bareja 10.08.2018, 20:22
Towarzyszu dyrektorze, przyszła xxx. Nie ma mnie! Ona mnie wk...a na samym wejściu!
fred
fred 10.08.2018, 20:13
Brawo Augustów , dalej głosujcie na pięknego Wojtka, i oszalałego Darka, który już fotel przymierza starosty to będzie pięknie w mieście jak w bajce...jakie społeczeństwo takie władze...
mati
mati 15.08.2018, 12:44
21 października wybory ... ciekaw jestem czy ci co tak tutaj narzekają na obecny "wojtkowy układ" ruszą swoje 4 litery i zagłosują przeciw . Pożyjemy , zobaczymy czy tylko stukać w klawiaturę potrafią i wylewać swe frustracje .Chcesz coś zmienić ?, rusz się do urny bo wybierze za ciebie ktoś bardziej durny .
czworobok polityczny
czworobok polityczny 12.08.2018, 08:19
Dobrany duet
Ale może raczej trójkąt, bo jeszcze złotousty
Ach, czworobok, bo jeszcze mecenas nie od parady
Ale lud wybiera piękno wojtka i jego oblubienicy
Wystraszony lud
Wystraszony lud 15.08.2018, 01:17
Oblubienica z mrożącym spojrzeniem...strach się bać. Ohydny babsztyl
ZUS
ZUS 17.08.2018, 21:53
... i prymitywny ale nochal wysoko!! Na twarzy zapisuje się wszystko...
Mietek
Mietek 15.08.2018, 17:30
To zapewne pisze osoba która KUL ukończyła. Brzydko wykształcony ludzie
Beret niemoherowy
Beret niemoherowy 10.08.2018, 19:40
Jak za PRL. Nie ważne czy się zna, byle by był nasz. Z partii. Tak to wygląda. A powinno byc tak, że do każdej spółki wchodzi człowiek z konkursu: z wiedzą specjalistyczną, programen dla firmy, doświadczeniem. Niestety jesteśmy głupim narodem, że na to politykom pozwala. PIS taki standard bezpardonowo wprowadził. Zasadę BMW. I teraz przy każdej zmianie władzy tak będzie. A w Szwecji pani minister za rajstopy zapłaciła służbową kartą i następnego dnia nie była już ministrą U nas niemożliwe. Wpaść na stołek i ciągnąć ile się da, swoimi obstawiać. To jest obrzydliwe nie do przełknięcia. Macie wybory to decydujcie. Pamiętajcie jednak, że każdy polityk to kłamca z założenia. Będzie kitował to co chcecie usłyszeć, aby mieć wasz głos. A po wyborach zobaczycie fakulca. I tak co 4 lata. Jedyny jest dopby 1 rok przed wyborami, bo obiecują i coś spełniają, żeby mieć głos. Chyba wybory powinny być co rok. Może wtedy Polska podniosłaby się z tej patologii.
prl bis
prl bis 12.08.2018, 08:20
Pełna zgoda
To co prezentuje obecny burmistrz woła o pomstę do nieba
Nie PiS
Nie PiS 10.08.2018, 16:29
Poziom niekompetencji obu Wojciechow jest potworny. Nawet marketing już nie działa. Niesamowite jak PiS potrafi wszystko niszczyć
pr zadziała
pr zadziała 12.08.2018, 08:22
Oj tam, zaraz zaczną krzyczeć o patriotyzmie i będą chcieli prywaciarzowi miliony za dom turka zaplacic pewnie. Z hasłem, że krew przodków itd itp Temat pod wybory
Poza tym wojtek już krzyczy, że adiacent, którego sam chciał jest zły i będzie "Bronił mieszkańców" LOL Kolejny PR pod wybory
Do tego pokaże się z żonką gdzie się da, przetnie kilka wstęg i wygrana w kieszeni
MPEC moze zasponsoruje kilka strowarzyszen i klubów sporowych, bo to tez by pomoglo
Taki kraj, glosy za losy
Zdziwiony
Zdziwiony 10.08.2018, 11:42
Augustow24 przytacza słowa Pana Secjalisty: "Nie można łączyć w funkcji kierowniczej w miejskiej instytucji z mandatem radnego. Złożyłem więc mandat radnego, tak żeby nie było kolizji. Zrobiłem to zanim rada nadzorcza i burmistrz zdecydowali się powołać mnie na tę funkcję - podkreśla Wojciech Krzywiński". Jeszcze nie wiedział, że powołają, a mandat złożył. Czy rozumiecie to? :-)
żal
żal 10.08.2018, 15:23
Oni się nawet nie kryją z ustawką.
Czy mają ludzi za debili?
smutek
smutek 12.08.2018, 08:23
Są po prostu zaprawieni w boju
Wiedzą, że lud zapomni do wyborów, jak się im krzyknie o patriotyzmie, chrystusie i pokaze z żonką w kościele
smutne
odbiorca ciepła
odbiorca ciepła 10.08.2018, 15:02
No jasne Właśnie tak działa PISIORSKA TRANSPARENTNOŚĆ.Pokażmy przy wyborach gdzie jest ich miejsce. Póki co módlmy się o lekką zimę.
szok
szok 9.08.2018, 22:40
Trzeba napisać do Kaczyńskiego co się tu wyprawia. To jakiś skandal. Ustawiają się jak chcą. Miasto to nie prywatny folwark Walulika i Krzywińskiego. Ludzie!
