Pudrowanie trupa 

  • 31.07.2018, 17:17 (aktualizacja 31.07.2018 17:32)
  • Krzysztof Przekop
Pudrowanie trupa
W czwartek oddamy w Wasze ręce 1002 wydanie Przeglądu Powiatowego. Warto udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Przy średniej cenie tygodników w Polsce, która oscyluje w granicach 6-7 zł, cena Przeglądu Powiatowego jest niezwykle przystępna. Za nasz tygodnik zapłacisz raptem równowartość jednego piwa. I to ze sklepu. Bardzo zachęcam do wypicia jednego piwa mniej, kupienia Przeglądu Powiatowego i lektury ciekawych artykułów o tym co dzieje się w Augustowie.

Krzysztof Przekop

W poniedziałek przed tygodniem zgłosił się do naszej redakcji turysta, który przyjechał w niedzielę rano pociągiem. Przyniósł kilka zdjęć budynku dworca kolejowego. Twierdził, że urodził się w Augustowie i wstyd mu teraz, że dworzec wygląda gorzej niż w krajach Trzeciego Świata. Od nas dowiedział się, że budynek dworca należy do miasta Augustowa. Wstępniak to nie miejsce na powtórzenie słów, jakie wówczas padły. Zgłosiliśmy się do burmistrza z prośbą o wyjaśnienie sytuacji dworca kolejowego. I otrzymaliśmy informację, że na dworcu wszystko jest OK, budynek nikogo nie straszy, budynek jest zabezpieczony przed wandalizmem. Szkoda tylko, że miejscy urzędnicy zapomnieli dopisać, że dekorowanie budynku grafikami z ułanami zakończyło się dopiero w piątek. Cukrowanie rzeczywistości nikomu nie przynosi korzyści, a turysta któremu pokazaliśmy odpowiedź burmistrza dodał jeszcze kilka mocnych zdań, z których do zacytowania nadaje się, że pierwszy raz został przez burmistrza zrobiony w balona. Zachęcam do przeczytania tekstu „Pudrowanie trupa”.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wic
wic 1.08.2018, 10:05
A mi sie sesja podobała. Wreszcie jednomyślnie radni zmienili uchwałe adiacencką. Zresztą przyjeli projekt przygotowany przez burmisrza. teraz mieszkańcy powiatówek nie będą zagrożeni opłatą. I dobrze, wreszcie porządek. Fajnie, że wszyscy potrafili sie porozumiec w tej sprawie. Tylko pan jaworski jak zwykle widział problem
Ciekawsze jednak, że starosta chciał zrobić wszystkich w balona, że niby ulica nie powstanie. Radni mówią, że już nawet umowa popdisana, a burmistrrz zdziwiony
Zdziwiony bo chyba dal sie zrobic w balona. Dobrze, ze radni czujni
do wica
do wica 1.08.2018, 14:55
Szkoda, że ktoś próbował zrobić radę w balona i wymusić prawie półtora miliona. Dobrze, że radni doszli prawdy
Teraz pytanie, czy burmistrz naprawdę nie wiedział? Czy wczoraj szczerze przyznał się do tego, że starosta nie powiedział mu wszystkiego? Dał się ograć jak dziecko, czy tylko udaje niewiniątko? Niech dziennikarze to wyjaśnią.
Brawo, brawo
Brawo, brawo 2.08.2018, 14:40
Brawo Radna Magdalena Śleszyńska za spostrzegawczość i trzymanie ręki na pulsie, brawo, brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Takich radnych nam potrzeba, co dopytują, wnikają i dochodzą sedna sprawy.