Bp
Bp 12.08.2018, 23:02
Bez jaj. Myślisz że Kaczyński nie wie. Jak Stalin. Był dobry tylko urzędnicy źli. I ludzie pisali do kochanego Stalina i mieli potem wycieczki na Sybir.
Bis
Bis 9.08.2018, 16:59
Wojtuś był dzisiaj krótko w pracy, bo komentarzy nie było. Czwartek to prawie weekend
Ew
Ew 9.08.2018, 13:59
Czy ktoś wie jaka odprawe za trzy miesiące weźmie Krzywiński?
milion
milion 9.08.2018, 22:44
A niech bierze i milion, ale niech nie dotyka więcej miejskiego majątku i zabierze Waliluka na wakacje na alaskę
?
? 15.08.2018, 01:20
Dlaczego akurat na Alaskę?
komedianci
komedianci 9.08.2018, 10:18
Ale to w ogóle jest groteska
Czysta komedia
Mistrz mowy polskiej, który bluzga na sesjach dostaje robotę w spółce. Jednak za mało mu, więc zostaje jej dyrektorem
Wszystko dzieje się szybko i bez żadnego konkursu itp
A burmistrz wojtuś dalej będzie opowiadał dyrdymały, że działa dwutorowo, dla dobra mieszkańców, jawnie i rozważnie, że wszystko idzie w dobrym kierunku ha ha ha ha ha
Czy ciemny lud to kupi? Na razie to oni będą próbowali pewnie kupić lud
A wszystko to w masce wielkich patriotów, katolików i wzorowych ojców rodzin i wiernych mężów buahahahaha
Wierni to oni są
Dwa płuca
Dwa płuca 15.08.2018, 01:25
Zapomniałeś jeszcze dodać, że "Augustów musi mieć dwa płuca" hahaha. Wojtuś i jego wyuczone powiedzonka...wszyscy się nabierają
maski opadły
maski opadły 10.08.2018, 09:43
Najbardziej żenujące są właśnie te maski.
Jesteśmy patriotami, katolikami, porządnymi ojcami rodzin uha uha
A miasto małe i każdy zna tych Panów
Prac
Prac 8.08.2018, 13:39
Firmą byś się Wojtek zajął, a nie tylko na komentarze odpisujesz. Płacimy ci za pracę
odbiorca
odbiorca 8.08.2018, 21:41
Firmą? Trzeba się na niej znać....
Bingo, nie Wojtek
Bingo, nie Wojtek 8.08.2018, 14:22
Nie zazdroszczę ci Wojtek, czy nie piszesz w godz pracy, czy byś napisał to i tak cię posądzą . Taki los
Bono
Bono 8.08.2018, 14:09
Strasznie zawężony macie horyzont wyobraźni i osób w polu widzenia. Wojtek Wojtek i Wojtek. To jakaś obsesja? Nie jestem żadnym z Wojtkòw. Wypraszam sobie. Nie przychodzi wam do głowy że inni ludzie mają coś do powiedzenia?

Cenz
Cenz 12.08.2018, 23:06
No to mów. Jest wolność słowa.
Wojtek
Wojtek 9.08.2018, 06:57
Przychodzi...Wojtek
Historyk
Historyk 8.08.2018, 13:37
Wojciech Nepotyzm Walulik powinien przyjrzeć się historiom ludzi, którzy zadawali się z Wojciechem Cynikiem Krzywińskim. Historie te bardzo źle wróżą Walulikowi.
Bekną za to
Bekną za to 8.08.2018, 14:57
Ha ha ha, to prawda
Ale dobrze mu tak. Jak się człowiek sprzeniewierza obietnicom, zapomina o ludziach, porzuca tych, którym się wiele zawdzięcza, to w końcu sprawiedliwość dopada
Tak będzie z Walilukiem i wspomnicie moje słowa. Oliwa nie rychliwa, ale sprawiedliwa. Wszystko wypłynie na wierzch
Miasto
Miasto 8.08.2018, 20:09
za to że wystąpił z tego NM? litości za to jeszcze nie każą, to wolny kraj w zakresie przynależności do ugrupowań stowarzyszeń i związków,
prawda
prawda 9.08.2018, 10:09
W NM chyba nawet nigdy nie był. Chodzi o nagłą zmianę. Z fana przejrzystości nagle brak konkursów i zakulisowe mianowania i powołania. Ustawki i roszady. Z niezależnego obywatela na przybocznego Pana Z.
Bingo
Bingo 8.08.2018, 14:28
Bardzo ciekawe komu ty sprzed nosa posadę sprzątnąłeś? Ha ha Jakie plany pokrzyżowałeś? Komu? Jakbyś kij w mrowisko włożył ;) ) no, no
lista wstydu
lista wstydu 8.08.2018, 10:03
Każdy w mieście mieszkaniec powinien dostać taką listę wstydu.