Lewa
Lewa 2.08.2018, 16:32
Ja wprost powiem pani Śleszyńska powinna zostać burmistrzem, wszystkiego upilnuje
Kastor
Kastor 1.08.2018, 14:16
Jeden był taki czujny to czajnikiem został. To łabędzi śpiew tych panów dowcipnych, widzimy co się zadziało.. zrozumieliśmy...o roli starostwa nie wspomnę szkoda śliny
cwane gapy
cwane gapy 2.08.2018, 10:09
Możesz nazywać tych panów dowcipnymi, ale to śmieszne nie jest. Starosta sugeruje, że nie podpisze umowy, burmistrz w ten sam sposob probuje zmanipulowac radę, a koniec końców chodzi o ponad milion! Sobie zartują z ludzi, rada ma decydowac na podstawie takich banialuków?
Co jeszcze burmistrz i starosta ukrywają?
Kastor
Kastor 2.08.2018, 12:40
No dobrze dowcipni to oni nie są , mogę się zgodzić po przemyśleniu jednak oceniam że to ich łabędzi śpiew.
Pro Bono
Pro Bono 2.08.2018, 12:12
A co burmistrz i starosta mieli zrobić z tym milonem, który ewentualnie zostałby uchwalony jako dofinansowanie budowy Glowackiego? O co chodzi?
Kora
Kora 2.08.2018, 12:07
Ja np widziałam ja starosta ukrywał tiktaki w kieszeni marynarki.....wyciąga je ukradkiem
Mieszkaniec
Mieszkaniec 1.08.2018, 13:09
Dobrze ze umowa podpisana bo jakby czekał aż rada z Dobkowskim na czele podejmie uchwałę toby zima nastała. A z uchwały adiacenckiej to się nie ciesz.... Bo wtedy wg. Tej uchwały nie będziesz płacił opłaty jak utworzysz komitet i zapłacisz udział /haracz/w kosztach budowy, nie kijem to palka dostaniesz po łbie.... Niestety ty tego nie rozumiesz i ludzie jeszcze nie rozumieją tego przekrętu ale jak zrozumieją to pogonią radnych,, Naszego Miasta,, z burmistrzem na czele.... Tak będzie.
Felipea Niepoważna
Felipea Niepoważna 1.08.2018, 12:34
Czy możliwe że Radni wiedzieli już o tym na poprzedniej sesji tylko ogrywali spektakl na emocjach wyborców? Oczywiście wiadomo po co......ale że im się chce tak zabawiać....słabe to... bardzo mały sss.
Maroko
Maroko 1.08.2018, 09:10
To wszystko pisze Tadeusz j
Robin
Robin 1.08.2018, 00:35
Dobrze Adam że o boiska zapytałeś. Bo one są dla ludzi nie do zdjęć na stronę szkoły.
sportowo
sportowo 2.08.2018, 10:07
Popieram! Dobrze, że radni NM o to dopytują. Boiska zamknięte na kłódkę. To jakiś absurd jest burmistrzu!
Boiska są dla ludzi a nie dla szkiłądzia
Kazik
Kazik 31.07.2018, 23:06
Skandal. Przewodniczący nazywa skutkami ubocznymi dalekoidące konsekwencje finansowe dla mieszkańców miasta którzy nie wpłacili składki komitetowej na budowę drogi. Zapomniał dodać że to są skutki uboczne nieudolności nm w opracowywaniu i uchwalaniu prawa miejscowego.
Janinę poniosło
Janinę poniosło 31.07.2018, 22:32
Państwo Radni uchwalili 50% stawkę opłaty adiacenckiej a wyborcy w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji - zapłacą!!!!!!!!!!
Wieniawa
Wieniawa 31.07.2018, 23:41
Burmistrz rozumiem, że z kompetentnymi prawnikami i urzędnikami, przygotował i wniósł w maju nową uchwałę która normalizuje sprawę opłat adiacenckich aby nie było karnych stawrk kominowych. Ale radni nie chcieli jej przyjąć W zyciu nie przyznają się do błędu i jeszcze na Tadka Jaworskiego chcieli przerzucić winę za 50% staekę adiacencką. To jest dopiero s...
Ludzie opamiętajcie się
Ludzie opamiętajcie się 1.08.2018, 10:48
Burmistrz wniósł projekt uchwały która wszystkim mieszkańcom zapewniłaby opłatę adiacencką na poziomie 1%. To jest równe traktowanie mieszkańców. Dlaczego rada miasta nie chce jej przyjąć? Promować aktywność komitetowiczów można i nawet miło byłoby, ale w inny sposób. To że ludzie angażują się społecznie i działają na rzecz swojej grupy sąsiedzkiej nie może być przedmiotem handlu i walutą przetargową w wykonywaniu prawa wobec nich i stawiania ponad innymi. To przeczy wszelkim ideom praworządności, rówości obywateli przed prawem idei wykonywania zadań własnych gminy na rzecz wszystkich jej mieszkańców w jednakowy sposób i na takim samyych warunkach dostępu. Jakie wy pańswo chcecie budować? Zawracacie z drogi postępu rozwoju demokratycznego egaltarnego społeczeństwa! Tu trzeba tvn sprowadzić bo szerzy się średniowieczne idee
rozbawiony
rozbawiony 1.08.2018, 14:57
Burmistrz jest autorem oibowiązującej uchwały. Radni przyjęli ją jednogłośnie. Skąd teraz takie trollowanie?
Zreszta wczoraj burmistrz zaproponował kolejne zmiany w uchwale i radni je jednoglosnie przyjeli.
Zaproponował zmianę nie dotyczącą 50%. Gdyby chciał to mógł to wnieść. A teraz jakieś teksty, że to wina radnych. Komedia
 Bez uprzedzeń
Bez uprzedzeń 1.08.2018, 17:36
Do rozbawionego. Burmistrz wniósł na majową sesję taką uchwałę która równała wszystkim oplatę adiacencką do 1 % była szansa wyjść z tego bagna. Radni nie przyjeli uchwały i zaprzepaścili tą możliwość. Skoro tak, teraz w drgiej sesji lipcowej burmistrz wniósł uchwałę o rozszerzenie kręgu beneficjentów korzyści komitetowych zwalniających z 50% opłaty. Chciał zrobić coś dla ludzi ale moim zdaniem to był błędny ruch, który tylko utrwala pierwotną błednie skonstruowaną uchwałę. To było niepotrzebne. Trzeba było ponownie obstawać przy majowej uhwale równającej wszystkich do 1%. Cała nadzieja w tym że sąd w całości unieważni tą uchwałę.
Archiwumum
Archiwumum 1.08.2018, 16:32
Taka uchwała została wniesiona przez burmistrza w maju 2018. Jęk meritum było przyjęcie opłaty adiacenckiej na poziomie 1% dla wszystkich. Radni nie chcieli jej przyjąć. Wszystko jest w dokumentacji.
Janina Sardyna
Janina Sardyna 31.07.2018, 20:43
Nieprawdopodobnie szybko zakończyła się dziś sesja Wysokiej Rady Miejskiej, gdy padły pytania na temat uchwalonej w 2015 r opłaty adiacenckiej. Brawo Panie Tadeuszu!!!! Nie otrzymał Pan jednak transparentnych i przejrzystych odpowiedzi. Przykro. Uważam, że to był ten moment aby wyjaśnić mieszkańcom do czego ich ta uchwała obliguje. Serdecznie pozdrawiam.
Baflo
Baflo 31.07.2018, 22:55
Kuplety i bzdety radnego Dobkowskiego o rzekomej ochronie mieszkańców przed "skutkami ubocznymi" nieudanej tzw uchwały adiacenckiej. Nadmieniam mieszkańców podzielonych na lepszych i gorszych za cenę około 1000 zl wpłaty "komitetowego" To nic innego jak mętna i niedolna próba ratowania twarzy w tej sprawie i to jest trzeci świat .