Tu mianowana dyrektorka, tu odwołana, tam wsadzony dyrektor, tam prezesik, tu bez konkursu, tam bez konkursu..
A wszędzie pieniądze, pieniądze mieszkańców, a nie prywatne walulika czy krzywińskiego
Taka lista z podsumowaniem pomogłaby mądrze zagłosować w wyborach
To skandal jest takie cuda wyprawiać
Koczis
Koczis 8.08.2018, 15:04
No proszę konkretnie. Czy i gdzie naruszono prawo?
Ronin
Ronin 8.08.2018, 12:19
Nie krępuj się przygotuj tą listę tylko napisz konkretnie gdzie, jakiego dyrektorka czy innego prezesa, tylko podpisz się pod tymi zarzutami jeśli jesteś pewien, że są prawdziwe. Z ukrycia rzucać błotem to godne raczej chuligan ulicznego ...niż godnego obywatela
kuligan
kuligan 8.08.2018, 15:13
A to wiele szukać?
A proszę przypomnieć sobie historię z SP4 i ciągłe awantury. Kto w końcu jest dyrektorem? Co było legalne, a co nie?
Wymianę dyrektora mpec bez konkursu, wymianę członków i szefów rad nadzorczych spółek bez konkursu. Teraz konkurs na dyrektora przedszkola na tytoniowej i zamiary wbrew rodzicom, odwołania i powołania kierowników wydziałów w urzędzie
Z jakich przyczyn nastąpiło pożegnanie Pana Choroszewskiego, Pani Kapli, Pana Górskiego, Pani Sokołowskiej, Pana Piekarskiego, Pani Konrelius, Pani Jaśko, Pani Samel, Pana Rytwińskiego, Pani Doliwy itd itp A wszystkich nazwisk nie sposób spamiętać. Za to teraz są nowi, nowa gwardia, pewnie wierna, ale mało efektywna. Każdy zna związki...
Nie ma co mydlić oczu, wystarczy porównać skład urzędu i spółek przed Walilukiem i teraz. Sprawdzić sposoby powołania, zatrudnienia itp To małe miasto, ludzie naprawdę widzą i nie dadzą się nabrać na minę niewinnego baranka
Brawo!
Brawo! 10.08.2018, 19:01
Kuligan, trafny komentarz. Niestety takie zmiany musiały nastać zeby zwykli mieszkańcy otworzyli oczy i skonfrontowali te piękne słowa i czyny. To tylko 2 miesiące i podsumowania nastąpi czas
ludzie
ludzie 14.08.2018, 16:43
W końcu przejrzą na oczy i zrozumieją kim jest wojtuś tak naprawdę.
Miarka już się chyba przebrała na dobre
Aż kłuje w oczy
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 9.08.2018, 11:10
Jeszcze dodam wymiana prezesow nawet po dwa razy w pozostalych spółkach (Necko Kodrem Wodociagi) wymiana dyrektorow wszystkich szkol i przedszkoli!
Rozumiem zmiany w przypadku zaniedbań czy też nieprawidłowości. A to pan burmistrz nie potrafil powiedziec z jakiej przyczyny pozbawia kogos pracy! Najcześciej był to brak zaufania !
Wiec pytam czy zwolnienie kogos kto pracowal bardzo dobrze na kogos bez doswiadczenia ale zaufanym nie szkodzi interesom miasta ?
I forma zwolnien ludzi przez pana burmistrza bez podziekowania za wiele lat pracy jest zwyczajnie chamska ! To teź sa mieszkancy miasta.
Mam nadzieje że nastepnego burmistrza wybierzemy mądrzej !
Baflo
Baflo 8.08.2018, 19:45
I tylko tyle kuligan? czyli jak zwykle nic.... Straszenie "straszną mumą", która jest podobno w szafie. oj jaka straszna i jest w szafie, jak wyjdzie z szafy to dopiero będzie... Kiedy jednak otworzyłes tą szafę to niczego tam straszbego nie zobaczyliśmy. Niczego !! zmiany kadrowe mogą ci się nie podobać, bo może to byli twoi znajomi, rozumiem. To jednak ciągle nie jest naruszenie prawa.
emeryt
emeryt 10.08.2018, 12:37
Prawo prawem, a gdzie w tym wszystkim jest człowiek.
smuteczek
smuteczek 10.08.2018, 15:24
Głęboko w d....
Taka prawda
tko
tko 9.08.2018, 10:11
A tu nikt nie mówi o łamaniu prawa.
Te nazwiska to mało? Zobacz kto jest w zamian to zrozumiesz
Zobacz jak w miejsce jawnych konkursów wkroczyły zakulisowe gierki i ustawki. To nie jest złamanie prawa, ale nie znaczy, że jest to dobre
Mieszkańcy zasługują na normalność, a nie układy i układziki wojtka z wojtkiem, darkiem, jarkiem i andrzejem. O to chodzi i za to podziękują w wyborach
Uhffg
Uhffg 8.08.2018, 18:46
Kuligan zapomniałeś o najważniejszym .V ce burmistrzu Karolczuku
miras