Katiusza
Katiusza 31.07.2018, 23:48
Panie starosto nie wchodż pan w te chore sprawy z komitetami. Co ten Dobkowski chce narzucać wszystkim swoje bzdurne rozwiązania. Chodzi o to sby wplątać innych w aferę i rozłożyć ostrzał w tej spraeie.niech sam pije to piwo. Z pianką którą ubił
chore sprawy
chore sprawy 1.08.2018, 09:41
Czy widzisz co się stało? Nasz włodarz dał się ograć... Bał się, że jak Rada nie da kasy to ulica Głowackiego nie zostanie przebudowana, a tymczasem umowa była już dawno podpisana i budowa rusza lada dzień. Informacja o podpisaniu umowy z wykonawcą została zatajona. Burmistrz nawet nie zajrzał na bip, bo jak powiedział nie ma czasu.
rozbawiony
rozbawiony 1.08.2018, 14:59
Nie ma czasu zajrzeć do bip bo ma ważne zajęcia, walczy o pieniądze dla powiatu chyba ;)))) Dobrze, że chociaż radni na tyle rozgarnięci, że ujawnili całą te manipulacje. Ale ciekawe czy burmistrz serio nie wiedział i był tak naiwny, czy to tylko wybieg żeby nie wyszło na jaw
Aga
Aga 1.08.2018, 17:51
Co miałoby wyjść na jaw ?
Pogrywka
Pogrywka 1.08.2018, 14:39
Widzę i nie tylko ja co się stało oraz przez kogo została zatajona informacja, oprócz starosty ...na nagraniach widać wszystko
do pogrywki
do pogrywki 2.08.2018, 10:13
potwierdzam, wszystko widać. Burmistrz przekonuje, a potem wielkie oczy jak radni ujawniają fakty. Ciekawe, czy aby na pewno nie wiedział i dał się zrobić w konia staroście, czy może to był wspólny plan. Dobrze, że radni ujawnili fakty. Teraz ktoś powinien dotrzeć do prawdy, czy burmistrz naprawdę nic nie wiedział o umowie, czy tylko tak się maskuje
Inkwizytorzy świętobliwi
Inkwizytorzy świętobliwi 2.08.2018, 12:05
A co niby miałby zyskać burmistrz udając że nie wiedział o umowie podpisanej przez starostę? No, dajcie tę prawdę.
Ciekawostki z sesji ;)
Ciekawostki z sesji ;) 1.08.2018, 12:44
Burmistrz nie jest od eksplorowania bipów w samorządach. Ma do tego urzędników. Jakich przygotowanych do sesji to było widać. Jeden z nich zajmujący się tymi komitetami przyznał że nie wiedział o sprawie chociaż prowadził rozmowy w starostwie. Interesujące że radna Szleszyńska tak nagle ujawniła tą i formację pod koniec prawie debarty. Czy w tym momencie akurat przyszło jej do głowy i skorzystała ze smartfona by sprawdzić bip?
Jan Boski
Jan Boski 31.07.2018, 22:29
brawo pan Jaworski, nieodpuszczaj pan
....Filipea
....Filipea 1.08.2018, 10:33
Panie Jaworski mam nadzieję że będzie pan startował do rady miasta? !! Potrzebny jest głos rozsądku a nie tacy którzy wymyślają udziwnienia prawne, bzdurne w założeniach i wszelką cenę czyli kosztem mieszkańców ratują teraz wizerunek.....
Flamenco
Flamenco 1.08.2018, 00:32
Pan Miklas zaś idealnie nadawałby się do straży miejskiej, uparcie drąży sprawy, wychowawczo i jeszcze udokumentuje interwencje. Za złe upomni za dobre pochwali. Taka straż to może zminiłaby chamskie obyczaje części mieszkańców. I co pan na to panie dyr CSiR? Jak się pan z tym czuje, ? Czy pan nas okłamywał w sprwie kąpieliska,
:((
:(( 1.08.2018, 17:56
Oj coś czuję że może prokuratura znowu mieć zajęcie, trochę sie ponarabiało na tej sesji .czyżby znowu padły oskarżenia i pomówienia ?

Pozostałe